Какви рискове крие вагиналния преглед през 6-я месец ?

  • 6 622
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
   Здравейте,
смятам днес да накарам доктора да ме прегледа за изменение на шийката на матката. От 4-я месец съм с контракции и болки и ме притеснява да не се е получило разкритие. Първата ми бременност протичаше по същия начин и имах 1 см в същия месец, но сега е втора и знам, че много по-лесно се получава разкритие. Лекаря ми е добър, но въпреки това се притеснявам от този преглед.
   Въпроса ми е не кой е минал такъв преглед и после всичко е било ок., а по скоро обратното - дали може да се навреди по този начин ?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 370
Здравей.Тъхкато на мен ми се наложи да лежа 3 пъти в патология през бременността всеки път при приемането съм минавала на такъв преглед.Никога след това не съм имала проблеми.Спокойно и успех Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 589
Не би трябвало да имаш проблем от мануален преглед за шийката на матката, ако ти я направи добър специалист.

Иначе може да има леко кървене после, контракции.

# 3
  • Мнения: 1 325
6tastlivka , на мен абсолютно всеки месец от бременността ми правиха такъв преглед, и не само на мен на всички бременни, задължителен е там , където раждах.
Според мен няма никакви рискове!
Този преглед е много важен!

# 4
  • Мнения: 39
Въпреки, че съм с рискова бременност и мен ме преглеждат мануално и не мисля, че е опасно. Според мен е по-опасно да се пропусне разкритие в 6-ти месец, тъй като е много рано да се роди бебето. Предната ми неуспешна бременност приключи точно в този период след разкритие 2,5см. Но все пак всеки организъм е различен, така че успех и леко бременеене!

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Много пъти са ми правили вагинални прегледи, защо трябва да има рискове?

# 6
  • Мнения: 4 615
Мануалният преглед няма да навреди по никакъв начин. Аз лично не разбрах обаче ако се констатира разкрити в 5-6 месец как ще се овладее?

# 7
  • Мнения: 39
Относно разкритие в 5-6 месец, ако не се касае за цервикална недостатъчност с много лежане и медикаменти има вероятност, макар и минимална да се задържи бременноста. Та дори и при серклаж ако не е излязъл мехура дават някакви надежди.

# 8
  • Мнения: 4 615
Да, но в такава късна бременност серклаж не се прави. Та за това питам.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 658
аз съм с изключително проблемни бременности с много контракции като при първата съм лежала и 5 месеца за задържане в болница. Правени са ми такива прегледи и не съм имала никакви проблеми след това. Peace

Мануалният преглед няма да навреди по никакъв начин. Аз лично не разбрах обаче ако се констатира разкрити в 5-6 месец как ще се овладее?
лежане без да се става по никакъв повод и нон стоп системи, за да се задържи поне до 7 месец. На някои момичета в болницата това им се наложи.

# 10
  • Мнения: 4 615
Благодаря ви. Щастливке, самия преглед сам по себе си няма да доведе до лош край. Така че не се притеснявай от него, може само да помогне. В това съм сигурна.

# 11
  • Мнения: 12
и аз мисля че няма проблеми имам две бременности и двете рискови в петия месец ми почваха контракциите на първата бременност не давах да ми правят вагинален преглед само на видеозон ходих което не попречи на това голямата ми дъщеря да се роди в седмия месец така че рискове има по ред различни причини Peace

# 12
  • Мнения: 108
Здравей !

И с първата ми бременност и сега на всеки преглед ме гледат вагинално.Нямам проблеми никакви и сега,но просто в Германия така протичат прегледите всеки месец - ехограф,вагинален преглед,мерене на кръвно,теглене и вземане на урина.
До сега с нищо не ми е навредило вагиналното преглеждане.  Peace

# 13
  • Мнения: 287
 Никакъв, никакъв риск няма!

Общи условия

Активация на акаунт