Майчета,отчаяна съм,дайте съвет

  • 2 005
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
Алена, ти си силният родител ,а не детето ти. Така че успокой първо себе си,не се шашкай толкова и не тормози душата си.Детето ще се чувства по-добре при връстниците си и ти го знаеш много добре,така че се успокой!!! ще мине трудният период и ще си доволна от това че си устискала на големия зор!
Не му показвай,че се притесниаваш за него,казвай му че всички деца ходят дам за да се учат на нещо ,и да бъдат умни, и от сорта - изобщо че трабва да ходи! Най- лесно е го с преш сега ,но не мисли, че после ще ти бъде песен - колкото по-големи стават ,толкова по-трудно се отделят от майките си!  успех!!!

# 16
  • sofia
  • Мнения: 8 937
За щастие се появи нова госпожа, която имаше подход към децата и той започна да влиза без рев, ако тя го посреща, а ако реве лелите ме успокояваха, че като се заиграе и след 5 минути се успокоява...................
.........Така беше, докато не го заведох в сборна група през лятото, но в друга ясла.
И о, чудо!!!! Още на втория ден сутринта докато съм по пижама той ми носи обувките и вика - айде , мамоооо, айде да отивамееееее...
Не знам какво стана, ама с такова желание тръгна, че го оставих в тази ясла докато стана на 2г и8м и го прехвърлих в детска градина.
Може би подхода на госпожите в новата ясла, може би по-добрата материална база и новите играчки или нещо друго, но такъв рязък обрат настъпи, че аз се смаях!!??
Стискам палци при вас нещата да потръгнат Praynig
Аз лично смятам да сменя яслата именно поради тази причина. Едната госпожа не ми харесва, просто не ми харесва. Май на детето също....

# 17
  • Мнения: 23
Аз имах подобен проблем с дъщеря ми - сега е на 1г. и 4м. През септември тръгна на ясла. Периода на адаптация - само до обяд беше ужасен. В 12 си я получавах изключително разстроена, не можех после да я приспя и вечер беше зле. Иначе сутрин не плачеше много - по-скоро по инерция, защото всички други реват та да не се цепи от колектива. Когато започнах да я оставям цял ден нещата значително се подобриха. След ясла е весела, щастлива - поиграла е, поспала е, нахванила се е. Дори започна да се държи по-любвеобвилно с мен. Преди целувките бяха само за тати (нали аз съм инвентар и винаги съм наоколо), а сега и аз получавам от тях. Обяснението ми е, че преди я вземах точно в момента в който най-много й се спи, или е заспала на масата докато се храни. Не знам защо но винаги й миеха лицето преди да ми я дадат, а подозирам че и на мен да ми измият очите със студена вода като току-що съм заспала/заспивам и на мен ще ми крив целия свят. Та с две думи откак е на целодневен режим се чувства много по-добре. Е... друг е момента че като цяло е ходила много малко заради болести... но това е за друга тема, но май всичко там е вече казано Sad

# 18
  • Мнения: 642
И аз мисля, че за децата е по-добре да общуват с връстници. Рано или късно те не просто "свикват", а им става интересно. Ако госпожите не допадат на детето кой е казал, че от децата никое няма да му допадне. Това си е стрес все пак за детето - да! ама нали и ние големите хора сме така: като отидеш на ново работно място много ли ти е кеф от първите дни още? - не - нов колектив, нови условия, нямаш приятели,или познати - да, не е като вкъщи. Как ще се чувстваш? Ами вероятно и ти така, както детето ти в момента. Ако имаш възможност спри го за известно време, но не отлагай много. Или опитай вариант да го водиш само по няколко пъти седмично - напр. пон, вторник и сряда, а четв. и пет. да си е у дома. Или нещо такова... помисли. Сигурна съм,че вече вътре в сърцето си си взела решение и просто за да имаш мир в себе си направи каквото си сметнала за най-добро възможно най-скоро! Това ще те успокои и ще направиш по-уверено и самото детенце! Успех и дано всичко да се нареди!

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
Не изчетох всички отговори, но ето ти и другата гледна точка - тази на детето.

Като са ме дали на ясла съм се държала точно като твоето дете - не съм спяла по цяла нощ, хълцала съм и съм държала майка ми за ръка. Педиатърката казала на родителите ми, че са луди ако не намерят друг вариант, толкова това е повлияло на психиката ми.

Решението е било една учителка /или лели са в яслата?/, която е успяла да ми влезе под кожата. И до сега помня как другите деца спят, а аз се измъквам от кревата и отивам да се гушкам с нея, а тя ми дава от маковите кифли  Laughing или как като ме преместиха в горната група излъгах майка ми, че съм още в групата на любимата ми леля и ме водеха при нея, а после тя в другата и всичко това са ми ясни спомени.

Съветче - аз бих измислила нещо друго, вместо да очаквам детето ми просто да свикне. Или не сте случили на добри педагози, или детето по-трудно се откъсва от теб или... но не гооставяй да страда Stop

# 20
  • Мнения: 510
Не се притеснявай,при нас госпожите разправяха,че май ще сме първия случай ,от който ще се откажат,но точно на първия месец непрестанния рев от сутрин до 16ч спря и Русокоска се примири с това,че се налага да ходи на ясла,тръгна на 22месеца Wink

Общи условия

Активация на акаунт