ОБЩ ПРОТЕСТ СРЕЩУ ЗЕС И ЗАКОНА ЗА ГМО - 17ти (сряда) от 9.00 ч.

  • 40 380
  • 1 037
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 2 401
От синята коалиция добре се обаждат,  но въпреки всичко отново насочват вниманието към храните, което на този етап не е предмет на нашата борба.

# 976
  • Мнения: 2
Бойо, приятелю моля те обясни в някоя статия подробно на читателите какво означава 2%  ГМО. Хората още не знаят, че тези машини измерват до 2%. Самият аз не мога да разбера защо е така. Най-вероятно това е част от играта „тука – има, тука – нема”

Не знам дали днес прочетохте това……… http://news.v2.bgnes.com/view/810757

От „Синята коалиция” настояват министър Божидар Нанев и неговите предшественици да отговорят  защо комисията за безопасността на храните, съдържащи ГМО е задължена да не разпространява информация. „Кое е толкова поверително в храните, съдържащи ГМО след като те са „безопасни”?


Ох, лошото е, че и аз не знам защо е така и как да им обясня, като не знам Sad Четох, че и на запад тези машини са такива, но ЗАЩО??? Затова и данните от РИОКОЗ показват  на някои продукти - съдържание над 2%, но колко точно над 2%??? Ако някой има инфо, моля да сподели!

Иначе - пуснах заявка към МОСВ да направим репортаж за тази прокламирана днес ГМО - лаборатория. Искам да я видя каква е, що е, ще пиша, като имам резултат.

# 977
  • Мнения: 1
Благодаря ти!!!

Ако трябва да охарактеризирам с няколко думи темата ГМО - те са:

Лъжа, лъжа, лъжа

# 978
  • Мнения: 74
Сега ще ви кажа защо са такива машините.
Има различни уреди за измерване на различни неща. Не може да има универсален уред.
Когато измервате дължината на бубулечка, работите с точност до милиметър. Когато мерите разстоянието София-Варна - километър. За разстоянието Земя-Луна - няма да стане да мерите в милиметри, метри и километри.
Затова всеки поръчва апаратура в зависимост от това какво очаква да мери. Когато се очакват малки количества, се взема уред с малък обхват, но той пък ще може да измери малки разлики (в случая - до 2%, но може да отличи примерно 1,5 от 1,6). Ако имате друга апаратура, която да мери до 80%, може да имате точност 1-2 или дори 5% (тоест, няма да можете да кажете дали съдържанието е 0,6 или 1,8%). В последния случай няма да може да кажете дали нещо отговаря на законовите критерии за обявяване на съдържание на ГМО. Именно защото не можете да отличите малките стойности.
Така че поне тука конспирация няма Simple Smile

# 979
  • Мнения: 89
Така ли? не съм разбрал Sad Иначе имах човек във Варна, можеше да отразим. Къде са го казали? Simple Smile

Хм ..... На кого е бил този протест ? Ядрото на гражданските организции и др. от Варна, които организират протестите анти ГМО, не знаят нищо за него ... Чух че младежкото БСП във Варна пуснало подписка против ГМО, да не би те нещо да са направили, което да е минало като "протест" ....много странно ....

# 980
  • Мнения: 335
Освен това някои могат да ви попитат защо ви е да знаете "колко над".
Щом задължението е за етикиране на храни с минимум ГМО, който е под 2%, значи над два просто се приема за ГМО-храна, продукт...
Докато под 0,9 (или колкото е реглам. по закон) се приема за "чисто".


ПП
Точно за подписка на някакви младши от БСП са съобщенията. Добре правят. Поздравления и за СДС, нищо че не са по темата, а за храните.

# 981
  • Мнения: 89
ПП
Точно за подписка на някакви младши от БСП са съобщенията.

Благодаря ти, успокоих се Simple Smile
Едно е подписка, друго протест ...

# 982
  • Мнения: 2 401
ПП
Точно за подписка на някакви младши от БСП са съобщенията.

Благодаря ти, успокоих се Simple Smile
Едно е подписка, друго протест ...

А?

Мен лично ме вбесява мълчанието на всички останали партии относно безобразията на това правителство. Далеч не само с ГМО-тата.

# 983
  • Мнения: 335
А те кои са другите партии?

Освен ГЕРБ май доста рекоха, че са против - и ВМРО, и ДПС. (Честно, какви други партии битуват в парламента, че не ми се рови сега за справки)
Може би не обичат "да се натрапват"  Laughing

# 984
  • Мнения: 89

Мен лично ме вбесява мълчанието на всички останали партии относно безобразията на това правителство. Далеч не само с ГМО-тата.

Кои са всички останали, не е вярно, че мълчат  Peace Да не изреждам кои точно какво, че да не задълбаваме в политически истории... Тия млади червени младежи даже се включват последни на хорото, може би видели, че е модерно  Laughing

# 985
  • Мнения: 1
Към ахимса "Няма значение какъв цвят е котката. Важно е тя да лови мишки."

------------

О.К. – хексе. Благодаря!
------------

Айде-е--е пак: Властта пак се отметна от глобите за ГМО
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=5166& … 16&id=0000102

Последна редакция: ср, 24 фев 2010, 22:57 от raphail

# 986
  • Мнения: 3 835
Пиша директно, за да не губим време повече.

Какво може да се направи още:

От сайта на общината си вадите имейлите на всички училища и им пишете.
Ето примерен текст:

Уважаеми г-н( г-жо) Директор,

обръщам се към към Вас с молба: ако е възможно и не нарушава програмата на часовете по биология, екология, роден край, изобразително изкуство и др., да организирате изработването на картички за Националната кампания с картички
“БЪЛГАРИЯ СВОБОДНА ОТ ГМО – ЗА ЧИСТА ЗЕМЯ И ЗДРАВИ ДЕЦА ”
Повод за кампанията са предстоящите промени в закона за генетично модифицираните организми, с които се сигурява безконтролното им освобождаване в прородата.
Надявам се да вземете присърце молбата ми. Учебни заведения вече откликнаха. Мисля, че е добре да възпитаваме децата си да имат гражданска позиция, да обичат и пазят чиста българската природа. Ако се ангажирате с проекта, поемам ангажимента да осигуря изпращането им.

С уважение:
.........
Телефон за контакт:


  отдолу:

НАЦИОНАЛНА КАМПАНИЯ С КАРТИЧКИ

“БЪЛГАРИЯ СВОБОДНА от ГМО – за ЧИСТА ЗЕМЯ и ЗДРАВИ ДЕЦА ”

Нашата кампания „Картички за Зелена България до Министър-председателя на Република България” приключи успешно своя първи етап - на 10 февруари се срещнахме и предадохме над 2 000 картички на г-н Бойко Борисов, нарисувани и надписани от деца и родители от всички кътчета на България. По време на срещата той изрази позицията на правителството, че стриктно ще бъде спазено само изискването на ЕК за промяна в закона за ГМО в посока рестрикции в лабораторни условия и без либерализация  на режима за освобождаване на ГМО в околната среда.

Сега стартираме втори етап на кампания с картички:

Нека съберем, за да връчим на Европейския парламент картички, изразяващи желанието ни за чиста природа без генетично модифицирани организми. Картичките да бъдат красиви изгледи от България, снимки или ръчно приготвени и изрисувани, с текст по избор - позитивно послание, с надежда и вяра в бъдещето на нашата родина. Можете да ги “произведете” лично, с децата си, в детската градина, в училище, десетки и стотици...
Да покажем на г-н Йежи Бузек, Председател на Европейския парламент, категоричната позиция на българите по отношение на ГМО! Да поканим евродепутатите да опитат българските плодове и зеленчуци, да вкусят нашия хляб и мляко! Да дегустират уникални български сортове вина! Да усетят аромата на българската роза, българската пшеница, боровите гори и дъхавите поляни!
Ние живеем в страна, в която около 70% от земята отговаря на изискванията за производство на екологично чиста земеделска продукция. Еко земеделието и еко туризмът са нашата най-печеливша стратегия за развитие, както е обявено и от нашето правителство!

Искаме България да бъде обявена за земя, ЧИСТА И СВОБОДНА ОТ ГМО!

Искаме бъдеще за децата ни без ГМО в природата!

Нека на всеки български продукт да има етикет „БЕЗ ГМО“

Срок за получаване: 28 февруари 2010 г.
Изпращайте ги или донасяйте директно (между 10.00 и 16.00ч.) на адрес:
Кампания срещу ГМО
Получател:
„Българска фондация Биоразнообразие”
кв. Банишора, бл.54, вх. Д, ет. 2, ап. 86
София 1233

или на адрес:  
Получател: „Зелени Балкани”
Бул. “Шести септември” № 160 (в сгpадата на читалище "Ал. Константинов")
Пловдив 4000
*за повече инф. относно кампанията - Маргарита Костова, тел: 0887 74 14 84




Много е хубава тази кампания с картичките, Бузек, убедена съм, ще е страшно впечатлен, както и целия ЕС. Искрено се надвам да го отразят достойно в медиите и да не ни занимават пак с някакви хамстери, очите, наглите, факири и мутресите им, разбира се. Сапунджи медиите ни съвсем се сапунисаха вече.

Как мислите, хрумна ми, дали не можем да подарим на Бузек, и малко чисти български продукти, така символично, български рози, вино, то по това време чисти български зеленчуци няма, ама биоземеделците все ще измислят нещо, пък и пчеларите, мед ...така, да си върви Бузек с армаганите от България.... Предлагам да сме повече майки на връчването, колкото се може повече неща да връчат децата лично, това медиите много му се радват, помислете и върху емоционалния момент, да кажем някакво прочувствено слово! Например нали имахме такова едно до Борисов. Wink

# 987
  • Мнения: 3 835
Официална пресинформация за събитието в неделя:


Известни творци се включват в каузата „България – свободна от ГМО”
на митинг-концерт в неделя

София, 24.02.2010 г.

Тази неделя, 28 февруари 2010г.,  пред Храм-паметник „Св.Александър Невски” от 12 до 15 часа ще се проведе  голям  митинг-концерт под надслов:

„За България свободна от ГМО!
Да съхраним земята си чиста и да пазим здравето на нашите деца!”

Това е поредната гражданска инициатива на родители, подкрепена от фермери, зърнопроизводители, пчелари, биоземеделци, учени и природозащитници.
 Протестът е  насочен срещу промени на Закона за генетично модифицираните организми (ГМО), които биха позволили  освобождаване  в околна  среда или отглеждане на ГМО в България.

Ние настояваме:
 -българските власти да изпълнят препоръките  на европейската комисия и да изработят и представят на българското общество политически документ - НАЦИОНАЛНА СТРАТЕГИЯ за развитие на държавна политика и приоритети, която да утвърди България като свободна от ГМО територия;
-незабавно да се създаде екип с широко гражданско участие за изработването на този документ.

Инициативата е изцяло гражданска и е доказателство за товa, че българските граждани отстояват правото си на живот и поминък в страната си и бъдещето на децата си в нея.


На митинга ще вкусите родна българска продукция:  зърно, мед, вино, билки, зеленчуци,  хлебни и сладкарски произведения от производители на традиционни български сортове, с  методите на традиционно и био земеделие.

В подкрепа на каузата, в митинга ще вземат активно участие и известни български писатели, художници, актьори, спортисти, лекари, учени.

Засега участие в концерта са потвърдили  Елица Тодорова и Стунджи, Камелия Тодорова, Коцето – Калки, Теди Кацарова,  Поли Генова,  Христо Караславов,  Мартин Костадинов,  женски народен хор „Елица”, детски хор „Бон – Бон”, вокално студио „Dstars”, Влади Въргала и други. Всички изпълнители участват напълно безплатно в подкрепа на идеята .
    


Много хубаво пресинфо, браво!

Може ли все още, само да махнете тази дата отгоре: "София, 24.02.2010 г. ", че тя обърква, че концерта ще е на 24.02.. няма нужда да се пише датата, на която е писнао пресинфото, тя не е важна.

# 988
  • Мнения: 335
...Тия млади червени младежи даже се включват последни на хорото, може би видели, че е модерно...
Не е много точно това.
А й подписките се подписват от хора не от партии.

Не че ми е важно, но не мога да повярвам, че 20 години тук-там още се смята за "модерен" зомби-грънчът "Кой не скача е червен", респ. "Който скача е червен", ей тъй, за "алиби"  Laughing
Толкова съдрано от употреба, че от фешън-ритуал си е вече чиста досада.

Веднъж прескочих един отговор по въпроса в името на темата, само да напомня - няма нищо по-добро за идеята от едно чисто, политически немодифицирано съзнание, обикновен прагматизъм и придържане към фактите.

# 989
  • Мнения: 2 652
...Тия млади червени младежи даже се включват последни на хорото, може би видели, че е модерно...


Наш Звездичко сигурно е потресен. Нали беше член точно на младежкото БСП  Joy

Общи условия

Активация на акаунт