СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 466
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 0
прилагам и телефоните ,от които ми звъня,дори не се представи този сладур #2gunfire 02 437 22 45

# 496
  • Мнения: 0
Някой знае ли нещо повече за тази фирма? Rolling Eyes
 na 18 06 2012g.получих писмо от сс груп за старо задужение към бтк някъде от 2005 г. със заплаха ако не го платя че ще ме съдят че ще плащам и съдебни такси изобщо все страшни на ПЪРВО ЧЕТЕНЕ НЕЩА НО за тяхно нещастие аз работя в полицията и все имам някакво понятие от закони и се консултирах веднага с окръжния прокурор на града които ми каза че позоваваики се на закона за давноста на вземанията които е три години аз на тях нищо не им дължа тъи като задължението е старо но в българия всеки може да повдигне обвинение в съда и ако те го направят трябва да отправя възражение на делото позоваваики се на закона за давноста и те ще загубят делото ще платят съдебните разноски и ще мога да ги съдя да платят хонорара на моя адвокат . дано да съм помогнал на някого с написаното

# 497
  • Мнения: 0
благодаря  Simple Smile ще видя какви ще ги върша

# 498
  • Мнения: 3 161
Значи майка е проверила. 150 лв от 2009 година. тая от Глобул чак и казала че "няма такъв Закон за 3-те години"
Иначе 3 години се гледат примерно от Март 2009 до Март 2012 са 3 години или по друг начин?
И ако решат че ше съдят некой срещу починал човек ли ше водят дело. ше приканват починал човек да се яви еди кога си на дело?  newsm78

# 499
  • Мнения: 4 841
Щом човекът е починал е било редно роднините да отидат по институции и да закрият/прехвърлят всичко, което е било на негово име. Сега ШЕ трябва да се разправяте със всички институции и може и да не признаят със задна дата.

# 500
  • Мнения: 1 518
Какво означава да не признаят със задна дата?! newsm78
Когато абонатът почине, тогава не мобилният оператор, ами договорът САМ се прекратява от момента на смъртта.
От близките се изисква единствено да представят смъртен акт на покойника в Глобул (иначе оттам няма как да знаят, че е починал), след което служителят е длъжен да отбележи в договора, че се е прекратил поради смърт на еди коя си дата (деня на смъртта).
Всяко по-различно поведение на служител когато става въпрос за починал клиент, за мен е злоупотреба със служебно положение и възпозване от незнанието на хората Naughty

Ако обаче покойникът преди смъртта си е оставил неплатени сметки към оператора, тогава наследниците му носят отговорност за погасяне на задълженията по тях.

# 501
  • Мнения: 4 841
Точно, че след смъртта наследниците трябва да отидат и да съобщят за настъпилото събитие. те от къде да знаят, че техният клиент е починал? В такъв смисъл казвам "със задна дата"

# 502
  • Мнения: 3 161
хубаво. нека дължат наследниците. ама дали въобще дължат. все пак давността си е давност нали. а и договора би трябвало да е прекратен. нали все пак приеха закон че не се подписват автоматично тия договори. определено няма как да има действащ договор с Глобул.
на служителя който уж познаваме трябва да му кажем да прекрати договора и да извади нещо на хартия че еди кой си дължи еди колко си пари нали?

# 503
  • Мнения: 1 518
на служителя който уж познаваме трябва да му кажем да прекрати договора и да извади нещо на хартия че еди кой си дължи еди колко си пари нали?

Смърт на титуляра = Автоматично прекратяване на договора от деня на смъртта

Това, че от Глобул си правят оглушки и отказват да признаят смъртта му, въпреки смъртния акт насреща им, е вече друга работа и няма общо с прекратяване договорни отношения на покойник Peace

Да, ако сметките оставени от починалия са по-стари от 3 години и през тия 3 години Глобул не са предприели нищо по събирането им, значи е в сила погасителната давност.

След като получите писмото в никакъв случай не им се обаждайте. Те нямат никакви ваши данни. В писмото няма никаква информация и те разчитат именно на това - да се обадите и да ви въведат в базата си данни. Така започват и техния тормоз.

За да изпращат до някого писма, значи все пак имат някои от данните му - като имена, адрес... И това е обезпокоително, защото много хора получили писма от СГ Груп, твърдят че никога в живота си не са сключвали договор с Глобул.

Последна редакция: ср, 27 юни 2012, 18:09 от krem-karamel

# 504
  • Мнения: 0
Здравейте,
и аз имах същия казус.От съдът ми изпратиха известие,че по едно старо задължение от 13 лв дължа на тази група 180 лв.А тези 13 лв са отпреди 8 години!!!!Даже не си спомням ,че съм имала карта на Глобъл.Поразрових се в нета.И тъй като от съдът ми бяха пратили и бланка за възражение аз я попълних.По закон тези вземания си имат давност и тя е 3 години.След този срок нямат право да ви търсят.
Та :върнах възражението към съдът с мотива,че давността е изтекла преди доста години ,а и никъде никога не съм уведомяван,че дължа тези 13 лв.След около месец получих отговор,че тъй като от тази групировка не са представили доказателства пред съдът,които те са изискали,че дължа тези пари,и поради не заинтересованост от тяхна страна за събираемост на "парите им" делото се прекратява и те нямат вече никакви правомощия да изискват каквото и да е от мен.
Така,че не се подлъгвайте да им плащате каквото и да било.Търсете си правата,гледайте давността и се обръщайте към компетентните органи.Мутренските години одавна свършиха и не се потдавайте на някакви опити за изнудване и т.н.Дори и да ви звъннат не си давайте данните - адрес,ЕГН и т.н.А ако все пак решат да си търсят някакви пари по съдебен път и сте сигурни в себе си  - обжалвайте.На мен не ми струваше абсолютно нищо.Те искат да ме съдят и те трябваше да си платят разходите по делото.
Не им се пот давайте!!!
Успех на всички  bowuu

# 505
  • Мнения: 0
DNES MI ZVANIAXA PAK ZA  POREDEN PAT ,ZA EDNO MOE ZADALJENIE OT 2002 KAM GLOBUL ,AZ MU ZATVORIX I TOI ZVANNA NA MAJA MI I MU E KAZAL CE I DVAMATA SHTE NI OTKARA NA MAGISTRALATA ....NAPRAVO SAM BIASNA,UTRE OTIVAM DA PUSNA JALBA V MVR Sad

# 506
  • Мнения: 3 161
баси майката. какви са тия фирми бе. нормално ли е да съществува въобще тая фирма  newsm78

# 507
  • София
  • Мнения: 2 734
Може ли и аз да попитам нещо в темата. Живеем в апартамент на роднини на мъжа ми, плащаме символичен наем, без договор. На трима от тези роднини, които са регистрирани на адреса им идват писма от тези С.Г. Груп, освен това редовно заварвам стикери от тях налепени по вратата, явно идват през работно време. Един от хората, които издирват е в чужбина, други двама живеят в София, работят и т.н. Не знам дали правят опити да се свържат с тях и по друг начин, на работно място, по тел. Ние предаваме това, което пристига при нас, но те така или иначе не искат да се занимават, да плащат, изобщо покрили са се. Въпросът ми е, ако ги осъдят и някой хубав ден цъфне примерно съдия изпълнител за опис на имущество, ние какво да  правим? Че не сме търсените длъжници ще докажем, ясно, но относно вещите в апартамента, голяма част от които са наши, купувани отдавна и съответно не пазим документи, с които да докажем собственост? Изобщо, интересува ме какво е адекватното поведение в подобна ситуация?

# 508
  • Мнения: 2 931
    Не се тревожи, по-вероятно е апартаментът да стане обект на изпълнение, отколкото вещите в него. Можете да възразите пред съдия-изпълнител, че това са ваши вещи, няма да ги опише. Това, че не сте се подписали, не значи, че нямате договор. 

# 509
  • София
  • Мнения: 2 734
Благодаря, успокои ме

Общи условия

Активация на акаунт