СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 158
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 0
Здравейте на вички "абонати''на С.Г.Груп ООД 2008година имах карта на Глобул с предплатени услуги която реших да я направя на сметка 15лв на месец и 500безплатни минути та.....договора ми изтече 2009година август месец.През февруари  2010 имах една неплатена сметка която беше 40лв която в действителност не бях платила .....и знам че договора ми е истекъл.Месец септември получавам  ИЗВЪНСЪДЕБНА ПОКАНА   newsm78  от въпросната фирма като всеки прецакал се да се обади и аз бях една от тях като ме зарадваха че дължа 114лв  което аз   Shocked  и не можаха да ми кажат защо са толкова ,след разговора си с тях се обадих на глобул да ги попитам за какво става на въпрос ,като те ми казват че съм има заъдължение към тях и като не съм платила ГЛОБУЛ прекратява договора с мен и ми  начислява месечните такси до края на договора с което аз останах втрештена ,че аз нямам договор  и че той е приключил миналата година и те кзаха,че автоматично бил подновен....да прочетах го  в договора който бях подписала 2008г.но се налага да се чете с лупа.Та от този момент до сега нон стоп ми званят даже и смс- ми пращат че щяли ГЛОБУЛ да ми начислят лихва.Могат ли да ме съдят за толкова пари ми е интересно като има абонати с над 600лв задължения

# 166
  • Мнения: 2 054
А ти що не си плати последната сметка и да си прекратиш с плащането й договора си? Няма кво да се втрещяваш, некоректна си била ти.

# 167
  • Мнения: 599
lemanf, договорите наистина се подновяват автоматично ( смятай какво щеше да е ако всички ходеха да преподписват всяка година. логично е да се подновява). Ако искаш да прекратиш такъв, трябва месец преди да изтече да си подадеш молба, че ще приключваш отношения с тях.
В твоя случай са си напълно прави да си искат парите и да ти начисляват м.такси и лихви. Колкото по-бързо си погасиш сумата, толкова по-малко лихви ще платиш.

# 168
  • Мнения: 0
Добре не твърдя обратното...те ще ги получат мисълта ми е първо глобул от къде на къде ще ми дава данните на тази фирма после какви са тези лихви които първо казват че глобул ,щели да начислят при следващото обаждане казват че въпросната фирма ще ги начисли всеки път различна версия а и ги пита кви са тея лихви на какво се дължи при полужение че са ми начислени мес. такси и той не знае какво да ми каже научил нещо на изус и него  си го казва на на 99% от тук пишештите не знам защо въобще се опитват да кажат че не са имали договор с глобул не знам как ще стане когато глобул излезна на пазара раздаваха карти с 2 годишни договори  та някой ако си е взел карта па после ....нямам договор с Глобул това са глупости .Не казвам че съм била коректна но аз също работи в сверата на услугите и когато клиент подписва договор аз го предопреждавам на 100% за всичко което се изисква от него а и наща фирма с такива кокушкарски сметки като 20-40-60 лв не се занимава било и 100 и кусор както и да е глобул нещо го е ударило финансовата криза та са си събира стотинки и от покойници ...Баща ми почина на скора та си беше взел телефон на исплащане и майка ми отиде да закрие картата със смъртният акт и те назаха твърдо НЕ майка ми ги оговаря ,че ще си плаща лизинга на тел ,но тази карта не и трябва 20лв на месец още да плаща на вятъра няма смисъл и те са и казали ,че не може да се прекрати договора ее кво ще ми кажете това коректно ли е от страна на глобул хйем показва смъртният акт на баща ми хем казват че картата трябва да се плаща от кой?Та ето после кажете как да бъде коректен човек с такава ''коректна фирма''.Тааа  по този начин човек е задължен да използва услугите на глобул

Последна редакция: нд, 17 окт 2010, 10:58 от lemanf

# 169
  • София
  • Мнения: 28 559
Добре не твърдя обратното...те ще ги получат мисълта ми е първо глобул от къде на къде ще ми дава данните на тази фирма после какви са тези лихви които първо казват че глобул ,щели да начислят при следващото обаждане казват че въпросната фирма ще ги начисли всеки път различна версия а и ги пита кви са тея лихви на какво се дължи при полужение че са ми начислени мес. такси и той не знае какво да ми каже научил нещо на изус и него  си го казва на на 99% от тук пишештите не знам защо въобще се опитват да кажат че не са имали договор с глобул не знам как ще стане когато глобул излезна на пазара раздаваха карти с 2 годишни договори  та някой ако си е взел карта па после ....нямам договор с Глобул това са глупости .Не казвам че съм била коректна но аз също работи в сверата на услугите и когато клиент подписва договор аз го предопреждавам на 100% за всичко което се изисква от него а и наща фирма с такива кокушкарски сметки като 20-40-60 лв не се занимава било и 100 и кусор както и да е глобул нещо го е ударило финансовата криза та са си събира стотинки и от покойници ...Баща ми почина на скора та си беше взел телефон на исплащане и майка ми отиде да закрие картата със смъртният акт и те назаха твърдо НЕ майка ми ги оговаря ,че ще си плаща лизинга на тел ,но тази карта не и трябва 20лв на месец още да плаща на вятъра няма смисъл и те са и казали ,че не може да се прекрати договора ее кво ще ми кажете това коректно ли е от страна на глобул хйем показва смъртният акт на баща ми хем казват че картата трябва да се плаща от кой?Та ето после кажете как да бъде коректен човек с такава ''коректна фирма''.Тааа  по този начин човек е задължен да използва услугите на глобул


 ShockedТова изречение е Оникално Party

# 170
  • Мнения: 0
Странно кое от всички изречения ти се струва уникално ????

Последна редакция: нд, 17 окт 2010, 11:47 от lemanf

# 171
  • София
  • Мнения: 1 508
Цялото Joy

# 172
  • Мнения: 0
ВИЕ СЕГА ПОДИГРАВАТЕ ЛИ СЕ ИЛИ....???

# 173
  • София
  • Мнения: 1 508
Не, просто цялото това нещо е едно единствено изречение и е малко трудно да се чете Simple Smile
По принцип си права, и си права да се възмущаваш, но наистина не става много ясно от написаното.

# 174
  • София
  • Мнения: 38 476
Всъщност Глобул би трябвало да заведат дело срещу СГ, за уронване на престижа и неверна информация/клевета. Доколкото разбирам, в около 20% от случаите хората въобще не са абонати на Глобул.
И никога няма да станат, след такава простотия!

# 175
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 859
По повод написаното назад, че старите сметки ги няма при проверка в Глобул, мъжът ми скоро си взе карта за безжичен интернет от тях и като му въведоха данните, се оказа, че има стара сметка за плащане. От преди 4-5 г., просто сме забравили за нея. Плати си я, дори и лихви нямаше.

# 176
  • Мнения: 0
По повод написаното назад, че старите сметки ги няма при проверка в Глобул, мъжът ми скоро си взе карта за безжичен интернет от тях и като му въведоха данните, се оказа, че има стара сметка за плащане. От преди 4-5 г., просто сме забравили за нея. Плати си я, дори и лихви нямаше.

При мен станаха нещата ,че не съм забравила за сметката знам че я имам.Моя е грешката ,че не я платих.Роди ми се детенце ,нямах възможност бавиха ми майчинството и за това се получи така,нямах просто възможност ,всяка една стотинка ми беше ценна.И съвсем скоро вече получих това известие  с което г-н Паунов всеки път в който ми се обажда ми казва,че ще ми начислят лихви,при което съсвсем нормално да го попитам какви са тези лихви и той първият път ми каза ,че не знае,вторият,че глобул щял да ги начисли и при третият път когато му казах,че знам,че не глобул ще ги начисли,защото няма защо,той ми отговори:''Ми госпожо... Вие какво очаквате след толкова позваняваня нали нашата вирма трябва да си плати тел.сметки като си говорим с вас всеки път по 3-4 мин...'' Laughing и аз му казах ,че тогава няма да му вдига за да не ми начисляват.Мисълта ми е ,че говорят небивалици .Добре знам ,че имам задължение ,не го и успорвам ,но това да ми кажат ,че ще ми начислят лихва и да не ми обяснят точно за какво,немога да го разбера.И накрая да се измъкне със сметките ,че трябва да си платят .




   

Последна редакция: нд, 17 окт 2010, 15:06 от lemanf

# 177
  • Мнения: 0
Всъщност Глобул би трябвало да заведат дело срещу СГ, за уронване на престижа и неверна информация/клевета. Доколкото разбирам, в около 20% от случаите хората въобще не са абонати на Глобул.
И никога няма да станат, след такава простотия!

Съжалявам просто много съм се ядосала на тях  Wink

# 178
  • София
  • Мнения: 8 932
lemanf, договорите наистина се подновяват автоматично ( смятай какво щеше да е ако всички ходеха да преподписват всяка година. логично е да се подновява). Ако искаш да прекратиш такъв, трябва месец преди да изтече да си подадеш молба, че ще приключваш отношения с тях.
В твоя случай са си напълно прави да си искат парите и да ти начисляват м.такси и лихви. Колкото по-бързо си погасиш сумата, толкова по-малко лихви ще платиш.

Това е най-голямото изнудване от страна на операторите - визирам автоматичното подновяване на договора. Много по - логично е договорът след като изтече, ако не се преподпише да става безсрочен и да може да се прекрати по всяко време, а не в точно определен месец от годината.

# 179
  • Мнения: 0
lemanf, договорите наистина се подновяват автоматично ( смятай какво щеше да е ако всички ходеха да преподписват всяка година. логично е да се подновява). Ако искаш да прекратиш такъв, трябва месец преди да изтече да си подадеш молба, че ще приключваш отношения с тях.
В твоя случай са си напълно прави да си искат парите и да ти начисляват м.такси и лихви. Колкото по-бързо си погасиш сумата, толкова по-малко лихви ще платиш.

Това е най-голямото изнудване от страна на операторите - визирам автоматичното подновяване на договора. Много по - логично е договорът след като изтече, ако не се преподпише да става безсрочен и да може да се прекрати по всяко време, а не в точно определен месец от годината.

Живеем в България в държава на маниполисти и изнудвачи

Общи условия

Активация на акаунт