трапезата за Тодоров ден

  • 5 339
  • 7
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 97
Здравейте! В събота - 20.02.2010г се пада Тодоров ден ! Моята майка има имен ден и ми се иска да я изненадам с нещо традиционно за празника й. Поразрових се в нета и това което ми хареса като идея е да и направя една питка в формата на конче  Wink ,но ето тук идва проблема  Embarassed как да и придам горе долу такава форма Thinking  Ако някой може да помогне много ще съм благодарна  Hug 
    А ето и от къде дойде идеята :
"Във всяка къща, за конско здраве, се меси обреден хляб – колак (роговица, тур та, блага пита) – начесто с формата на конска подкова или конче, върху който се слага скилидки чесън, орехови ядки, сол. "

# 1
  • Мнения: 310
Според мен ще ти е по-лесно да омесиш някаква питка и от горе от тесто да оформиш украса във формата на подкова, защото формата на кон по-трудно ще се направи  Peace

# 2
  • Мнения: 61
И аз това разбрах за обредната питка. Всъщност вече сме във Великденски пости
така, че ще трябва да е нещо постно. Все пак аз мисля да приготвя риба.
Отгоре върху питката ще нарисувам подкова- нали тя носи късмет на къщата.
За сладко- май ще бъдат плодове. Салатата ми ще бъде скромно от кисело зеле, полята
със зехтин и поръсена с червен пипер и счукани орехови ядки. Рецептата за салатата
ще сверя в сайта на който я видях- www.babapena.com.   Simple Smile

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
И аз се чудя с какво да изненадам майка ми за празника й... Хрумват ми няколко идеи, но като ми се избистрят в главата, ще ги споделя! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 655
за този празник наистина е най-удачно нещо под формата на подкова-картоферно пюре,салата,снежанка с орехи и т.н.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 97
Благодаря на всички ви  Peace Май ще си олесня наистина работата и ще я направя в формата на подкова  дори вече като идея ще я копирам от бон апети  Wink
http://www.bonapeti.bg/index.php?recepta=10&id=4235&cat=0&subcat=0

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 97
ето в крайна сметка какво успях да направя :



http://www.foto.bg/useralbums.php
  на външен вид погачата не ми се получи много, ама постна питка ни яйце да намажеш  нищо  Wink

Последна редакция: нд, 21 фев 2010, 12:27 от zuzutu

# 7
  • Мнения: 22 867
ето в крайна сметка какво успях да направя :


zuzutu, интересна е и идейна, за празника е супер с тия кончета и сърца.   bouquetСамо оправи, моля те снимките, вижда се като линк, а така, както си ги сложила - не става.

Общи условия

Активация на акаунт