Снегът навън се стопи,ОКТОМВРИйчето ще ходи на разходки!

  • 23 825
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 99
А защо ли се местят в скайп-а а?  Rolling Eyes Сигуно не сме им приятни  newsm78

# 46
  • Мнения: 141
А защо ли се местят в скайп-а а?  Rolling Eyes Сигуно не сме им приятни  newsm78

и аз това се зачудих newsm78

прозвуча ми малко като тайно общество там в скайпа Grinning 

всеки е свободен да пише каквото и където си иска...не би трябвало да има обидени....

Моето бебе от сутринта ме побърка, само се криви и реве и не иска да спи....сега най-после заспа, ама сигурно за не повече от 20 мин ще е...
Аз още се помотвам със захранването...мързи ме да се занимавам и ще изчакам още...
Друго по бебешките  въпроси и аз нямам за казване

# 47
  • Мнения: 1 668
ми там никой не се сърди, че нещо тона не бил като хората... Та сигурно затова...
Пък и да не дразним Искричка тези, които имат какво да кажат извън темата за децата.

# 48
  • Мнения: 364
Та по темата - не съм се интересувала с подробности коя държава доколко развита социална политика има, ама надали сме най-социалната. Не мисля, че в България се работи по-малко, нито че имаме най-дългата обедна почивка. В България НЕ можеш да плащаш цял живот 20-30 лв осигуровки, много добре знаеш, че са % от заплатата  Peace пък и не мисля, че трябва да има значение колко плащам за да имам претенции как съм обслужена, защото като плащам 500 лв осигуровки /160 от които здравни/ не се отнасят по-добре с мен, а дори и аз нищо да не плащам, държавата плаща вместо мен и лекаря пак трябва да си свърши както трябва работата. Лошото е, че държавата не ми дава право на избор къде да внасям здравните си осигуровки, съответно и къде да се лекувам. Тоест плащам два пъти - веднъж ежемесечно като осигуровки, и втори път при нужда при платен специалист.
За имигрантите - нито ги обвинявам, нито оправдавам - те са направили своя си избор, както аз моя  Peace но мисля, че се прибират, за да се видят с роднини и приятели, а не защото бетонния Сл.бряг е най-доброто място за почивка. Като завършила езикова гимназия имах възможността да уча и живея в чужбина/както направиха 90% от съучениците ми/, но останах, защото съм на мнение, че и тук човек може да получи добро образование и професионална реализация, лошото е, че второто е въпрос на късмет. /това в случаите, когато си работник, за работодателите е по-зле/
И в България въобще не се правят лесно пари - от страните с най-висока вътрешнофирмена задлъжнялост сме, което е пагубно. Толкова са ни абсурдни законодателството и съдебната система, че нямам думи. Бизнеса няма подкрепата и защитата от държавата. Няма да давам примери, че няма кой да ми чете дългия пост Heart Eyes
Само да кажа и за Кака Дора- смятам, че дава най-добрия пример за децата си - доколкото си спомням от коментара й за просяците беше споменала, че като са отишли е работила много часове за малко пари. Сега учи, вероятно за да си намери по-добре платена работа и да не разчита на държавата и социалните й плащания.
А относно безумието, че останалите страни имат само предимста, без недостатъци, съм абсолютно съгласна, както и за това, че всеки има право на мнение и свободата да си го изказва.
П.П. - съкратих си половината пост, за да не ви отегчавам Peace
П.П 2 - докато пиша и успокоявам малчо - 24 нови отговора Shocked

# 49
  • Мнения: 909
Ехееее ,аз докато наготвя вие тук сте изписали две страници.... Joy
Деси ,да ти е жив и здрав рожденника!Много да те радва !Цветенца за мама  Grinning

Честити месечинки !!!
Силванче мерси за кафето  Peace
Сега ставам ,че все още готвя...пък по късно ще ви изчета както трябва... Grinning

# 50
  • София
  • Мнения: 969
Деси, Честит рожден ден на Дани!Да ти е жив и здрав и да расте голям и силен мъж и много да ви радва  Hug
За заформилия се спор - и Герчо и Мария имат право за много неща, но и за доста не са прави според мен. Няма да влизам в подробности, защото предпочитам да се занимавам с бебо повече, че после като взема каката от градина на обяд вниманието отива към нея.
За мен родината си е най-доброто място за живеене, поне засега съм на това мнение, предполагам, че няма да го сменя.

# 51
  • Мнения: 68
Съгласна съм напълно с Искричка.

лучвало се е с дни да не пиша, просто защото споровете за мен са безмислени. Съгласна съм и с остротата на езика на Гер4о, би било полезно ако можеше да изказва мнението с малко повече такт, но както тя самата твърди, такъв си и е характера и няма нужда да се променя, най-малко заради някакви си виртуални "приятелки"!

Това за скайп-а за първи път го чувам... Благодаря ти че ни осветли Гер4о! Чудесно е това!

usmifchica Къщата изглежда супер!!! Със сигурност ще си запазя линкчето и на пролет ще посетим  Hug

Жени, сгодена пробвали ли сте да ги оставяте да поплачат, когато знаете че им се спи? Не е нормално бебетата да не спят през деня, а 20мин. не се смятат за дрямка. Колкото повече се задълбочава проблема с дневното спане, толкова по трудно и нерегулярно ще стане и нощното. Не знам на вас дали ви се случва, но аз например като пътувам надалеч и няколко дена не спя, после дори и да легна не мога да спя няколко дни. Това е от преумора... Направете всичко възможно бебетата да не влизат във фазата на преумората че после е голям зор дневното както и нощното спане...

Аз сготвих вече, сега почвам да стягам багажа. Отиваме в Пампорово в събота  newsm44

Десиииии Честит ти рожденник миличка!!! Жив и здрав да е, все така обичан, да бъде послушен и грижовен батко   bouquet  Hug Как ще празнувате?

ПП:
ми там никой не се сърди, че нещо тона не бил като хората... Та сигурно затова...
Пък и да не дразним Искричка тези, които имат какво да кажат извън темата за децата.
Мисля че прекаляваш.....

# 52
  • Мнения: 141
ми там никой не се сърди, че нещо тона не бил като хората... Та сигурно затова...
Пък и да не дразним Искричка тези, които имат какво да кажат извън темата за децата.

Герчо, сега това не е ли заяждане? Или ирония /предполагам,че така ще го наречеш/...
Аз също казах ,че всеки може да си пише каквото иска, но би трябвало да приемаме мнението на околните, без да смятаме че винаги ние сме прави...


Ани, приятно изкарване на Пампорово...
Все се каня да те питам този метод с плача на бебето - при вас работи ли? Мен ми е супер жал да оставя Ели да плаче примерно 20 мин , а аз да съм в другата стая.... Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 203
Върнахме се от консултацията-тежим 7.380кг (качил е 1.130 от миналия месец) дълги сме 64см (+3 см) гърдите и главата са се изравнили и са 42.Каза ако искам от другия месец да почна да му давам по една лъжичка зеленчуково пюре между храненията и така сме в консенсус вече Peace
Сега да почерпя,че днес имен ден има Теодор както и адашите ни на ANI BANI  и ina_maria!!!Да са ни живи и здрави дечицата!!!

Иначе в нашето семейство продължават каръщините-нашият тати е в болницата с бъбречна криза,а пък пръста ми като му свалиха превръзката вчера имаше гной...абеее не ми се говори вечеее

# 54
# 55
  • София
  • Мнения: 463
ми там никой не се сърди, че нещо тона не бил като хората... Та сигурно затова...
Пък и да не дразним Искричка тези, които имат какво да кажат извън темата за децата.

Герчо, сега това не е ли заяждане? Или ирония /предполагам,че така ще го наречеш/...
Аз също казах ,че всеки може да си пише каквото иска, но би трябвало да приемаме мнението на околните, без да смятаме че винаги ние сме прави...


Споко miracle82, абсолютно предвидимо беше ,но не ме притеснява лично мен Peace -виж това че се съгласи в предния си пост с мен вече беше изненада  newsm10 браво Герчо!
Но тя е права, хем няма аз да се дразня ,хем няма да има различни от нейните мнения и всичко ще е ок и без словестни въргали newsm62 Мир и любов да има Hug Praynig


Честито на малкия Теодор! Hug
Това означава и че моя съпруг има имен ден, пак съм пропуснала -тия именни дни не ги научих и това си е Joy

# 56
  • Мнения: 1 107

Все се каня да те питам този метод с плача на бебето - при вас работи ли? Мен ми е супер жал да оставя Ели да плаче примерно 20 мин , а аз да съм в другата стая.... Rolling Eyes

аз пробвах само веднъжи след като посиня от рев се отказах...много ми е слаб ангелът към малката Embarassed

За спането - спим веднъж- два пъти по 30 мин. през деня (освен ако не сме навън, тогава може и до 3 часа да стигне сънят й), а вечер се буди през 2 часа Shocked....коментарът в поликлиниката беше, че си е до  дете и характер и аз май се убеждавам вече в това.
Вчера пък нов номер- трябваше да я оставя за 2 часа и баща й да я храни с кърма, а те не искала да пие от шишето. Досега веднъж седмично го е правила и не е имало проблем...дано да е било инцидентно, че става много сложно тогава newsm78

# 57
  • Мнения: 76
Привеет Hug
И ние вечер се будим на 3часа #Crazy ама явно е гладен човека Simple Smile
Аз не съм го пробвала този метод ,ама мисля да пробвам да видим дали ще се откажа бързо ,че и на мен ми е жал.
Мамите от Варна кажете някой ортопед?Благодаря Hug
Деси да ти е жив и здрав рожденника и много да ви радва  bouquet

Последна редакция: ср, 17 фев 2010, 14:57 от ivi85

# 58
  • Мнения: 15
сгодена  , Габи не престава да рита и иръкомаха. много енергия изразходва. Виждам я как и се спи,но не може и това е.Какво ли не пробвам и аз незнма вече.

За захранването: няколко пъти дадох пюренце и това е .Сега се чудя дали да мина на оризова каша и ак ои хареса да продължа. Всъщност ми е голяма "мъгла' цялата работа.
И ние постоянно ритаме и ръкомахаме ,мила. Да не говорим че желанието ни да седим е огромно.Много сме жилави.Вече и да стоим искаме.Коремните преси се правят постоянно ,щом легнем в леглото.Опитай да слагаш Гуката да спи след ядене.Аз така правя.Не чака да се прозява или да се размрънка.Като видя че очичките станат червени и се ориентирам към лягане .По принцип се приспиваме като се люлеем в леглото и слагам бибата,дори понякога като остане малко от млякото му го давам и задремва,после слагам бибата, и така....Знам че не е редно да се хране легнал,но на мен това ми е варианта да стане бързо и без много плач.
Ще пробвам и този вариант. Hug То не е носене на ръце ,гушкане, муз. въртележка и за срамотите сешоар.Тъкмо го прибрахи пак го извадих.Ама вече е голяма и хитра и нищо не помага.
На нас всичко бързо ни писва.Нищо не ни помага.Аз се старая през два дни да го слагам на активната гимнастика, през ден въртележката над леглото,в повечето време седим и си дрънкаме,говорим,пеем и какво ли не-даже танцуваме с него из стаята,ама вече ми тежи мин.месец бяхме 6600кг , и за това в кенгурото се слагаме.Иначе няма спасение.Писна ни да стоим в стаите,чакаме с нетърпение хубавото време и разходките.

# 59
  • Мнения: 327
Ще си умра от кеф за новите спорове, имам много какво да кажа  Mr. Green Но по-късно, защото сега имам работа  Joy Само се чудя, защо някои момичета те подкрепят така Герчо, кажеш нещо -Да, кажеш противоположното -Да,...ех Simple Smile
 С най-добри чувства питам, нямам нищо против споровете- даже ми е приятно, някакво си форумско мнение не може да ми се отрази на здравословното състояние Simple Smile

Мария, благодаря за подкрепата, но не съм се обидила ни най-малко, нито съм почувствала грубост...просто различна гледна точка и подчертавам, че моята не е тази която Герчо е изтълкувала в нейния пост-1053927647245652 пъти се опитах да я обясня, но напразно, винаги имаше голяма промяна в тълкуванията Wink може би не е чела добре...или просто търси аргументи да си повярва и да ме обори в спора.

Кажете храните ли се вечер...ние се храним и всички ме тормозят да съм и давала вода...е как да стане- правите ли опити някакви? Поне аз не правя,цока си детето, гушкам си я...не вярвам да иска да спре да суче, само защото аз така съм решила... #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт