Активия ... 14 дни

  • 24 023
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 38
млякото трябва да вкисва и за доста кратко време ако в него няма химия, не може едно мляко да ми седи 1 месец и да има същия вкус, пробвай с истинско домашно заквасено мляко или някое неизвестно, но качествено.

Аз също съм яла домашно заквасено мляко от различни видове обаче не съм съгласна, че в къщи условията са като в една фабрика.
Но всеки да си яде каквото иска

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
 Peace

# 17
  • Мнения: 1 290
млякото трябва да вкисва и за доста кратко време ако в него няма химия, не може едно мляко да ми седи 1 месец и да има същия вкус, пробвай с истинско домашно заквасено мляко или някое неизвестно, но качествено.
На същото мнение съм,мисля,че вече реално няма истински кисели млека  Confused

# 18
  • Мнения: 2 134
Всичко е реклама ! Предпочитам истинското българско мляко.

# 19
# 20
  • Мнения: 0

Да, малко се изненадвам от съмненията около Активиите - мислите ли, че на хранителния гигант Данон не му правят никакви проверки? Струва ми се невъзможно да се стига до слагане на разхлабителни и какви ли не химии. А като цяло технологиите по производство и съхранение са значително модернизирани, така че е нормално едно кисело мляко да има по-дълъг срок на годност.
И все пак, всеки сам си решава...На мен активиата ми е вкусна и хапвам с удоволствие, само че не с цел да отслабвам  Wink

# 21
  • Мнения: 419
Аз бях чела, че идин от критериите, на които отговаря истинското бълграско кисело мляко е наличието на суроватка. Като се загребе с лъжица и на следващия ден  мястото на загребаното трябва да е пълно със суроватка. И съм установила, че колкото по-дълъг е срокът на годност на млякото, толкова повече има вкус на крем и няма суроватка, а колкото по-кратък е, толкова е по-истински вкусът и се получава суроватка.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641

Да, малко се изненадвам от съмненията около Активиите - мислите ли, че на хранителния гигант Данон не му правят никакви проверки? Струва ми се невъзможно да се стига до слагане на разхлабителни и какви ли не химии. А като цяло технологиите по производство и съхранение са значително модернизирани, така че е нормално едно кисело мляко да има по-дълъг срок на годност.
И все пак, всеки сам си решава...На мен активиата ми е вкусна и хапвам с удоволствие, само че не с цел да отслабвам  Wink
да, и винпром пещера и кренвирши кен са гиганти и понеже са такива и им правят много проверки, всичкия алкохол и храна са "много" качествени. абе все едно не живеете в България - тук те оперират без нужда, за да взимат пари, камо ли големите фирми да не могат да сложат тоалетна хартия в продуктите си, вместо месо и каквото е нужно.  Joy

# 23
  • София
  • Мнения: 44 122
Аз пък до сега мляко, което не прави суроватка не съм виждала.

# 24
  • Мнения: 0

Да, малко се изненадвам от съмненията около Активиите - мислите ли, че на хранителния гигант Данон не му правят никакви проверки? Струва ми се невъзможно да се стига до слагане на разхлабителни и какви ли не химии. А като цяло технологиите по производство и съхранение са значително модернизирани, така че е нормално едно кисело мляко да има по-дълъг срок на годност.
И все пак, всеки сам си решава...На мен активиата ми е вкусна и хапвам с удоволствие, само че не с цел да отслабвам  Wink
да, и винпром пещера и кренвирши кен са гиганти и понеже са такива и им правят много проверки, всичкия алкохол и храна са "много" качествени. абе все едно не живеете в България - тук те оперират без нужда, за да взимат пари, камо ли големите фирми да не могат да сложат тоалетна хартия в продуктите си, вместо месо и каквото е нужно.  Joy

Хехе, можем ли въобще да сравняваме винпром пещера и Кен с Данон? Първите две са български фирми, които едва ли могат да се нарекат гиганти, а Данон е огромна френска компания, известна в цял свят. Остави всичко друго, но на тях със сигурност им идват проверки и от Франция най-малкото. Да кажем, че нашенските инспекции са смешни (въпреки че ми е тъжно да го призная и не искам да живея с това отношение към всичко българско), но френските едва ли ще си затворят очите за разхлабителни, нишесте и какво ли още не.

# 25
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Да ясно, че не е за отслабване. Но преди години бях я пробвала и получих подуване на корема, а не облекчаване..  Simple Smile

И аз съм забелязала подобен ефект. Обаче ми е много вкусна, особено закуската и си купувам веднъж в месеца. Но като цяло са наблъскани със захар, та предпочитам да си объркам кисело мляко с мед.

# 26
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Здравейте,вче 12ти ден хапвам по една Активия...но засега разлика не откривам Thinking Има ли други,които я хапват всеки ден?

Ще отговоря на въпроса от началото на темата: забелязах този ефект, а именно да не се случва нищо. Какво имам предвид: яла съм около година активия за разхлабване, но ефект имаше само, когато взимах от течната активия в шишета , която не се продава в кварталните ни магазини и ми беше тррудно да ходя все до Била за нея. Освен това 1 ден да пропуснех и ефектът спираше и ми трябваха още 3-4 дни за подновяването му  Mr. Green
Така че спрях да я взимам. Има друга тема по въпроса. Ако те интересува виж там: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=435251.0;topicseen

# 27
  • Мнения: 38
Да ясно, че не е за отслабване. Но преди години бях я пробвала и получих подуване на корема, а не облекчаване..  Simple Smile

И аз съм забелязала подобен ефект. Обаче ми е много вкусна, особено закуската и си купувам веднъж в месеца. Но като цяло са наблъскани със захар, та предпочитам да си объркам кисело мляко с мед.

Странно ми е, че ти се е подуло коремчето от мляко. Може би си яла и нещо друго. Аз ям Активия и определено ми е много вкусна, но не прекалявам с плодовите. В натуралната Активия няма захар. Между другото можеш да зададеш въпроса си тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?board=81.0
Сестра ми имаше въпрос за храненето на малкия й син и след няколко дни и отговори докторката от този форум.

# 28
  • Мнения: 419
Аз пък до сега мляко, което не прави суроватка не съм виждала.
Последното такова е на "Герма". Аз съм купувала всичко, което се предлага на пазара с надежда да открия хубаво мляко и само "Сердика" прави хубава суроватка.

# 29
  • Мнения: 2 132
Да ясно, че не е за отслабване. Но преди години бях я пробвала и получих подуване на корема, а не облекчаване..  Simple Smile

И аз съм забелязала подобен ефект. Обаче ми е много вкусна, особено закуската и си купувам веднъж в месеца. Но като цяло са наблъскани със захар, та предпочитам да си объркам кисело мляко с мед.

Странно ми е, че ти се е подуло коремчето от мляко. Може би си яла и нещо друго. Аз ям Активия и определено ми е много вкусна, но не прекалявам с плодовите. В натуралната Активия няма захар. Между другото можеш да зададеш въпроса си тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?board=81.0
Сестра ми имаше въпрос за храненето на малкия й син и след няколко дни и отговори докторката от този форум.

Естествено, че сме яли и друго, но корема се подуваше точно от Активията Simple Smile След спирането на консумацията И, подуването спря Wink А този подфорум надали ще получим адекватно мнение, при положение, че се спонсорира от Данон.

Общи условия

Активация на акаунт