двойно име за момче

  • 6 647
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 53
Винаги съм мислела, че трябва да има някакъв синхрон в имената, ако децата са близнаци. А единият да е с единично име, другият с двойно - не знам ... не ми се връзва с представите. Но пък не е задължително всеки да има моите мисли Wink

И аз така мисля. Пък двойно име за момче - малко странно звучат, каквито и да са комбинациите.

# 31
  • Мнения: 54
Помисли и как ще звучи след време като бащино и като фамилия, отделно че и на мен не ми звучи добре двойно име за момче, особено в твоя случай с близнаците. Peace

# 32
  • Мнения: 11 747
Познавах Евгени- Панайот - много възрастен мъж. Имало е и преди мъже, с двойни имена.

# 33
  • Мнения: 4 784
Никак не ми харесват претрупани, натрупани, добавени и т.н. имена.
За момиче ми е трудно да си го възприема, а за момче никак не го възприемам.
Може би и при вас е така, за това и се обръщаш към нета. Вярно е, че всеки си има право на мнение и желания, но тук като гледам повечето невъзприемащи подобна комбинация надделяват. Все пак успех!

# 34
  • Мнения: 3 695
И на мен не ми харесват двойните имена. А идеята единия близнак да е с единично, а другия с двойно име също не ми дппада.
С буквата "Ц" никави имена не ми харесват. Не можах да помогна, но - успех!  Peace

# 35
  • някъде
  • Мнения: 4 961
не харесвам двойните имена, а още повече за момче Stop

# 36
  • Русе
  • Мнения: 3 711
И аз не харесвам двойните имена, по-склонна съм да искам имената да си отиват, когато са на близнаци, но в крайна сметка на нашите не си отиват, просто ни харесват имената. Много трудно се съчетават две имена, особено тези с Ц. Много труден избор ми се струва. Може би едното на дядото, а другото на другата баба. Не може да се угоди на всички, в крайна сметка мисля, че е по-важно вие да харесвате имената, а не да са кръстени на някого, а да не ви харесват. Аз много държа имената да имат и хубава кратка форма, а не да се чудят хората как да им викат и да почват да измислят странни имена, Другото което много държах при избора на имена е да имат имен ден на хубав голям празник. Все пак това си е личен избор. Спряхте ли се на нещо засега?

# 37
  • Варна
  • Мнения: 552
Като майка на близнаци-момчета да споделя с вас. Не натоварвайте децата с трудни двойни имена. И изберете нещо кратко и ясно.
Не пишете близки по звучене имена. Нямате представа какво объркване ще стане със самите деца, с децата, с които си играят и възрастните около тях.
Моите момчета са с различни имена и вече 8г нито едно дете не научи имената им. Ако някой уцелеше си беше чиста случайност. Писна им да обясняват кой-кой е, вече се обръщат и при грешка. Двамата са еднакви и за всички в детската градина и уч-ще, си останаха- БЛИЗНАКО. Кой е Стефан и кой Иван, винаги са в чуденка.
Имам приятелка с разнояйчни близнаци-момчета- Михаил и Александър. Аз най-редовно им ги разменям. Кой-кой беше и други се чудят.

# 38
  • Мнения: 4 569
Авторката,избрахте ли име?

# 39
  • Мнения: 1 691
ДиоклеЦиан - единично е, но с двете буквички Rolling Eyes Ама не ми се връзвайте Simple Smile Все пак детето трябва да има хубаво име!

# 40
  • Мнения: 432
А когато момчетата с двойни имена станат бащи ???

Горките им деца, ще имат 4 имена, все ще трябва да се обясняват
кое точно е презимето им и кое е фамилията.

Абсолютно ! Peace Дано и те да не решат децата им да са с две имена  hahaha

# 41
  • В друг свят...
  • Мнения: 128
И аз мисля че двойното име не е подходящо за момче, а щом искаш да е на двете баби "баба Цвети и баба Дани" предлагам момченцето да бъде ЦАНИ !  Sunglasses
дано да ти допада ... не е много стандартно...но е хубаво

# 42
  • Мнения: 1 364
не харесвам двойните имена, а още повече за момче Stop


 Peace

# 43
  • Мнения: 28
Дечицата сигурно са се родили вече,но аз като стара и бавнозагряваща сега се сетих за името ЦветоДар.Не че ми е благозвучно,но друга комбинация от Ц и Д ,би била направо безумие Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 4 569
Авторката,как се казват близнаците?

Общи условия

Активация на акаунт