СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 068
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 1 605
  • Мнения: 4 499
Преди дни имаше репортаж по Нова тв за осъдени фирми за бързи кредити, заради неизгодни условия, дописване на договори и тн. Едната фирма беше точно Профи кредит, виждаше се логото.

# 1 606
  • Мнения: 2
Хммм преди месец се свързаха с мен от СГ груп с молба да платя 247,60 от 2009 г. С договор на Мтел. Понедна или друга причина, да наистина не съм плащал, но всичко това е с давност от 5 г. ....
Съгласявам се с тях да платя, и ги питам къде мога да ида да платя. Отговарят ми в офис на Мтел! Отивам аз там и странно служител на вече А1 ми казва че ме дължа нищо към тях.
Обаждам се на СГ груп да ги им търся сметка... човека ми казва че дължа 245,89 ( вече различна сума ) и ме моли, да ида пак до А1 и да му дам служителя от А1 на телефона да му кажел къде да търси че да ми излязат сумиТЕ за плащане....
отказах му с думите че неговата няма да стане!
Отидох до А1 и поисках справка с това какво им дължа за последните 10 год.
Изчаках 3 седмици и хооооп не дължа нищо към А1
После пиша мейл до СГ груп да ми прати на кой колко и какво и от кога му дължа, защото от тях нестава ясно изобщо....
месец и половина вече чакам отговора им.
Свързах се с адвокат, който казва същото в коментарите преди мен.
Че те много добре знаят че ако заведат дело то ще падне в съда и разчитат само на страха в хората да платят доброволно.
Сега започна да ми звъни и някакъв уж адвокат от някаква кантора пак да меъка за пари, и директно му казах да заведе дело срещу мен и затворих....

# 1 607
  • Варна
  • Мнения: 373
Хора, здравейте! Помагайте!
Четох ви и взех решение нищо да не предприемам, но все пак моля за съвет.
Историята (съжалявам, ако съм излишно подробна): днес на входната врата намерих уведомление от С.Г.Груп ООД, че имам задължения и да се обадя да си поговорим по темата. Аз на мое име дори телефон нямам. Но след като си размърдах мозъка се сетих, че в студентските си години имах някаква предплатена карта от МТел на мое име.
Та тогава се разрових и ви попрочетох, реших че тия са шменти-капели и след като намерих сайта на въпросната фирма се свързах с телефона им за справки. Първо в 8:30 някакъв много невъзпитан младеж (не го знам мъж ли е, момче ли е) ми съобщи, че работят от 9ч. След 1 час имахме нов контакт - и като попитах за моето уведомление и за справка какво и на кого дължа, младежът (без значение дали е същия или не) много троснато ми каза, че те се занимават с друг вид справки и ако съм се обадила само да се заяждам нямало да стане и ми затвори.
А аз останах безкрайно изненадана.
Както и да е, набрах посочения на уведомлението телефон и никой не вдигна. След 20мин ми върнаха обаждане от друг номер (не се учудих)... И след направена справка в системата ми съобщиха, че дължа 92лв на МТел. Днес си направих труда да отида до офис на МТел и след проверка излезе, че дължа въпросната сума... от 2010г. Познавайки правата си, знам че давността за неизпълнен договор е 3 години. Т.е. тази сума не следва вече да е обект на търсене и изискване...
Или бъркам?

Моля за съвет. Как да постъпя?

# 1 608
  • Мнения: 7 325
Забрави за глупостите им, не им звъни, не им се обяснявай, не се занимавай. Нали си прочела темата. Сметка от 2010 няма начин да те накарат да платиш. Освен ако не го направиш доброволно. Имаш ли излишни 90-100 лв.? купи си нещо или ги дари за някаква кауза. Няма нужда да бъдат поддържани тия.

# 1 609
  • Мнения: 6 529
Хммм преди месец се свързаха с мен от СГ груп с молба да платя 247,60 от 2009 г. С договор на Мтел. Понедна или друга причина, да наистина не съм плащал, но всичко това е с давност от 5 г. ....
Съгласявам се с тях да платя, и ги питам къде мога да ида да платя. Отговарят ми в офис на Мтел! Отивам аз там и странно служител на вече А1 ми казва че ме дължа нищо към тях.
Обаждам се на СГ груп да ги им търся сметка... човека ми казва че дължа 245,89 ( вече различна сума ) и ме моли, да ида пак до А1 и да му дам служителя от А1 на телефона да му кажел къде да търси че да ми излязат сумиТЕ за плащане....
отказах му с думите че неговата няма да стане!
Отидох до А1 и поисках справка с това какво им дължа за последните 10 год.
Изчаках 3 седмици и хооооп не дължа нищо към А1
После пиша мейл до СГ груп да ми прати на кой колко и какво и от кога му дължа, защото от тях нестава ясно изобщо....
месец и половина вече чакам отговора им.
Свързах се с адвокат, който казва същото в коментарите преди мен.
Че те много добре знаят че ако заведат дело то ще падне в съда и разчитат само на страха в хората да платят доброволно.
Сега започна да ми звъни и някакъв уж адвокат от някаква кантора пак да меъка за пари, и директно му казах да заведе дело срещу мен и затворих....

Интересно е, те какво хващат от парите, които Вие ще платите на каса на Мтел, а не при тях?  newsm78 Винаги ми е било чудно как се инатят като магаре на мост като им кажеш, че самият оператор не смята, че човек има задължение, а те "не та не, не е вярно, дължите"  ooooh!

# 1 610
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Ох, мила MrsAlwaysRight, на мен ежегодно ми звънят за сметка от 2006, за мен е смях, а господина от другата страна беснее ли беснее  Laughing

# 1 611
  • Мнения: 6 529
Следващите са Кредит Реформ...същата политика и също толкова незаконни

# 1 612
  • Варна
  • Мнения: 373
Ох, мила MrsAlwaysRight, на мен ежегодно ми звънят за сметка от 2006, за мен е смях, а господина от другата страна беснее ли беснее  Laughing
Днес пак ми звъняха и след като не се представиха и аз отказах да си говорим, протече следния 2минутен "разговор":
- Ми тогава те пускам на съд.
-Добре.
(Чак тогава се сетих кои са и за какво драпат) Зачаках на телефона, като може би се надявах на още малко екшън по темата. Но нищо не стана. Нищо. Само едно зловещо дишане в слушалката.
Не затваря, аз не затварям щото ми бяха заети ръцете и така. Постояхме  си така около минута. По едно време си викам, тая сигурно е затворила... -Ало?
-Да, тука съм. Аз казах - пускаме те на съд.
-Доб...(-ре)
Затвори ми. Не мисля, че нещо ще се предприеме, защото съгласно ЗЗД (чл.111, т.в) вземания за периодични плащания се погасяват с изтичане на 3годишна давност.
Приключвам с тази история.

# 1 613
  • Мнения: 1
Здравейте
Получих две писма от Глобул от 2008 г за неплатена сметка аз живея в Германия от 13 години едното писмо е до мен а другото до моят починал съпруг
Писмата са изпратени от Адвокатска кантора Константинов
Сега съм дадена на съд
Не съм ползвала въобще Глобул или сега нареченият Теленор
Дайте ми съвет какво да правя

# 1 614
  • Мнения: 46 492
Не сте дадена на съд, не се притеснявайте.
Това са фирми, които изкупуват задължения, но става дума за задължения, които не са реални. Дали служителите на фирмите или с някакви схеми, но са сключвани фалшиви договори.
Игнорирайте ги. Ако ви притесняват по телефона или друг начин, отговорете, че първо, нямате и не сте имала отношения с Глобул. И второ, давностният срок е изтекъл. Невъзможно е да заведат дело и те го знаят, затова като им кажете - "действайте си по реда, ще се видим в съда", спират да ви търсят.

# 1 615
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Реално е възможно да заведат дело, но то е на 100% губещо за тях и освен разход за фирмата им, друго няма да има, трябва да са абсолютно малоумни, че да го направят.

Пробват, ако мине номера, не им се връзвайте въобще

# 1 616
  • Мнения: 46 492
При изтекла давност няма да дадат ход на делото по същество, те много добре го знаят, затова не завеждат.

# 1 617
  • Мнения: 68 583
При изтекла давност няма да дадат ход на делото по същество, те много добре го знаят, затова не завеждат.

Не е точно така. Давността не се прилага служебно, а само при наличие на възражение в тази насока.
Но да..крайният резултат ще е такъв - прекратяване на производството.

# 1 618
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
На по-прост език и с две думи - няма кой да се разправя с тях?
Още по-добре.
Аз на тези като им кажа, че е изтекла давността, този дето ми звъни побеснява просто, толкова ли не очакват да си знаем правата?

# 1 619
  • София
  • Мнения: 9 850
Като ми звъняха и казвах за давността, ми казваха: във вашия случай не важи давността и други подобни. Накрая почнах с "разберете се с адвоката ми", а те ми мрънкаха, че нямали работа с адвоката ми, а с мен. На подобен отговор просто затварях Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт