СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 071
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 0
Аз съм ползвала карта на приятелка, която замина за чужбина и след няколко месеца престанах да я ползвам ,сега търсят нея и изпращат писма на баба и която единствео е в България, мислите ли че щом вече не живее в България и няма намерение да се връща повече тук едва ли могатда направят нещо?
Не се заяждам, но мисля, че е по-добре да си платиш сметката, вместо от притеснение да видят сметката на бабичката  Naughty
В случая ще духат супата, а между другото тези изкупвачи на дългове ги изкупуват на 50% от стойността им, а между другото нашите телекомпании в цената която са калкулирали за услугата има и такава част, която е за несъбираеми вземания
Мисля си дали има някои които е спечелил дело срещу тези ?

# 286
  • Мнения: 162
Звънят ми всеки ден и ми се карат, как така все още не съм платила, но вече само ме забавляват, и в моята работа ми се налага да звъня на хора и да ги убеждавам как трябва да направят еди какво си и ми е доста забавно, ако можеха да направят нещо вече да бяха го направили, а не да ми звънят всеки ден. Даже ми се карат как така не им вдигам, ей тези наистина прекаляват..

# 287
  • Мнения: 3
Звънят ми всеки ден и ми се карат, как така все още не съм платила, но вече само ме забавляват, и в моята работа ми се налага да звъня на хора и да ги убеждавам как трябва да направят еди какво си и ми е доста забавно, ако можеха да направят нещо вече да бяха го направили, а не да ми звънят всеки ден. Даже ми се карат как така не им вдигам, ей тези наистина прекаляват..

 Laughing Ако аз взема да им вдигна сигурно и на мен ще се карат. Февруари миналата година беше първото писмо, този февруари второто- уж извънсъдебна покана..миналия месец смс....Консултирах се с юрист - давността е 5 години и ми каза, че за суми под 500 лв. съда не се занимава...може би затова на някои им добавят измислени разходи...поне 5 като не платят да избият от един.

# 288
  • Мнения: 0
Здравейте ! Аз също имам проблеми с въпросните сг груп. До скоро ми се обаждаха по телефона...доста често. След това една година никакви ги нямаше...помислих си че са се отказали да ме тормозят. Но от началото на тази година пак се почна .. и то как ! Първо ми звъннаха няколко пъти ... опитах се да им обясня от начало че този договор по който уж дължа пари е от 2004 ! минали са доста години. Те почнаха да ми се карат даже  ми викаха и ме заплашваха. На мен много не ми дреме, не могат да ме оплашат някакви си момченца който просто това им е работата. Но чашата преля в момента в който се обадиха на приателката ми ! Не знам от къде са намерили номера и, от къде знаят че имам нещо общо с нея????? А най странното е че разговора е протекъл по следния начин, казали са "Къде е Стоян, кажи му повече да не звъни на приателката ми че ще му счупим главата и ще го пребия!" ?????? В началото мислех че това е някаква шега....но после ми звъни същия номер като на нея ...вдигам и оооо чудо СГ ГРУП ?!?!?!?! Вчера пак и звънят на нея от същия номер и направо питали КАДЕ Е СТОЯН???? Тя затворила без да дава обяснения! Какво е сега това????? Шега ли си правят незнам???? Но утре отивам и подавам жалба в полицията че от този номер правят тормоз на мен и приателката ми. А и ми казаха до петък не си ли платя ме пускали на дело Simple Smile това го чувам за милионен път....е ако все пак ме пуснат на дело си зимам най-добриа адвокат и мисля те да ми платят а не аз ......

# 289
  • Самоков
  • Мнения: 561
stoqnm, подавай жалба, тези стават все по безскрупулни.

# 290
  • Мнения: 0
Здравейте ,  копието на  договорът ми за моб услуги  който СГгруп ми изпрати има разминаване  с моя  и е абсолютно фалшив за мен  макар че тяхната адвокатка е написала ВЯРНО С ОРИГИНАЛА.
Подписът ми също нее мой
Мисля си колко ли пари ще излезне всичко ако се наложат експертиэи и т.н и дали няма да си вкарам автогол защото тези явно са изпечни  измамници , и макар че за себе си съм 100% невинен ме притеснява Българския съд.
Документите бяха приложени към исковата им молба

# 291
  • Мнения: 337
Ви наги има първи път при делата, и ако някой законово търси нещо, то трябва и законово да подходи, дори извънсъдебните искове се праща призовка до ответника с право на възражение, и ако е изтекъл срок повече от пет години в ЗЗД го пише имате право да възразите за погасена давност, за периодичните сметки като ток, парно, вода и тук включвам и мобилните оператори срока е 3 годишен, но ако не възразите в срока ще си изкарат изпълнителен лист и тогава става много сложно, защото в новия ГПК защитата на лицата от съдия изпълнител няма, има само ако изпълнението е насочено не към лицето длъжник, но и тогава има тичане по съдилища и обжалвания

# 292
  • Мнения: 0
Дали съда може да ми отхвърли иска за оригиналния договор ...., и ако те (взискателя) откажат да го предостави независи му от причината аз ще спечеля делото. Има нещо нередно в това копие сигурен съм ( нищо че тяхната адвокатка е изготвила всичко и се е подписала навсяъде за 120лв )
120лв е адвокатския хонорар за всеки длъжник.
Никъде не можах да разбера ЗАКОННО ли е те да не са ме уведомили писмено че ме дават на цесионер или с първото писмо (завед за изпълнение) се подразбира.

# 293
  • Мнения: 337
За да е законно, Вие трябва да сте уведомен, че има договор за цесия и едва тогава той е законово издържан, а ако в съдебна зала сте влезнали с мобилния оператор изискайте договора, който в случая е тяхното доказателство и оспорете подписа си, а в ГПК-то ако страната която оспорва документа и на този документ няма неин подпис и го оспори в съдебно заседание, когато естествено се представи това доказателство, съдът няма да вземе това доказателство в предвид, а те друго нямат и съдът в случай ще бъде принуден да  отхвърли иска като недоказан
Ако има видими разминавания в двата договора, може да мините и без експертиза, а иначе едва ли ще е много, предполагам около 80 лева да е newsm78, а иначе пазете си Вашия договор, той е гаранция за спечелването на делото, в делото прилагайте само копия и носете с Вас винаги на заседание оригинала, ако Ви  го поискат го представяте и след това си го прибирате

Последна редакция: чт, 21 апр 2011, 18:16 от vici

# 294
  • Мнения: 0
Здравейте мами,
Ще се опитам да помогна доколкото мога с информацията, която имам.
Тези задължения повечето са към Глобул, изкупени са от С и Г Груп и те си ги събират по всякакви начини. Дали действително имате неплатена сметка или злоупотреба с личните данни, имайте впредвид следното:
Задълженията имат давност 5 години но давността се прекъсва, ако са Ви изпратили писмо например.
Снабдяват се с ако не се лъжа заповед за изпълнение /може и да не се казва точно така/ след изп.дело, на което съда не е длъжен да провери изтинността на документите.
В някакъв момент ще я получите от съда, заедно с прикрепена бланка за възражение.
Ако е изтекла давността или сте решили, че неправемерно ви ги искат тези пари/ спомнете си добре дали е така/ написвате на гореспоменатата бланка"възразявам - не дължа" / не е необходимо да се обеснява нищо /и я входирате в съда в седемдневен срок.
Ако не го направите и не възразите, въз основа на изп.дело се снабдяват с изп.лист и съдия изпълнител ще ви ги търси, но вече в друг размер.
Ако обаче възразите, топката остава в тях, т.е. те трябва да заведат дело срещу вас, да докажат вземането си. Надявам се да съм била полезна

# 295
  • Мнения: 0
 ЗА СУМИ ПОД 500 ЛВ. СЕ ЗАНИМАВА СЪДА !!!

# 296
  • Мнения: 0
ЗА СУМИ ПОД 500 ЛВ. СЕ ЗАНИМАВА СЪДА !!!
От мен за  сметка 150 лв , искат 550 с лихви и адвокаткия им хонорар . След исковата молба   предполагам са станали повече
Адвокатът ми остана да разглежда искаовата молба  и вече трябва да е написал  съобщението . Утре имам среща с него

# 297
  • Мнения: 540
Имам едно питане тъй като мъжът ми получи такова писмо но вътре нито пише колко дължи нито на кой ...доколкото разбирам тук в форума са изкупили неизплатени сметки  от глобул или и на други оператори ...много ми е странно тъй като ние никога не сме били абонати на нито един оператор ..направо съм възмутена ooooh!

# 298
  • Мнения: 6 617
Имам едно питане тъй като мъжът ми получи такова писмо но вътре нито пише колко дължи нито на кой ...доколкото разбирам тук в форума са изкупили неизплатени сметки  от глобул или и на други оператори ...много ми е странно тъй като ние никога не сме били абонати на нито един оператор ..направо съм възмутена ooooh!
Ами явно не задължително да си бил абонат на Глобул за да им длъжник.Обадете се и питайте към кого е задължението и на каква стойност е.

# 299
  • Мнения: 599
 aleks.. и ние не сме били абонати на Глобул, ама търсят някакви 64лв. от 2002г.  Rolling Eyes
mkozarova, как са изкупили дълга, като ни казват да си внесем парите в Глобул? Ако е изкупен дълга, значи парите се дават на тях, а не на оператора. Лъжат тия тъпанари и е такава мътна покрай тях, че не знам  ooooh! Как още никой не им е потърсил сметка след толкова оплаквания от хората, пак ми е непонятно. Но ще се разбере все някога ....

Общи условия

Активация на акаунт