Да разгледаме "Майчин дом"

  • 3 601
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 663
Никой да не ми разправя, че най-добрите специалисти били там Naughty. Това са стари слави.
ако е така, защо от всички други родилни домове (вкл шейново и св. софия) изпращат по-проблемните бременни и родилки в МД ? аз докато бях там имаше поне 3-4 такива, които познавам лично

# 16
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Аз раждах там, мизерно е - вярно, но е чисто - всеки божи ден се чисти с вода и препарати. Бельото не се сменя всеки ден, но ако помолиш, веднага ти го сменят. Освен това не е верно, че е студ през зимата /раждах края на февруари/ - парното беше на максимум - дори ми беше горещо, а когато си изцапах нощницата и я изпрах, сложих я на радиатора и след час и малко беше суха. По коридорите ставаше течение, защото постоянно някъде нещо беше отворено, но в стаята беше много топло. Аз също имам забележки към условията там, но чак такива ужаси не бяха, а и както са казали по-горе - никой не е задължен да ражда там.

# 17
  • Мнения: 1 178
Благодарна съм, че имах възможност да родя в чиста болница, с повече от чист санитарен възел, с обслужване по - близко до хотелско и с екип от професионални акушерки и лекари и за всичко това не съм платила нито лев, всичко бе поето от здравната каса на която от една година година съм член.
Снимките са повече от жалки. И защо след като седем годинни съм плащала здравни осигуровки, трябва да плащам допълнително за да раждам при "по - добри условия".
И какво като чистят всеки ден, жълтото по тоалетната още седи??? smile3512
И най - жалкото е че в тази обстановка запярви път отваря очички ено малко човече...
  ylinfant
И хич не ми разправяйте за добри лекари и мили сестри, те са длъжни да са такива, а българската жена трябва да ражда при добри условия без да трябва да плаща допълнителнол

# 18
  • Мнения: 3 663
мегстар, никой не спори за разликата между болниците в други държави като Германия и тези в Б-я
за всички тя е ясна
както и е ясно, че е обусловена от доста фактори

# 19
  • София
  • Мнения: 748
голяма мизерия беше!прословутият найлон,който ти е под дупето,за да не изцапаш дюшека и е целият в кръв,да не мислите че го дезинфекцират!с очите си видях как просто го дадоха на друга родилка.и после кой ,къде и как се е заразил от какво ли не!в тоалетната нямаше вода,затова пък имаше кофа,която да си пълниш с вода и да изливаш в тоалетната!аз едва ходех първата седмица,как вдигах кофата само аз си знам!за 5 дни там не смениха чаршафите,които бяха кървави още от 1-вия.това е недопустимо!сутрин на тоалета,който се правеше в манипулационната,всички родилки ги обработваха с една пинцета.ако се замисля ще се сетя и за още гадости,но по-добре да спра,че ми се развали настроението!и това е мед. център от национално значение!

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Точно това е МД действителност  Peace. НО и "100 деца да имам", пак там бих ги пръкнала.

Останалите родилни б-ци в София не ме кефят  #Cussing out, еле пък бившата Тинка Кирковата Sick  #2gunfire

Така, че който където иска, там да ражда. Аз избрах МД и не жаля  Flutter

# 21
  • Мнения: 5 577
Обстановката е най-малкия проблем на МД .....

Точно така!  Peace

Не съм от София, но като четох разказите на някой майки...наи-малкия проблем е обстановката!  Crossing Arms

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
мммм
Само едно уточнение...
Темата е на път да се превърне в поредната лавина "за" и "против" една болница.
Никой (тук в темата) не може нито да смени щорите, нито да да предложи друга (държавна) алтернатива (по-добра) за родилките...

Подобни кадри, ВЕРВАЙТЕ ми...мога да изкарам от всяка една болница (държавна), в която съм имала "удоволствието" да бъда. Това НЕ означава, че хората там не са си свършили работата добре. Нито пък означава, че са факири, които дават всичко от себе си за пациентите.....НИЩО не означава, освен, че държавата я бОли.....незнамкво за здравеопазването.

Та...в този ред на мисли не виждам смисъл от темата.
Ако някой има различно мнение - нека го сподели.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 181
аз да кажа,че относно щорите и прозорците на 12ет не са такива.там е с алуминиева дограма и нови щори.
прословутия найлон дето е по д...то като се изцапа ми го сменяха.чистеха всеки ден.
мизерията и хлебарките не да не би само там да са?
на който не му харесва да не ражда там.аз при моя избор на болница предпочетох да съм в сигурни ръце,отколкото да съм в хотелски условия.е ми не съм умряла от мизерията.никой никога не се отнесе с мен аругантно,гадно или каквото и да било лошо отношение.

# 24
  • София
  • Мнения: 748
реза, хигиената и това колко са способни специалистите нямат нищо общо.ако трябва пак да раждам,ще искам да е пак при същата лекарка и пак ще бъде там.мисълта ми е,че някой някъде в редицата не си върши работата.

# 25
  • София
  • Мнения: 9 979
Никой да не ми разправя, че най-добрите специалисти били там Naughty. Това са стари слави.
ако е така, защо от всички други родилни домове (вкл шейново и св. софия) изпращат по-проблемните бременни и родилки в МД ? аз докато бях там имаше поне 3-4 такива, които познавам лично

Да не преувеличаваме. Не знам къде са най-добрите специалисти, но мен ме спасиха в Шейново. По същото време в МД момиче с подобен проблем си е отишло Sad. Разбира се това не е заради болницата или мизерните условия.

За протокола, снимките не са чак пък толкова страшни. На мен лично МД ми се видя много студено и бездушно място, макар че бях там само за БХС изследване.

# 26
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
реза, хигиената и това колко са способни специалистите нямат нищо общо.ако трябва пак да раждам,ще искам да е пак при същата лекарка и пак ще бъде там.мисълта ми е,че някой някъде в редицата не си върши работата.

Аз къде съм казала, че имат нещо общо?
Просто не виждам смисъл от тази тема.
Единственото, което ще стане, е че ще се изпишат 20 страници ЗА  и ПРОТИВ и ако имаме "късмет" някои мами ще се хванат за гушите и ей ти още 20 страници. Този, който не си върши работата със сигурност няма да му накривим шапката.

Не и по този  начин поне...
Докато ние тук се вайкаме и плюем..той (по-скоро ТЕ) си прибират паричките от ражданията...и не им дреме за хлебарките в която и да било болница...

# 27
# 28
  • Мнения: 46 518
Никой да не ми разправя, че най-добрите специалисти били там Naughty. Това са стари слави.
ако е така, защо от всички други родилни домове (вкл шейново и св. софия) изпращат по-проблемните бременни и родилки в МД ? аз докато бях там имаше поне 3-4 такива, които познавам лично

Защото е университетска болница и студентите трябва да се запознаят с всякакви случаи.

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Подобни снимки могат да се направят във всяка държавна болница в БГ. Лежала съм в двете отделения на 7 и 10 ет., както и на 12. Във всяка клиника условията са различни. А в платените стаи обстановката е съвсем прилична (и не е скъпо). Факт е, че от всички други държавни и частни родилни домове в София и околностите тежките случаи ги транспортират именно там. Това е болницата с най-много спасени преждевременно родени бебета. Значи наистина има нещо повече от мизерната обстановка. Може материалната база да е остаряла, но хигиената е на ниво. Сещам се за виден столичен акушер-гинеколог с луксозна частна клиника в центъра на София, с много "мило" отношение към пациентките, изхвърлен преди години от Майчин дом поради некадърност (наистина не всички там са добри специалисти).

Общи условия

Активация на акаунт