СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 241
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 1 485
  • Мнения: 68 658
http://rs-dupnitsa.com/new/index.php/2011-12-05-09-46-14

опитах се да отворя решението , по което е издадена ЗНИ, но според сайта на РС-Дупница тази информация се предоставя само на място, на страните по делото, и не се публикува в интернет.

В сайта на Районен съд - Дупница не се дава информация за дела от следните видове:

-Развод, осиновявания, дела по Закона за домашното насилие и Закона за закрила на детето.

-Обезпечения, опис на наследство, връщане на дете.

-Заявления за издаване на изпълнителен лист/заповед за изпълнение по чл.410 и чл. 417 ГПК.

-Изнасилване, блудство, склоняване към проституция, отвличане на лице от женски пол.

-Принудителни медицински мерки.

-Вземане и изменение на МНО "Задържане под стража" - чл.64,65 НПК, разпит на обвиняем и разпит на свидетел - чл. 222, 223 НПК.

-Дела разглеждани при закрити врати.

# 1 486
  • Мнения: 68 658
Заповедно производство.
Заповедта за незабавно изпълнение би трябвало да е връчена на длъжника. По нея може да се пусне възражение, и Частна жалба отделно. Трябва да се види частното гражданско дело в райнния съд, по което е издадена заповедта за незабавно изпълнение и изпълнителния лист.
Къде да ги търся тези неща?

Отиваш в РС-Дупница. Искаш да ти извадят частно гражданско дело № 1404/2013 година, по което ти си страна. легитимираш се с лична карта. Имаш право да го разгледаш цялото, без да плащаш нищо. Може тайно да снимаш с телефона. Преписи на документи от делото се плащат.

Виж ЗНИ дали ти е връчена, кой е подписал съобщението ....тези неща...

# 1 487
  • Мнения: 1 822
направо си снимат страници от делото/цялото най-добре.

тия когато и да ги гръмнат все ще е добре.

Тия съдии по колко им плащат само да разписват документи. Цифрите пък въобще никой не ги ебава.

Последна редакция: пн, 27 ное 2017, 14:09 от Hulk1

# 1 488
  • Мнения: 379
Бог знае колко ще ме одруса адвоката и ако не спечеля делото още по-зле. Някой бил ли е в подобна ситуация

# 1 489
  • Мнения: 379
Дали си струва обжалването вие какво ще ме посъветвате, не е ли изгубило давност това. Все пак това беше през далечната 2009г

# 1 490
  • Мнения: 68 658
Зависи как е оформено връчването на заповедта.

Ти получавала ли си нещо тогава от съда, подписвала ли си се или нещо лепено на вратата или на пощенската кутия да е имало?

Задължението ти гледам е около 260 лв., всичкото останало до хиляда и кусур лева са разноски и възнаграждения на адвокатите.

Прочети в нета за заповедното производство, за да се поориентираш за какво иде реч.

# 1 491
  • Мнения: 379
Зависи как е оформено връчването на заповедта.

Ти получавала ли си нещо тогава от съда, подписвала ли си се или нещо лепено на вратата или на пощенската кутия да е имало?

Задължението ти гледам е около 260 лв., всичкото останало до хиляда и кусур лева са разноски и възнаграждения на адвокатите.

Прочети в нета за заповедното производство, за да се поориентираш за какво иде реч.
[/quote
Да получих писмо, но изпуснах срока на обжалване

# 1 492
  • Мнения: 68 658
Е, че това трябваше да го кажеш. Тогава е бил момента да оспориш вземането на взискателя на всички основания...можело е да се отмени и изпълнителния лист евентуално...не знам подробности ...

Сега може евентуално възражение по изпълнителното дело за прекомерност на адвокатското възнаграждение, ако е искано такова. Това е обаче извън сумата по ИЛ.

# 1 493
  • Мнения: 7 325
Значи знаеш, че си осъдена щом си получила писмо. Това, което можеш да направиш е да се обадиш на ЧСИ-то и да се разбереш за разсрочено плащане. Няма смисъл да се занимаваш с адвокати.

# 1 494
  • Мнения: 379
Значи и да ходя до районен съд Дупница и да не ходя все тая. Накрая ще си платя това кжето ме е пратила чси, така ли? Ама как така те жсъждат без да присъстваш

# 1 495
  • Мнения: 379
Сега разбрах, че съм осъдена. 2013г ми пратиха писмо че ще ме дават на съд. Но сега разбирам че съм осъдена

# 1 496
  • Мнения: 1 822
то новините си пишат, но спокойно си съдят без да знаеш.

# 1 497
  • Мнения: 7 325
Иди до съда и разгледай делото, как си призована, къде са ти изпратени документите ...

# 1 498
  • Мнения: 379
Сега отивам на там

# 1 499
  • София
  • Мнения: 9 850
Нещо мътно ми се вижда тук. Как така хем си получила писмо, в което си имала възможността да обжалваш, хем сега разбираш че си осъдена, хем си получила и писмо 2013г. че те съдят... Още тогава да си обжалвала заради 3год. давност, щеше да се отървеш от много неприятности. Не знам как си пропуснала срока за обжалване, но това, че не си отиваш на делото и не възразяваш, не го прави невалидно. Необжалването означава, че си съгласна с постановеното от съда.

Общи условия

Активация на акаунт