Вече очакваме да чуем сърчица на ОКТОМВРИЙСКИТЕ деца!

  • 23 430
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Lady V, темата е страхотна! Поздравявам те, много идейно Simple Smile

Момичета искам да ви питам за БХС изследвания, някой от Вас ще си прави ли като наближи 12 г.с.? Знам, че писахме по тази тема. Аз си записах час за 15.03. във Варна - Майчин дом, но се чудя дали съм направила добър избор? Четох доста в интернет, мисля че е хубаво да се провери всичко, само не можах да разбера дали това изследване включва и за синдром на Даун? Чух, че имало някакви ваксини? Ако знаете нещо, пишете моля Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 17 316
Тъй. След много търсене, намерихме плодното сакче  Laughing
Въпросът сега е за тук ли съм или за ноември, още не може да се каже. Тая странна точка според лекарката сме я направили преди 2 седмици, когато е трябвало да ми дойде. Това природа и организъм просто ме побъркват, правят си каквото си искат  ooooh!
След 10-тина дни иска пак да ида да видим какво е положението, но общо взето, в момента не съм за записване в списъка, поне докато не се ориентираме в датите.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 245
Ваче за заключването Joy

Ани, добре дошла, ще те включа в нашия списък и ще видиш всичко ще е наред Wink

Еврика всичко е  Peace

Ваче, Димяни разчитам на вас да вкарвате новите в списъка, че аз надали винаги ще успявам Wink

БХС всъщност е за синдрома на Даун. Аз този път няма да правя, защото нямам парички  Confused

# 18
  • Мнения: 35
Аз докато се включа, то новата тема започнала!

Lady V, поздравления, страхотна е темата!
Аз информация за себе си давах в началото, даже два пъти мисля.
Добре дошли на новите мами!   bouquet

Сега за отчета. С гаденето вече свикнах, но като че ли тази сутрин беше най-зле от всички дни до сега.
За килограмите като сте заговорили, да кажа и аз. Аз обичайно тежа 53 г., но след коледно новогодишните празници и преди тестването вече бях 55 г, а сега съм 56 -7, което много ме стряска.... Даже ме е срам от мене си, тъй като съм и дребничка и всеки качен килограм много ми личи...
За дрехите, аз също мисля, че дрехите за "нормалните" жени са по-добър вариант от тези за бремените, но в края на бремеността просто няма да имам кой знае какъв избор - само от специализираните магазини.

Момичета, хубав и спокоен ден от мен  Hug

# 19
  • Мнения: 51
БХС всъщност е за синдрома на Даун не е ли безплатен ???????????????
Побъркала съм се да търся имформация за това  Според мен това изследвание е безплатно Ако някой знае нещо със сигорност нека се включи
Lady V ти къде си го правила и колко ти струваше ?????????? Имаше ли достоверност за това изследвание ??????????

# 20
  • Мнения: 270
Лейди Ви, страхотна темичка си ни направила! Благодаря ти от сърце, че се зае с тази отговорна задача!   bouquet


Мария, аз мисля да правя БХС. Знам, че се прави в рамките на ден-два след първата фетална морфология. Утре се записвам на ЖК и ще поразпитам лекарката кога е най-добре. То не е ли точно за синдрома на Даун и още няколко синдрома?  Embarassed А за каква ваксина става въпрос? Да не е тази против свински грип? Animal Pig

Еврика, доколкото знам, изследването е безплатно за жени над 35 години, покрива го ЗК.




anyma, ivdrag, добре дошли и лека бременност!

# 21
  • София
  • Мнения: 5 738
Добре дошли на anyma и ivdrag  Hug
Лека бременност ви желая! Hug

За БХС-то аз ще правя в 11/12 г.с. като преди това се минава задължително на видеозон и се прави снимки на плода с размерите и от там се отива да се вземе кръв за изследването! Peace

Lady,ще гледам да помагам с каквото мога! Hug

evrika123,изследването за Даун/БХС/ не е безплатно и не се поема от здравната каса!
Тук е 42 или 45 лв и се прави само в Майчин ДОМ!

Бобче,знам те аз теб през цялата бременност беше толкова финна  Heart Eyesю
Аз ще заприличам на топка  Rolling Eyes Confused

Бърди,за където и да си важно е ,че има бебче  Heart Eyes
Хайде на следващия преглед ще кажеш за октомври или ноември си! Hug

Vache,ти ще ни заключваш а  Sunglasses Laughing

# 22
  • Мнения: 472
Лейди Ви    bouquet  Благодарско за темичката

БХС НЕ Е безплатно! Струва 25лв. по нови дании за тази година,2008г. струваше 22лв.! Димяни сигурна ли си в цифрата  #Crazy newsm78 Миналата седмица приятлека ходи и плати 25лв  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 10
Vache, идеята за сода с лимон ми звучи страхотно  Hug

veselina miteva, лимонада точно на лифт купих и има подсладители. от ларедут порьчвам от доста време, но за бременни хич не знам кой размер трябва  Confused порьчах си ето тези дьнки и силно се надявам да сьм уцелила номера.

сега отивам да си правя зеленчуци на скара, че само ги мисля от няколко дни  Wink

и друго исках да пиша, ама забравих какво  Grinning и добре дошли на всички скоро записали се  Hug лека бременност!

# 24
  • Мнения: 13
Lady V - супер е темичката - шарена, весела и носеща хубаво настроение - от нас се иска да я изпълним само с приятни емоции  Hug  Hug  Hug

♥Димяни ♥  - като те гледам, силно ме съмнява, че ще заприличаш на "топка"  Wink Всички ще сме много хубави, сигурна съм!

За БХС - за първи път чувам, но е разбираемо, тъй като не ми се е налагало до сега  Laughing - добре е да си го направя и аз, нали? А каква е тази "фетална морфология"?  Няма да ви тормозя - ще се поразровя в нета...


ivdrag , anyma - добре дошли! Пожелавам ви леки и сладки бременности  baby_neutral

Аз не е зле да хвана да поизчистя малко, че с тези емоции напоследък, времето минава и все отлагам  newsm78

До скоро!

# 25
  • Мнения: 270
Момичета, информацията, която имам е именно от тази брошура на НЗОК- Майчино здравоопазване. Ето извадка:

Ако бременността ми е рискова и съм на възраст над 35 години, имам право на следните
допълнителни изследвания:
 Две допълнителни ехографии;
 Серумен скрининг за:
алфа-фетопротеин
свободен бета ЧХГ за оценка на риска от синдром на Даун и дефекти на невралната тръба.



Така че, Еврика, настоявай да ти назначат безплатен БХС. В моя случай ще си я платя от джоба, но ти имаш право на това изследване безплатно.  Peace

# 26
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Здравейте!  Hug

Лейди, браво за темичката, много е хубава!   bouquet

Уф, аз да се оплача. Ходих до НАП заради тъпите здравни осигуровки и след 1 часово чакане (явно сме много за изясняване на здравния статус) взех, че попаднах на най-киселия дядка, служител там. Егати и човека, аз му обяснявам какъв е проблема и че новата им система не ми отчита плащанията, той ми обяснява, че старата система не го грее, а аз съм тъпа!  ooooh! Пък аз явно съм тотално, емоционално, нестабилна понеже ту ми беше абсолютно безразлично какво ми говори, ту му се ядосвах и обяснявах, а накрая като ми се дорева и се ометох, че ме хвана срам да седна да рева пред някакъв сърдит чичка заради едни осигуровки.  Crazy Tired Ужас, нищо не свърших, само се разстроих и сега трябва пак да ходя. Никога не съм била такава, ми аз така никаква работа не мога да свърша! Много тъпо.

# 27
  • Мнения: 5
Здравейте момичета !

Лейди - браво много е хубава темичката
БХС - в София е около 42/45лв

RadiValio
Феталната морфология включва ехография, и доплерова диагностика на работата на клапите и главните кръвоносни съдове на сърцето. Феталната морфология се препоръчва, ако има съмнения за някакви аномалии и се извършава във възможно най-ранния стадий на бременността, веднага след приключвване на органогенезата.

# 28
  • Мнения: 356
 Браво за хубавата темичка, Lady V!!  bouquet

 На новите мами - ЧЕСТИТО! Леко и приятно бременеене!

 anyma, мисли позитивно и всичко ще е наред! Много стиснати палци, за което!

ПП: Уж писах, а не виждам, дано не съм го постнала 2 пъти  Wink

# 29
  • Варна
  • Мнения: 245
Ваня, може би си казала данните преди да поема да правя темичката, нямаше как да се ровя назад. Помолих който иска да ги съобщи наново, след като поех щафетата. Ако искаш да те включим моля те напиши ги сега тук.
БХС се поема от ЗК мисля, само за жени над 35 г., но да не излъжа, за другите със сигурност се плаща. Моя излезе 50-60 заедно с ехографския преглед. Фетална морфология ходих миналата бременност 20-22, хубаво е обаче при възможност да се отиде 3 пъти през бременността. Аз за съжаление и това тази бременност няма да мога да направя Sad Единствено планирам към 20та живот и здраве да отида на 3Д. Предната ми лекарка макар и на обикновен ехограф правеше много добра фетална морфология. Реално това е оглеждане на всички органи на бебето.
Не съм  Hug Идиотска ни е държавата и това е!

Общи условия

Активация на акаунт