ЯНУАРЧЕ малко се смее сладко-сладко - тема 2

  • 30 230
  • 741
  •   1
Отговори
# 645
  • Пловдив
  • Мнения: 360
мерси за отговорите.Изцяло съм на кърма,мушкатото също не помага.Днес пак дадох дуфалак ама...тц няма ефект

# 646
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
mannuella - не се притеснявай. Бебчето си усвоява кърмата според мен. А и явно им е нужно малко време да им се регулира корема. Ето ние 1 месец изкарахме с акане на 5 дни. Ама си се нормализират нещата. А ние сме на АМ при това.

Днес много рожденничета бе  Hug Heart Eyes. Адашче, честито и на вас и само радост и усмивки.  Heart Eyes
Татит, явно заедно ни вървят мъниците, нали и в един и същи ден са родени  Heart Eyes
Heart Eyes Peace А дано се активират и двамата скоро!  Whistling

Много са ни сладки верно всички бебоци!  Heart Eyes

# 647
  • Мнения: 338
Здравейте мами!

Днес бяхме на преглед при ортопед, оказа се, че Белослава има дисплазия на двете крачета, трябва да носи ортопедични гащички, купихме ги, ми те много неудобни, имат една пластмаса вътре, която е ужасно неудобна според мен, сега ще търся някакви други, че ми е много жал за мъника.
Мисля все пак да мина през още един ортопед за да съм сигурна дали е дисплазия, много ми е криво днес, оревах района.

Илиндичка и мен много ме болят гърдите преди да потече млякото, направо е ужас, а такова чуда с баткото не ми се е случвало.

Целувки от нас, на тези, които не са минали преглед при ортопед ги съветвам да побързат, че с напредването на месеците при даден проблем става все по- трудно лечението.

# 648
  • на село
  • Мнения: 1 028
Момичета, внимавайте с даването на флуор!!!
Поне се осведомете за ползите и най- вече за вредите от него. Дъщеря ми е с почти разрушени предни зъби и крайни кътници от безконтролно даване на флуорно мляко от яслата и минерални води с високо съдържание на флуор. Сега само се моля постоянните и зъби да са добре, ама вече нищо не може да се направи по въпроса.  Sad

# 649
  • Мнения: 550
Момичета,може ли някой да ми изпрати телефона на Драганов? Благодаря ви!

# 650
  • Мнения: 98
Добро Утро и от мен...аз искам да почерпя (но незнам точно как става),че нашето пате днес има първото Месечко.... Heart Eyes ...Чувтвайте се почерпени за наше здраве   chef Joy

# 651
  • Мнения: 912
Radi, честита месечинка!
n3ni, Red tree, tanchelina,честити 2 месеца на нас и на вас Simple Smile

Ето почерпка от нас :

В момента при Гала коментират за банките за кърма и защо в родилните отделения ги захранват с АМ, а не ни дават да носим кърма на бебетата си...болна тема Tired

# 652
  • Мнения: 24
Mischevious, вие при кой ортопед ходихте? На мен ми дадоха телефона на Янакиев и мисля да му звънна. Разбрах, че ходил и по домовете на посещения, но предполагам, че не работи със Здравната каса. Някой знае ли колко струва прегледа при него?
Темата при Гала за банката за майчина кърма наистина беше много интресна. Споменаха за майка - рекордьорка, която е дала 85 литра кърма за месец, след като е хранила и собственото си дете  Shocked

# 653
  • Мнения: 36
Привет,

Илиндичка
, относно виенето на свят, за което пишеш - аз нямам, но потърсих информация в интернет, намерих това (на английски):
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20081017003721AAzMLiE

Не знам колко са достоверни отговорите в този сайт, но пише, че може да се дължи на:
1. анемия - да ти липсва желязо
2. дехидратация - пий повече вода!
3. преумора - ех, това си е проблем за всички ни...  Wink

Илиндичка, да, очите на Вито са сини. Синьо-сиви. Засега... Ще видим след време дали ще останат с този цвят или ще се променят.
  А на вашите бебета какви са им очите? Нали по принцип бебетата се раждат със сини очи?
Четох, че в Азия бебетата се раждат с кафяви очи.

Хубав ден на всички!  Hug

# 654
  • Мнения: 175
Честито второмесечие на дружината!

И днес MacEngland - а ще почива неупотребен с тоя дъжд  Cry А ми беше такъв мерак да я пробвам.

Благодаря за отговорите за лохиите!   bouquet

Чак сега изчетох старите теми под диагонал и разбрах от Mis-Demeanor, че бебчо имал имен ден  Grinning, аз съм го изтървала. Благодаря със закъснение   bouquet

Аз също изпитвам нещо като боцкане и напрежение, когато слиза млякото. Не ми прилошава. В тая връзка да ви питам - слизащото по време на кърмене мляко пак ли започва от предно. Нам мен много често ми слиза млякото по време на кърмене и то по няколко пъти. Та се чудех дали това не е причина за коликите и газовете на малчо.

Вие имате ли апетит? Аз съм по-зле и от бременна. Постоянно ми се хапва и то по много и най-вече сладичко. Ама диването смуче почти през цялото време. Дано премине тая двумесечна криза на растежа, че накрая аз ще изпадна в яка криза.   #Crazy

Очите на Божидар още сивеят, но явно ще станат тъмни. Въпросът е пъстри или маслинки  Grinning . Иначе си имат сивкавия оттенък, казват, че си остава докато бебето е на кърма.

Илиндичка, това, че бебето може изцяло да усвоява кърмата ми се стори доста странно. Но дано е така. Засега всички тези обяснения ме окуражават, че периодът с неакането ще премине.

Последна редакция: пт, 05 мар 2010, 10:54 от olemale

# 655
  • Мнения: 10
Куин,
ние ходихме при д-р Янакиев, а не той при нас - няма как до Хасково... Wink
Пита ни защо не си носим напрвление от Педито, т.е. може по ЗК, иначе прегледа му е 30 лева.
Дано да съм била полезна Hug

# 656
  • Madrid
  • Мнения: 514
Mischievous ,сподели когато можеш и второто мнение на лекар,дано не се мъчи мъничето! PraynigА иначе външно нещо личи ли или само професионално мнение може да види проблема?Тук не минават подобни прегледи бебетата.

sunrise7,аз търсих,търсих и не намерих.С английския не се справям,но предполагам е от дехидратация.Желязо пих през последните три месеца от бременността,трябваше и сега да продължа,но аз не го направих. Blush

# 657
  • Мнения: 912
Темата при Гала за банката за майчина кърма наистина беше много интресна. Споменаха за майка - рекордьорка, която е дала 85 литра кърма за месец, след като е хранила и собственото си дете  Shocked
Да и в мен изникна въпроса - тази майка рекордьорка,която има толкова много кърма, не е ли с хиперлактация и няма ли проблеми при кърменето на собственото си бебе? newsm78 Rolling Eyes
olemaleBlush нашите Божидаровци могат да си избират измежду 2 именни дни- 6-ти януари (Богоявление) и Тодоровден  Wink Hug

# 658
  • Мнения: X
Здравейте, аз рядко пиша но си ви чета редовно.
И моето дребосъче ака веднъж на няколко дни, но както разбирам не е повод за притеснение  Wink
Вашите бебчовци почнаха ли да гукат, нашата принцеса на усмивки е много щедра, особенно сутрин, обаче ни гък, ни мък  Rolling Eyes Между другото не знам колко разбират тия малко човечета, но онзи ден майка ми идва до нас да я види и казва "усмихни се на баба" и като се усмихна това дете...до ушите  Grinning Викам си случайност е било. Снощи дядо й се прибра от работа (свекър ми) и аз и казвам "дай на дядо една усмивка" и тя пак тегли една усмивка до ушите  Laughing Пълни ми душата, не знам как се случва, но и двата пъти таткото беше до нас и е свидетел  Laughing

# 659
  • Madrid
  • Мнения: 514
Олемале,от тук ми е информацията:http://missby.wordpress.com/2009/08/31/20-reasons/

Цитирам:Бебетата могат да усвоят и разградят до 100% от майчиното мляко, което не само допринася за пълноценно хранене, но и води до по-малко „връщане” на мляко и газове в стомахчето, което не може да се каже за адаптираните млека. Кърмените бебета поемат по-малко въздух по време на сучене, а това допринася и за образуването на по-малко и по-леки колики.

Няма нищо странно  Simple Smile

Забравих да пиша за очичките Сънрйз  Simple Smile-Самуил беше с тъмно сиви очи първите месеци,после си станаха кафеви,въпреки кърменето,Бояна също.Според мен си личи някак,ще му останат сини,така мисля,то зад това сиво имам чувството,че си прозира истинския цвят.Макар че на една приятелка на Сами очите бяха сини до шестия месец,после се измениха до кафеви,знам ли... Grinning

Копнеж,дано всичко е наред с изследванията,включи се като разбереш,аз често си мисля за вас. Praynig
Герганчето,Бояна прави все още опити за гукане,а от седмица се смее широко,дори като суче,но вече не активно,ми се подхилква следко,сладко,но без да пуска  Laughing,просто са невероятни тези създания,така ни обогатяват емоционално! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт