Какво беше менюто Ви за днес за бебета и деца над 1 година? 2

  • 38 368
  • 746
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 782
Купа, може  Simple Smile Аз правих с овесени, микс от четирите вида и ръжени. Все така вкусни са.

Таня, ще пробвам и аз соса  Simple Smile

Мег, благодаря че сподели за лютеницата, че домашната отдавна ми свърши. А случайно да знаеш читави лозови листа за сърми на пазара  Blush

Днес;
закуска - пълнозърнест хляб със сирене и масло; кис. мляко
  банан
обяд - леща; хляб; 3 маслини
сл. закуска - кисело мляко с фурми, солети ако иска
вечеря - кисело зеле с кафяв ориз и картофи на фурна

# 106
  • Мнения: 483
Онзи ден Blush:
закуска- 500 гр шейк (кокосов орех, семена чиа, сусамов тахан, суров мед, супер храна на прах)
обяд- пиле "териаки", целина, краставици
халва
зеленчуков (печен чипс) без вредни добавки, филия с масло и кашкавал 

Вчера:
Закуска- филия с масло и крема сирене
халва
Обяд- паста с бял сос, малко пиле със сос барбекю, целина, моркови
Бисквитки
Кофти ден ама бяхме на хотел и нямаше избор за яденето.

Днес:
закуска "шейк" но с кленов сироп
Филия с масло, салам, кашкавал
Каша от елда със сирене
"сладолед" от манго, банан, боровинки, цвекло и кокосово олио

за вечеря планирам гъста крем супа от оранжева леща

# 107
  • Мнения: 286
домашен хляб, кашкавал
кус кус, печени картофи със сирене, риба
плодове
боб, от картофите, домашен хляб

# 108
  • Мнения: 185
Ядки 5 зърнени микс с ябълка
Ястие от риба с кашкавал на фурна (с картофи, царевица и зеле), краставица
Банан, кисело мляко
Млечна супа със сирене и ориз, домат

# 109
  • Мнения: 3 066
Днес бяхме цел предиобед навън и взехме много слънце с нас у дома!
Менюто:
грис  пр.мляко и банан
телешко варено с моркови и картофи;1/2 малка филия зърнен хляб;портокал
тофу със зеленчуи в Уок тиган и малко соев сос(ниско соленият)за разкош;киви и ябълка
АМ

# 110
  • Мнения: 2 376
4 зърна с кисело мляко
банан
супа-морков, картоф, грах, червена чушка, праз и фиде
каквото докопа-сирене, кашкавал, салам  Confused, хляб, маслини
за вечеря - свинско филе на пара, варени картофи, тиквичка и броколи на пара.

# 111
  • Мнения: 6 713
Кюфтенца на фурна от тиквичка, морков и картоф (за пръв път ще ги правя, надявам се да й харесат) с кисело мляко,

Купа, харесаха ли се кюфтенцата? Simple Smile А как ги приготви? Praynig

# 112
  • Мнения: 185
Купа, харесаха ли се кюфтенцата? Simple Smile А как ги приготви? Praynig

Да, харесаха й  Simple Smile
Според рецептата само се настъргват тиквичка, морков и картоф, разбърква се сместа, правят се кюфтенца и се притискат в салфетки да се попие течността и се пържат. Но аз си я видоизмених малко рецептата - картофът предварително го сварих, настъргах го, с малко повече от 1/2 средно голяма тиквичка и 1 морков, добавих и малко сирене, копър и магданоз и ги опеках във фурната   chef После им сложих кисело мляко и така ги яде.

# 113
  • Мнения: 782
Кюфтенцата ми звучат много добре, ще се тества

вчера;
закуска - овесени ядки с банан
  ябълка
обяд - супа от броколи, морков, картоф + варено яйце, сирене и зехтин; пълнозърнест хляб
сл. закуска - кисело мляко
вечеря - роле от пилешко с кис. краставица и топено сирене, гъбен сос/манатарки, целина, копър/ и картофи на пара

днес;
закуска - пълнозърнест хляб с кьополу и настърган кашкавал; чай от шипка
обяд - киноа със зеленчуци /морков, чушка, тиквичка, лук/; ръжен хляб
сл. закуска - кисело мляко,авокадо, банан
вечеря - супа от спанак; ръжен хляб

# 114
  • Мнения: 3 869
Купа, чудесна идея са тези кюфтенца! Simple Smile Морковите са много отдачини за "слепване" на смеси, заради високото съдържание на пектин. За сладки смеси същата работа вършат ябълка или банан. Аз също ще пробвам с предвалително сварен картоф, тъй като на тиквичтие им трябва много малко време, за да не са сурови, както и на настъргания на ситно морков, а сварения картоф също има слепващо свойство. Ще сложа обаче и малко подправки - копър, мъничко бял пипер..

Шада, не съм намирала читави лозови листа. Последно купих от пазара от един дядо, но не бяха от най-крхките - за нас бяха ок, но не и за детето... Май догодина ще търся начин сами да си наберем листата...

Вчера:
закуска: банан и каша от зърнени ядки с орехи и сусам
обяд: гъбена крем супа и ризото със зеленчуци
вечеря: хляб и салата с кълнове (умира да "пасе" кълнове от люцерна  Crazy)

Днес:
закуска: филия с лютеница, портокал
обяд: зелен боб с просо
сл. закуска: плод по избор плюс каквото друго поиска
вечеря: кюфтета от елда и задушени зеленчуци за гарнитура

# 115
  • Мнения: 2 765
 Я да се запиша и аз. Последните два месеца храненето е живо мъчение при нас - яде 4-5 неща и всичко друго отказва. Ако хапне нещо е празник за мен, в чудо съм се видяла вече. Сурови плодове и зеленчуци никога не е яла, даже не иска да ги пипне, като й ги подам, какво остава за ядене  Sad
 
   Закуска- каша от брашно от елда с пасирани праскови от компот ( домашни) и малко прясно мляко за плътност ( пак домашно)
  Обед- пиле фрикасе
  Следобед- крем ванилия ( пшенично нишесте с ванилия и домашно пр. мляко)
  Вечеря- приготвила съм картофена яхнийка с морковче, чушка. Силно се съмнявам да я опита и май ще е на кисело мляко с бисквити.

  Момичета, доверявате ли се на някоя марка шунка или филе? Иска ми се да й направя пица за да може да хапне малко и чушка и царевичка и месце, но не знам какво месце да сложа  Thinking

# 116
  • Мнения: 3 066
Днес:
Уитабикс с пр.мляко;1/2 банан
спагети Болонезе;кисело мляко с киви
пилешки дробчета с домати в гювече;филия зърнен хляб;печена круша с мед и канела на крем
АМ

# 117
  • Мнения: 185
simpatiuh4e, защо не я направиш със сварено пилешко месо, става хубаво на пица (поне на мен ми харесва де). Аз лично нямам намерение да давам шунки и още по-малко филета (защото са пушени) в скоро време  Peace

Мег, аз също си добавих копър и магданоз на кюфтенцата  Simple Smile

За днес:
Киноа с манго, после гриза кашу и макадамиа
Броколи с картофи и сирене, краставица
Киви, кисело мляко, може и бисквитка
Кюфтета от нахут, домат, хляб ако иска

# 118
  • Мнения: 2 132
simpatiuh4e а ти ядеш ли плодове и зеленчуци пред нея?

Сутринта - пълнозърнести пенне с домашен доматен сос и пармезан
Обяд - в йенско тенджере картофи, праз, целина, карфиол и амарант , салатка доматки и краставица
Следобед - овесени ядки с банан, стафиди, бадеми и 1 кайсия съм накиснала Simple Smile
Вечеря - леща и доматки.

# 119
  • Мнения: 3 869
simpatiuh4e, шунките съдържат соеви продукти (най-често извлечен соев протеин), оцветители и консерванти, а филетата са "пушени", т.е. не са опушвани, а се накисват в едни разтвори, за да придобият вид, цвят и аромат на пушено. Също съдържат консерванти и оцветители. У нас не са забранени накои консерванти, които са забранени в други страни от ЕС и масово се ползват при малотрайни колбаси. Радко ги пишат на етикетите обаче.

Общи условия

Активация на акаунт