1001 нощи -Започнахме втора година , а Приказката ни живо продължение има - 122

  • 36 805
  • 723
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • Мнения: 459
Мерси за кафето Лили!    bouquet

Ами няма как филмът "1001 нощ" да бъде определен като прекалено сладникав и тривиален! Peace  Той си е друга класа!

# 47
  • Мнения: 4
Лили,благодаря за кафенцето-все пак Любомир Стойков е от по-умерените-какви сме ги виждали Mr. Green

# 48
  • Мнения: 0
„засегнати” финансово и професионално продуценти искат санкции против „ориенталските” поредици?... !?!  newsm78

Е, нашего брата още не е разбрал, че всичко е въпрос на конкуренция. А със санкции, конкуренция - йок.




# 49
  • Мнения: 9 736


"За ризница ви мислех, която ще ме защити,
но вие бяхте острието на вражите стрели.
На вас разчитах тъй да ме спасите от беда,
щом на десницата ми не помага лявата ръка.
И нека да ме хулят враговете зли,
в сърцето ми да мятат своите стрели.
Ако от тях не ме спасите, не ми помагайте,
за да не ми вредите.

Много приятели мислех за щит
и те бяха такива, но за враговете.
Мислех, че са точни техните стрели,
и те бяха, но към мен с острието."

Цитат от "1001 нощ"


Последна редакция: пн, 22 фев 2010, 14:15 от Lilims

# 50
  • Мнения: 0
Лили много хубаво стихотворение!

# 51
  • Мнения: 9 736
Да, това е цитат от 1001 нощ
за приятелството и предателството...

# 52
  • Мнения: 6
Аз мисля че ще бъде прекрасно да се възобнови старата практика за писането на цитати от книгата 1001 нощ/естествено от тези които я имат/ свързани с определени снимки,моменти и т.н. от сериала. Peace
          
http://www.slide.com/r/It_a7dpo2D9rxB73ZgCKSSYCn0KOkriZ?previous … 76460752568927387

# 53
  • Plovdiv
  • Мнения: 248


Момчето с пироните - приказка за Приятелството

Живял някога юноша с много лош характер. Той постоянно се карал със своите близки или обиждал приятелите си. Баща му накрая не издържал и решил да му даде урок. Повикал го при себе си в работилницата и му връчил една торбичка пълна с пирони. Заръчал му да забива по един пирон в дървената врата на двора при всеки случай, в който загуби самообладание и се скара или нагруби някого.

През първия ден момчето забило на вратата 37 пирона. Но постепено в следващите дни то се научило да контролира нрава си. И след няколко седмици броят на забитите пирони спаднал до един на ден. Тогава то разбрало, че е много по-лесно да владее себе си, отколкото при всеки свой изблик да забива пирони.

В деня, в който младежът не забил в дървената врата нито един пирон, доволен от себе си, отишъл при баща си, за да му се похвали. Но тогава бащата му дал нова заръка - да изважда по един пирон от забитите във вратата при всеки случай, в който успее да запази самообладание.

Минало се време и дошъл денят, в който юношата извадил и последния забит пирон. Тогава баща му дошъл при него до вратата и му рекъл:

- Синко, ти се справи със задачата си и се промени коренно. Вече се отнасяш към околните много по-добре. Но виж тази врата и дупките, които зеят по нея - тя никога вече няма да бъде същата, като преди.

Същото важи и за отношенията ти с хората:
Скараш ли се с някого, нагрубиш ли го - ти отваряш рани в сърцето му, подобно на тези дупки по вратата. То е като да прободеш някого с нож. Въпреки, че вадиш ножа после - раната от него си остава завинаги. И без значение е, колко пъти след това ще го молиш за прошка, раната не ще се заличи. А раната от лоши и оскърбителни думи е също толкова болезнена, колкото и физическата!

А ти едва ли би искал да причиниш това на своите приятели:
~ тези, които те карат да се усмихваш и създават настроение в деня ти;
~ тези, които са готови винаги да те изслушат и да ти помогнат;
~ тези, които те подкрепят и отварят сърцето си за теб;
~ истинските приятели - това е най-рядко срещаното богатство!


ПРИЯТЕЛЯТ Е...

Последна редакция: пн, 22 фев 2010, 18:42 от mar_tomova

# 54
# 55
  • Мнения: 9 736













Копнах колажите от пост на МИКИ
  Какво ли прави нашето слънчице АЛИ сега newsm78
Може би мама го храни newsm78
Може би тати сменя памперс  bouquet  bouquet  bouquet

Днес навършва ДВЕ СЕДМИЦИ, колко ли е порастнал newsm78  bouquet  bouquet  bouquet

# 56
  • Мнения: 67
Тази вечер се очаква в Тр да обявят номинациите за наи-добър филм и артисти за 2009г./церемонията е на 23 март/Халит и Берг ще участват с новите си филми!Да им пожелаем успех!!

# 57
  • Мнения: 683

TÜRKİYE’NİN ‘OSCAR’LARI 23 MART 2010’DA SAHİPLERİNİ BULACAK
TÜRSAK Vakfının Turkcell’in Ana Sponsorluğunda, Beyoğlu Belediyesi’yle birlikte gerçekleştirdiği, ülkemizin, 2500 üyeden oluşan en geniş katılımlı jürisi tarafından değerlendirilen ve Türk sinemasının Oscar Ödülleri olarak kabul edilen ‘Yeşilçam Ödülleri’nin üçüncüsü, 23 Mart 2010’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek muhteşem bir törenle üçüncü kez sahiplerini bulacak.

2009 TÜRK FİLMLERİNİN ALTIN YILI

2009 yılında Türk filmleri, hem izleyici sayısı hem de festivallerde aldıkları başarılı sonuçlarla tarihe geçti. En çok izlenen filmler listesinde ilk 3 sıraya Türk filmleri yerleşirken, yine en çok izlenen ilk 10 filmin 5’i Türk filmleri oldu. Sinemalara giden yaklaşık 37 milyon seyircinin yarısı ise tercihini yine Türk filmlerinden yana kullandı. Türk sinemasının bu en verimli yılında 30’a yakın yeni yönetmen ilk filmlerine imza attı.

62 film ve yüzlerce yapımcı, yönetmen, senarist, oyuncu ve yapım ekibinin yarışacağı 2009 Yeşilçam Ödülleri’nin 23 Mart’ta Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek gala gecesi tüm sektör tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor.

# 58
  • Мнения: 9 736
Очертава се много пищна церемония , newsm51

Последна редакция: пн, 22 фев 2010, 21:27 от Lilims

# 59

Общи условия

Активация на акаунт