Отговори
# 15
  • Мнения: 676
Новата тема е много красива! Браво Simple Smile И заглавието е чудесно!

За анкетата - аз съм ЗА, но може би за следващата или по-следащата тема. За сега още са малко щастливките, които са научили пола на бебчо Simple Smile А тези, които са го вече и усетили направо са големи късметлийки  Hug Аз по цял ден внимавам какво усещам, да не изпусна момента, но за сега нищо  Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 4
До mariela_penkova относно запека - това ми беше проблем и преди бременността, а след като ми предписаха малтофер (хемоглобина 9 седмица ме беше 112) положението с тоалетната стана ужасно зле. След 10 дни, в които изядох тонове сливи и круши, почти без ефект и на своя глава спрях малтофера, питах доктора и той ми изписа фрутилакс, който бил натурален (сена каза в никакъв случай да не взимам). В същото време четох и пробвах с кивито - и наистина при мен то действа май най-добре - 4 кивита - и след 5-6 часа - ефект Grinning.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 741
И мен ме интересува въпроса за кърменето. Бях чела някъде, че през бременността трябва да се носят и по-специални сутиени - някой знае ли какви и защо?  newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 533
pepe_one добавих те.
red shoe сигурна ли си че само 24 часа след постване може да се редактира заглавната страница? Мен A_S_Y_77  в по-предната тема доста късно ме добави  newsm78, може и да стане, ще видим.
barbie13 браво на теб, и много се радвам за момиченцето.
Само мами, като ъпдейтвате щъркелчетата не забравяйте да ъпдейтнете и бройката Simple Smile, че засега сме само с 0 момичета
 
 

# 19
  • Мнения: 676
До mariela_penkova относно запека - това ми беше проблем и преди бременността, а след като ми предписаха малтофер (хемоглобина 9 седмица ме беше 112) положението с тоалетната стана ужасно зле. След 10 дни, в които изядох тонове сливи и круши, почти без ефект и на своя глава спрях малтофера, питах доктора и той ми изписа фрутилакс, който бил натурален (сена каза в никакъв случай да не взимам). В същото време четох и пробвах с кивито - и наистина при мен то действа май най-добре - 4 кивита - и след 5-6 часа - ефект Grinning.

И при мен кивито действа много добре. Но най-вече една чаша топла вода сутрин на гладно. Безотказен ефект.

Също четох, че ходенето пеш е много важно. Купих си вчера две книги за бременни, там имаше повече инфо по въпроса. Като се прибера ще препиша тази част и ще я публикувам тук.

# 20
  • Мнения: 143
Леле докато разходя "котката" и колко много сте изписали. Относно запека преди бременността не съм имала такъв проблем ,но от една приятелка( мед. сестра ) знам ,че проблема може да се избегне и с едно душче на Д-то нещо като мини импровизирана клизма  Joy  при мен помага и ми се налага да прибягвам до метода 1 път седмицата. Както девойката ми каза " Отпушва тръбите сравнително дълготрайно"  hahaha

# 21
  • Мнения: 4
И мен ме интересува въпроса за кърменето. Бях чела някъде, че през бременността трябва да се носят и по-специални сутиени - някой знае ли какви и защо?  newsm78
http://kangaroo.roditeli.info/archive/arh5/polojenietozadaljava/ мисля, че е полезна статия

# 22
  • Мнения: 4 202
pepe_one добавих те.
red shoe сигурна ли си че само 24 часа след постване може да се редактира заглавната страница? Мен A_S_Y_77  в по-предната тема доста късно ме добави  newsm78, може и да стане, ще видим.
barbie13 браво на теб, и много се радвам за момиченцето.
Само мами, като ъпдейтвате щъркелчетата не забравяйте да ъпдейтнете и бройката Simple Smile, че засега сме само с 0 момичета
 
 

РЕДАКТИРАНЕ И ИЗТРИВАНЕ НА ПОСТИНГИ

След направена публикация, всеки потребител, в ограничен период от време, може да редактира собствения си постинг.
До 300 секунди (5 минути) след публикацията може да бъде направена редакция, без това да се отразява по някакъв начин в постинга.
Общото време, в което потребителят може да редактира постинга си, е 24 часа, но след изтичане на първите 5 минути, направената редакция се отбелязва с надпис "Последна редакция: *дата и час* от Nickname".
След изтичане на 24 часовия период след публикуването на постинга потребителят няма право да го редактира.

Забраната за редакция не е валидна за отчетните форуми и форума за благотворителни акции, където често се налага допълване на информация в първия постинг на темите.



Да, може и да си права, май не важи за отчетните теми, ще видим  Wink

# 23
  • Мнения: 6
Страхонта темичка !!!   Peace Laughing
Момичета, благоаря за съветите, ще пробвам с киви и топла воде и дано да дейста  Laughing
Между другото видях може да ми допълните данните към списъка - първа бременност, 29 год. , затота май съп пропуснала да ги пиша   bouquet
Слънчев ден на всички !

# 24
  • София
  • Мнения: 164
Момичета ето ме и мен... Flutter
Благодаря на Аделина за хубавата ни темичка...да я запълним с хубави емоции...относно постовете за кърменето мисля че, ако имаме въпроси трябваше да се обърнем към Елсе или Дани_К и трябваше поста да е с различен цвят на буквите...както и да е мисля че това е засега напред във времето...
Момичета какво става с Моззи, отдавна я няма в темата...последно не се чувстваше въобще добре...дано всичко е наред  Praynig
Хайде хубав ден от мен, при това невероятно слънце мисля да се пусна из мръсните улици на София, на разходка... Hug

# 25
  • Варна
  • Мнения: 741
pepe one , благодаря за линка! Изглежда интересен! и аз мисля днес в хубавото време да се поразходяи да проверя в някой магазин за бременни, какви точно са тези специални сутиени!
Гушки на всички! Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 1 214
Здравейте. Adelina страхотно си оформила темата.   bouquet

Charr аз ще ходя от 19:00ч. Засега този час ми е удобен, защото ходя на работа. Ще се радвам, ако се решиш и да се видим в понеделник.

Аз си мисля, че още е рано да се подготвят гърдите за кърменето отсега. Но въобще не съм чак толкова компетентна и капацитет по кърменето. Кърмих дъщеря ми около 6м. И всъщност това ми се видя мнооого по-трудно от бременеенето и раждането. Така че аз ще се вслушвам в съветите за кърменето, защото не искам да повтарям грешките си от първия път. Бих искала този път този естествен процес да бъде едно приятно занимание и да не е свързан с толкова стрес, сълзи , болка и самообвинения.

Последна редакция: пт, 19 фев 2010, 13:07 от jenap

# 27
  • Мнения: 101
много красива първа страница,поздрвления ! Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 202
http://sgr.hit.bg/sp.html
я вижте тука пише за майки студентки ( редовно) еднократната помощ е 2880 лв? аз си мислех че е към 1700??? знаете ли нещо че ми стана интересно все пак са с 1000 лв отгоре?  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 473
Момичета ще ви информирам за всичко относно кърменето - писах и преди, но и сега да ви кажа. Имам доста богат опит в кърменето - синът ми го кърмих до 3 г.  Grinning И съм кандидат -консултант по кърмене към Националния Кърмачески Комитет към Медицинска Академия. Изчела съм доста инфо по въпроса, а нещата които не ги знам - с удоволствие ще питам другите консултанти по всички въпроси, които ви вълнуват и ще пиша тук   bouquet

Сега накратко - препоръчвам силно да започнете отсега да четете библиотеката в Кърмаческия форум - там има невероятно много хубави теми като за начало.
Гърдите в никакъв случай не се тормозете да обтривате с хавлиени кърпи и т.н. Триенето на зърната може да доведе до контракции на матката- особено при жени с по-чувствителна матка.
Рагадите - раните по зърната- се получават най-вече от неправилно поставяне на бебето на гърдата.
Това е за сега - ако имате въпроси ще се включа малко по-късно   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт