Снегът навън се стопи,ОКТОМВРИйчето ще ходи на разходки!

  • 23 887
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 15
Mirkam съжалявам мила.Как сте сега?

# 76
  • Мнения: 58
Иви,ние ходихме при д-р Живков в Майчин дом, преглежда понеделник и сряда,мнг съм доволна ,мнг внимателен и обяснява подробно. Платен му е прегледа ,на нас ни взе54 лв ,това включва и ехографа.
  Peace И аз водих Райън при него. Много съм доволна и аз

И аз водих Крис при него и съм много доволна. И на нас ни взе 54 лв.


Деси честит рожденник! Да ти е жив и здрав и много да те радва!

Силве на теб честит именник! Да ти е живо и здраво момченцето!

Герчо наистина прекаляваш! От всеки твой пост лъха негативизъм. То не бяха ущипани госпожици, разни девойки, петлета и още много, но не съм се старала да ги помня. Наистина много момичета спряха дапишат тук и незнам дали защото си пишат с теб в скайп или просто защото се дразнят от постовете ти. Тази тема наистина е за децата и вълненията покрай тях. И да мен ми е по интересно кой какво дава на детето - тиква или тиква с ябълка както ти си се изразила, отколкото вечните ти спорове. Хайде спирам под достойнството ми е.
Съгласна съм с Искричка, Ani_Boland и miracle82.

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 5 нови отговора.

# 77
  • Мнения: 958
а като стана дума за захранването,
първият ден давам една лъжичка, вторият две и така докога?
Не помня. Аз дадох морков и сега я оставих да почива. Тя лапа като невидяла, ама не смея да и дам повечко да не и стане тежко.

# 78
  • Мнения: 15
Иви,ние ходихме при д-р Живков в Майчин дом, преглежда понеделник и сряда,мнг съм доволна ,мнг внимателен и обяснява подробно. Платен му е прегледа ,на нас ни взе54 лв ,това включва и ехографа.
  Peace И аз водих Райън при него. Много съм доволна и аз

И аз водих Крис при него и съм много доволна. И на нас ни взе 54 лв.


Деси честит рожденник! Да ти е жив и здрав и много да те радва!

Силве на теб честит именник! Да ти е живо и здраво момченцето!

Герчо наистина прекаляваш! От всеки твой пост лъха негативизъм. То не бяха ущипани госпожици, разни девойки, петлета и още много, но не съм се старала да ги помня. Наистина много момичета спряха дапишат тук и незнам дали защото си пишат с теб в скайп или просто защото се дразнят от постовете ти. Тази тема наистина е за децата и вълненията покрай тях. И да мен ми е по интересно кой какво дава на детето - тиква или тиква с ябълка както ти си се изразила, отколкото вечните ти спорове. Хайде спирам под достойнството ми е.
Съгласна съм с Искричка, Ani_Boland и miracle82.

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 5 нови отговора.

Аз давам на моя тиква с морков!Правя си ги сама вкъщи,старая се да яде домашни храни повече.Тиквата не ние  по сърце ,обаче.

# 79
  • Мнения: 68
el_pl Бебето се оставя да плаче САМО когато е явно че му се спи! А то плаче защото предпочита нашата компания, отколкото скучното легло, но когато се преуморят и нашата компания вече не е достатъчна... Както вече споменах, използвах същия метод и с големия ми син. Не забравяйте тук не говорим, че децата ви ще плачат на всяко заспиване до края на живота си! Плачат седмица, две най-много... за мен си заслужава. Да им дадем този подарък, да ги научим да заспиват самички е много ценно. Това ще реши проблема и с нощното събуждане... Големият ми син не си спомня някога да е плакал, за заспиване, нито се чуства изоставен..  Всеки човек, бебе или възрастен има определена цикличност в съня, ние сме научени да преминаваме от лек в дълбок сън самички, но при бебетата, това още не е развито и се събуждат на всеки цикъл, преуморяват се и така се завърта кръга....

Desifame, Jeny продължавайте все така, вярвайте че го правите за доброто на бебето и резултата ще е налице много скоро  Hug

Jeny Понеже захранването става постепенно, преди няколко страници Руми беше писала, че прави пюренце и замразява във формички за лед. Започваш с една лъжичка и всеки ден увеличаваш, докато достигнеш едно пълно хранене. Моята педиатърка каза за 1 седмица да заместя хранене, но аз го давам по спокойно и няма да заместя поне до две седмици. Аз захранвам с оризова каша. Ако имаш кърма, ползвай нея за пюренца, ако не, с АМ  Hug

# 80
  • Сф
  • Мнения: 13
Mirkam-че, стискам палци за баба ти!!! Praynig Praynig Praynig

Десинце и тук да ти кажа-да ти е жив и здрав Дани! Много радост, щастие и късмет да има детето!!!! Hug А за теб, сигурно е специален да си спомниш какво е било в деня на раждането му-ох, просълзих се  Rolling Eyes bouquet

По повод хилядите други спорни теми-ама защо трябва само за децата да си говорим, аз пък не разбирам, обсъждаме си кой каквото му се пише, аз лично не мога да говоря само за пюрета, столчета и памперси...все пак сме били хора и преди децата, да, те са нещо изключително важно и да, те са смисъла на живота ни, ама все пак мисля, че имаме интереси, хобита и мисли свързани не само с тях...

# 81
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Само да кажа и за Кака Дора- смятам, че дава най-добрия пример за децата си - доколкото си спомням от коментара й за просяците беше споменала, че като са отишли е работила много часове за малко пари. Сега учи, вероятно за да си намери по-добре платена работа и да не разчита на държавата и социалните й плащания.
Да, точно си ме разбрала, това е примера който давам на децата си - че ако не искат да се гърчат в някой смотан склад и да пълнят дамски чанти с хартия ( и това съм правила ) за 8 $ на час, навиквани от чернокожа, 3 пъти по -тъпа от тях, но стояла във фирмата достатъчно дълго, за да се издигне до супервайзор, трябва да учат, да се развиват и да търсят начини да подобрят дереджето си. А това, че държавата се грижи за нас, да не умрем от глад докато учим - какво по -хубаво от това. Когато му дойде времето и аз ще платя дан на тази държава. Не съм съгласна и с другите твърдения на Гер4о за осигуровките и работното време, но вече спирам по темата да не дразня другите. Никъде в поста си не плюя бг, просто казвам как е тук и че не ми липсва.
Честит рожден ден на Дани, нека да е много щастлив.
Честит имен ден на Теодоровците  Heart Eyes
Мира стискам палци за баба ти  Hug
Хубва ден на всички  Hug

Последна редакция: ср, 17 фев 2010, 14:17 от kaka_dora

# 82
  • Мнения: 63
Аз имам чувството, че малката е все гладна. Почна да се буди нощем още по-често. А вечер заспива по 1 час. Ще пробвам да ч оставя да реве, ама баща и да не си е в къщи, чееее...ще се наложи да успокоявам 2 бебета.

А за по темата Хаити съм се объркала нещо. Верно el_pl го oтнесе, ама имах най-вече предвид каки, която понесе доста грозни думи:
"не, Каки, не се самозабравям - имам позиция и мога да се обоснова, като го правя всеки път, а такива като теб могат само да се заяждат на дребно. Жалко и смешно е това. Радвам се, че не общувам в реалния живот с дребни души като теб, че ми се налага само отвреме навреме из форумско да чета гнусни, хапливи забележчици ей така заради спорта."

Сорри, че пак по това нещо пиша, но беше редно дасе коригирам.

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 26
Нямаме от 4 дни и нова темичка отворихте  Crazy
Минавам да се запиша,но не съм чела  Blush

# 84
  • Мнения: 76
Не мога да ви изчета, написали сте толкова много.

Ето и някои заглавия за следващите теми, ако ви харесат:
1. Баба Марта бързала и на ОКТОМВРИйче мартеничка вързала
2. Ето, че и Март дойде, а нашето ОКТОМВРИйче хапва вече вкусничко пюре

Аз също, като Искричка мисля, че това е тема за обсъждане на нещата, които касаят разстежа и развитието на децата ни, но това не означав да не се коменрита и други неща. Смятам обаче, че понякога споровете доста се задълбочават и наистина езика става доста груби и остър, което вярвам не е приятно на никого.

Честио на всички празнуващи имен ден и месечинки днес.

# 85
  • Мнения: 1 341
Аз едно не разбирам.
Защо се заяждате с човек, който най-ясно и откровено защитава позицията си, като се обосновава толкова ясно и точно?

Далеч съм от мисълта да защитавам когото и да било, всеки има дар слово, може и сам да го направи.
Много светици, много нещо в темата.

Хайде моето дете не рупа пюрета, не ака, само спи. Какво да ви говоря на тема бебета?

Малко заповеднически ми стои някой да ми казва какво къде да пиша. Има модератори за тази работа, не е нужно да се изживявате като такива.
Има и един бутон "информирай модератор" и ако той сметне за нужно ще се намеша.

И мен доста неща не ми харесват, ама какво от това, просто пропускам и не чета дадени постове. Вие може да направите същото.

# 86
  • Мнения: 571
Цитат
И мен доста неща не ми харесват, ама какво от това, просто пропускам и не чета дадени постове. Вие може да направите същото.
Peace

# 87
  • Мнения: 327
Мария,MVinzens, а чувстваш ли гладно детето? лапа ли си ръчичките...търси ли да суче...
Аз си мисля, че моята бонбонка някои вечери е гладничка...да се събуди в 12:00 и почва да вика и да се кара много смешно- ААА ...ааааа....аааааааа...аа...ааааа...моите свеки и мама казват вечер да и давам АМ, ама то грехота...добре наддава детето...весела и спокойна е...а аз да давам вода и добавки ...не ми се връзва...не ми се става нощем, ама като си я гушна така хубаво се гушкаме и си цока така кротинко...писанчето ми мамино, как да му давам вода Sad

Ани_Боланд... вътрешното ми усещане не ми позволява да го вярвам това написаното...как ми е хубаво да ме гушнат и мен вечер и да ми разтриват гръбчето  Joy а не да ме оставеят в леглото Simple Smile Но след като ви помага... Моята голяма дъщеря...нали съпружеското тяло много настояваше да спи отделно...ами спеше известно време и накрая какво- нищо, изнервяше се...тормозеше се, местеше се нощем и накрая ТОЙ се успокои и спяхме тримата,...ами има нужда детето, иска да си разкаже деня, да ми сподели нещо, филмчета ми преразказва, аз историйки и разказвам...гушкаме се, целуваме се...и двете чакаме това време. вярвам, че след време сама ще си заспива. Радвам се вие сте успели...

# 88
  • Мнения: 103
Жени, Сгодена, аз през деня също имам наблюдения, че беба по-трудно заспива и спи малко. Когато обаче легна с неяи дам гърда, спим двете по 2 часа. Когато я усетя, че започва да се изнервя, не я чакам да се умори повече, а я взимам в поза люлка и давам биберон, люлея и тя заспива, или гърда или я люшкам в кошарата. При поне един от вариантите заспива. Да знаете обаче, че неврната им система е още много крехка и не могат да контролират емоциите си, затова нервничат като им се спи, или пък невротично махат с крака и ръце.
Айде ревнахме!
49 нови отговоря, Shocked  Shocked Shocked
Герчо не ти прави чест относно изказването за този скайп!
Силвана,   Hug и честит ви именик!
Ани, много полезна информация, мисля да опитам, когато не заспива и плаче. Вече, между другото, различавам видовете плач на Катерина-този за сън, от глезения, дерящия се/само от пентакима и от онази вечер беше/ и този от глад. Дано да постигна твоя ефект. Ще споделя по-нататък.

Последна редакция: ср, 17 фев 2010, 14:55 от chip4e

# 89
  • Мнения: 32
Jeni,разреждай картофчето с АМ да стане като боза на гъстота.На мен поне така ми обясни лекарката.
   Все се чудя-като се замени хранене с пюре,трябва ли да изяжда по едно цяло бурканче ли или е много това?И друго- оризовата каша има ли запичащо действие, защото ние търсим обратния ефект?
Честит рождн ден на Дани!Да е здрав,да расте безгрижно и с много късмет!   baloni hbday baloni


Общи условия

Активация на акаунт