ЯНУАРЧЕ малко се смее сладко-сладко - тема 2

  • 30 226
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 2 245
Добро утро и от нас!  Hug

Ние днес сме на консултация и ще му слагат първия Пентаксим, от което ми се е свило сърцето! Дано да няма проблеми!  Praynig Heart Eyes

Теди, ето телефон на д-р Драганов:

д-р Драганов, поликлиника на ВМИ, партар стая 111, тел.0898 50 30 10 - запазва се час по телефона.

И на Филип очите все още са сиво-сини. Много ми харесват, но не вярвам да останат такива, защото аз съм с кяфяви, а баща му със зелени. Моят дядо и прабаба са с сини, но не мисля, че има голяма вероятност. Все пак кафявото е доминанта.

# 661
  • София
  • Мнения: 572
Здравейте и от мен! Чета ви редовно, но нямам време да пиша, а и не се случва нищо по-различно от това при повечето от вас. И Стела имаше много пъпчици, които отминаха, и тя ака на 3дни като много други(както прочетох). От 2 дни изобщо не иска да спи и реве.
По въпроса за цвета на очите. Личи си още в началото дали ще са светли или тъмни, но не и какъв цвят ще са. Кари като се роди изобщо не се вгледах в цвета, защото знам, че се променя, а и си мислех, че ще е с кафеви. И аз и мъжа ми сме с кафеви, нашите родители- също. Но в родилното мина една акушерка покрай нея  и я закачи "Ей, синеочке." . Чак тогава я огледах и сравних с другите бебета и видях, че наистина прозира синьо. Да 2години някъде беше със сини очи, а сега е със зелени. Стела си личи, че ще е с кафеви.
Копнеж, дръж ни в течение какво се случва с вас.
Много гадно, че не можем да излизаме на разходки тези дни. Миналата седмица ми беше толкова приятно да излизаме и преди обяд и след обяд. Целувки за всички прекрасни бебоци. И като се стопли ще си организираме една среща, да запознаем януарчетата.

# 662
  • Мнения: 803
Здравейте, мамчета!

Честита месечинка на Ради и двумесечинка на Ред-чето, Mis-Demeanor и Танчелина! Много здраве и да не секват сладките бебешки усмивки!  Heart Eyes Hug

Ние сме по-добре вече. Откакто й смених млякото и разстройството спря и повръщането, и детето е по-спокойно. Яде и спинка. Само в късния следобед се киселяви малко, но си е глезанка - нормално е. Днес дадохме пробите за изследвания, понеделник или вторник ще има резултат и ще видим как ще действаме. Много благодаря на всички, които мислят за нас и ми оказват подкрепа! Илиндичка, Katy  Hug

Да кажа и аз за цвета на очите. Дара се роди с тъмни очи. Точен цвят ми е много трудно да определя. Нещо като мъгливо тъмносиво. Сега постепенно изсветляват, но нямат нищо общо със синия цвят. Много ще се учудя, ако има сини очи. Всички в родата (а и не само в моята) са с тъмни, включително баща й, така че едва ли моят ген ще успее да се пребори Wink
Но да ми е жива и здрава, пък нямам против да има очи като сърничка  Heart Eyes

олемале, и аз съм с МагИнгланд. Пробвах я преди няколко дни, много съм доволна. Не знам точно кой модел е, защото ми е подарък от една приятелка - тя я е ползвала малко с нейното детенце. Количката ми допада много - маневрена е, има големи гуми и хубави амортисьори. Вози много меко и преодолява всякакви препядствия. Единствения недостатък, който аз откривам (освен големите й габарити, но това не е толкова страшно) е, че поне на моя модел колелата не завиват и се налага да я повдигам леко, за да взема завоя. Но се справям със завидна лекота, така че не ми е кой знае какъв проблем.. Разбира се, ползвала съм я веднъж, ще видим по-нататък дали все още ще съм доволна.

Герганче, Дара не гука още. Усмивки раздава, но гукане - тцъ! М/у другото, чували ли сте тази приказка, че ако малките бебчета (ненавършили 40 дни) се усмихват, то те се усмихвали на Богородица, защото още не можели да различават лица? Една приятелка ми го каза и ми стана много мило. То вярно, че е някакво поверие, но все пак е хубаво.
Относно звуците, които издават децата ни, спомням си, че много назад бяхте коментирали как плачат. Аз малко със закъснение, но все пак да споделя, че ми е много смешно  Laughing Дарето като е много гладна и плаче като козичка - "Мееееееех - х-х- х, Мееееееее - х-х-х", а понякога и "Маааааааа....маааааааааааа". Това брои ли се за "мама"?!  Mr. Green

Ред-че, пожелавам ви да мине леко и Фил да не усети нищо от боцкането! То като че ли е по-страшно за нас, майките. Wink

А, и исках да ви попитам (че повечето сте по-напред с материала) трябва ли да си запазя час за чиста молитва, плаща ли се и носи ли се нещо? Или всяка църква си има собствени изисквания?

Някой да знае къде се загубиха violetblue, _valkiria_ и Courage? Момичета, ако четете, драснете поне 2 реда  Praynig
Много гушки от нас, лек и хубав ден!

# 663
  • Мнения: X
И на Диянка очите са сиво-сини, но не вярвам да останат такива  Wink
ilindi4ka наистина са невероятни тези създания  Heart Eyes

Ето и аз качих малко нови снимчици, на който ни е случно да ни поразгледа  Grinning  http://january2010.snimka.bg/baby/diyana-na-gergancheto.470511

# 664
  • Мнения: 560
Започвам отзад - напред   Laughing

Копнеж-ние бяхме тази седмица на чиста молитва.Нищо не се носи,освен ако ти не желаеш.Чета из нета ,някои носят питка,олио,здравец или нещо за почерпка,или парички-като се слага до иконата на Богородица.Нищо също не се плаща.Но час предполагам,че трябва да се уговориш с попа.Не знам как е в София обаче.Нашата чиста молитва я чете наш познат поп,само час си уговорихме,но и той каза,че по принцип нищо не се носи и не се плаща,ако ти не желаеш.Ние обаче занесохме вино и бонбони.
За масажите-някой да има линк към видео урок.Нищо не разбирам от обяснения-с вашата лява ръка,хващате дясната на детето и масажирате от ляво....и се обърквам  #Crazy  Crazy  newsm78
По корем малката като я сложим рядко си вдига главичката и в повечето време се нерви.Но като я държи някой изправена на гърдите си стои доста време изправена и гледа  Laughing
Усмивките за мен са още неосъзнати.Въпреки че има някои съвпадения-закачка-усмивка.И Копнеж ,аз си го мислих това за усмивките към Богородица.Малката се усмивка по всяко време.По време на сукане,докато спи.И все се чудя.Да сънува-какво?Нищо не са преживели.Най вероятно е това  newsm78
Гукането-гука от 17-ти ден.Но го прави на 2 дни веднъж -два най-много на ден.
Очите бяха тъмно сиви като се роди.Сега са светло сиви с някакъв зеленикав оттенък.Май ме съмнява ,че ще станат зелени или сини.Аз и баща и сме с кафяви очи,но свекървата е със сини,а родителите ми са със зелени.Така ми се иска да има тъмно кафяви,дълбоки очи  Whistling

# 665
  • София
  • Мнения: 2 245
Копнежче,  Hug не знам къде ще ходите за чиста молитва, но ние бяхме в манастира Св. Мина и так си запазихме час 4 дни по-рано.Оставихме 20 лв. на иконата. Нямаше определна сума. Иначе самия ритуал и думите на отчето бяха много хубави.
Дано Дара да няма никакви проблеми и резултатите са негативни!  Praynig

Тани, бебетата сънуват, няма значение, че нищо не са преживели и Фил се усмихваше на сън от съвсем малък. Мога да ти кажа, че Пипо като беше бебе лаеше и преследваше нещо на сън, нищо, че не беше излизал от къщи.

П.П. На чистата молитва се носи червено вино и питка месена от младо момиче с двама живи родители. Аз поне така четох в интернет и сестра ми дойде да ни омеси питката.

Герганче, много ти е красива момата!  Heart Eyes


# 666
  • Мнения: 550
Здравейте! Red tree ,много благодаря  Hug ,току що запазихме час,другия петък ще ни прегледа.Дано всичко да е наред  Praynig .
Нашият младеж съм го чувала само няколко пъти да гука - след баня,когато му правя масаж  Grinning,явно му  е много кеф..,но като цяло и ние може да се числим към сериозните бебета - рядко дава усмивки  Rolling Eyes
Очичките ни и на нас са сиво - сини.Така ми се иска да останат такива,много хубав цвят,но едва ли... newsm78,в родата всички са с тъмни очи.
Пъпчиците ни все още не са минали  Sad, въпреки че нашият татко смята,че завяхват..дано да  е прав  Praynig,че да направим най-сетне някоя свясна снимка.Като споменах снимките някой ще може ли да ми каже как се качват снимки в албумчето - иска  ми се да ви покажа и моето момче,но не знам как  Confused
Като чета,че и вашите бебчета пълнят памперсите на няколко дни се успокоих,защото и ние сме така - или не  акаме,или има съвсем малко..а като си представя как ги пълнеше преди няколко седмици  Mr. Green
Усмихнат ден!

# 667
  • Мнения: 338
Куин, аз ходих  при Хазбун, прегледа е 30лв, но другата  седмица ще мина през Янакиев да съм сигурна какво точно е положението, странно е,че е искал направление при Лета, нали уж ЗК не им покрива ехографа.
При баткото ходих при Янакиев,при него нямаше проблем, сега гледам ехографските снимки и на двамата- при Камен алфа ъглите на крачетата са следните: 63 градуса, 69., а при Белослава на едното краче 60градуса, на другото 53, доколкото разбрах трябва да са над 60 градуса. Все се надявам да е станала някаква грешка при замерването.

Илиндичка, видимо няма проблем, освен асиметрията на гънките, но аз си мислех че това не е показател, защото и Камен беше така Като превенция може да се носи бебчето с лице към майката, гушкаш я все  едно е в кенгуро, като краченцата са разкрачено като жабче, също препоръча да се прави следното при смяна на памперса се хващат двете крачета пак в поза като жабче и се натискат, доколкото позволяват крачетата, но без прилагане на много силен натиск, като цяло колкото по разкрачени, толкова по- добре.

Олемале, аз съм като ламя, нямам изхранване, много огладнявам след кърмене, иначе килограми не съм качила, даже напротив, иначе и на мен ми се хапва сладко.

Относно гукането и усмивките, Белослава ги прави рядко, но е много сладко като се усмихне и гука, направо си комуникира малкото създание  Heart Eyes

Да питам аз проблем ли е малката фонтанела?

# 668
  • Мнения: 560
Забравих да попитам-някой дава ли Инфакол?От днес взех да давам и малката прави кисели физиономии.Не връща,гълта течността ,но си личи че не го харесва Close .А на мен ми мирише много хубаво на портокал.

И да споделя нещо.Принудих се да давам Инфакол поради това гънене ,свиване и раздразнение на малката от няколко дни.Днес е спокойна и заспива веднага след кърмене така както и преди 1 седмица.Но тези няколко дни родителите ми страшно ме изнервиха.Детето се гънело и плачело `щото било гладно,нямала съм кърма,нищо не пускало и т.н.Страшно се изнервих.Едно ,че се тормозя заради малката и от друга страна те ми натякват това.Даже майка ми предложи да сме и купили АМ и да дохранваме  #Cussing out Да беше някой друг,но МАЙКА ми  Close ,че и баща ми и приглася.А фризера е пълен с кърма.Цедя се в 12 вечерта,понеже малката си направи ,сама режима и не се буди тогава.Пък мен ме е страх да не ми намалее кърмата и така.Лошото е ,че от този натиск и насаждане от страна на нашите,снощи изцедих 40 мл по-малко от другите вечери и ме хвана страх.Да не би сега то това набиване-"нямаш кърма" да стане наистина така?!Много се притеснявам  Sad
Не ми стига това ами и една приятелка все ми пише в скайпа-Кърмите ли се още?Демек-Айде бе няма ли да ти спре кърмата.  Sick Тя кърми до 1 месец и после АМ.Не знам завижда ли какво  ooooh!

# 669
  • Мнения: 803
И аз мисля, че бебчетата сънуват. Дара прави много слаки физиономии насън, усмихва се, промърморва си нещо - много обичам да я гледам Heart Eyes Може пък и спомени от предишни животи да им минават, знам ли  Simple Smile

Тани`, аз давам Инфакол, нямаме проблем. Аз се старая максимално към гърлото да изцеждам капкомера. Но може би ние не сме мерило, защото АМ-а, който Дара пие сега е страшно горчив, а тя няма възражения..  Rolling Eyes
За кърмата аз нямам никакъв опит, но според мен най-важното е да се успокоиш. Да не се впрягаш на приказките на който и да е - било роднина, или не. Знам, че понякога е трудно и че сега сме малко по-крехки като психика и емоционалност, но наистина се опитай да не се ядосваш. На мен точно от стрес и ядосване ми спря кърмата...  Confused

Ред-че, минахте ли имунизацията? Как беше?

И аз другата седмица съм при Драганов.  Simple Smile

Благодаря за отговорите за чистата молитва. Засега сме си избрали църквата Св. Георги и ще отидем през уикенда да питаме как седят нещата и имат ли някакви изисквания те.
Чао засега, че принцесата се разбуди. Simple Smile

# 670
  • Мнения: 693
Здравейте,
водих Кристиян на консултация, на ортопед, пазарувах, чистих, кърмих, сготвих,  нахраних и приспах Михаела, и обядвах....изумително е колко много работа може да свърши човек, като се мобилизира #Crazy....та на въпроса, наддал е 1300 гр. и е пораснал 3 см., Пентаксим не занесох и съответно не го имунизираха Mr. Green

Хубав ден от мен  bouquet

# 671
  • София
  • Мнения: 2 245
В 3.30 ни е часът час, Копнежче...

И Филип не харесва инфакола. Все се стреми да го изплюе. Отивам да го будя, за да яде и после ще се приготвяме за консултация.

Катинче, браво на вас!   bouquet А за мобилизацията съм съгласна. Аз изчистих, изкъпах се и се нагримирах, изгладих 2 перални и пуснах 2 нови.  Crazy 

# 672
  • Мнения: 14
Да се отчетем ние след втората консултация

Момчето е качило килограм и е порастнало с 5 см. Педиатърката е много доволна от нас. Много му е суха кожата и ни изписа някаква специална козметика и едни капки, които да слагаме във водата за баня. Аз се притеснявах да не му изсъхна кожата от това, че не давам вода, но тя нищо не каза, а и аз не съм си признала, че не даваме вода Simple Smile Сложиха ни и Пентаксима. Каза да почваме с гимнастиката. Обясни ми, че принципно гимнастика се дава от 0 месеца, но тя я дава след втория, защото преди това са много ... как се казва ... стегнати децата. Те това го наричат май тонус и трудно отпускат ръчички и крачета. Ние от рехабилитацията сме доста отпуснати вече и младежа обожава да правим гимнастика Simple Smile

Тани` не заслужават внимание тези подмятания. Игнорирай ги и си гледай детенцето. Наслади се на това, че можеш да си кърмиш детето. Аз успявам само сутрин и това ме прави толкова щастлива.

Wicky ние сме в 10:20 при Драганов

Очичките на Дани са кафяви, но някак пъстри. По-скоро към светли. И двамата с баща му, че и родители са все с кафяви, но на баща му са някак по-пъстри и много ми се иска Дани да вземе неговите очи, но ще видим.

Много ми е жалко, като не можем да излизаме. Аз принципно не съм от страхливите и си го извеждам, но заради мъглата и валежите ще пропуснем.

Педиатърката ни каза, че можем спокойно да оставяме Дани да спи сам в стаята си. Оставяте ли бебета да спят самички? Той обикновено спи нощем, но е тегаво да се спи при него, защото мрънка на сън.

За връщането някой беше споменал. Аз също си мислех, че детето връща, когато е преяло. Но нали моя още го теглим и се е случвало да върне след като е изсукал едва 20-30. Та не мога с нищо да си обясня защо връща. Освен това съм забелязала, че връща по два начина - единия си е нормално на консистенция мляко, а другия е едно такова като пресечено.

Инфакол давахме на Дани преди, но той нямаше много колики. Никога не се е мръщил, напротив, даже се облизва. Но то моето момче си е такова - каквото му дадеш това лапа - не виждам да прави никаква разлика когато го дохранвам с кърма и когато даваме АМ.

# 673
  • Мнения: 550
Тани`,ние давахме Инфакол,в началото правехме физиономии на недоволство,после сякаш свикна с вкуса  newsm78 Не се притеснявай и ядосвай излишно,защото не е изключено да повлияе на количеството кърма.При мен имаше също няколко по-изнервени периода - първият мъжът ми като счупи крак,а втория свекървата като се престараваше с помагането и съветите около малкия.Тогава не само,че намаля,ами е имало периоди от няколко часа,в които и капка не можех да изцедя,та се наложи да вземем АМ  Close .Като останахме сами положението се оправи слава богу  Praynig

# 674
  • Мнения: 453
Тани, за бой са всички около теб, я си запуши ушите и не ги слушай въобще  Naughty
Аз сигурно и 5 капки не мога да изцедя след кърмене - никога не се и цедя де, ама си имам точно колкото си му трябва на детето, качва като за световно, вече е 5кг! Една вечер изсука и двете гърди и искаше още, аз се попритесних малко дали оттук нататък ще му стига млякото и какво мислиш стана - така ми се стимулира естествено лактацията, че на другия ден даже нямаше нужда да суче и от двете гърди, след първата още си му беше достатъчно и си беше доволен - природата си знае работата, довери и се и се успокой  Peace
Аз сега след като съм преживяла и едно раждане разбирам защо така тежко се получи при мен след като тръгна толкова леко - пак сме насилили природата, когато не трябва - не аз де, лекарите и акушерките разбира се  ooooh! - Като бях с пълно разкритие и айде - напъвай та напъвай, пък аз нямах грам позив за напъване все още и не знаех как да напъвам и не се справях и детето страдаше и ме натискаха по корема и се разкъсах като за световно  Tired Тези дни четох статия как и с пълна упойка да си и изобщо да не напъваш, бебето пак ще си излезе и т.н. тоест беше против насиленото напъване, ама преди да родя такива статии ми се струваха безкрайно абстрактни - като си нямаш идея какво е, а вече като съм го изпитала на свой гръб и отсега се настройвам войнствено за второто си раждане как ще строявам в 2 редици и лекари и акушерки и ще си се доверя на инстинктите!
Редче, как така ще казваш, че нямали никакви преживявания още - те от една тъмна тясна утроба изведнъж се озовават в голям свят с много хора, звуци, светлини, цветове, какво ли не - за тях всяка прашинка, която виждат, е интересна - Камен също се усмихва много насън, иначе както казах съвсеем леки усмивки раздава рядко, но за сметка на това много гука напоследък  Heart Eyes И да го похваля - играе си сам с играчките на шезлонга и им гука - може да откара така половин час!!! Стискам палци за имунизацията  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт