ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕ НА КРЪВНА ГРУПА А

  • 28 243
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 211
И аз съм група А+.

Напиши едно примерно меню за деня, за да се ориентирам колко и какво хапвам.

pileshko, и аз най-много свалих с Дюкан, но тук има също значение кое с какво се съчетава, така че може и да има ефект

П.С.Мисля си, че темата не е за този подфорум, а за КМ, диети и режими. Thinking

# 16
  • Мнения: 197
Мен пък месото никога не ме е привличало, даже ме отвращава, затова и съм изпробвала безброй диети, но никога тази на Дюкан, предпочитам да наблягам на зарзавата! Peace Сред посочените от авторката храни в полезни,всичко ми е любимо и ме е привличало неустоимо без да знам това, сред вредните само синьото сирене ми е болка, но него и без това рядко го хапвам...От всичко друго мога да се откажа, но от сирената от време на време за глезотия, не  Embarassed
Много благодаря за информацията!   bouquet И , моля, посочи източник! Praynig

# 17
  • Мнения: 2 755
За нулевата да не се яде мляко и глутен, царевица, картофи..., то при всяка диета ако се спрат въглехидратите няма как да не се отслабне.  Аз ще съм постоянно гладна с тоя режим Blush

# 18
  • Мнения: 1 650
И аз съм с ваща група, но явно се храня мн. нездравословно. Харесвам от позволените единствено вино, спанак и чесън, а за сметка на това пък обожавам забранените- агнешко, бяло зеле, синьо сирене, мандарини.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 231
Здравейте,
изтичникът на храните е дна книга "ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕ СПОРЕД КРЪВНАТА ГРУПА"
не е пред мен, но ще проверя кой е авторът.

Приерно меню как се храня аз, но никъде няма правила:

Ставане от сън - чаша топла вода с изтискан половин лимон.
След 1час - 1 грейфурт или парче печена тиква / това име сега в сезона
Обяд - Варена елда или Кюфтета от елда, варена леща, или варен боб, спанак със ориз, супа от спанак, задушени броколи, слата от марули с риба тон, соеви кубчета, ...
За вечеря - парче риба - скумрия, шаран или пъстърва, или пиле на грил.
Има много разнообразни неща, аз съм си измислила доста рецепти, и пуснах този тема, макар и не на място, но просто нямам никакво време, а исках да обсъждам рецепти и как се чустват другите от това хранне.

Става въпрос на прво мяста за здравословно хранене.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 231
Нямам време сега д апусна малко мои рецепри, че голямата ми дъщеря е с 39 градуса с пневмония и я обгрижвам, тези дни ще пусна няколко.

# 21
  • Мнения: 23
Кр.група А – полезни:
Месо и птици: няма такива
Бяла нетлъста риба, Млада щука, Охльови, Канадска и морска пъстърва, Сьомга, Треска, Скумрия, Шаран, Сардина
Соево мляко и соево сирене
Зехтин, Ленено масло, Тиквени семки, Фъстъци, Фъстъчено масло
Соя, Леща, Боб-черен и шарен, Амарант, Елда
Оризови питки, Елда, Хляб "Езекил" и "Есен", Хляб от покълнало жито и от соево брашно, Брашно - оризово, овесено и ръжено
Алабаш, Градински ангинари, Бамя, Броколи, Глухарче, Кел, Зеле, Кейл, Листа от цвекло, Кълнове от люцерна, Темпех, Лук-жълт, испански, червен, Магданоз, Моркови, Спанак, Маруля и зелена салата, Ряпа, Пащърнак, Праз, Тиква, Тофу, Хрян, Цикория, Чесън
Ананас, Лимон, Грейпфрут, Кайсия, Моркови, Сини сливи, Черни череши, Целина, Алое, Джинджифил, Бял трън, Валериана, Глог, Ехинацея, Жълт кантарион, Зелен чай, Колизония, Люцерна, Репей, Шипка, Сминдух, Лайка, Зелен чай, Кафе, Червено вино, Кафе без кофеин
Джиндифил, Ечемичен малц, Меласа, Мисо, Соев сос, Тамари, Чесън

Кр.група А – неутрални:
Кокошка, Пиле, Пуйка
Акула, Есетра, Щука, Морски охлюви, Риба-меч, Риба-тон,
Кефир, Кисело мляко, Фета, Козе мляко, Пресен кашкавал, Сладолед от кисело мляко, Козе сирене, Моцарела и рикота с ниско съдържание на мазнини
Рапично и рибено масло, Бадеми, Бадемово масло, Слънчогледово олио, Маково семе, Макадамия, Слънчогледови семки, Сусамови семена, Орехи, Цариградски лешник
Зелен грах, Ориз, Просо, Лимец, "Корнфлейкс", Брашно-овесено, царевично и оризово, оризови и овесени трици, Ечемик
Овесени и царевични кифли, "Рай вита", Ръжен хляб-100%, Ръжени курабии, Питка, Просо, "Фин крисп", Хляб от кафяв ориз, от лимец, Шведски хляб и хляб без съдържание на глутен, Ориз-див, бял, кафяв, Киноа, Юфка от лимец, Брашно-грахам, от лимец, от бургур, от ечемик, от покълнало жито, от твърда пшеница, Брашно съдържащо глутен, Кускус
Авокадо, Аспержи, Кориандър, Бамбукови стебла, Брюкселско, зеле, Бяла и жълта царевица, Зелен и червен лук, Гъби, Ендивия, Зелени маслини, Карфиол, Кервел, Краставици, Кимион, Кресон, Марули, Цвекло, Кълнове от репички, Репички, Морски водорасли, Тиквички, Салата от млад синап, Целина
Ананас, Грейпфрут, Кайсии, Сини, червени и сушени сливи, Череши, Къпини, Пресни и сушени смокини, Сини и червени боровинки, Лимони
Бъз, Диня, Гуава, Карамбола, Зелени лимони, Киви, Праскови, Грозде- зелено, червено, черно, Цариградско грозде, Стафиди, Нектарини, Круши, Малини, Грозде "Конкорд", Червен и черен касис, Ягоди, Фурми, Пъпеш, Ябълки, Нар
Грозде, Зеле, Ябълково вино, Ябълки, Краставици, Лопен, Зеленчукови сокове, Тинтява, Бяла бреза, Върбинка, Глухарче, Градински чай, Кора от бял дъб, Звездица, Листа от мента, Липа, Люта мента, Магданоз, Мащерка, Мента, Овчарска торбичка, Хмел, Подбел, Пчелник, Сарсапарила, Сена, Скутелария, Хидрасинка, Сладък корен, Бял равнец, Черница, Ягодови листа, Бъз, Бяло вино
Анасон, Бадемов екстракт, Мед, Бахар, Бергамот, Бяла захар, Босилек, Ванилия, Градински чай, Горчица (без захар), Канела, Дафинов лист, Джоджен, Копър, Естрагон, Индийско орехче, Къри, Желатин, Кафява захар, Кервел, Карамфил, Кардамон, Кориандър, Кимион, Куркума, Люта мента, Люти чушки, Магданоз, Рожков, Мащерка, Мента, Оризов сироп, Риган, Морски водорасли, Келп, Хрян, Планински лук, Розмарин, Сироп от кафяв ориз, Тамаринд, Сос тартар, Царевичен сироп, Тапиока, Червен пипер, Чубрица, Шафран, Шоколад, Сос за салата с ниско съдържание на мазнини, Конфитюр, Горчица, Желе от препоръчани плодове

Кр.група А – да се отбягват:
Агнешко, Бекон, Биволско, Сърца, Говеждо, Гъска, Еленско месо, Заек, Овнешко, Патица, Свинско, Пъдпъдък, Телешко, Фазан, Черен дроб, Шунка, Яребица
Аншоа, Баракуда, Белуга, Змиорка, Жаба, Калмари, Камбала, Мерлуза, Костенурка, Лефер, Миди, Октопод, Морски и речен рак, Омар, Скариди, Писия, Пушена сьомга, Пъстърва, Стриди, Треска, Хайвер, Херинга
Американско топено сирене, Бри, Едам, Ементал, Грюем, Казеин, Камамбер, Колби, Масло, Мътеница, Пармезан, Необезмаслено мляко, Прясно, синьо и холандско сирене, Ньофшател, Чедар, Сладолед, Суроватка, Провалон
Масло от памукови семена, Сусамово, фъстъчено и царевично олио, Бразилски орех, Шам-фъстък, Кашу
Едрозърнест зрял боб сорт Лима, Обикновен боб, Нахут, Тамаринд, "Гранола", Пшенични трици, Пшенично брашно, "Грейпнътс", Житен зародиш
Високо протеинов хляб, Английски и пшенични кифли, Маца-пшенична, Пълнозърнест пшеничен хляб, Твърда пшеница, Типов хляб, Макаронени изделия от грис, Пълнозърнесто пшенично брашно, Бяло брашно
Картофи-бели, сладки и червени, Бяло, китайско и червено зеле, Чушки- жълти, зелени и червени, Патладжани, Маслини- зелени, испански и черни, Едрозърнест бял боб, Култивирани гъби, Ямс, Домати
Банани, Кокосови орехи, Манго, Мандарини, Папая, Платани, Ревен, Портокали, Пъпеш "Медена роса"
Домати, Папая, Портокали, Коча билка, Лют червен пипер, Царевична свила, Червена детелина, Ревен, Бира, Черен чай, Газирани напитки, Дестилиран ликьор, Диетична сода, Естествено газирана вода, Кока-кола, Черен чай без кофеин
Ароматен оцет, Бял оцет, Бял пипер, Винен оцет, Каперси, Ябълков оцет, Лют червен пипер, Смлян черен пипер, Чист желатин, Черен пипер на зърна, Кетчуп, Майонеза, Сос "Уорчестър", Туршии


Здравей, Яна Кунчева!

Все още очакваме авторът на книгата, която цитираш. Открих някои несъответствия в менюто за кръвна група А, които си изредила. Моля погледни ги и обясни на какво се дължат, ако и ти си ги забелязала:

Оризово и овесено брашно - хем в полезни, хем в неутрални

Зеле - хем в полезни, хем в неутрални, хем във вредни

Червен лук - хем в полезни, хем в неутрални

Зелени маслини - хем в неутрални, хем във вредни

Благодаря предварително!

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 231
Извинявай, че не съм писала, още не съм видяла автора на книгата, просто тя е у нас, а аз ползвам нет в офиса.
Да несуответствията ги има точно такива са и в книгата. Автора пише, че дори и вредните могат да се употребяват в минимални количества.
Аз селето специално не го консумирам.

Не е грешка така с ададени, книгата е превод от английски.

# 23
  • Мнения: 23
Ясно, благодаря Simple Smile

# 24
  • Мнения: 613
Това е списъкът с храните за А кръвна група според тази книга:

http://www.book.store.bg/c/p-p/m-459/id-2052/hranene-spored-kryv … tyr-simeonov.html

Списък на продуктите
Месо и птици
Особено полезни продукти - няма.
Неутрални продукти - пиле, кокошка, пуйка.
Да се избягват - агнешко месо, овнешко месо, телешко месо, говеждо месо, свинско месо, заешко месо, патица, гъска, сърце, черен дроб.

Риба и морски продукти
Особено полезни продукти - шаран, костур, пъс¬търва, скумрия, треска, сардина, охлюви.
Неутрални продукти - акула, риба-меч, есетра, риба тон, щука.
Да се избягват - мерлуза, аншоа, лефер, моруна, писия, пушена сьомга, прясна, солена или марино¬вана херинга, змиорка, скариди, стриди, калмари, краб, омар, речен рак, миди, октопод, хайвер.

Млечни продукти
Особено полезни продукти - соево мляко, соево сирене (тофу).
Неутрални продукти - домашно прясно сирене, бяло сирене, кисело мляко, козе мляко, козе сирене, топено сирене, сирене „Моцарела" (от биволско мля¬ко), сирене „Рикота" (вид прясно сирене).
Да се избягват - пълномаслено мляко, обезмас-лено мляко, краве масло, кашкавал, сметаново си¬рене, извара, сметана, суроватка, сирена като „Пар-
мезан", „Чедар", „Гауда", „Грюйер", „Бри", „Камам-бер", „Едам", „Ементал", сладолед.

Мазнини
Особено полезни продукти - зехтин, ленено мас¬ло.
Неутрални продукти - слънчогледово масло, мас¬ло от рапица.
Да се избягват - фъстъчено масло, царевично мас¬ло, сусамово масло.

Ядки и семена
Особено полезни продукти - фъстъци, тиквени семки.
Неутрални продукти - орехи, бадеми, лешници, кестени, кедрови ядки, сусам, сусамов тахан, маково семе, слънчогледови семки.
Да се избягват - кашу, шам-фъстък.

Варива
Особено полезни продукти - соя, зелен фасул, бакла, леща.
Неутрални продукти - грах.
Да се избягват - обикновен фасул, нахут.

Зърнени храни
Особено полезни продукти - елда.
Неутрални продукти - ориз, ечемик, царевично брашно (едро смляно), овесен грис или брашно, ове¬сени трици, просо.
Да се избягват - пшеница.

Хляб и хлебни изделия
Особено полезни продукти - хляб от покълнала пшеница, хляб от соево брашно.
Неутрални продукти - ръжен хляб, безглутенов хляб, оризов хляб, царевичен хляб.
Да се избягват - високопротеинов хляб, хляб от няколко вида зърнени храни, пшеничен хляб.

Зеленчуци
Особено полезни продукти - спанак, зелена са¬лата, листни зеленчуци, листа от цвекло, жълт и чер¬вен лук, праз, моркови, пащърнак, зелен фасул, бак¬ла, бамя, броколи, колраби, магданоз, черна ряпа, тиква, хрян, чесън.
Неутрални продукти - краставици, марули, ре¬пички, пресен лук, цвекло, целина, тиквички, цветно зеле (карфиол), брюкселско зеле, пресен грах, бяла ряпа, авокадо, кресон, царевица, зелени маслини, бам¬букови филизи, аспержи, копър.
Да се избягват - домати, патладжани, култиви¬рани гъби, жълти и зелени пиперки, червени люти чушки, бяло зеле, червено зеле, китайско зеле, кар¬тофи, черни маслини.

Плодове
Особено полезни продукти - кайсии, ананаси, вишни, къпини, грейпфрути, лимони, пресни и суше¬ни сливи, стафиди, пресни и сушени смокини, черни и червени боровинки.
Неутрални продукти - ябълки, круши, диня, пъ¬пеши, бяло и черно грозде, ягоди - горски и градин¬ски, малини, праскови, нектарини, френско грозде, касис, нарове, киви, цариградско грозде, фурми.
Да се избягват - портокали, мандарини, банани, манго, папайя, пъпеши „Медена роса", кокосови оре¬хи.

Сокове и течности
Особено полезни продукти - вода с лимонов сок, сок от ананаси, сок от кайсии, сок от грейпфрути, сок от сливи, сок от вишни, сок от моркови, сок от целина.
Неутрални продукти - ябълков сок, гроздов сок, сок от зеле, сок от краставици и от други подходящи зеленчуци.
Да се избягват - портокалов сок, доматен сок.

Подправки
Особено полезни продукти - джинджифил, соев сос, чесън.
Неутрални продукти - анасон, босилек, бергамот, ванилия, карамфил, бахар, синап, риган, кардамон, къри, кориандър, канела, дафинов лист, куркума, ма-йорана, мента, джоджен, индийско орехче, червен пи¬пер, магданоз, розмарин, чубрица, мащерка, копър, хрян, кимион, салвия (градински чай), естрагон (та-рос).
Да се избягват - лют кайенски пипер, каперси, бял пипер, черен пипер на зърна, смлян черен пи¬пер.

Добавки, сосове и други
Особено полезни продукти - горчица, меласа.
Неутрални продукти - мармалади и конфитюри от подходящи плодове, туршии и маринати, мед, ни¬шесте, кристална захар, кафява захар, сол, кленов си¬роп, червени и кафяви водорасли, шоколад, салатни заливки (от приемливи съставки с ниско съдържа¬ние на мазнини).
Да се избягват - желатин, кетчуп, майонеза, бял и червен винен оцет, ябълков оцет, ароматизиран оцет, пикантен соев сос.

Билкови отвари и екстракти
Особено полезни продукти - алое, глог, валериа-на, бял бряст, женшен, зелен чай, джинджифил, бял трън, кантарион, репей, люцерна, лайка, ехинацея, шипка.
Неутрални продукти - брезови пъпки, бъз, вър-бинка, хидрастис, тинтява, сена (майчин лист), кора от бял дъб, лопен, липов цвят, листа от малина, лис¬та от горска ягода, подбел, лютива мента, глухарче, магданоз, овчарска торбичка, сладник, мащерка, чер¬ничеви плодове, хмел, бял равнец, салвия (градин¬ски чай), пчелник.
Да се избягват - червена детелина, царевична сви¬ла, ревен.

Други напитки
Особено полезни продукти - зелен чай, кафе (обикновено и безкофеиново), червено вино.
Неутрални продукти - бяло вино.
Да се избягват - газирани напитки, напитки с дес¬тилиран етилов спирт (концентрирани алкохолни на¬питки, ликьори и др.), черен чай, бира.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 777
Според тази статия, доста трябва да наблегна на соята и нейните производни. А както знаем, точно в соята се съдържа най-много ГМО.
Благодаря, но...не, благодаря!
Най-лесно и приятно ми беше да отслабна с 90-дневната диета.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 231
Книгата от която въм ги взела не е същата.

# 27
  • Мнения: 294
Здравей Яна,
а дали може да напишеш полезните храни и за другите групи?
Мен ме интересува за В, но предполагам и тези от АВ, няма да се сърдят ако ги има написани Flutter

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Може и да има нещо вярно в полезните и вредните храни за кръвната група. Преди време си правих Вега тест и на него ми излязоха повечето забранени , които пише и тука .За кр група  А+  става въпрос.

# 29
  • Мнения: 685
След като изчетох темата си дадох сметка защо не обичам месо.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт