утрогестан

  • 1 149
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
здравейте!
някой пил ли е утрогестан за подпомагане на забременяването?
от известно време се опитаваме да забременея и няма резултат,след ходене при различни лекари и поставяне на различни диагнози последния ми изписа утрогестан тъй като сам имала нисък прогестерон-изследван на 22 ден 0.88.щте го пия от 16 ден на цикъла 10 дни.вярно ли е че с него мога да забременея?ако някой  знае повече моля да ми отговори.

# 1
  • Мнения: 4 327
Здравей,
Прогестерона се изследва не на 22-ри ден от цикъла, а 7 дена след доказана овулация и то най-добре с ултразвук.
Утрогестана за съжаление не е вълшебно лекарство. Той просто ще помогне на евентуално оплодената яйцеклетка, да остане там където и е мястото.
Какви други изследвания сте правили? От колк овреме опитвате за бебче?

# 2
  • Мнения: 13
опитваме  се от 2 години.имам нередовен мензис да не кажа че изобщо го няма.идва на 2-3 месеца.правили сме спермограма добре е.стимулация на яйчниците-без успех-няма овулация.едните лекари казаха поликистоза а друг няма поликистоза.незнам вече на кой лекар да вярвам и на кой не.последния като ми изписа утродекстан каза че с него трябва да забременея,но не ми стана ясно как щте стане като го пия от 16 ден.друг е вапроса че нямам доказана овулация,незнам дали и настъпва.иначе преди 2 години бях бременна но завирши с спонтанен аборт в 6 месец.докторите се чудеха как така с нередовен цикъл съм забременяла.чудех се и аз.а ето че сега нестава.

# 3
  • София
  • Мнения: 36 063
Ако имаш проблем с О. трябва да се открие коя е  причината за това.
Утрогестана /който е прогестин/ може да помогне - но, това е стреляне на сляпо.
Причината за проблема с О. може да е от: Щж, Пролактин, инсулин, мъжки хормони, НБЖлези и т.н...и в този случай Утрогестана няма да помогне
Посети клиника по стерилитет.
Направи необходимите изследвания.
Мери БТ , прави тесове за О.


Последна редакция: сб, 13 фев 2010, 14:22 от denis_d

# 4
  • Мнения: 4 327
Не знам при кои лекари си ходила, но наистина е добре да се насочиш към клиника по стерилитет. Не си писала от къде си, но така или иначе има доста специализирани заведения в София, Пловдив, Плевен мисля и във Варна, така е все ще намери подходящото за теб.

Няма как след като липсва овулацията при теб, утрогестана да помогне. Още повече, че ако се приема преди овулацията може и да я подтисне. Намерете причината поради която овулацията липсва, това е най-същественото за момента, после ще мислиш за утрогестан.

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт