СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 179
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: X
Бях чела, че през 2000-2001г. са се сключвали договори само с ЕГН и явно е имало злоупотреби. Според мен в тези случаи става въпрос за кражба на лични данни.  

В такъв случай едва ли щяха да се "разминат" с по 40-50 лева сметка  Peace
Ами може просто някои офиси да са отчитали дейност и да са получавали похвали за добре свършена работа от шефовете. Повече договори - по-добра работа. Не знам.  Peace  Но знам със сигурност, дори и без да мога да ви убедя, че поканите, които получих преди две години, за незабавно плащане от СГ-Груп са безпредметни. И майка ми и баща ми никога не са били абонати на Глобъл. И в двата случая ставаше въпрос за 20 лева задължения. Мистерия! newsm78
Виж, нас повече не са ни търсили.

# 271
  • Мнения: 3
По повод темата адвокат ми каза следното.Задължения от преди повече от 5 години са погасени по давност!След като кредитора (разбирай моб. оператори и др.) не са си потърсили парите в този срок нямат право на принудително изпълнение.Обаче тъй като съда не следи служебно за давността ако видите че наскоро са образували дело срещу вас (след изтичне на 5 години от датата на възникване на задължението) вие трябва да възразите за изтекла даваност.Няма конкретна форма на възражението, може да е с едно изречение.
"Възразявам срещу вземането тъй като е изтекла давността."
Има една уловка в закона, тъй като все пак това си е задължение и вие платите добровонло без да се възползвате от давността, то после не може да си търсите парите като недължимо платено.Така че те си пращат писмата и ако мине номера.Днес сме 1.04.2011, което значи че всички задължения преди 01.04.2006г. са погасени по давност, освен разбира се ако през този период кредитора е образувал изпълнително дело.Тогава няма изтекла давност и сте си длъжник.

# 272
  • Мнения: 162
Аз съм ползвала карта на приятелка, която замина за чужбина и след няколко месеца престанах да я ползвам ,сега търсят нея и изпращат писма на баба и която единствео е в България, мислите ли че щом вече не живее в България и няма намерение да се връща повече тук едва ли могатда направят нещо?

# 273
  • Мнения: 862
Аз съм ползвала карта на приятелка, която замина за чужбина и след няколко месеца престанах да я ползвам ,сега търсят нея и изпращат писма на баба и която единствео е в България, мислите ли че щом вече не живее в България и няма намерение да се връща повече тук едва ли могатда направят нещо?
Не се заяждам, но мисля, че е по-добре да си платиш сметката, вместо от притеснение да видят сметката на бабичката  Naughty

# 274
  • Мнения: 45
    Здравейте, аз получавам подобни писма за лице, което е дало моя адрес, като настоящ. Вече втори път звъня на фирмата кредитор, че няма такова лице и  казват че е отбелязано.
    Днес лично е идвала възрастна руса жена, децата бяха сами и ги е разпитвала как се казвам и кога се прибирам. А те моите диванета не стига, че са отворили на непознат, ами и всичко си казали. Sad
   Някаква идея как да спра този психо тормоз?

Последна редакция: нд, 03 апр 2011, 16:25 от ментолка

# 275
  • София
  • Мнения: 1 508
Като за начало, подай оплакване в полицията.

# 276
  • Мнения: 0
Аз да ви разкажа как върви моята одисея, защото обещах на някои от хората които четат тук, да им съобщя как се развиват нещата. Та след като получих онази заповез за изпълнение на парично задължение написах възражение срещу нея и в законния срок го подадох в съда, преди около месец получих искова молба от въпросните С.Г. Груп, с прикрепени към нея куп ненужни бумаг, като адвокатски пълномощни, договори с адвокати, договор за цесия с други дружества и въобще неща нямащи отношение лично към мен. Имаше и копие на договора ми с тях от 2002г. В исковата молба освен посочено задължение от мен за неплатена фактура от 50 лв. бяха допълнени и задължения за адвокатски хонорари, държавни, съдебни такси и др. разходи на въпросното дружество, с което сумата вече стана около 500 лв., това просто ме вбесява. В исковата молба също така е посочено, че съгласно договора ми с Globul, дори и да не получавам фактури или каквито и да е известия за плащане, аз съм длъжна да отида и да си платя .... #Crazy е на какво прилича това. Значи да ходя да ги питам всеки месец дължи ли им нещо или не. На тази искова молба трябваше да напиша отговор, отидох при адвокат, написа ми отговора и го подадох в съда. Сега да ви кажа получих призовка за началото на май, та искам да ви кажа че са завели дело, просто ми съдраха нервите. Ако не бяха толкова нагли и просто ме бяха уведомили нормално че им дължа 50 лв. без да ми добяват лихви, разноски и незнам си още какво, със сигурност нямаше да си правя труда да се занимавам с тяхх, а щях да им ги платя тези пари без да се занимавам с глупости, тъй като виждате че скоро ми предстои нещо доста по-важно от съдебни дела с мутри, ходене по съдилища и адвокати.
Здравейте и от мен , моят случай е същия като вашия ..., предявиха искова молба и сега имам 30 дена да им отговоря . Бихте ли ме посъветвали какво да напиша в отговор на иска защото останах без нерви.  Договорът ми е от 1.04.2007г , оттогава са ми и фактурите , които съм платил но няма как да го докажа. В Глобул ми казват че съм изряден платец, но от СГГруп ми казват че те са ми платили задълженията , което е абсурдно .
до Nelly Simple Smile

# 277
  • Самоков
  • Мнения: 561
Barii, в отговора на исковата молба адвокатката беше написала, че изцяло оспорвам предявения към мен иск, както и че делото трябва да бъде прекратено поради изтекла 3 годишна погасителна давност, както и че от приложените към исковата молба документи, не става ясно че точно моето вземане към "Глобул" е цедирано на "С.Г.Груп" и с молба съда да отхвърли иска на "С.Г. Груп" като неснователен, това обаче не се случи и както казах в началото на месец май съм на дело. Надявам се тогава нещата да се решат в моя полза естествено, че просто ми писна от тези.

# 278
  • Мнения: 0
Barii, в отговора на исковата молба адвокатката беше написала, че изцяло оспорвам предявения към мен иск, както и че делото трябва да бъде прекратено поради изтекла 3 годишна погасителна давност, както и че от приложените към исковата молба документи, не става ясно че точно моето вземане към "Глобул" е цедирано на "С.Г.Груп" и с молба съда да отхвърли иска на "С.Г. Груп" като неснователен, това обаче не се случи и както казах в началото на месец май съм на дело. Надявам се тогава нещата да се решат в моя полза естествено, че просто ми писна от тези.
Здравей отново ,  аз  все оше не съм написал отговор  на исковата молба ... но го мисля всеки ден . При мен дори копието на договора които са изпратили (Сггруп)  нее моя , просто са ми вписани данните - подписът сущо не отговаря , това мога да го гарантирам 100%. Но най лошото е че съм си платил и не мога да го докажа , от Глобул нямат никакви претенции за пари . Макар че 3 месеца се чудеха как е възможно да претендират за пари Сггруп, след като съм изряден платец , но наи накрая ми казаха че наи вероятно СГгруп са ми платили задължението, но в бумагите които са приложили към иска никъде не са отбелязали подобно нещо.  Мисля си дали има някои  които е спечелил дело срещу тези.

Последна редакция: ср, 06 апр 2011, 18:00 от Barii

# 279
  • Самоков
  • Мнения: 561
Незнам Barii, аз не съм чувала с някой друг да са стигнали до дело, но съм сигурна че има и други хора в тази ситуация. В крайна сметка ти не можеш да докажеш, че си платил, а те как ще докажат, че не си? Аз също всеки ден за това си мисля, просто големи главоболия, чак от време на време се чудя дали нямаше да е по-добре да им бях платила, това което първоначално поискаха, защото с напредването на нещата и сумата се увеличава. Но пък как да дадеш на някой си, с когато не си в никакви отношения пари, просто ей така, щот ти ги искат?

# 280
  • Мнения: X
Аз също всеки ден за това си мисля, просто големи главоболия, чак от време на време се чудя дали нямаше да е по-добре да им бях платила, това което първоначално поискаха, защото с напредването на нещата и сумата се увеличава. Но пък как да дадеш на някой си, с когато не си в никакви отношения пари, просто ей така, щот ти ги искат?
Nelly_d, предстои ти нещо безкрайно по-важно и значимо, което да ти ангажира вниманието! Въобще ги забрави СГ-Груп! Като дойде време за делото ще идеш, ще си кажеш възраженията, но спокойно, бе, жена! За някакви никакви пари става дума - нито в затвора ще те затворят, нито ще ти конфискуват хладилника. Жал ми става за теб, как седиш и се притесняваш за НЕЗНАЧИТЕЛНИ неща!
Стискаме палци всичко с детето да е ок! А пък за СГ-Груп ... к`вото т`ва! Ай сектир!

Аз да ви се похваля, че вече не съм абонат на Глобъл!  bowuu  И заиграването им с тези мутри имаше голяма роля за взимане на решението ми. Сега всеки месец ще ходя да ги питам дължа ли им още нещо. Уж всичко сме били приключили окончателно, ама не се знае знае ли се! Сега съм имала - 59 ст. /минус 59 ст.!/ задължение, но не се знае след десет години може да са станали 590 лева! Mr. Green

# 281
  • Самоков
  • Мнения: 561
Жаве, благодаря ти много, безкрайно ме окуражи и дори разсмя (като си представих как ми взимат хладилника), напълно си права, ще престана да се нервирам.  Grinning

# 282
  • Мнения: 337
Доколкото си спомням ако са продали Вашия дълг с договор за цесия, за да влезне в сила този нов договор и прехвърленото право на новия Ви кредитор ще е трябвало да Ви уведомят, че е настъпила промяна и Вашите задължения от еди коя си дата са дължими на еди коя си компания, ако такова уведомление не Ви е изпратено по надлежния ред не биха могли законно да получат нищо

# 283
  • Мнения: 337
Аз съм ползвала карта на приятелка, която замина за чужбина и след няколко месеца престанах да я ползвам ,сега търсят нея и изпращат писма на баба и която единствео е в България, мислите ли че щом вече не живее в България и няма намерение да се връща повече тук едва ли могатда направят нещо?
Не се заяждам, но мисля, че е по-добре да си платиш сметката, вместо от притеснение да видят сметката на бабичката  Naughty
В случая ще духат супата, а между другото тези изкупвачи на дългове ги изкупуват на 50% от стойността им, а между другото нашите телекомпании в цената която са калкулирали за услугата има и такава част, която е за несъбираеми вземания

# 284
  • Мнения: 0
Доколкото си спомням ако са продали Вашия дълг с договор за цесия, за да влезне в сила този нов договор и прехвърленото право на новия Ви кредитор ще е трябвало да Ви уведомят, че е настъпила промяна и Вашите задължения от еди коя си дата са дължими на еди коя си компания, ако такова уведомление не Ви е изпратено по надлежния ред не биха могли законно да получат нищо
Здравей , проверих го ... но от съда ми казаха че писменото уведомление нее задължително и това не може да бъде причина  те да не си търсят "дължимото". Наистина не вярвах в това но е така

Общи условия

Активация на акаунт