Почивка на Малдивите

  • 169 946
  • 808
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 66
Оххх, моята мечта!!! Ще чета с огромно удоволствие.

# 91
  • Мнения: 2 231
Искарахме си супер. За който чете за първи път бяхме за 11 нощувки от 15.05 на Курамати.
от 11 дни валя 2, като единия ден поспираше, а единия ден порой към 30 часа може би нон-стоп. Другите 9 дни и половина беше супер времето. Острова ни хареса.

Вече забравих точната цифра, всъщност сега си видях мейла  Mr. Green.
Но си спомням горе долу така
2 възрастни + дете 3.5 г.
самолетни билети София-Франкфурт-София 520 Е за тримата.
нощувка във Франфурт 140Е
11 нощувки пълен пансион за тримата във Бийч Вила (много добро разположение на 20м от пясъка и от към Лагуната, където е много хубаво за плаж и плуване. Храната е закуска с вкл. сокове кафе и чай + обяд + вечеря без напитки на шведска маса) 4711 Е
В цената беше включен по наше желание и трансфер с Хидроплан, иначе с лодка (също е хубава) е безплатно и крайната цена щеше да е около 4540Е.
Трябва да отбележа, че след 6.05 наалиха цение и дефакто ние хванахме летните дъждовни цени иначе са по-високи.
Медицински зстраховки за тримата 58 лв., не бяха включени
Тотал 5400Е за тримата с чавето

# 92
  • Мнения: 2 231
Стана дълго ама който се интересува може да му е полезно 4711 е = 2*1677Е за възрастните + 1357Е за детето. При самолетните билети е подобно съотношението.
На самия остров цените са отгоре отгоре такива:
бира наливна беше околок 350 мл - 5$
кола, фанта спрайт, сок, наливни 4$
наливно вино в малка гарафа 500 мл 12$
мин.вода 1.5 л 4$
коктейли 8-12 $, без значение имат или не алкохол.
В минибара безалкохолно кутия 4.5$, бира малка кутийка 5$, алкохол бомбичка 50 мл. 7$
На абсолютно всико се начислява после 10% сервис и 3.5 % данък. Дори и на сувенирите и масажите  Laughing
Поздрав
И понеже една мацка искаше и други подробности конкретно за този остров и вилите й качих малко от симките ни, та ето зяпайте и Вие  Mr. Green, пък после може да ги махна
 
http://ronisum.snimka.bg/travel/maldivi.600007.23884207

# 93
  • София
  • Мнения: 864
ronisum страхотна почивка сте си направили.
кажи сега детенце как издържа дългите полети до там? понеже мислиме с моето да ходиме до Сейшелите което е горе долу пак толкоз път.

# 94
  • Мнения: 2 231
ronisum страхотна почивка сте си направили.
кажи сега детенце как издържа дългите полети до там? понеже мислиме с моето да ходиме до Сейшелите което е горе долу пак толкоз път.
За там нямах никакви притеснения  Laughing. Просто зимата направи едно дългооооооо пътуване, на което се представи много добре (спа през повече от половината път и слуша  Mr. Green) и за това не съм я мислила дали ще издържи. Зимата ходихме с автобус до истанбул, после полети до Малайзия и Пукет. Там всеки ден екскурзии, после нова година в Куала Лумпур и обиколки, и после полет Куала Лумпур-Истанбул и автобус Истанбул-София веднага след самолета  Wink. Човек ще каже че съм луда, ама ако щеш вярвай на нея и се отрази много добре, за разлика от на майка й  Mr. Green

Не се притеснявай толкова за пътя, ще издържи. Подготви си дрехи ако се олее, пък и по-топлички че горе е студено, хапчета и сиропчета за първа необходимост (с опаковките и листовката няма проблем) И дано си искарате хубаво на Сейшелите  Wink

# 95
  • Sofia
  • Мнения: 503
Ей на това му се вика мечтаната почивка,страхотни снимки,невероятно място Simple Smile  Heart Eyes
ronisum благодаря за подробния разказ   bouquet

# 96
  • Мнения: 66
Страхотни снимки, невероятно място!

# 97
  • Мнения: 371
ronisum , прекрасни снимки. Върна ме в много спомени. Ходила съм и на други места, но там ми остана сърцето Heart Eyes

# 98
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
http://samoleti.net/promo/%D0%B4%D0%BE-%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B4% … D0%B2%D1%80%D0%BE

За тези, на които им предстои... Peace

Аз за съжаление ще почакам. Cry

# 99
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
ronisum,колко ти излезнаха  самолетните билети до там?

# 100
  • Мнения: 2 231
Малко по-нагоре съм дала подробен ценоразпис  Mr. Green
Самолетните билети с Луфтханза София-Франкфурт-София за трима 520Е
Другите самолетни билети си бяха включени в пакета. Франкфурт-Мале-Франкфурт с Конкорд. И си доплатихме около 160Е за тримата за трансфер с хидроплан Мале-Курамати-Мале с Транс Малдивиан.
Аз съм много доволна от агенцията http://lcc-citycenter.com/bg/flights_worldwide.php и Вили. Казвате горе-долу какво искате и почва да Ви търси и предлага, както острови така и дестинации, а и всяка дата излиза с различна цена. И си намирате това което искате. Ние ходихме с ваучери от немския ТЮИ. А когато исках оферта от БГ ТЮИ, бе п-висока от тяхната, пък и ни задължаваха да седим 7 дни, а ние искахме нещо 10-11.

# 101
  • Мнения: 371
Добра новина за билети. От септември Qatar airways пускат полет София–Доха 3 пъти в седмицата. За март- април билетите до Мале излизат 1.5 Е за двама. Преди година сумата беше по 1000 + и то на човек.  Peace

# 102
  • Мнения: 5
Здравейте, някой може ли да даде инфо за Мале или там няма какво да се парви, гледам от разни сайтове, че има гадни хотели.Не мога да разбера и какви са цените като цяло за храна, алкохол -има ли въобще такъв.Тепърва предстои да си резервирам, благодаря Ви предварително!

# 103
  • Мнения: 2 231
Аз това което видях от хидропланчетата и от краткия маршрут между самолета и хидроплана, то точно в Мале нямаш работа  Wink Истината е по островчетата  Peace
Че какво ще правите изобщо в Мале  newsm78, ако не се налага единствено да преспите м/у трансферите  Rolling Eyes
Другото което се сещам е ако сте на някой близък остров да отидете на еднодневна екскурзия до там, да видите малко от местната култура и циганийка  Laughing
Алкохол мисля само по островите продават в заведенията иначе в Мале е забранен, а ако решиш да си внесеш, на летището ти го конфискуват  Peace

# 104
  • Мнения: 1 417
Здравейте, някой може ли да даде инфо за Мале или там няма какво да се парви, гледам от разни сайтове, че има гадни хотели.Не мога да разбера и какви са цените като цяло за храна, алкохол -има ли въобще такъв.Тепърва предстои да си резервирам, благодаря Ви предварително!
В Мале няма изобщо какво да правиш и няма нищо общо с почивката Wink Дори и за разглеждане не ти препоръчвам да си губиш времето там.
Избери си о-в и гледай хотелите на о-ва - ако са повече от 1 Wink

Общи условия

Активация на акаунт