Температура при бебе?

  • 12 565
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 228
Можеш да му разстриеш крачетата и гардичките със силна ракия,а също така и да намажеш крачетат със свинска мас и счукан в нея аспирин. Вечер го завий с още едно одеалце да се изпоти. Пожелавам ви скорошно оздравяване! newsm10

Ето това е нещо, което е добре да запомниш и никога да не го правиш!!!
Нямам думи просто!!!! Ти сериозно ли ги пишеш тези работи?

Температурата до 37.5 градуса, особено в късните следобедни часове, когато физиологичво се повишава, е нормална. До 38 градуса е по-добре да не се дава лекарство за понижаване (особено ако детето изглежда добре и е спокойно), защото чрез повишената температура организмът се бори сам с инфекцията. При повишена температура детето не трябва да се завива дебело и да се загрява, защото това допълнително да повишава температурата.  Детето трябва да е възможно най-леко облечено и стаята да е добре проветрена.

# 16
  • Мнения: 38
За това, че не разтривките с ракия са доста остарял метод на лечение съм съгласна.
Но защо веднага решихте, че ако се направи такава разтривка ще се получи топлинен гърч. Гърч получават само някой бебета като могат да го получат и при висока и при по-ниска температура. Повечето бебета могат да вдигнат над 39 и изобщо не получават гърч.
Не искам да се заяждам, целта ми младите и неопитни майки, като мен да не се притесняват, когато детето им вдигне 39.5 примерно, че непременно ще получи топлинен гърч.

# 17
  • Мнения: 1 685
Ами ако детето има 39.5 и го завиеш с одеало краката с мас и аспирин,а гърдичките с ракия,със сигурност ще получи гърч.

# 18
  • Мнения: 38
Аз не съм лекар, при 39.5 и завиване, ракия и мас много неща могат да се случат и то неприятни. Не мога да твърдя нищо със сигурност. Против метода ракия, мас и завиване съм.
Това което искам да кажа е, че не всяко бебе със сигурност получава гърч при много висока температура. 

# 19
  • Мнения: 145
Защо така остро реагирате срещу жената, бе хора?

Не прочетохте ли вторият й постинг, в който уточнява, че прилага тези методи специално при настинка!!!
Не е казала, че това трябва да се прави при висока температура!
То е ясно, че загряването в случаи на повишена температура е противопоказно! Но специално разтривката на крачетата с мас и аспирин при настинка без температура е МНОГО ПОЛЕЗНА!
И аз я прилагам и наистина действа при нас!

Поздрави и бързо оздравяване!

# 20
  • Мнения: 351
При нас ( в Берлин, а може би и като цяло в Германия, не знам ) се смята, 4е до 39 градуса температура не трябва да се дават лекарства. Организмът сам трябвало да се справи.  Ве4е ако се вдигне над тази граница, тогава се предприемат мерки.
Кокато мал4о беше на 6 месеца изкара много тежък вирус - вдигна вклЮ4ително и температура. Понеже се и разболя за първи път тогава аз много се изпошашках и още като ка4и 38 град. и  запо4нах да му давам лекарства. Само дето те не помогнаха и детенцето ка4и 39.5 за отрицателно време. Лекарства не можех да давам пове4е, тъй като се дават на определен интервал. Изкарах си ъкъла тогава. Затова от тогава ( понеже пак ми се е слу4вало ) практикувам бабешки методи докато не вдигне 39 град. и тогава лекарство, което да я свали.
Между другото сигурно всяка една маика се шашка като види детето си с по - висока от 37 град. температура, така, 4е абсолЮтно разбирам авторката на темата.

# 21
  • Мнения: 5 228
Защо така остро реагирате срещу жената, бе хора?

Не прочетохте ли вторият й постинг, в който уточнява, че прилага тези методи специално при настинка!!!
Не е казала, че това трябва да се прави при висока температура!
То е ясно, че загряването в случаи на повишена температура е противопоказно! Но специално разтривката на крачетата с мас и аспирин при настинка без температура е МНОГО ПОЛЕЗНА!
И аз я прилагам и наистина действа при нас!

Поздрави и бързо оздравяване!

След прием на аспирин някои деца могат да развият синдром на Рей - увдреждане на черния дроб и енцефалопатия. Това е МНОООГО полезно.  Crazy

# 22
  • Мнения: 46
Защо така остро реагирате срещу жената, бе хора?

Не прочетохте ли вторият й постинг, в който уточнява, че прилага тези методи специално при настинка!!!
Не е казала, че това трябва да се прави при висока температура!
То е ясно, че загряването в случаи на повишена температура е противопоказно! Но специално разтривката на крачетата с мас и аспирин при настинка без температура е МНОГО ПОЛЕЗНА!
И аз я прилагам и наистина действа при нас!

Поздрави и бързо оздравяване!
Много ти благодаря за подкрепата Jil2003!
Явно в този форум някои хора гледат да се заяждат само! newsm48 Но нищо това ще ми е за урок! smile3506 Вярно, че младите майки не разбираме много, но смятам, че поне след като се извини човек не трябва да продължават да го нападат!  smile3514 smile3518
Отново се извинявам за глупостта , която съм написала  oops и повече няма да си давам мненията, а само сте чета УМНИТЕ ВИ МИСЛИЧКИ!  Явно тук сте големи спецове! newsm12

# 23
  • Мнения: 145
Мила Фукличке,

много моля да ми обясниш тиоретично и чисто практически как от разтриване на стъпалата с една трета от хапче аспирин ще се увреди черния дроб  #Crazy
Никой не споменава за прием на аспирин през устата!
Много моля внимателно да се прочитат мненията и тогава да се коментира, че ставате меко казано смешни  Joy
То и течния аналгин например дава алергии, но много майки го използват в извънредни случаи - особено когато са се убедили, че не влияе зле детето им!
Да не говорим за антибиотиците, към които също може да се прояви алергия - а странични ефекти - колкото искаш!
Ами я попитай дали има мама във форума, на която не и се е случвало да дава антибиотик!
То е ясно, че не бива да се прекалява, ама чак пък крайни мнения ....

# 24
  • Мнения: 3 537
Защо така остро реагирате срещу жената, бе хора?

Не прочетохте ли вторият й постинг, в който уточнява, че прилага тези методи специално при настинка!!!
Не е казала, че това трябва да се прави при висока температура!
То е ясно, че загряването в случаи на повишена температура е противопоказно! Но специално разтривката на крачетата с мас и аспирин при настинка без температура е МНОГО ПОЛЕЗНА!
И аз я прилагам и наистина действа при нас!

Поздрави и бързо оздравяване!
Точно така,това се прави само при настинки,и действа супер.Но за силната ракия не съм съгласна,детенцето е още малко,това се прави при поголеми деца,може да му изгори кожата ако е по- нежна. NaughtyЗа прием на аспирин орално също е малко детето,НЕ!  Naughty
Аз при настинка моя сладур го разстривам и масажирам хубаво с мас,а в маста слагам съвсем мъничко сол и то само на крачетата.Може да се сложе и малко счукан аспирин,но само на крачетата,но съвсем МАЛКО! Wink
При висока температура разбира се,че не се загрява детето,е но не и да е пък и много леко облечено,има си бебшки лекарства Пандол,Ефералган и т.н.

# 25
  • Мнения: 5 228
Мила Фукличке,

много моля да ми обясниш тиоретично и чисто практически как от разтриване на стъпалата с една трета от хапче аспирин ще се увреди черния дроб  #Crazy
Никой не споменава за прием на аспирин през устата!
Много моля внимателно да се прочитат мненията и тогава да се коментира, че ставате меко казано смешни  Joy
То и течния аналгин например дава алергии, но много майки го използват в извънредни случаи - особено когато са се убедили, че не влияе зле детето им!
Да не говорим за антибиотиците, към които също може да се прояви алергия - а странични ефекти - колкото искаш!
Ами я попитай дали има мама във форума, на която не и се е случвало да дава антибиотик!
То е ясно, че не бива да се прекалява, ама чак пък крайни мнения ....

"Тиоретично и практически" нямам намерение да обяснявам каквото и да било. Прочети някоя и друга книга. За течния аналгин - как точно ще се убедиш, че не влияе зле върху детето ти? Може би и това трябва да те обясни тиоретично и практически.
ЗА антибиотиците - едно е възможен страничен ефект, а друго - доказано вредно влияние. Никога не съм била против антибиотиците, предписани когато трябва и както трябва.
Не смятам, че знам или разбирам повече от някой друг. Смятам обаче, че хора, които най-малкото имат достъп до интернет, би трябвало да се информират по-добре, преди да дават вредни рецепти на притеснени майки, които за доброто на детето си биха опитали какво ли не.

# 26
  • Мнения: 514
Не мисля че е разумно да се разтрива детенце с ракия и оцет. Децата абсорбират през кожата всичко. Педиатърката ми каза при Т компреси само с вода. Дани тази седмица също беше болен с Т 39.2. Слагах му ефералган свещичка и с мокри кърпи му я смъкнахме. До 38 градуса са ми казали да не давам нищо. Над 38 давах Нурофен. Имаше случаи при Т 37.5 да му дам сироп, но това беше като вдигаше високи Т.

# 27
  • Мнения: 145
Не искам да превръщам тази тема в спор, а само да уточня, че точно този, който е чел КНИЖКИ знае, че давайки течен аналгин на детето рискува, защото аналгина крие риск от алергии, да не говорим за вредното влияние върху любимата тема на някои в този форум - черния дроб!
Питам аз - ако детето ти се окаже алергично към нещо - няма ли да се разбере? Съответно втори път няма да му дадеш, нали?
Но докато не провериш няма как да знаеш!
И питам още - ако детето вдигне 40 градуса, ще му дам течен аналгин, въпреки рисковете, защото вредата от високата температура е също толкова опасна! И втакъв момент изобщо няма да ме интересумва черния дроб, а как да смъкна температурата!
И въобще реагирам остро, защото някой хора се заяждат, въпреки, че майката с постинга за аспирина се извини и поправи грешката си!
Няма нужда да я сривате със земята!
Един постинг с критика е достатъчен и вместо да критикувате, дайте добри съвети на Lady Charm, защото нейният проблем е водещ и важен!
Извинете ме за многословието!

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Това за аналгина и четенето на книжки е много хубаво. Ей сега ще обясня защо. Рискът да се появи остра реакция след употреба на течен аналгин при дете е абсолютно голям и неприемлив. Значи след инжектиране на аналгин на 1 годишно, педиатърът извършил процедурата остана при него 1-2, за да предотврати евентуална реакция и ако се наложи да се намеси компетентно. За загряването с ракия също както знаем преминава през нежната детска кожа/особено силната ракия/. За аспирина също се абсорбира от кожата.
Затова по добре четете и не си тровете децата. Медикаменти за по - висока температура са свещичките и студените компреси. Колкото за бабините илачи ползват се, но за 7 месечно, поне за мене е абсурд. Има си продукти - хомеопатични за настинки. Защо ви е да си плескате хлапето с ракия.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
А за мас на крачетата ми се струва добра идея. Аз лично съм го правила. Хем храни кожичката хем му са топлички. Но премита, чиста мас.

Общи условия

Активация на акаунт