ЯНУАРЧЕ малко се смее сладко-сладко - тема 2

  • 30 193
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 079
Привет и от нас Heart Eyes
Сестра ми беше на гости и беше страшно приятно и много ми помагаше. Нашият малчо е видимо пораснал, но ще разберем колко точно след 2 седмици като го премерят при прегледа.
Иначе - нищо ново - не се спи особено, лесно заспива, но се събужда след 20-30 мин и наново заспива и така, през нощта спи по 3-4 часа и се буди за хранене, но сутрешното ми е голяма мъка. Към 6-7 кърменето е голяма забава за него - смее се, гледа си перденцата и се радва - няма заспиване, а не мен ми е най-зле тогава - страшно много ми се спи и ме боли главата.
Някой беше питал за спането сам - имаме детска стая, но сложихме и спалня там, ако се налага да се наглежда и така вече почти 2 месеца аз спя при него, правя опити да се 'върна' в нашата спалня, но когато не иска да спи или е неспокоен го взимам с мен в леглото и се гушкаме да заспива, та да мога и аз малко да дремна. Буди се от падането на биберона, та като спим двамата - аз му държа биберона и спя на пресекулки с изтръпнала ръка Rolling Eyes
Слагам го често по корем, той се изправя и си върти спокойно главата, добре се успокоява, но пак иска биберона, та тази сутрин спа върху дланта ми, така, че да може да си смуче биберона. Предполагам при някои бебето смукателния рефлекс е по-силен, той просто не спира - всичко иска да смуче.
Очите са сини, с по-светло около зениците, мисля, че ще останат такива - в нашите семейства разпределението е 50 на 50 светли към тъмни. Flutter
И да споделя откритието си - нещо страхотно - техника за успокояване на неспокойни бебета  - "Тhe 5 S’s by dr. Karp"и съжалявам, че не пробвах по-рано
http://thehappiestbaby.com/
за съжаление не може да се даде препратка към линка за даунлоад, надявам се, че ще го намерите. Hug Hug

# 676
  • Ловеч
  • Мнения: 54
И ние даваме Инфакол,но Симеон много го харесва и дори му се облизва.
Навън пак вали сняг а на нас ни се ходи вече по разходки.
Лек и спокоен ден на всички мъничета Hug и на всички покрай тях.

# 677
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Здравейте мами!

Днес бяхме на преглед при ортопед, оказа се, че Белослава има дисплазия на двете крачета, трябва да носи ортопедични гащички, купихме ги, ми те много неудобни, имат една пластмаса вътре, която е ужасно неудобна според мен, сега ще търся някакви други, че ми е много жал за мъника.
Мисля все пак да мина през още един ортопед за да съм сигурна дали е дисплазия, много ми е криво днес, оревах района.
Всички са такива, а и целта им е да държат крачетата максимално разтворени, затова са твърди. Успокой се, това е малкия дявол както се казва, за 2-3 месеца всичко ще мине. По-добре е сега да носи тия гащи, отколкото по-късно каиши. Преди 3 години и аз минах по този път и аз като теб бях много притеснена и като й ги слагах сърцето ми се късаше от гледката, но на нея не й бяха неудобни - спеше си спокойно, но като спеше на една страна между крачетата й слагах една възглавничка, за да не стои едното краче във въздуха и да изтръпва.Дано да свикнете с тях. Hug
За твое успокоение потърси второ мнение. Аз тогава направих консултация по интернет с Алексиев, като му изпратих стойностите от ехографския преглед / че тук нямаше друг детски ортопед / и той ми писа, че според него колегата му се е презастраховал, но и само полза може да имаме от тези гащи. Естествено не се ангажира да изрази 100% категорично мнение след като не е видял детето. Но и на мен сърце не ми даде да не й ги слагам, вярно не беше с тях денонощно, но гледах в по-голямата част от деня да е с тях.


Вчера и ние водихме Ники на ортопед - всичко е наред. Чудя се защо ми го дават това направление, като доктора каза, че без ехографски преглед не се ангажира да определи дали са му наред ставите, или не, пък той струвал 35 лв  Mr. Green Както и да е, аз бях подготвена, ама се замислих за какво точно е направлението  newsm78


За гукането - и Ники се пробва от скоро, но издава звук като през плач, много е сладък как се напъва, маха с ръце, рита с крачета, криви устата и след малко издаде звук. Милото, сигурно му е трудно и на него - един звук колко усилия изисква само  Heart Eyes Усмивки раздава, но сякаш са още неосъзнати, но пък все по-често ни дарява с такива. Laughing

Днес много писах  Laughing Спокоен следобяд и спящи бебчета ви желая  Hug

# 678
  • Мнения: 432
Тани' за мен е възмутително това което правят вашите!И майка ми веднъж ми припя това и аз съвсем нетактично я отрязах.А тя знае ,че ми е болна тема защото каката беше на кърма по-малко от месец.Бъди категорична за да не повторят защото от нерви и притеснения наистина може да ти спре.Приятелката ти също я прати да се снима-кажи й че темата за кърменето се закрива,ако имаш да кажеш нещо ще го кажеш.Така де пази си нервите!
За очите -още са неопределени.На каката бяха обаче по-различни преди да станат сини и затова мисля че на Тони ще са кафяви.В нашия род сините са доминанти -жените все сме синеоки ,а мъжете с кафяви.И въпреки че уж кафявите доминират,децата са със сини.Моите наблюдения разбира се ,се простират до баба ми LaughingТя беше синеока ,а дядо с кафяви.Майка е с сини ,а татко с кафяви.Същото е и при мен и мъжа ми,а Мина е със сини.
Редче това за питата замесена от момиче с живи родители аз го знам за погачата.
Уф щях да питам още нещо ама забравих.Хубав ден!Може пак да се включа като се присетя.

# 679
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Привет и от мен   Hug   в този не толкова приветлив ден!  Rolling Eyes  Баба Марта си показа пак рогцата, нищо, ще я изтраем, а след месец ще се разхождаме до насита!   Mr. Green

Видяхте ли, че вече си имаме компания в Родени 2010г?    Party    Февруарчетата са на линия!!!   Peace

Mischievous, не се притеснявай, потърси и друго мнение, може пък положението да не е толкова страшно.  Hug  Успяхте ли да поръчате Пентаксим-а? Ние сме на консултация на 16-ти и все още не съм взела решение какво да правя!   Thinking

Браво на всички бебчета за резултатите от мерки и теглилки, добре се справят, а и мамите също!    bouquet

При нас нищо различно оттова, което и вие споделяте. Кърмим се по на 3 часа, дребен е много точен и часовник не ми е нужен, спазва си до минутка неговия си режим!   Laughing  С акането май е като мен - право черво - досега най-много един памперс на ден да е без акита?!   Thinking  Много се забавлява в компанията на баткото, а той не пропуска да го закача и говори във всяка свободна минута, добре че ходи на градина, че иначе все на главата ще му виси, ей, голяма любов, голямо чудо! Когато си "говорят" двамата са много сладки, а ние с татито така се прехласваме, че забравяме едно клипче да им направим, малкия много сладко издава едни такива гърлени звуци и се смее с глас.   Heart Eyes 

За спането сам в стая - при нас нещата са на обратно - през деня бебо цял ден си спи сам в детската стая с включен бейбифон, който аз разнасям ту в хола, ту в трапезарията, а вечер сме си двамката заедно, татито и батито са в спалнята! Някой питаше дали бебчетата са при нас когато готвим, честно да ви кажа не ми се е случвало нито веднъж, колкото и да дърпа аспиратора миризма си има и не ми се иска беб да мирише на готвено, а и аз след като приключа веднага сменям дрехите.

За цвета на очите - Калин се роди със сини очи, но сега са нещо смесено между сини и пъстри, предполагам, че синьото ще се изчисти и в последствие очичките ще са пъстри, такива са и нашите и на баткото!   Peace

# 680
  • Мнения: 14
Включвам се само, за да пусна линк към няколко снимки, които качих в албумчето ни http://january2010.snimka.bg/baby/daniel-na-n3ni.461653.17677536

Всички бебчета са толкова сладки. Много ми е странно, но като разглеждам някои снимки и намирам прилики с нашето бебе, може би определени физиономии или нещо друго, но си мисля, "я, то това все едно е нашия бонбон".

И определено си личи по снимките колко много растат мъниците.

# 681
  • Мнения: X
Относно звуците, които издават децата ни, спомням си, че много назад бяхте коментирали как плачат. Аз малко със закъснение, но все пак да споделя, че ми е много смешно  Laughing Дарето като е много гладна и плаче като козичка - "Мееееееех - х-х- х, Мееееееее - х-х-х", а понякога и "Маааааааа....маааааааааааа". Това брои ли се за "мама"?!  Mr. Green

Хахах нашата като плаче се чува "Уаааааа- уаааааааа"  Laughing Някой път толкова хубаво се чува че чак ми става смешно  Laughing И много е смешна като се кани да се разплаче и само подлага долната устна и почва "ммм..."  Grinning

Аз бях на лекции, прибрах се, малката блаженно спинка, тати си джитка на компютъра, май само мама като е вкъщи се прави на маймунка  Grinning

# 682
  • Мнения: 338
Сиер, верно, че е за добро носенето на гащичките, даже ако Янакиев каже че всичко е ОК пак ще ги слагам, днес купих и кенгуру Chicco Go- пробвах я, муцунката си седи много добре вътре, а и ми е мн. удобно, някой носи ли вече бебчето си в кенгуру?

Стефанийка, за жалост нашия тати забравил да пита в аптеката за ваксината, но понеделник аз ще ходя до там и ще проверя, ще пиша задължително какво е станало, че и ние трябва да я слагаме на 18-ти.

Тани, кофти е това, че не те насърчават близките ти, но след като ти знаеш, че това е най-доброто за твоето съкровище няма какво да им се връзваш, аз лично съм мн. щастлива за това, че кърмих баткото 1.9г, макар че се наслушах на какво ли не, честно да ти призная не ми дремеше кой, какво мисли, аз знаех че правя най- доброто за детето си.

Белослава и Камен се родиха и двамата с тъмно сиви очи, ние с мъжът ми сме със сини и е ясно, че няма как дребитата да са с кафеви очи, чакаме с времето на Белослава да добият син цвят.

Намам търпение да се затопли и да си заформим срещичка Simple Smile

# 683
  • Мнения: 693


Вчера и ние водихме Ники на ортопед - всичко е наред. Чудя се защо ми го дават това направление, като доктора каза, че без ехографски преглед не се ангажира да определи дали са му наред ставите, или не, пък той струвал 35 лв  Mr. Green Както и да е, аз бях подготвена, ама се замислих за какво точно е направлението  newsm78

На нас направлението ни включваше ехографски преглед Thinking

# 684
  • Мнения: X
Ако някоя от вас дава Колийф по колко капчици давате?

# 685
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Привет, привет!

Днес ни е тежък ден. Не мигва по цял ден това дете, ей... Не стига, че не спи, ами и иска да спи, и се нерви. Ужас!
Почти цял ден ми е в ръцете. Заспи и се събуди след 10 минути и пак дондуркане.
Цял ден се опитвам да драсна един ред, ама...... уви...

Иначе сутринта раздаваше сериозни усмивки... За пръв път ми се смееше открито на мен... Имаше и леки опити за гукане!

Това време ни изигра лоша шега... Направо е ужасно!

Говорили сте по много въпроси... Да видим какво помня...
За очичките - нашите са като виолетови едни, но имат още леко сивкав отенък. Но ми се струва, че ще са сини. Ние и двамата сме с пъстри очи, но моите родители и баби и дядовци са всички със сини. Та се надявам да дойде оттам генче.  Flutter

За самостоятелната стая... Аз бих оставяла беба сама нощем, но нямам стая....  Rolling Eyes

За Инфакола - и ние май много не му се кефим, но аз бутам капкомера навътре и така....

Тани' не им се давай моля те... Де да можех и аз да си кърмя нямаше да слушам и един коментар...

# 686
  • Мнения: 647
Mischievous, Стефанийка, за Пентаксима на мен педиатърката ми каза, че ще се събират на 7-и април и тогава ще стане ясно ще я поеме ли касата. Аз се разбрах с нея да отложа следващата консултация с 2 седмици, за да видим как ще се развият нещата, ако касата не поеме Пентаксима и няма шансове да я поеме до края на годината, ще взимам Инфанрикс, така съм решила. В аптеки Санита може да се поръча Инфанрикс доставят я до 3 дни, доколкото си спомням.
Mischievous, не се притеснявай, Белослава ще се оправи, това не е нещо фатално, важното е да се хване навреме.  Hug

Мануелка, пробвай да пиеш една чаша прясно мляко или си хапни Активия и компот от праскови, би трябвало да подейства. Но не пий редовно прясно мляко, може да предизвика алергия. За активията педиатърката в Селена казваше да не се яде, че можела да предизвика разстройство у бебето, явно действа разхлабващо. На мен баткото като беше на 2 месеца ми се подриска защото бях пила прясно мляко, затова знам, че има разхлабващ ефект със сигурност.  Peace

При нас все същото, с тази разлика, че баткото най-накрая тръгна на градина и сега у нас е такава тишина по цял ден, направо ми е терсене, че няма кой да ми кряка.  Simple Smile Но пък се връща толкова доволен от градината, явно му харесва и ходи с желание.
Водихме бебето на ехограф за бъбречните легенчета, едното се е прибрало, другото още е увеличено - 7 мм., докторката каза, че е първа степен, най-малката, и след 6 месеца пак ще ходим, дано се свие и то.  Praynig Доволна съм от прегледа, а и поне за този ехограф ми дадоха направление и след 6 месеца пак ще ми даде педиатърката, че трябва да се следи този проблем.
Иначе на пъпчиците при нас завяхнаха и почти изчезнаха, но още има по-груби участъци по кожата. Сега мажа и аз със стикчето на А-дерма, а телцето - с лосиона на Себамед. Проблем са само крустите, направо са огромни и по цялата глава, но от маста има голям ефект, мажа половин час преди баня, така омекват и се разпукват и поне от веждите и отпред на главичката, вече опадаха. И другите ще се изчистят, но трябва редовно мазане.
За усмивките - Зарко още в родилното ми се усмихваше, а миналия ден се смя вече с глас. Започна и да гука и прави едни намръщени физиономии и гледа много сериозно. Очичките му са тъмно сини и е ясно, че ще са сини като на баткото, понеже моите са зелени, а на таткото - сини. И всички сме с нулева положителна група.  Simple Smile

Последна редакция: пт, 05 мар 2010, 19:26 от little rabit

# 687
  • Мнения: 1
Момичета, давате ли сокове?
Аз започнах с ябълка от вчера, няколко лъжички, много и хареса.

# 688
  • Мнения: X
Момичета, давате ли сокове?
Аз започнах с ябълка от вчера, няколко лъжички, много и хареса.

Въпроса е доста коментиран, тук няма да срещнеш привърженици на това което правиш  Naughty Аз също съм против даването на сокове на толкова малко бебче  newsm11

# 689
  • Варна
  • Мнения: 407
На толкова малко бебе абсурд да му дам сок  Naughty Не че нещо, всеки се преценя, ама се чудя защо толкова бързате със соковете, от тях може да има по-голяма вреда, отколкото полза. Жалко, че и повечето педиатри не си подновяват знанията  Tired
На Лора очичките са сивкави, според майка ми ще са и светли. На Вики от началото си личеше, че ще е с кафеви очи, на Лора са по-различни, та ще видим. Иначе ние с мъжа ми сме с кафеви очи, но в техния род има синеоки.
Лора вече се усмихва съвсем съзнателно. Някой път като е в мен и аз примерно си чета нещо на компютъра, тя издава звук за да и обърна внимание и като погледна към нея ми дава едни хубави, широки усмивки  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт