СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 301
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 1 425
  • Мнения: 68 713
Защо да ти връчва документи тепърва, като уж са си опекли работата и само чакат сметките?
това първо, и второ от НАП сметки излизат само ако някой ги е декларирал, тоест - нищо няма да излезе от справката. Местоработата е от НОИ, не от НАП - тр.договори се регистрират в НОИ.
И трето - справка за банковите сметки от скоро дава само и единствено БНБ, централизирано е вече, а не отделните банки. Тоест-съдебен изпълнител може да изиска такава справка само от БНБ, та ако имат данните, да са наложили запора и да са си дръпнали вече парите от сметката ти. Няма логика да те търсят и ако искаш, да си платяла...

Съшито с бели конци...

# 1 426
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Мога ли да проверя някъде имало ли е дело с/у мен? Той ми заяви, че делото било минало днес в София и следващата седмица ще бъде изпратено към нашия. Номер на дело не можел да ми даде по телефона...

# 1 427
  • Мнения: 1 822
като човек който държи в себе си ИЛ без да е имало известяване за дело може да заключим че:
- справка за дело ще доведе до никъде. в смисъл имам номер на 2 дела и нищо не излиза
- ако можеше нещо да беше направил както в случая. демек само си говори.

# 1 428
  • Мнения: 1 326
След две годишно чакане на уверително писмо от СГ-ГРУП,реших да ги потърся.Набирам аз телефона за контакт,който е посочен в сайта.Вдига ми някакъв и след като му пробвах да му кажа,за какво звъня,той ми затвори.Звъня на Виваком,да видя още ли излизам длъжник там,след като преди две години съм внесла 900 лева и ми заявяват,че там няма отчетено плащане.Аз имам почти всички платежни(плащах през Изипей,защото нямаше още офис на Виваком),липсват само две,защото останаха в старата ни кола и с тях сме я продали,но пък мъжа ми вместо в Теленор,внесе във виваком 100 лева,та и без двете платежни трябва всичко да е наред.Звънях няколко пъти през двете години,искаха ми имейл за да ми изпратят писмото,но то така и не пристигна.В офиса на Виваком ми предлагат при тях да пусна жалба срещу СГ-Груп.След 10-15 минути звънене на номера,посочен на сайта на СГ-Груп ми вдигна един господин,който ми заяви,че вече е в обедна почивка.От Виваком,неучтивата операторка ме изпрати на някакъв номер,на който никой не вдига и сега съм в размишление какво да направя.Оставям настрани парите,които не стигнаха където трябва,ама що за отношение е това-и от страна на СГ-Груп и от страна на Виваком.Нямам думи.Изобщо не ми се занимава със съдилища,обаче си го търсят много сериозно.

# 1 429
  • Ловеч
  • Мнения: 782
като човек който държи в себе си ИЛ без да е имало известяване за дело може да заключим че:
- справка за дело ще доведе до никъде. в смисъл имам номер на 2 дела и нищо не излиза
- ако можеше нещо да беше направил както в случая. демек само си говори.

Интересното е, че като се обадих да ми даде повече подробности ми предлага да платя главницата по задължението разделено на 3 пъти за 3 месеца.
Ако реално е имало дело и съм осъдена  кой ще им плати тези разноски, ако аз си платя само към Теленор както ми предлага...

# 1 430
  • Мнения: 1 822
Нищо не е имало.

# 1 431
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Притеснява ме, че сумата която искат е около 100лв, а сумата, за която ще ми запорират уж сметки е над 900лв...ако е реално така по-добре да ги платя тия 100лв.
Сега четох, че ако внеса частична сума както ми казва господина се "признавам" за длъжник и давностният срок отпада.

# 1 432
  • Мнения: 1 822
да. може би е най-добре нищо да не правиш. особено ако знаеш от кога е задължението.

# 1 433
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Да, със сигурност или края на 2008 или началото на 2009.
Имам позната в Теленор ще проверя.
А някой подавал ли е молба за отпадане поради изтичане на давностен срок?
Скоро прехвърлях договор на Близу на друг човек и се оказа, че имал старо задължение от 2011 когато са били Мтел и го накараха да подпише молба за отпадане на задължението и тогава прехвърлиха договора.

# 1 434
  • Мнения: 68 713
Мога ли да проверя някъде имало ли е дело с/у мен? Той ми заяви, че делото било минало днес в София и следващата седмица ще бъде изпратено към нашия. Номер на дело не можел да ми даде по телефона...

Номер на делото не ти трябва, справка се прави и по трите имена на страна по делото.
НО - не знаеш в кой арбитражен съд е имало дело, ако е имало изобщо, а те /арб.съдилища/ са много на брой. Та на практика не можеш да ги прозвъниш всичките..

На сестра ми бяха казали, че е имало дело в арбитражен съд, но нямало да й кажат кой точно е този съд...детска му ти работа, шарени бонбонки...лъжат, та се късат.

# 1 435
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Мога ли да проверя някъде имало ли е дело с/у мен? Той ми заяви, че делото било минало днес в София и следващата седмица ще бъде изпратено към нашия. Номер на дело не можел да ми даде по телефона...

Номер на делото не ти трябва, справка се прави и по трите имена на страна по делото.
НО - не знаеш в кой арбитражен съд е имало дело, ако е имало изобщо, а те /арб.съдилища/ са много на брой. Та на практика не можеш да ги прозвъниш всичките..

На сестра ми бяха казали, че е имало дело в арбитражен съд, но нямало да й кажат кой точно е този съд...детска му ти работа, шарени бонбонки...лъжат, та се късат.

Той каза, че днес чакали до 13ч справка за сметки и месторабота, а другата седмица щяло да е входирано в нашия съд с днешна дата.
Сега изисках справка последната начислена фактура е с дата август 2009, но ми казаха, че задълженията ги препродавали на външни фирми и давността не отпадала... което не знам вярно ли е.

# 1 436
  • Мнения: 1 822
май не всички дела ги има онлайн щото се скъсвам да търся знаейки номер на дело, но нищо не излиза.

# 1 437
  • Мнения: 68 713
Къде ги търсиш обаче тези дела.

Аз съм звъняла на един-два арбитражни съда...но те са много.

# 1 438
  • Мнения: 1 822
еми пише си от кой съд са все пак. име на съдия, номер.

# 1 439
  • Мнения: 68 713
Мога ли да проверя някъде имало ли е дело с/у мен? Той ми заяви, че делото било минало днес в София и следващата седмица ще бъде изпратено към нашия. Номер на дело не можел да ми даде по телефона...

Номер на делото не ти трябва, справка се прави и по трите имена на страна по делото.
НО - не знаеш в кой арбитражен съд е имало дело, ако е имало изобщо, а те /арб.съдилища/ са много на брой. Та на практика не можеш да ги прозвъниш всичките..

На сестра ми бяха казали, че е имало дело в арбитражен съд, но нямало да й кажат кой точно е този съд...детска му ти работа, шарени бонбонки...лъжат, та се късат.

Той каза, че днес чакали до 13ч справка за сметки и месторабота, а другата седмица щяло да е входирано в нашия съд с днешна дата.
Сега изисках справка последната начислена фактура е с дата август 2009, но ми казаха, че задълженията ги препродавали на външни фирми и давността не отпадала... което не знам вярно ли е.

Входирано - какво??? Това нещо има ли си име - иск, жалба, дело ли ще е...извинявай, но нищо конкретно не са ти казали, което да се връзва поне малко.

Ако ще завеждат изпълнително дело, справките се правят СЛЕД това, а не преди, както те лъжат...

и много други несъответствия също виждам...

Общи условия

Активация на акаунт