ОБЩ ПРОТЕСТ СРЕЩУ ЗЕС И ЗАКОНА ЗА ГМО - 17ти (сряда) от 9.00 ч.

  • 40 405
  • 1 037
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 4 392
Я да ви питам: Какво правите във връзка с Кампания "Картички"?
Времето изтича. Confused Ако нищо не сте направили досега, а искате, пишете ми бързо на ЛС, като си оставите мейл, за да ви кажа какво още бързо може да се свърши и да ви пратя готови файлове.


копирах писмото, което постна, извадих мейлите на училищата от нашата община /Лозенец, София/ да ги пращам ли, моя ли  телефон за връзка да пиша и да се представя ли от форум бг - мама?

Да, твоя и за да стане бързо, после мини да ги събереш лично. Можеш да се представиш и като член на инициативен комитет" Българи против ГМО." Wink Както прецениш. Hug

# 961
  • Мнения: 335
Във връзка с официалното прес-съобщение да попитам:
Събитието остава митинг-концерт, без шествие, така ли е последно?




# 962
  • Мнения: 74
Да, без шествие.
Ще опитваме хубава продукция Simple Smile

# 963
  • Мнения: 1
Хей, днес е имало протести в Благоевград и Варна    bouquet

# 964
  • Мнения: 2
Така ли? не съм разбрал Sad Иначе имах човек във Варна, можеше да отразим. Къде са го казали? Simple Smile

# 965
  • Мнения: 2
Пропуснах да спомена, понеже видях малко дезинформация по-рано тук:

Гласуването на закона на второ четене в зала няма да е тази седмица!

# 966
  • Мнения: 2
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=8436

Тук доказват, че смъртта на пчелите в САЩ се дължи на ГМО. Но не поради увреждане на сетивата, а на червата. Бактериите в червата им са се заразили с трансгени. Има снимки, на които се вижда разликата.
Миналата година пчелар ми се оплака, че от 20 кошера са му останали 7. Каза, че из цялата страна било подобно положението. Не можели да установят причината.

На мен Илия Цонев ми каза, че им се увреждат и сетивата - не могат да намерят обратния път към коверите и това също води до смърт!

# 967
  • Мнения: 335
Да, без шествие.
Ще опитваме хубава продукция Simple Smile

Ако всичко е уточнено, може би е добре да се пусне нова тема - с датата, часа, програмата...

# 968
  • Мнения: 2
http://www.bnews.bg/article-6243

Оправдания

ГМО-то в шпек „Народен” било малко и случайно

По тази тема - да добавя - звъняха ми 3 пути от Белла - искаха много да го пусна в сайта ни, защото сме писали били много по темата ГМО. Прессъобщението им бе озаглавено:

РИОКОЗ: В шпек Народен няма ГМО.

Като се зачетеш, става ясно, че има ГМО - в тази проба - 0.1%. Само че някои медии се хванаха и директно си преписаха прес съобщението!

На въпроса ми дали няма доброволно да покажат на етикета, че все пак има ГМО, отговориха - ами то за всяка проба е различно, понякога няма никакво ГМО, понякога е малко повече....

Кой знае колко повече...

Мисля, че после трябва да настояваме за етикитиране и при 0,1%, а не само за над  0.9%.

# 969
  • Мнения: 74
Холограма е права, кой ще пуска новата тема?

# 970
  • Мнения: 660

На въпроса ми дали няма доброволно да покажат на етикета, че все пак има ГМО, отговориха - ами то за всяка проба е различно, понякога няма никакво ГМО, понякога е малко повече....

Кой знае колко повече...

Мисля, че после трябва да настояваме за етикитиране и при 0,1%, а не само за над  0.9%.

Да , и всекиму според късмета  ooooh!!

Въпросите с контрола , задължителното етикетиране , а не по преценка  и глобите са жизненоважни .

# 971
  • Мнения: 1
Така ли? не съм разбрал Sad Иначе имах човек във Варна, можеше да отразим. Къде са го казали? Simple Smile

По вечерните новини на Нова

# 972
  • Мнения: 2
Надявам се да няма проблем че копирах част от линковете от тази тема. Използвах ги в група във фейсбук специално за протеста на 28ми .... Ето и линка към групата Simple Smile

http://www.facebook.com/group.php?gid=327845112139&ref=mf

# 973
  • Мнения: 335
Аз да допълня само две уточнения на понятия (съотв. текстове от §1 от ДР на ЗГМО), щото ставаше дума тука за "свободно движение на стоки", "пускане на пазара", "освобождаване в околната среда" на фона на общото бъркане с едно голямо бъркало на основания и преразказ на директиви, на договори и директиви, на едни процедури и други процедури:

23. "Освобождаване в околната среда" е всяко съзнателно въвеждане в околната среда, с изключение на пускането на пазара, на ГМО или комбинация от тях, за които не се използват специфични мерки за ограничаване на контакта им с околната среда и за осигуряване на високо ниво на безопасност за човешкото здраве и околната среда.

24. "Пускане на пазара" е предоставянето на продукта безплатно или срещу заплащане за първи път, при което той преминава от етапа на производство или внос към етапа на разпространение и/или използване.

25. "Продукт" е материал, състоящ се или съдържащ ГМО или комбинация от ГМО, който се пуска на пазара. Смята се, че продуктът е състоящ се или съдържащ ГМО, ако случайно попадналите или технически неизбежните следи на ГМО в него са повече от 0,5 на сто.

# 974
  • Мнения: 1
Бойо, приятелю моля те обясни в някоя статия подробно на читателите какво означава 2%  ГМО. Хората още не знаят, че тези машини измерват до 2%. Самият аз не мога да разбера защо е така. Най-вероятно това е част от играта „тука – има, тука – нема”

Не знам дали днес прочетохте това……… http://news.v2.bgnes.com/view/810757

От „Синята коалиция” настояват министър Божидар Нанев и неговите предшественици да отговорят  защо комисията за безопасността на храните, съдържащи ГМО е задължена да не разпространява информация. „Кое е толкова поверително в храните, съдържащи ГМО след като те са „безопасни”?

Общи условия

Активация на акаунт