Кръвна захар

  • 8 740
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
пепа - КЗП (кръвно-захарен профил) ли ви пусна доктора?

И малко пояснение към Лаура. И при диабет тип 2, също има известна доза наследственост, за жалост Sad

Но при дядото на пепа е бил сигурно т.нар. страчески диабет!

# 16
  • Мнения: 507
пепа - КЗП (кръвно-захарен профил) ли ви пусна доктора?

И малко пояснение към Лаура. И при диабет тип 2, също има известна доза наследственост, за жалост Sad

Но при дядото на пепа е бил сигурно т.нар. страчески диабет!

Ха сега, хвана ме.Ми не знам, изследваха кръв. Пише глюкоза.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
чакааааааааааай, натоварването с глюкоза е едно, а КЗП е друго.
1. Ако имаш 3-5 пъти вземане на венозна кръв в 7,12,15(17)ч. е КЗП.
2. Ако вкарват венозно глюкоза в дечко и пак му изследват кръвта, а и урината се изседва т.нар. "глюкозно натоварване"!

Е, кое от 2-те е?

# 18
  • Мнения: 2 452
пепа - КЗП (кръвно-захарен профил) ли ви пусна доктора?

И малко пояснение към Лаура. И при диабет тип 2, също има известна доза наследственост, за жалост Sad

Но при дядото на пепа е бил сигурно т.нар. страчески диабет!

Ами той старческия тип диабет принадлежи към тип 2. Наистина има наследственост,  но зависимостта не е толкова изразена както при тип 1; освен това тип 2 (неинсулинозависим му казват още) не се проявява при бебета. По-рано го наричаха диабет на възрастните, за разлика от тип 1, к. беше наричан "младежки" тип диабет.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
каквото и да си говорим и при 2-та типа си има доза наследственост  Confused

# 20
  • Мнения: 507
чакааааааааааай, натоварването с глюкоза е едно, а КЗП е друго.
1. Ако имаш 3-5 пъти вземане на венозна кръв в 7,12,15(17)ч. е КЗП.
2. Ако вкарват венозно глюкоза в дечко и пак му изследват кръвта, а и урината се изседва т.нар. "глюкозно натоварване"!

Е, кое от 2-те е?

Нито едното. 3 пъти ни вземаха кръв но от пръсчето.

# 21
  • Мнения: 1 250
Извинявам се че ползва темата - баба ми са я пенсионирали на 45г заради високо кръвно, а след това са установили че има диабет. Спомням си че беше на инсулин 3пъти дневно в продължение на години, това какъв тип диабет е? Бял хляб не хапваше, не си спомням дали ядеше плодове - май също не ядеше заради захарта. Тя се пада майка на баща ми, има ли някакъв риск за мен и децата ми (имам и дъщеря).

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Извинявам се че ползва темата - баба ми са я пенсионирали на 45г заради високо кръвно, а след това са установили че има диабет. Спомням си че беше на инсулин 3пъти дневно в продължение на години, това какъв тип диабет е? Бял хляб не хапваше, не си спомням дали ядеше плодове - май също не ядеше заради захарта. Тя се пада майка на баща ми, има ли някакъв риск за мен и децата ми (имам и дъщеря).


Инсулинозависим, тип 1 (по-тежък и сложен). При този диабет, организма въобще не произвежда инсулин и затова е нужно да се внася допълнително в организма.


Както и по-горе казах - всички видове диабет са своево рода наследствени  Close. Има риск и за теб и за децата ти. Дано Praynig  не се прияви при вас. Има фактори, способстващи за отключването на тази болест (примерно: наднормено тегло, стрес, наследственост на болестта и т.н). Порови се в И-нет и ще се осведомиш по-подробно  Peace

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
чакааааааааааай, натоварването с глюкоза е едно, а КЗП е друго.
1. Ако имаш 3-5 пъти вземане на венозна кръв в 7,12,15(17)ч. е КЗП.
2. Ако вкарват венозно глюкоза в дечко и пак му изследват кръвта, а и урината се изседва т.нар. "глюкозно натоварване"!

Е, кое от 2-те е?

Нито едното. 3 пъти ни вземаха кръв но от пръсчето.

Пак е КЗП. Забравила съм, че се взима от пръста  Blush

Какви са Ви резултатите по часове?  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 1 250
Извинявам се че ползва темата - баба ми са я пенсионирали на 45г заради високо кръвно, а след това са установили че има диабет. Спомням си че беше на инсулин 3пъти дневно в продължение на години, това какъв тип диабет е? Бял хляб не хапваше, не си спомням дали ядеше плодове - май също не ядеше заради захарта. Тя се пада майка на баща ми, има ли някакъв риск за мен и децата ми (имам и дъщеря).


Инсулинозависим, тип 1 (по-тежък и сложен). При този диабет, организма въобще не произвежда инсулин и затова е нужно да се внася допълнително в организма.


Както и по-горе казах - всички видове диабет са своево рода наследствени  Close. Има риск и за теб и за децата ти. Дано Praynig  не се прияви при вас. Има фактори, способстващи за отключването на тази болест (примерно: наднормено тегло, стрес, наследственост на болестта и т.н). Порови се в И-нет и ще се осведомиш по-подробно  Peace

Благодаря, защото като говоря с предишната и с настоящата педиатърка, те твърдят, че било старчески диабет, тъй като не се бил появил до 25г. Ама не са и изследвали кръвна захар толкова рано - все пак била е на 25 преди около 50-60 години, а до колкото разбрах високо кръвно си е имала от младини.
Ще го имам в предвид.

# 25
  • Мнения: 417
Стойност около 6 на гладно не е показател за диабет / деца с диабет имат много високи захари при откриването му/, а сигнал, че трябва да се направят по-сериозни наблюдения на кръвната захар, която при децата има известни колебания, зависещи от храненето /което при вас определено не е по правилата/ Хубаво е да се консултирате с детски ендокринолог. Такива има в поликлиниката на педиатрията в София.
Второто изследване с резултат 4.7, като стойност е перфрктно, но не е напълно коректно тъй като ти казваш, че си я лишавала от захари и тъй като не е искала друго е стояла гладна.
Други синтоми са силна жажда /при дъщеря ми три литра на ден преди диагнозата/, много обилно уриниране, като урината е бяла, отслабване, силен глад, нервност.
Диабетът е много сериозно заболяване за съжаление се среща и при деца. Наследствеността не е задължителен фактор.
Променете храненето, ако нямате други синтоми, направете след някое друго време ново иследване НА ГЛАДНО и второ два часа след нахранване с нормалната за детето храна. При отклонения, но близки до нормите отново не се поставя диагноза, а детето се приема в клиника по детски диабет и се наблюдава ден два при диетично хранене /всяка храна с точно количество/ каква захар поддържа

# 26
  • Мнения: 507
Резултати - Пръвата сутрин, 30мин след храна/кисело мляко със захар/ - 6.345, втора сутрин на гладно - 4.7, 17.00 часа след храна приета в 16 часа - 5.4

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Резултати - Пръвата сутрин, 30мин след храна/кисело мляко със захар/ - 6.345, втора сутрин на гладно - 4.7, 17.00 часа след храна приета в 16 часа - 5.4
Сигурно вече са ти обяснили, че детето е много далече от диабета.

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
пепа и аз мисля, че няма място за притеснение с тези резултати.

Бъди бдителна, както до сега  Peace

# 29
  • Мнения: 507
пепа и аз мисля, че няма място за притеснение с тези резултати.

Бъди бдителна, както до сега  Peace

Благодаря ви много момичета. Предполагам знаете какво изживях тези дни, все още нямаме категорично заключение от доктор, но разчитам на вашия опит, че резултатите са добри. На всички вас, при които краят на историята не е като моя искам да кажа - надявам се, че всичко и при вас ще се оправи, обичам ви и прегръщам! newsm51  love001

Общи условия

Активация на акаунт