Какво би станало ако...

  • 1 507
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 257
...оставите отворена вратата на гаража си
Хе, хе, сещам се как една сутрин тръгвам за работа и виждам колата на мъжа ми със зееща врата и изпадам в паника ( софийски тренинг Laughing) и се втурвам вътре да му кажа.Той най-спокойно излезе да види дали няма някое животно в колата му!!! Оказа се, че човека предната вечер като се е прибирал натоварен с торбите, с цигарите и чаша кола в зъбите си ( поради липса на повече от 2 ръце), е пропуснал да  затвори и си е седяла така....Аз понякога забравям я спуснат прозорец, я да я заключа. Гаража ни зее по цял ден през уикенда и до сега само една змия се опита да ни посети #Cussing out #2gunfire. Тук е безумно безопасно, да не казвам голяма дума, на двора даже ни е забит от общината един колец с табелка , че било Crime Watch Neighborhood, пък да видим...Аз понеже идвам от криминална София, та си имам условен рефлекс да се заключвам непрекъснато - къщи, коли, всичко, но хората тук хич не се страхуват. На паркинги пред магазини виждам convertibles зарязани с документи и шофьорски книжки дори.... #Crazy newsm78 Тва е ЪПСУРТ да се случи в София - ще ни опоскат за секунди, там веднъж майка ми си остави обувките пред входната врата, докато внесе нещо в кухнята и докато се върне да си ги прибере ги нямаше... #Cussing out

# 16
  • Мнения: 2 452
Ние също сме го правили този номер. Гаражът ни е пълен с предмети; той е двоен, но и една кола трудно се вмества в момента. Там ни е палатката, но най-важното (зная, че глупаво), но там все-още ни е касата с всички документи и ценности. Ние живеем в много тих и спокоен квартал и често ми се4 случва да не затварям вратата на гаража или да оставям варата незаключена и досега не сме имали проблем.

# 17
  • Мнения: 7 430
Тук има голяма вероятност да стане, понеже надолу в квартала живеят много индийци, черни, араби... #Cussing out
Пролетта откраднаха на съседите барбекюто, което беше в двора им...после им взеха и маркуча...

Миро е много разсеян и не веднъж е забравял колата отключена - но откакто глобиха нащ приятел 50$ за това вече по няколко пъти проверява newsm10

П.С. Ей дойдох тук за да стана расист
Sad

# 18
  • Мнения: 7 837
Тук е безумно безопасно, да не казвам голяма дума, на двора даже ни е забит от общината един колец с табелка , че било Crime Watch Neighborhood, пък да видим...
Абе и аз си мислех, 4е е така, ама на...
Може би, защото при нас все още не е много заселено  newsm78

# 19
  • Мнения: 636
не веднъж е забравял колата отключена - но откакто глобиха нащ приятел 50$ за това вече по няколко пъти проверява newsm10

Мм да, да... глобяват. Преди 10-15 години (преди емигрантското нашествие) добрите канадци са били толкова довер4иви, 4е са си оставяли колите отклю4ени и забележете - запалени, за да не изстиват, докато пазаруват напр. Вси4ки сте 4ували за канадската зима. Сега нещата стоят маааалко по-разли4но. Доскоро не си заклю4вахме колите пред вкъщи, но напоследък и това правим.
А глобяват, защото отклю4ена кола, а пък и с клю4овете вътре, е предпоставка за крадеца  #Crazy А ако е teenager  ooooh! и се пребие с твоята кола  ooooh! теб те съдят за безотговорност  Close
Цитат

# 20
  • Мнения: 2 257
Абе и аз си мислех, 4е е така, ама на...
Може би, защото при нас все още не е много заселено  newsm78
O, аз въобще не храня илюзии, че е съвсем безопасно - затва проверявам входни врати и прозорци като няква луда, той все се подхилква, обаче това е положението - по добре да съм спокойна, пък той да си седи като в хан като ме няма  People No Good Около нас обаче има три къщи, където има паркирани полицейски коли - явно куките си живеят тука, та това ме кара да си мисля, че крадците внимават повечко. Пу, пу, хайде да не си отварям устата много, много, да пази Господ! Иначе не знам дали е от заселеното място, може би е така, ние сме в стар квартал и сме до болница и кметство, но например в даунтаун пак е населено, а официално се знае, че е опасно там.....

# 21
  • Мнения: 1 545
Бре, блазе ви на всичко дето живеете спокойно и безгрижно! Тук първо, че собствени гаражи имат много малко хора, просто защото няма място /говоря за центъра, по покрайнините май си имат/, ама да го оставиш отключен означава че някой ти е изпил акъла - просто нищо няма да намериш вътре. ТУк се краде страишно много, разбиват де апартаменти, крадат се коли, мотори, чанти.... Всички са с блидирани врати и метални щори на прозорците. Колите са с по три системи за предпазване от крадци... И пак няма спасение.

# 22
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Ами нищо няма да стане по принцип. Ето например и родителите на мъжа ми си оставят редовно гаража отворен и когато не са в къщи. Ние пък сме zабравяли и колите отключени, а един съсед си беше zабравил и входната врата zа цяла вечер и нощ отворена.

# 23
  • Мнения: 734
Мъжа ми НИКОГА ама НИКОГА няма да остави незаключена врата или отворен гараж, виж обаче аз...РЕДОВНО!
Живеем в едно скъпарско село където съседите от надут- по-надут. Собственика срещу нашата къща се изхитри и започна да си дава имота пд наем въпреки глобите ( тук първите пет години асоциацията не ти позволява да даваш под наем заради новоизграждащата се общност и други подобни) Както и да е, нанесохас е първите наематели - мили хора от Англия, проблеми с тях никакви. Стояха 1 година, купиха си къща и се изнесоха. Дойдоха следващите - леле мале!
Семейство с 4 деца - 2 малки и 2 тинейджъри в къща с 4 спални. Единия батко го сложиха да спи в гаража, постлаха му там мокет, инсталираха му уредба и го изолираха. Баткото започна да прибира пак в гаража съученици , които избягали от вкъщи - криеха се у тях всяка седмица. Майката всяка сутрин от 8 до 12 заставаше на площадката пред къщите и започваше да стриже кучета, вятъра отнася боклука и ако си забравил прозореца отворен...мамма миа. Оплакахме се. Разчистиха си те гаража, сложиха детето да спи в коридора между кухнята и офиса, кучетата прдължиха да се стрижат. Бащата ги държеше изкъсо и майката постоянно ходеше да иска пари назаем по къщите. Не един път мъжа ми ме предупреждава да внимавам и да избягвам контакти, но майката дебнеше като излизам от гаража с колата, бяга , застава пред колата и започва да чука по прозореца и да се моли - дай ми на заем тва, дай ми назаем онова.

Забравих гаражната врата. Имах късмет че вратата към къщата от гаража автоматично се заключва. Като се прибрах веднага забелязах липсата...липсваше ми чисто новата лъскава прахусмукачка. Избеснях. Знаех че само тя я е взела , понеже мо молеше да и я дам да я ползва, а аз не я давах.
На мъжа ми не казах, отидох да си я прибирам. Тая се крие, не отваря. Излиза дъщеря й и аз директно - дайте ми прахусмукачката моля. Детето я носи - прахосмукачката със скъсан ремък, задръстен филтър и косми косми, косми навсякъде. Слагам едни ръкавици, чистя я.
Обаждам и се по телефона и и казвам че ако още веднъж пристъпи гаража ще яде бой лично от мен.

Минаха 2 седмици. Един ден пак се изцепих и пак забравих гаража...Този път се сетих още на първия половин час и веднага се върнах с колата. Шок! Познайте какво липсваше - пак прахосмукачката. Звъня този път на мъжа ми, признавам си случката и го пращам него да я прибира...пак я връщат в трагично състояние.

Минават месеци...за 3ти път , пак аз виновна, бързам, клиенти ме чакат, закъснявам....забравих гаража.
След 2 часа мъжа ми се обажда - ти ли забрави гаража...аз.Този път прахосмукачката непипната, но бургията я няма. Отива той да си я иска и онези го питат - ква бургия бе, да не сте си забравяли вратата отворена....
После си разменихме няколко яйца по колите и слава богу след 1 месец те се изнесоха.

оттогава проблеми няма, но и аз не забравям вече вратата.

# 24
  • Мнения: 1 793
то никой не е застрахован, ама да чукна на дърво до сега не са се случвали такива работи, а мъжа ми понякога оставя колата отключена - просто забравя да я заключи. да не говорим, че един път /докато бременеех още/ съм зарязала ключа на входната врата отвън и цял ден си стоя спокойно вкъщи. мъжа ми се прибира по някое време от работа и го вижда и прибира. а пък количката редовно я оставям отвън. просто не ми се сгъва и прибира след сутрешната разходка. следобяд пак трябва да я разгъвам и изкарвам Embarassed ама до сега никой не е пипал де. гледам и съседите така оставят разни колички и играчки на децата си пред вратите.

# 25
  • Мнения: 2 452
то никой не е застрахован, ама да чукна на дърво до сега не са се случвали такива работи, а мъжа ми понякога оставя колата отключена - просто забравя да я заключи. да не говорим, че един път /докато бременеех още/ съм зарязала ключа на входната врата отвън и цял ден си стоя спокойно вкъщи. мъжа ми се прибира по някое време от работа и го вижда и прибира. а пък количката редовно я оставям отвън. просто не ми се сгъва и прибира след сутрешната разходка. следобяд пак трябва да я разгъвам и изкарвам Embarassed ама до сега никой не е пипал де. гледам и съседите така оставят разни колички и играчки на децата си пред вратите.

По повод на това, че хората оставят вещи пред вратите - ние живеем в районче с голяма площ пред къщите - от улицата до къщата има няколко стотин метра. Децата редовно си оставят играчките - топки, въженца, колела, на границата между ливадата и улицата, т.е. далеч от къщата. Един ден се разхождаме с Изабела (беше преди около година, т.е. току-що навършила 3) и отдясно на пътя - въженца за скачане. Тя ми казва - хайде да ги вземем, а аз и обяснявам, как не се взема чужда собственост, защото те са на някое друго детенце, което после ще си ги търси. А тя ми отговори: Finders - keepers! Аз останах безмълвна!

# 26
  • Мнения: 1 793

..... А тя ми отговори: Finders - keepers! Аз останах безмълвна!


 Laughingя виж детето как ги разбира нещата Winkсладурка

# 27
  • Мнения: 2 952
    Зависи ,момичета, в какъв квартал си   в дадената държава.Има лоши квартали.Където сме ние никой не би пипнал нищо ...но има места на които биха пипнали яко.Много е важно местото!

Общи условия

Активация на акаунт