Вече очакваме да чуем сърчица на ОКТОМВРИЙСКИТЕ деца!

  • 23 448
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 109
Охх съвсем сън се объркала исках да напиша да внасям върху 1000 лева и май ме надъхахте да си потарся правата!!! А що се отнася до таткото и аз нямам против да присъства, стига да има желание Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 5 753
Mira 1919 Hug  bouquet мисля те... ти си моя вестител нали!  Heart Eyes

# 62
  • София
  • Мнения: 13 226
Еее, Данитка, няма да повръща бре  Grinning Те се мобилизират също. Единият ми брат само като се пореже е готов да колабира  Twisted Evil На раждането на синът си изобщо не е имал подобни преживявания. Дори му е срязал пъпната връв  Wink В Щатите дори смятат за неприлично да откаже мъжът, че и някои от родата да присъстват  Wink

Димяни, в майчин дом дали може да се плаща? А някой знае ли колко е официално там изборът на екип?

# 63
  • София
  • Мнения: 5 753
Vache,нямам никаква идея за там пък и за друготе болници Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 270
Кат, Ваче ти е отговорила.
 пр: аз се осигурявам на 500 лв в момента, всеки месец счетоводителката внася осигуровка в размер на 85 лв (цифрата не е точна!!!) , колкото там се пада. Ако почна да се осигурявам на 1000 лв, тя ще трябда да внася към 170лв месечно.

Леле, какъв пример дадох, дано да не ми се смеят момичетата, които разбират от осигуряване.  Embarassed


Димяни, приятна почивка!! А за Мазнейкова- с нея се разбрахме така- утре ме записва на ЖК и каквото ми се полага безплатно като изследвания и ехографи ги правим. Когато се изчерпат безплатните прегледи (нали са много  Crazy) ще си плащам.

За фетална морфология мисля или при нея, или при Марков да ходя.

Данитка, стискам палци, но пускай фиш.  Laughing Преди година само Евтимова преглеждаше по ЗК, явно сега е по-добре.

 За присъствието на бащата- задължително, стига да го позволяват в болницата. Не мога да си представя той да е далеч от мен точно в този уникален момент.

 Shocked Момичета, не мога да ви смогна, много сте бързи с писането.  Mr. Green


# 65
  • Мнения: 472
Vache  аз пропускам мъжа ми ...вие да кажете после как е било  Blush Нормално раждане 400лв. ,секцио 550лв.,епидурална 150лв.

Димяни живея на 3 мин от 86 ОДЗ  Crazy Не блока пред градината,а блока зад него Simple Smile нищо,че е страничен  hahaha

# 66
  • Мнения: 109
Благодаря за отговорите! Стана ми ясно! Embarassed

# 67
  • София
  • Мнения: 17 375
Аз днес бях точно във Фемина, имаше час само при Славкова, не бях чувала за нея, но съм супер доволна. Игра си жената сума ти време с мен, като видя, че съм се притеснила, че не се вижда нищо. Праща ме да се изпишкам даже посред прегледа да не й се пречка пикочния мехур  Laughing и упорито продължихме, докато се видя всичко. Беше много мила и успокояваща. Бих си направила феталната при нея също  Peace

Аз мислех да се следя във Вита, даже мислех и за раждане там. Много съм травмирана от първото си раждане в Шейново и тоя път смятам да се "глезя" до дупка. Видях, че Славкова преглежда и във Вита, мисля да се пробвам при нея да се водя. И да, с две ръце съм ЗА таткото да присъства. В моя случай може би няма да го пуснат, понеже първото ми раждане завърши със секцио и надали сега ще се навият да раждам естествено (макар че аз бих се пробвала, ако имам подкрепата на лекаря). Но дори да не го пуснат в залата, го искам в болницата, с мен. Във Вита това може да се случи, може да остане с мен в стаята, поне доколкото четох из нета де, ще изчакам да се запиша там и да разпитам и разгледам. Но определено се чувствам слаба и самичка, ако съм без него, днес на прегледа също беше с мен и гледаше ехографа, нищо, че беше вагинален, във Фемина си има хубав голям екран на стената за таткото Simple Smile

Сега ще разгледам и Света София, щом има толкова доволни от Мазнейкова, аз ходех там на водна аеробика миналата година и ми хареса Simple Smile

Димяни, и аз съм в Люлин 4 Wink Сетих се за Люлин Мед, там ходя в Цибалаб на изследвания.

Аз освен всичко си имам и един тироид на Хашимото, съпроводен с много килограми и размесени хормони, та съм направо бременна - "мечта"  Tired


# 68
  • София
  • Мнения: 13 226
Данитка, това за 400 лв нормално сигурно ли е? За МД - София? Питам, защото сайта им не е обновяван. И добре де, ако си наемеш екип и се наложи по спешност секцио си плащаш като за секцио, така ли?

И понеже говорите за феталната. Това дето ходят при Томова за сърцето е нещо отделно от феталната ли? Т.е. само за сърце? И кога се записва тоя преглед, в коя седмица?

# 69
  • У дома
  • Мнения: 62
Оле, момичета, не смогвам да чета, много сте дейни днес.
За присъствие на таткото и аз съм ЗА, предния път трябваше да бъде нощна смяна, а терминът ми след една седмица и ме оставя той в болницата с майка и се надява, че е нещо моментно, да ама не, на сутринта го посрещнали вкъщи с радостната вест, а той милия толкова му беше мъчно, че не е останал.

# 70
  • Мнения: 35
Vache, в Майчин дом си избираш екип, може да доплатиш за Вип родилна зала, която ти е единствената възможност да присъства бащата. Имаше една тема съвсем прясна във форума при здравните заведения, може да я потърсиш /аз ако я открия, ще ти изпратя линкчето/. Цените бяха актуални към ноември 2009 и нормалното раждане, избор на екип, престоя и прочие излизаше 1000 лева. Peace

Аз съм раждала и двата пъти в Майчин дом /втория път през2006 г./ и мога само да кажа, че условията в родилното отделение и родилната зала са под всякаква критика - имам чувството, че всичко е поне на 30 години. А предродилното и приемната, включително и санитарните помещения към тях бяха като на перон на гара от преди 30 години - мръсни, неподдържани, направо ужасяващи.... Close
Сега пак възнамерявам да раждам там, просто защото лекарят, на които имам доверие е там.

Иначе съм против присъствието на бащата, защото моя трябва да го мисля, дали няма да припадне от цялата обстановка ....

# 71
  • София
  • Мнения: 13 226
Ванче, благодаря ти!  bouquet
Аз имам да мисля. Като занаближава ще видя. То май навсякъде излиза към 1000 лв  Rolling Eyes

# 72
  • Варна
  • Мнения: 245
Аз не съм много ЗА таткото при раждане. Но след като предния път се гавриха с мен  (направих глупостта да не платя) и макар че този път ще избера екип и ще платя, бих искала да е с мен да има кой да ми защити правата, защото аз просто в него момент нямам сили.
Кат аз в момента се доосигурявам на 1100. Имам предвид доплащам осигуровки на шефа от началото на януари. И средно ще ми се гледат седем месеца по 1100 лв и 5 месеца по стара ми заплата 500 и ще вземам около 700 лв майчински. До сега за моята заплата са се плащали около 200 лв, осигуровки, а за новата в момента доплащам още 230 лв на месец. Това е пример, всичко зависи от длъжности и прагове. Но от закони си защитена и никой не може да те освободи от работа.

# 73
  • Мнения: 10
аз моя мьж не го ща при раждането  Naughty

пьрвият пьт даже не знаеше, че сьм почнала да раждам. понеже не сме от сф., той ме остави и се прибра, а аз не му се обадих, когато ми започнаха болките. и така доктора ми го изненада по телефона с думите- " чуваш ли бебето, което плаче? честито, имаш дьщера"

предишният пьт раждах в шейново, сега лекаря ми се е преместил в токуда и живот и здраве, там ще сьм.

# 74
  • Мнения: 3 500
Време е да се включа и аз в отчетната тема! Още повече след като е така добре оформена. Страхотна е.
Пък и като видях заглавието, аз съм точно на вълна "очакване да чуя сърчице"! Вълнувам се много повече от първата бременност, но и повече се притеснявам. И при вас ли е така?

Общи условия

Активация на акаунт