двойно име за момче

  • 6 638
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте,бихте ли ми помогнали с избора на двойно име за момче.Първото име ще е с буквата Ц.

# 1
  • Мнения: 2 950
Така трудно ще ти помогнем. Дай някакви напътствия - искаш ли да ги кръстиш на баби и дядовци? как се казват те? или какви имена харесваш - дълги, къси, български, чужди...нещо такова. Аз лично не харесвам двойните имена, но ти щом искаш - няма лошо. И за едно момче ли? Предполагам, че щом пишеш в близнашкия форум ще имаш две бебета - имат ли си име другите (момче или момиче)?

# 2
  • Мнения: 18
Да ще имам две момчета.Едното име сме решили но за другото искаме да започва с Ц и да има и буквата Д на двете баби.Но нищо не се сещам

# 3
  • Мнения: 2 950
А как се казват бабите?

# 4
  • Мнения: 574
Щом ще имате две момченца и сте решили да вземете буквите на бабите, защо не кръстите едното на едната баба, а другото - на другата newsm78
Съжалявам, но не мога да помогна с предложение. С буква Ц не харесвам мъжко име, двойно пък хептен Confused

# 5
  • Мнения: 18
Защото единия ще го кръстим на дядото,а другия искаме на баба Цвети и баба Дани.

# 6
  • Мнения: 574
Не се заяждам, а само да питам. Щом за едното бебе сте избрали името на единия дядо, защо не вземете името на другата баба? Справедливо разпределение, според мен. Задължително ли е да е двойно името?

# 7
  • Мнения: 4 520
И според мен ако е с Ц първото, нищо няма да върви с него. просто буквата Ц на мен ми една... силна. По-добре или само едно име с "Ц" или двойно име с други букви, щом толкова държите на двойно. Но всички имена с Ц за които се сещам, не биха вървяли изобщо с друго име. Или поне на мен така ми звучи.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 17 966
По принцип двойни имена за момче не харесвам. Но ако си решила твърдо, защо не е например Цветан -Дако.
 Това име е малко откраднато от Юлиана Дончева чиито син се казва Йоан - Дако и горе-долу ми харесва.

Последна редакция: пн, 15 фев 2010, 16:21 от Хексе

# 9
  • Мнения: 1 128
Какъв е смисъла изобщо от двойно име след като второто така или иначе няма да се ползва при обръщението към детето? Предполагам, че е за да не се разсърди баба Дани. Ами ако тя се разсъди, че нейната буквичка е втора?
Имена не мога да предложа, нито едно с Ц не ми харесва.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цветан - Даниел  Crazy ooooh! Tired

# 11
  • Мнения: 4 569
Защото единия ще го кръстим на дядото,а другия искаме на баба Цвети и баба Дани.
Какво е името на дядото?
Не харесвам двойни имена.

# 12
  • Мнения: 399
Не харесвам двойни имена  Rolling Eyes но ето предложения от мен:
Царин Деан
Цветин Деан

Според не е удачно едното дете да е с двойно име,а другото - не,особено ако са близнаци!  Naughty

Царин-Дарин  Joy

# 13
  • Мнения: 4 555
А защо не им измислите по три имена, за да има по някоя буква и от вашите имена, на лелите, чичовците и всички налични роднини?

Защо е нужно едно дете да е кръстено на няколко души?

Не харесвам имена с Ц, нито двойни имена за момчета.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт