Чао на памперсите

  • 13 529
  • 195
  •   1
Отговори
# 60
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
На батковците им ги  махнах , когато бяха на около 2.5.Тогава и те бяха готови и всичко стана много бързо.Всички ми разправяха , че трябвало като станат на 1 година вече да акат и пишкат в гърне.Реших да пробвам и стане едно мазало.Махнах аз памперсите, но с две бебчета и сама мисията е невъзможна.Докато изпишкам единия, другия вече е готов наакан или напикан.Така ден- два ядосах се и реших да чакам по-подходящ момент и той дойде когато ве разбираха и можеха сами да си кажат.Съветвам те не тормози детето излишно , а изчакай момента.Сега с бебока ще процедирам по същия начин.

# 61
  • Мнения: 100
Миличка всичко е въпрос на желанието на майката.Аз имам вече 2 момиченца и на голямата която сега е на 6 год и махнах памперса на 1 годинка.Вярно беше ми много трудно и ми идеше да се откажа но ината в мен надделя.Начишкваше ми се през половин час а сутрин просках гащи сигурно 20 бр.Но за 1 месец зор се справихме.През деня ми е било по-трудно от вечерта.Вечер я вдигах към 2-3 часа да се изчишка и си свикна детето.Щом може да каже че е гладно значи може да каже и че му се чишка.Малката е на още 3 мес но и нея ще е чака същото.Затова ми е смешно и отвратително когато видя деца на по 2-3-4 год с надути памперси.Това поне на мен ми говори за мързеливи майки.Още повече съм чувала че носенето на памперси от момченцата през лятото им вредяло повече отколкото на момиченцата на половата система.Така че не се страхувай пробвай с повече упоритост ще направиш добро на детенцето си и на себе си.

Поздрави и успех!

# 62
  • Мнения: 1 462
Моят син от 1 год седеше не гърне, защото баба му го караше да сяда/ за което спорехме постоянно/ и тръгна на ясла известно време. В резултат на това започна да се дърпа и да не иска да сяда изобщо. Аз го оставях когато сам пожелае. Преди 2 седмици чак, като се събуди сам си седна на гърнето и за 3 дни махнахме памперса. Моят съвет е да не го мъчиш излишно детенцето, ако не му се отдава и не иска  Peace

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 171
абсолютно подкрепям megito_vc!

имам две момчета. на големия махнах памперса /и дневен и нощен/ на година.
на малкия малко по- късно на 1.5 год. баткото беше лятно бебе, а малкото е родоно през зимата и затова

# 64
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 234
Ние махнахме памперса на около 2 години и два месеца. Преди това не се получаваше  Rolling Eyes Според мне детенце първо трябва да осъзнава физиологичните си нужди и тогава. Не е необходимо да се напъва да прави нещо си. За всичко си има време  Peace Аз моята щерка първо започнах да я подготвям като и казвах, че вече е голяма и няма да се продават памперси след еди колко си време. Така постепенно свикна с идеята за гърнето  Peace

# 65
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На 1г.6м. дневния и преди месец (2г.3м.) нощния Peace

# 66
  • Мнения: 462
На 2г. на големия син сега чакам да се стопли да махна на малкия т.е след 2г.

# 67
  • Мнения: 2 807
Елсинна, здравейте!

При всяко детенце е различно...
Да кажа от кога моите трички са без памперси.

 - Дани - 1г.10м. (нощният при него остана за по-дълго време)
 - Ива  - 1г.6м.
 - Мони - 1г.11м.

Само да добавя, че не съм насилвала децата  Peace - аз предлагах гърнето - те сами решиха кога Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 3 524
Мами кажете кога казахте ЧАО на памперсите?Ние сме на годинка и половина- слагам я да се изходи стои 1 час и нищо.След това и слагам пампито ,казва ми ПИШ ПИШ  и почва да напъва. #Cussing out
според мен момента трябва да е съобразен с това дали на твоето детенце му се ще, а и ти готова ли си да проскаш по 100 чифта гащи и да упорстваш докато свикне, ако не му е дошла "музата" до този момент Simple Smile
имаме приятелче което от 1 годинка е изобщо без никакъв памперс, както и приятелче което преди седмица свали памперса за през деня, и още се напишква. (децата са на 2 г. и 10 м). така че е строго индивидуално и спроед мен. Peace

при сина ми:
окончателно не сме го махнали още, спи с памперс през ноща, учим се  да спи без, но времето захладня и спряхме за момента.
за през деня го махнахме на около 1г. и 7-8 месеца.
на гърне си ходи отдавна, може ми около 9-10 месечен беше.
започна да си казва и да не ака в памерса около година и половина ако помня добре, като пак си пишкаше и в гърне и в памперс.

# 69
  • Мнения: 1 554
на 2г и 7м. махнах дневния памперс,нощния все още слагам има пропуски Peace

# 70
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Аз не съм им казала още чао,но скоро ще започнем с опитите.
Иначе за първи път се опитах да го сложа на гърне на 10-11 месеца,но със сядането ревна и аз го махнах.Дадох му 1 месец почивка и на 1г. вече си седеше на него и си вършеше работата.Сега остана само да махна памперса и да го науча да си обажда.Това май е по-трудната част,но дано успеем за по-кратък срок.

# 71
  • Мнения: 764
Махнах дневния от раз, когато синът ми беше на 2г. и половина. Изчаках да е достатъчно съзнателен, за да знае какво прави. Имахме само едно напишкване и това беше. Бяха големи ръкопляскания, когато се изакваше в гърнето и той се кефеше от това - до степен такава, че имаше дни, когато акаше по 3-4 пъти на ден и горд идваше да се хвали какви замъци е направил в гърнето  Simple Smile

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Оххх, да се запиша да следя, че и на мен са ми болна тема памперсите. До сега нямаме никакви успехи, но пък и не мога да кажа, че съм била много упорита в опитите. Просто с две деца, които гледам обикновенно сама гърне и преобличане през 30 мин ми идва малко в повече.  ooooh! Да не говорим, че трябва отпуска да си взема за да ги махнем. В яслата няма кой да ги търпи да се напикават през половин час. На гърне слагам отвереме навреме, но според мен изобщо не се сещат за какво са там. Веднъж опитах да ги махна на единия и за 20 мин се напика 3 пъти и аз се отказах.  Embarassed Един такъв въпрос ме мъчи - като махнете памперсите какво се случва с мебелите и килимите ви? Моят за 20 мин напика дивана, килима и един стол. А навън? А количката? А столчетата в колата? Прането на гащи хич не ме притеснява, ама мога ли да пера количка, столчета и мебели всеки ден?  newsm78

# 73
  • Мнения: 1 763
savina_33, ако децата са готови, няма да се налага да переш дивани, столове и колички, не се притеснявай  Peace. Явно на твоите им трябва още малко време.

Идеята на махането на памперса в бебешка възраст не мога да я разбера. Ако детето е готово, добре, но съм виждала насилствено слагане и натискане на гърнето или забавление с играчки, книжки и други маймунджулъци, което ми се вижда напълно излишно. Преобличането по сто пъти на разходка, докато детето реве, че му се играе, а се е напишало, също ми е непонятно. Махането на памперс непременно през лятото също ми е странно. Според мен това трябва да се случи, когато детето е готово. Ние махнахме памперса през януари. Предишното лято беше абсурд дори да си помисля, до това лято нямаше да изчакаме, беше готов и щеше да си го махне сам преди това.

# 74
  • Мнения: 2 447
savina_33 , аз затова изчаках да се стопли хубаво и тогава махнах.Почти през цялото време бяхме навън,а когато си бяхме вкъщи в повечето случаи беше за сън.Когато се е напишкал вкъщи(99% от случаите е било на килима) минавам с гъба с веро и след това със сух парцал.В началото беше без памперс само на близките разходки,ако ми се е налагало с количка,просто слагах памперса.Постепенно го махнах нацяло през деня.В тази насока и в колата,когато ни е предстоял по-дълъг път пак слагах памперс,така че столче не ми се е налагало да пера.
reme преобличала съм по 100 пъти на разходка,но никога не е ревял,че му се играе.В повечето случаи даже сам е идвал и ми е казвал,че е напишкан.Не съм насилвала за нищо,просто предпочетох вместо напикани памперси да сменям напикани гащи.Идеята за махането на памперса беше,да не му се спарва лятото дупето.Синът ми още не е на 100% готов,понеже все още имаме пропуски с напишкването,обаче и на него и на мен ми е по-добре без памперс.

Общи условия

Активация на акаунт