Бременност и упойка при зъболекар?

  • 15 562
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 389
Здравейте!
Днес при посещение при зъболекаря ми,в процеса на лечение се наложи упойка.Просто изключих да му кажа,че съм бременна ooooh!Дали е навредила по някакъв начин на плода?
Ще Ви бъда благодарна да споделите Hug

# 1
  • Мнения: 2 658
Ами на мен лично (ако може това да ти е от полzа) са ми слагали упойка, когато бях бременна втория път. Но аz си каzах, в същност то си личеше, т.е. не бях в начална бременност, ако това има zначение.. Но не съм zапоzната с всичко, може би и упойките са раzлични  newsm78
Можеш и да попиташ директно zъболякаря, при който си била, поне да не се чудиш така...

# 2
  • Мнения: 4 335
Питай зьболекаря,има упойки,който не се прилагат по време на бременност.

# 3
  • София
  • Мнения: 43 903
само зъболекаря ти може да ти каже... наистина има такива, които не са подходящи при бременни....
 дано да няма причина за притеснения.... и друг път не забравяй тази  важна подробност при какъвто и  лекар да попаднеш...

# 4
  • Мнения: 9 389
Ще го попитам задължително,но това ще стане чак в понеделник.

# 5
  • Мнения: 1 677
Надявам се, че упойката не е навредила на бебчето. Както вече са ти казали, има различни опойки, дано тази която са ти поставили е подходяща за бременни.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 546
Не се притеснявай. В този срок от бременността плодът е доста защитен. Природата го е измислила така, защото много от жените дори не знаят още, че са бременни.

# 7
  • Мнения: 10
Мисля,че няма от какво да се притесняваш.На мен ми вадиха мъдрец в третия месец,естественно с упойка.Не съм имала проблеми.

# 8
  • Мнения: 9 389
Благодаря Ви,момичета!Златни сте Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 798
Попитай зъболекаря. Освен видовете упойки, има значение в кой период на бременноста си.
Аз имах зъбобол в края на осми месец (оказа се, че не е точно зъб и мина лесно), но моята лекарка, каза че в този период на бременноста нито би ми сложила упокйка, нито пък без упойка би почнала да ми работи зъба, защото може самият стрес да ми предизвика контракции. При теб вече е отминало, така че - най-вероятно всичко е ОК. Местната упойка не може да навлезе чак толкова в организма, че да има проблем за бебето  Peace

# 10
  • Мнения: 30 961
Не се притеснявай, но попитай стоматолога за твое успокоение.

# 11
  • Мнения: 36
по-добре попитай и следящия бременността ти, защото зъболекарите нищо не разбират от това  Mr. Green лични наблюдения

# 12
  • Мнения: 289
Мисля че няма никаква опасност  Peace
При мен се случи същото - дори не знаех, че съм бременна. Естествено, изпаднах в паника, когато разбрах няколко дни по-късно, отидох спешно на АГ, който изобщо не ме взе насериозно  Laughing
Каза, че това не се е отразило, и ми отказа каквито и да било изследвания и т.н.
Честно казано през цялата бременност се сещах за това, и се молех да няма последствия - и няма, абсолютно никакви  Peace
Успокой се.

# 13
  • Мнения: 2 447
Не се притеснявай. В този срок от бременността плодът е доста защитен. Природата го е измислила така, защото много от жените дори не знаят още, че са бременни.
На същото мнение съм.Все пак се консултирай със стоматолога.

# 14
  • Мнения: 0
Здравейте! Щастлива съм,че намерих този форум,където може да се намери всякаква информация и да потърсиш съвет..  
 
Аз имам следния проблем: Закъснява ми вече с една седмица,имам един направен тест-отрицателен.Всички симптоми за начална бременност са налице.. Мисля да изчакам още с прегледа при гинеколога,но пролемът е,че утре имам записан час при зъболекар,т.е хирург-вадене на зъб и рязане на венеца. Та не знам какво да правя,предвид,че съм в неведение бременна ли съм или не.Мислих да изчакам още малко за преглед при гинеколог,защото ако съм бременна ще съм в 5 г.с. и може и да не се види на видеозон...Моля,за съвет,притисната съм от ремето и не знам как да действам. Confused

Последна редакция: пн, 26 авг 2013, 14:58 от Vania007

Общи условия

Активация на акаунт