Ваксини - дискусия за вредата от тях (тема 7)

  • 30 120
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 553
Запис, да не ви изгубя Peace

# 16
  • Мнения: 8 769
И аз се интересувам има ли някакъв резултат от събраните подписи? Нали нямаше значение броя им.
Според мен трябва да се нагърби някой да ходи, да внася, да се разправя с бюрократи, министерства и прочие....да извърви дългия път на борбата срещу ГМО-то, например....

# 17
  • Мнения: 936
Да, някой трябва да внесе петицията, но по мое мнение няма да й се обърне внимание... Фармацевтиката има много по-дълги пипала от Монсанто, например.

# 18
  • Мнения: 957
И аз съм тук,да не ви изпусна.  bouquet

# 19
  • Мнения: 4 150
Stef,
Благодаря за прекрасната  тема и труда ти  bouquet

# 20
  • Мнения: 38
И аз съм тук  bouquet






# 21
  • Мнения: 162
Да не е само запис да кажа че много ме дразни онази реклама по телевизията на комбинираната ваксина против хепатит а и б, в ресторанта сервитьора който залива онези хора, то не че в ресторантите е много чисто ама хайде моля ви се сега, направо ни взеха за мезе.

# 22
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Стеф, благодаря за хубаво оформената тема!   bouquet

Момичета отговора на Центърът за защита правата в здравеопазването е:
Необходимо е да изпращаме писма до различни истанции, кръгла маса може да се създаде, да действаме като гражданско общество. Те биха ни помогнали с всичко от което се нуждаем. Казаха ми, просто лекарите така се обучават и за това им е толкова трудно да го разберат. Казаха ми, че в някой страни за неваксинираните са по големи здравните осигуровки.

Общо взето силата е в нас!  Hug Praynig Peace  bouquet

# 23
  • Мнения: 3 869
Драйз, благодаря   bouquet

Мисля, че петицията може да влезе идеално в ролята на писма до различни институции, и ако е необходимо всяка седмица да се напомня за нея след внасянето й, ок.

Тук понеже държавата се "грижи" за здравното осигуряване, не виждам скоро да се въведе диференциацията, която правят частните компании взимайки под внимание разни оценки на риска.

# 24
  • София
  • Мнения: 12 235
  Мег скоро звънях до централата на НЗОК за записването на пациент при личен лекар. Част от отговора беше че те не могат да откажат да запишат пациент. Просто си взимат бланката за избор на постоянен лекар, попълват си я и отиват при избран от тях ЛЛ. Ако той откаже да му споделят че ще се оплачат в НЗОК или направо наистина да отидат и да подадат жалба. Ако искаш изровете номера на местния клон на НЗОК и им се обадете преди това.

# 25
  • Мнения: 925
drize, страхотно е, че имаме отговор от тази организация е той е такъв окуражаващ!
Петицията е нужно да я внесем скоро и да почнем да бомбардираме с нея различни институции, медии и пр.
Трябва да се разшуми по темата.
Иначе няма минимален брой необходими подписи, за да се внесе такъв документ.

# 26
  • Мнения: 7 418
   Здравейте,момичета!
   Търсих тази тема по много причини...
   Имам едно детенце и чакам второ.Първото съм го ваксинирала,както правят повечето български майки.В последно време,обаче,взе да ме обхваща едно силно съмнение за ефекта на ваксините в/у развитието му.  Confused
    Затова търся материали,които биха могли да ми пролеят малко светлина в тази посока.(Ще прегледам и предишните ви теми.  Peace )
    Сериозно се замислям,дали да ваксинирам идващото ми детенце,когато се роди,живот и здраве.

# 27
  • Мнения: 5 713
Селма, здравей.
Какво точно търсиш? За вредата от ваксините, информация за болестите срещу които се ваксинира или нещо друго?

# 28
  • Мнения: 7 418
  За вредата от ваксините. Peace

# 29
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Да не е само запис да кажа че много ме дразни онази реклама по телевизията на комбинираната ваксина против хепатит а и б, в ресторанта сервитьора който залива онези хора, то не че в ресторантите е много чисто ама хайде моля ви се сега, направо ни взеха за мезе.
Ами честно казано мен тази реклама много ме плаши. Плашеше ме и онази за "Ти ли си номер 12?". Бях тръгнала да проверявам как може да се изследвам за хепатит B и C  обаче нещо не се оривнтирах в сайта тогава и се отказах.
Хваща ме параноя от такива реклами...

Общи условия

Активация на акаунт