СЕДМИ клас преполови, треска предизпитна ни улови... - 3

  • 40 544
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 924

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК на всички и специални поздрави на именниците !

Тези задачки , на които сме се отворили от вчера ми напомниха един стар виц :

В класа на Иванчо , в часа по математика идва инспектор . Той дава на учениците следната задачка :
В 8 часа от град А към град В тръгва пътнически влак . В същото време в град С една коза се оярила с две ярета . Басеин се пълни от три тръби за 4 часа . Като имате предвид , че за приготвянето на 12 палачинки са необходими две яйца , кажете ми на колко години съм аз .
В стаята настъпила мъртва тишина . Само Иванчо вдигнал ръка . Инспекторът го посочил . Иванчо станал и казал :
- Вие сте на 44 години .
- Точно така , Иванчо ! - рекъл инспекторът . - Но я кажи как реши задачата ?
- Много просто ! - отговорил Иванчо - Аз имам брат , който е полуидиот и е на 22 години . Понеже виждам , че Вие сте пълен идиот , значи сте на 44 години .

Та така ... Явно и Иванчо е имал нашия коефициент на интелигентност  

# 691
  • Мнения: 7 162
zuri, ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!!! ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН!!!



Честито и на всички, които празнуват днес!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Гледам, че за някои мами няма делник, няма празник...те просто... си решават задачи. Laughing

# 692
  • Мнения: 3 216
Не видях някой е писал, а мисля, че всички в София се интересуват:

Заповед № РД 30-1/23.03.2010г. на Началника на РИО, София-град
за утвърждаване на държавен план-прием в профилирани и непрофилирани паралелки за учебната 2010/ 2011 година
в общинските средни общообразователни училища и гимназии

Има още две приложения на сайта на РИО - София: училища след 8 клас и вечерно обучение, ако някой се интересува...

# 693
  • София
  • Мнения: 18 164
Не видях някой е писал, а мисля, че всички в София се интересуват:

Заповед № Р … 88;ад
за утвърждаване на държавен план-прием в профилирани и непрофилирани паралелки за учебната 2010/ 2011 година
в общинските средни общообразователни училища и гимназии
Eх , друго нещо са мамите, минали вече по този път..Знаят кога и къде да гледат!  bouquet
Благодаря ти много!

ПП На мен ли ми се струва или наистина има някакво, макар и символично увеличение на бройките в езиковите, имам предвид първите..По спомен карам, но мисля, че в предходни години бройките за всеки пол бяха по 92, а сега са 98.И в испанската, която принципно приема по-малко ученици от останалите три езикови, също има промяна. ThinkingТова не е лошо... Wink

Последна редакция: нд, 28 мар 2010, 17:21 от already stubborn

# 694
  • Мнения: 3 216
Няма промяна в езиковите гимназии.
Последните две години приемат "официално" по 28 деца в паралелка.
Испанската пак е с 5 паралелки.

# 695
  • София
  • Мнения: 18 164
Няма промяна в езиковите гимназии.
Последните две години приемат "официално" по 28 деца в паралелка.
Испанската пак е с 5 паралелки.
Или нещата не са  съвсем така както казваш Thinking или нито една от гореупоменатите гимназии не е ъпдейтвала през последните години сайта си, в частност секцията "Прием".Но в интерес на истината и на сайта на английската, и на този на НЕГ, и на този на ФЕГ , бройките за прием на момичета и момчета  са по 91, не по 98. PeaceПаралелките де факто пак са си седем, но не е все едно, дали учениците са по 26 или по 28.. WinkОткъде идва тогава това разминаване при трите езикови?Сега направих справка, само испанската  на страницата си и в предходните години е обявявала същия прием като тазгодишния във файла от твоята препратка.

Последна редакция: нд, 28 мар 2010, 17:57 от already stubborn

# 696
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Не видях някой е писал, а мисля, че всички в София се интересуват:

Заповед № РД 30-1/23.03.2010г. на Началника на РИО, София-град
за утвърждаване на държавен план-прием в профилирани и непрофилирани паралелки за учебната 2010/ 2011 година
в общинските средни общообразователни училища и гимназии

Има още две приложения на сайта на РИО - София: училища след 8 клас и вечерно обучение, ако някой се интересува...


Миналата година излезе общо всички общински и държавни училища в  София - сега отделно ли ще ги публикуват  newsm78 - май голяма боза ще стане, поне за родителите.

# 697
  • Мнения: 910
абе хора ,кога и къде е излязло това :заповедта и приложението ,аз не ги намирам в сайта  на рио София или МОН ?!

# 698
  • София
  • Мнения: 4 285
В сайта на РИО-София, горе вдясно "За директорите"

# 699
  • Мнения: 3 216
Или нещата не са  съвсем така както казваш Thinking или нито една от гореупоменатите гимназии не е ъпдейтвала през последните години сайта си, в частност секцията "Прием".Но в интерес на истината и на сайта на английската, и на този на НЕГ, и на този на ФЕГ , бройките за прием на момичета и момчета  са по 91, не по 98. PeaceПаралелките де факто пак са си седем, но не е все едно, дали учениците са по 26 или по 28.. WinkОткъде идва тогава това разминаване при трите езикови?Сега направих справка, само испанската  на страницата си и в предходните години е обявявала същия прием като тазгодишния във файла от твоята препратка.
Нещата са съвсем така, както казвам. 
Увеличиха приема за уч. 2008-2009 г., след прословутата стачка.
Страниците не са ъпдейтвани, затова и РИО обявява официално бройките.

# 700
  • София
  • Мнения: 18 164
Или нещата не са  съвсем така както казваш Thinking или нито една от гореупоменатите гимназии не е ъпдейтвала през последните години сайта си, в частност секцията "Прием".Но в интерес на истината и на сайта на английската, и на този на НЕГ, и на този на ФЕГ , бройките за прием на момичета и момчета  са по 91, не по 98. PeaceПаралелките де факто пак са си седем, но не е все едно, дали учениците са по 26 или по 28.. WinkОткъде идва тогава това разминаване при трите езикови?Сега направих справка, само испанската  на страницата си и в предходните години е обявявала същия прием като тазгодишния във файла от твоята препратка.
Нещата са съвсем така, както казвам. 
Увеличиха приема за уч. 2008-2009 г., след прословутата стачка.
Страниците не са ъпдейтвани, затова и РИО обявява официално бройките.

Ни най-малко съм имала за цел да те засегна, казвайки че нещата не са съвсем така. PeaceБазирах изказването си най-вече на таблицата на сайта на ФЕГ , касаеща приема за 2009/2010,т.е става дума за учебна година от фиксирания от теб двугодишен период.Във въпросната таблица бройката е 91, на сайта на английската бройката е същата.И все пак изрично упоменах и вероятността през тези години гимназиите да не са обновявали въпросното инфо.Извинявам се, ако е прозвучало другояче! Peace
Както Дороти е отбелязала, списъкът с училища е непълен.Всички национални гимназии като НПМГ, НФСГ, НТБГ, НГДЕК отсъстват от списъка.За тях отделна листа ли ще бъде изготвена? Голяма боза.. ooooh!

Последна редакция: нд, 28 мар 2010, 20:43 от already stubborn

# 701
  • Мнения: 3 216
Спокойно, не е.
Бозата ви е доста гъста и мътна.
Явно отделен списък за държавните ще има.
На сайтовете на гимназиите не се доверявайте изобщо. Те не се и сещат колко им е стара информацията.
1 АЕГ обновява само секциите "Новини" и "Галерия". Учебният им план е за 2005/2006 (не че сега е по-различен).

# 702
  • Мнения: 910
привет на всички мами , и не само ! Има ли някой представа колко кандидати ще има тази година в София ? Защото в предишната тема се подвизаваше мнение ,че местата били повече от кандидатите - след като в т.нар.елитни бройките са едни и същи от години  ,а набор 96/97 са по-малко на брой ,това означава ли ,че балът за тези гимназии ще падне-и ако е така с колко и какво да очакваме ?

# 703
  • София
  • Мнения: 18 164
Според мен никой не е в състояние да прогнозира баловете или да ги сравнява в аванс с тези от предходните години, особено пък   в случай като тазгодишния, със значителна промяна във формата на изпитите. Thinking

# 704
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
това означава ли ,че балът за тези гимназии ще падне-и ако е така с колко и какво да очакваме ?

ми не се знае - миналата година балът падна и от това, че изпитът по математика беше под всякаква критика. Дори една задача искаха да я анулират, че не била за такъв изпит, нооо лично г-н министър Вълчев излезе и съобщи, че не можело да стане, защото статистиката показала, че 2700 деца я били решили  Shocked . Е моят син, който добре се справи на изпита, ми каза, че 4 задача не е решил и е отбелязал един и също отговор накарая на тото принцип и е улучил 1 или 2 не помня, та заради това, че 2700 улучиха на тото,  задачата не я анулираха  Joy .

Излиза, че донякъде нещата са си късмет. Логика - май няма  newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт