Отговори
# 720
  • Мнения: 5
Добро утро.Честит национален празник!Честита Баба Марта!И най-вече честита малка кукла Ивета на мама и тати.Да им е жива и здрава и много щастлива.Аз по принцип не пиша,но всеки ден ви чета.Днес обаче влизам да споделя с вас голямото си облекчение,че влязох в 9тия месец.Устисках м...а му!Такова спокойствие ме обзе,че ми минаха всички болежки.Поздрави и целувки от нас

# 721
  • Мнения: 1 986
ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК!
Iveeta, всичко ще е наред с Ники! Нямаш ли телефон на някой от придружаващите ги възрастни? Дано намериш кой да ти помогне с баткото, като му дойде времето на бебока!
deni1971, аз предния път бях с доста скъсена шийка от 7ия месец някъде /но не напълно изгладена/, а преносих! Дано и вашето бебче да изчака да се подготвите и тогава да се появява!
anni2002, Ивет е много сладка!  Heart Eyes Как се справяш с кърменето?
Аз умирам от яд, че мъжа ми е зает с майстори днес и не можем да изведем малкия! Аз сама не мога да се справя с хуната и сега ще си гледаме слънцето през прозореца! А сме станали от 6.30! Tired
Хубав ден!

# 722
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Чести празник! bg

Днес мaй ще е страхотно за разходки Simple Smile

# 723
  • гр.София
  • Мнения: 30
Galia 5,количката е в един затънтен магазин в София за 590лв.  не съм гледала дали е нов модел.Тази цена на която си я гледала е много добра.В магазин МАЛЧО е 577лв.доставката за страната мисля ,че е 6 лв.

честит трети март!

Благодаря много за отговорите, момичета.Аз психясах и то не за самото раждане колкото за това,че все още не съм правила микробиология чак на 5.03 ,ами ако тръгна да раждам преди това пак почнах да пиша разни сценарии ooooh!

Хубав ,слънчев ден на всички.

# 724
  • Мнения: 30
Galia 5 мила и аз бях хресала Джема и на Чико 0.2,но се спрях на Чико.В София почти на всякъде е 590лв(Хиполенд,От А до Я и т.н ....)Много се странно че си я виждала за повече пари newsm78

# 725
  • последна надежда
  • Мнения: 243
Златомира, За DOVE незнам. Не мисля че вреди. Мойта кожа по принцип е много суха, без крем не мога. Но на корема мазилото против стрии ми е достатъчно. Е слагам го по често през деня, но съм доволна от него.

Биби картата на Ники е на мое име, но от Глобул ми поискаха 120лв депозит за да има роуминг. Разбрала съм се с треньорката да ми звънне ако има нещо обезпокоително. Притеснението си остава. Това ще му е първо пътуване извън България и то с микробус  Confused.
А бебока ще е мъж. Ники вчера ми обясняваше как трябва да намеря нов татко и да родя още момчета за да стане като Малкълм  hahaha.

# 726
  • Мнения: 679
добро утро мамита  Hug
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК

днес е супер навън. вече си направихме сутрешната разходка и кафенце. чудно е.
аз утре съм на преглед. ще мерим тонове и т.н. Днес реших да си запиша час за козметик - кола маски и т.н., че вече ме мързи, а и е изморявам с тоя епилатор  Tired

zlatоmira защо си решила с dove? аз се мажа с бебешко олио и ми действа супер, а и моята кожа е много суха. като жаба съм  Mr. Green

Чиполиното - аз се отказах от тези колички. тежки са ми и доста мнения чух за тях (не особено ласкави). въпреки че имат гаранция и поне в София, когато си ги вземеш от фирмения магазин ти дават заместваща количка, ми казаха, че количките стояли със седмици за ремонт, а заместващите били ужасно мърляви. аз реших за 100 лв. отгоре да си взема Чико и това е  Peace

иветка ако имаш нужда от каквато и да е помощ пиши! Сериозно!
сега ти прочетох поста. ако станете като Малкълм определено ще ти се разкаже играта  Mr. Green. ти му кажи, че той ще е най-големият и това значи, че ще го пратиш във военно училище, да видиш как ще се откаже  Grinning

# 727
  • София
  • Мнения: 1 621
Честит Национален празник!

Днес времето е чудно за разходки и ще се възползваме семейно. Поздрави на всички коремчета! Hug

# 728
  • София
  • Мнения: 95
Здравейте, майчета!

Честит Национален Празник!
Времето навън наистина е хубаво, само за разходки на чист въздух в приятна компания.

Виждам, че сте подхванали темата за обезщетенията за бременност и раждане, та да се включа и аз. Всяка жена, която има 12-месечен осигурителен стаж преди първия 45-дневен болничен има право на обезщетение. Ако няма такъв, минава към системата за социално подпомагане, което е друга тема. По-долу ви изпращам един линк, в който е обяснено сравнително подробно и на достъпен език всичко, което ви интересува за това кой и кога издават болничните листа, как се изчисляват сумите, кога се плащат, при какви условия, документи и т.н. Надявам се да ви бъдат от полза.
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=8917

При всички положения обаче е важно да се знае, че проблем с изплащането на болничния може да има когато работодателят не е внесъл навреме осигуровките или въобще не ги е платил, както и ако болничният лист не е предаден навреме в НОИ или не е окомплектован с всички необходими документи, които бюрократите там изискват. Доколкото знам за това има също някакви срокове, но в крайна сметка зависи счетоводителят как си върши работата.
Принципно осигуровките трябва да се плащат заедно с плащането на заплатите, както bibi вече е написала. А в НАП не приемат декларацията на работодателя за внесени осигуровки, ако те не са внесени наистина. Така, че ако вашият работодател съвестно и навреме си е изпълнявал ангажиментите в това отношение, не би трябвало да имате проблеми с изплащането на обезщетенията след това. Ако се осигурявате на някакъв минимум и искате със задна дата да вдигнете базата, на която сте се осигурявали, при положение че вече сте внесли осигуровки за предходния период, се опасявам, че това няма как да стане или поне няма как да стане по законен начин. Не знам обаче как стои въпросът със самоосигуряващите се.

Galia_5 - за проблема с бучката в гърдата си мисля, че ти трябва мнение на мамолог. Затова е добре да направиш един преглед и при такъв специалист - за твое спокойствие.

Deni 1971 - както addi вече ти е писала, възрастта на жената не може да е сериозен аргумент за решение за секцио. Аргументите за това трябва да са свързани единствено и само със здравословното състояние на майката и бебето. Друг въпрос е  какво е твоето желание и представата ти за раждането.

Iveeta - чета постовете ти и се възхищавам на куража и борбеността ти. Със сигурност имаш нужда и от помощ, дано близките и приятелите са неотклонно до теб. Нямам представа как бих могла аз да ти помогна, но ако има начин, пиши.

Anni2002, и аз да се включа към нашенското "пу-пу, да не й е уроки" на твоята и смея да кажа нашата Ивет - нали си ни е първородна тук в нашата темичка  Two Hearts . Да е много здрава и с голям късмет.

От мен толкова, че пак стана дълго. Хубав ден на всички!

# 729
  • Мнения: 17
  Здравейте момичета.
 Честит празник на всички bg
 Радвам се ,че никоя от нас не е била в този асансьор.Горките жени с изпочупени крака ,а и до колкото разбрах и единият татко е бил в асансьора ,и той със счупен крак,как ще се справят тези хора ,като им се роди бебчето не знам #Crazy
  Аз вчера ходих до Шейново и ми назначиха дата ,ще раждам на 25 март, при доктор Василев.Ако някоя има впечатления от него ,нека да сподели   bouquet
 Радвам се ,че вече знам датата за първата ни среща с бебка,ала както и предполагах съвпадна точно с датата на смърта на баща ми.Някак усещах ,че така ще стане CryОт друга страна 25 е чудесен Християнски празник -Богоявление ,а и ние нали сме решили да я кръстим Божидара,явно така е писано .Винаги съм вярвала ,че баща ми ни закриля от горе и ще се опитам да приема ,че той така иска.
  Ивееетка ,мила не се притеснявай за Ники ,до колкото знам от теб ,той е много отговорно хлапе ,така ,че съм сигурна ,че ще се справи.Исках да ти кажа ,че ако си нямаш количка още за бебчо ,мога да ти дам  ,количката ми от Мартин.Аз съм си купила нова,мислех да я продавам  тази но с радост ще ти услужа.Ако имаш интерес пиши ми на ЛС.

# 730
  • гр.София
  • Мнения: 30
Момичета,прочетох за една лекция утре в Люлин ,ако ви интересува http://www.moebebe.com/?id=3 ще я води акушерка от МД.

# 731
  • Мнения: 289
Честит празник момичета!
поздрав от мен http://www.youtube.com/watch?v=ox2U25J9is0&feature=related
после пак ще пиша  Wink

# 732
  • Мнения: 679
deni този магазин се оказа точно срещу нас Simple Smile. Тази лекция, обаче не ми е интересна. Ще чакам другата - за грижите за бебето и кърменето.  Peace

# 733
  • Мнения: 2 494
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, МОМИЧЕТА!!!!!

Моля някой да ме светне за лекциите в ЦУМ, кога, от колко часа, какви са лекциите, мисля този или другия петък да се включа, че ще взема да родя, без да съм отразила нито една лекция  Mr. Green

# 734
  • Мнения: 339
megan@, тук можеш да видиш програмата на лекциите и телефона за записване:
http://www.9m-bg.com/?p=rubrik&sub=1&id=5
Аз за съжаление си пазя леглото и отдавна не съм се вясвала там... Hug

Общи условия

Активация на акаунт