СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 133
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: X
"Първата голяма подобна сделка е сключена през миналия месец!"

Брех!  Joy Joy Joy

# 196
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 852
Да, а пък те притесняват хората от една година сигурно вече...

# 197
  • Мнения: 8
Това е платената статия на "г-н"  Бургаски. Няма как фирма със запорирани сметки, която дори не изплаща заплати на работниците си да изкупи дългове за милиони левове. Не се вързвайте, коментирано е това във  Всеки ден и ФБ.

# 198
  • София
  • Мнения: 38 476
И странно как Глобул хем са продали дълговете на СГ, хем не са им предоставили документи за тези дългове?
А трябва да си търсиш документите от Глобул.
Пък те вече нямали нищо общо.

# 199
  • Мнения: 599
И странно как Глобул хем са продали дълговете на СГ, хем не са им предоставили документи за тези дългове?
А трябва да си търсиш документите от Глобул.
Пък те вече нямали нищо общо.

Е, а де. И аз го питам тоя на кого в крайна сметка трябва да дам парите и той ми вика - на банката.
Е, тогава к'ъв си ти , та ми се обаждаш? Били изкупили дълга  Crazy
И аз си внесох парите, ама той явно няма връзка с банката, щом пак ми се обажда за тях.
Абе не им е чиста работата на тия и мисля, че по престъпен начин се сдобиват с длъжници, а не че някой ги е наел да му събират дълговете.
Глобул не е някаква малка фирмичка, че да не знае как да си уреди нещата и да не се получават такива парадокси.
Още повече с несъществуващите клиенти на оператора, което се оказа, че е масово явление.

# 200
  • Мнения: 6 618
Добре де,  СГ-Груп ни карат да ги внасям към онзи на който ги "дължим"  явно вземат процент от внесеното ,грешката не е в техния телевизор.
Моето крупно задължение от 43лв е от преди 7 години най-малко, никой не ме е търсил през това време ,давност няма ли?

# 201
  • Мнения: 420
Я виж ти, за какво били били писъмцата до свекъра- длъжник бил на Глобул. В тези писма не пише нищо освен трите му имена и адреса, няма сума, няма на кого и защо се дължи. Вече второ писмо пристига. Свекъра е в Италия от близо 7 години, та ние ги отваряме писъмцата. Миналата седмица получихме второто и имах намерение да ходя до полицията вече.
Добре, че видях темичката. Който иска пари, ще трябва да доказва, че има правото да ги иска, не да праща смехотворни писъмца, без никаква конкретика в тях. Ай сиктир.

# 202
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен! Стана ми неудобно, че май само аз не съм се оплакала още от въпросната фирма, затова да си кажа положението Wink
Сключвам договор за мобилен интернет с Глобул, плащам си месечната такса 2-3 месеца в размер на 36лв. Един ден сядам на компютъра- интернет няма. Обаждам се в Глобул, казвам, че нямам нет. Отговарят ми, че имам да плащам 75лв и нещо си и ми обясняват, че нета е спрян тъй като съм надвишила лимита по картата, който е заложен като 50лв явно. Добре де, ама на брояча на каратата показва трафик, който е далеч от месечната ми такса камо ли от 75лв (за мой "късмет" си бях ресетнала брояча за следващия месец предния ден). Обяснявам това на служителите и след проверка още по телефона в системата ми казват, че грешката е тяхна, НО трябва да пусна жалба и тези пари ще ми ги приспаднат по-нататък от сметките. Отговор на жалбата да чакам до 30 дни. Питам аз господина- "значи да ми върви на мен сметка още един месец, аз да си чакам отговора на жалбата и да си платя после месеца, в който съм нямала интернет?". Казват ми "Ами така е". Пуснах си жалбата, идва отговор, че при тях няма грешка. Каква изненада! Иди доказвай, че няма грешка. И така с Глобул, теглих им една и приключих с плащания и прочие, тъй като ми казаха, че за да ми извадят разпечатка за въпросния месец трябва да платя дължимата сума.
След година и половина пристига и писмото, пищисвам се като чета за запори и прочие. Звъня на телефоните, казват ми да плащам. След 2-3 дни ми звъни един господин и ми казва след като платя да му призвъня на телефона и да му издиктувам номера на касовата бележка от Глобул  Naughty Нито платих, нито пък му вдигнах след това. Почнаха се смс-и - 5 на брой все едни и същи- "няма ли плащане до еди кога си, пускам изпълнителен лист в съда, приятен ден" (явно бавно се пуска тоя лист, смс-ите бяха през 20тина дни). После предоставих картата на телефона си към Мтел на приятел и вече не живея на адреса, на който съм регистрирана. Новият собственик на тази карта ми каза, че се звъни от непознати номера непрестанно. Последния път му казали, че звънят от финансова инспекция или нещо от сорта, щели да ми правят запор и до седмица да платя. Аз без съдия изпълнител да ме уведоми не знам как ще стане тоя запор. В пощенската ми кутия не е пристигало нищо след писмото. Днес ще отида до Глобул да видя там какво ще ми кажат като задължение.
Май на никой не е ясно какви са взаимоотношенията между двете фирми. При всички положения ще да има някакви. Все пак ме търсят на номер, който съм оставила за контакт в договора си с Глобул. Чудно ми е само следното нещо-моето писмо нямаше изходящ номер, дата, посочена дължима сума, нито се споменаваше към кого се обръщат. Как ще докажат, че аз това писмо съм го получила и как така не пуснаха тоя изпълнителен лист в съда?

# 203
  • Мнения: 8
Добре де,  СГ-Груп ни карат да ги внасям към онзи на който ги "дължим"  явно вземат процент от внесеното ,грешката не е в техния телевизор.
Моето крупно задължение от 43лв е от преди 7 години най-малко, никой не ме е търсил през това време ,давност няма ли?

Давността е 5 години  Peace

Вива2301, как да пуснат изпълнителен лист като дело и решение няма. Просто разчитат на слабата психика и страха на хората. Да плашат гаргите със запори и вземания на задграничен паспорт  Mr. Green

# 204
  • Мнения: X
Добре де,  СГ-Груп ни карат да ги внасям към онзи на който ги "дължим"  явно вземат процент от внесеното ,грешката не е в техния телевизор.
Моето крупно задължение от 43лв е от преди 7 години най-малко, никой не ме е търсил през това време ,давност няма ли?

Давността е 5 години  Peace
Всеки има право да ти иска да му дадеш пари, било и след 20 години. Ако кандисаш - супер, ако не - здраве да е! Те именно затова Глобъл са си ги наели тези мутри - защото знаят, че по съдебен път номерът няма да мине.

# 205
  • Мнения: 3
Така е, права си. Моята давност не е изтекла още, какво да правя сега се чудя.   newsm78 То стана мазало! Ще видим ей сега какво ще кажат в Глобул..., ако са ми прехвърлили задълженията към ония без писмено уведомление тогава ще става интересно

# 206
  • Мнения: 6 618
Аз нали ходих до Глобул да си искам договора ,защото нямам спомен да съм била някога техен абонат и служителят им ми се ухили и вика "Ами злоупотреба с лични данни може да е"
Все едно говори лошо за мен , а не за тях ако е станало така.

# 207
  • Мнения: 8
Така е, права си. Моята давност не е изтекла още, какво да правя сега се чудя.   newsm78 То стана мазало! Ще видим ей сега какво ще кажат в Глобул..., ако са ми прехвърлили задълженията към ония без писмено уведомление тогава ще става интересно


Нямат право  Peace Подсъдно е. Нека мутрите да ти покажат какви твоя задължения са платили  Mr. Green

"Предишният кредитор е длъжен да съобщи на длъжника прехвърлянето и да предаде на новия кредитор намиращите се у него документи, които установяват вземането, както и да му потвърди писмено станалото прехвърляне"

Направо съм се смяла на някои  от форума  във ФБ:

"Тъ, получих и аз заветната „честитка“ и ето какво е развитието. Звъня във Варненският офис на никому неизвестна фирма и питам „За к’во иде реч“, „50.76 лв. дължите на МАЛЯКИТЕ от „Глобул“, ако до 3 дена и т.н……“ Аре БЕ!!!, че аз никога не съм влизал в техен магазин, представител или каквото и да било помещение свързано с тях, камоли договор да съм подписал. Засилвам се към офис на „Германос“ и задавам куп въпроси, насрещу които (не)получих никакви смислени отговори. Пуснах си една жалба/молба до „Глобул“ да ми бъде изпратено копие на договора, като пуснах и копие до „бирника“ за да спра изпълнението на „присъдата“. От наглата фирма ми се обажда ниско грамотен олигофрен и ми се представя за служител на „Глобул“, като ми казва с „миек“ тон, че никакъв договор няма да ми изпрати и да съм си платил. Аре бе!!! Кой ти бе, морски? Как така ще ми говориш? Боклук! Щял да прати някой! Ми да заповяда на по кафе…вътре вкъщи…аз сам ще си го изнеса. Пратили писмо до Соф. Р. Съд, че ще заведат 80 000 дела. Плашипутарник му се вика на това. Алооооооо вие знаете ли какъв ресурс трябва да впрегнете за това упражнение. Не можете да си платите заплатите, камоли листове за жалби да си купите. НЕЩАСТНИЦИ!!!"

"Очаквам посещението на колегата – бияч с радост. Аз може и да съм дребна женица, под 40 кила, но мога да се бия и не мога да падам. Не лимонада ще направя от лимона, а цял коктейл! Човешките ми права са нарушени, дискриминирана съм и заплашвана. Та, вместо ми вземат международен паспорт, може ми помогна да получа една рефюджии виза, като спешно нуждаещ се от хуманитарна помощ! Аз да не съм луд, та да се правя на нормален! И ще оставя всички мобилни оператори да се избият за имуществото ми, което се състои от неплатени сметки,и умрели хлебарки и много, много мъка, каквато има само на тоя свят! Така не съм се радвала, откакто ми треснаха едни чужди дългове, за награда, че аз и моите не мога да платя. Благодаря ви, Хора, които сте писали тук и – успех!"

 Joy Joy Joy

# 208
  • Мнения: 3
Ако задълженията ми са в системата на Глобул може и да ги платя, но все пак ще си поискам аз разпечатка за тази двойна сметка, която ми пристигна...подозирам, че щи ми кажат, че е много късно вече де. Била съм абонат-ок. Натоварили са ме-не съм първата, няма да съм и последна. Всеки месец всички оператори товарят произволни абонати, ама всички. Могат да извадят каквато разпечатка им кефне и ходи доказвай, че са в грешка. Майка ми имаше задължения към Мтел-никой не я отрази и не я потърси. Мен лично на тая фирма ме изпорти една продавачка в Германос, тъй като месец преди да получа писмото исках да си взема апарат без карта от там. Взе да ме лъже девойката, че имали само с карта (нямат сметка за тях да го продават иначе), като повиших децибелите след минута се намери апарат.....и след месец получих покана от морските гларуси  Laughing

# 209
  • Мнения: 182
Е, хубаво де....ама поне или от Глобули или от СГ груп трябва да предоставят документи за задължението, а нищо такова няма. Моят зет получи такова писмо/той е в чужбина от поне 10 години/, обадихме се за 100 лева ставаше въпрос. Казаха,че ще заведат дело срещу него- ми хубаво. Е, да , но лятото зет ми си дойде в БГ, пътува със самолет и никой не го спря на летището, нито му отнеха паспорта...както пишеше в писмото....
Според мен ако са решили да си събират някакви стари задължения и ако наистина тези задължения съществуват след толкова години трябва да имат документация, за да го докажат. Иначе не би трябвало да е законен този рекет.

Общи условия

Активация на акаунт