СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 092
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 129
Лично аз, не мога по никакъв начин да разбера използването на 72 ззд, т.к. той урежда начина на изчисляване на сроковете Shocked. Какво, учат Ви как да броите дните ли? Ами да си ги броят те - явно не знаят как - може би юристите са им посочили тази норма, за да се научат тези които звънят, кои вземания са погасени и кои не? Това всичкото го пиша с уговорката, че до сега нищо, което би прекъснало давността, не се е случвало / някакви писма, покани и т.н/

Оставям на страна, че давността за тези сметки /като периодични такива/ е 3 годишна.

"Можете ли да докажете, че сте се издължили" - АМИ не, не искам, а и нямам никакъв интерес от това. Ще ви покажа как бих се защитил още с отговорът на исковата молба.

п.с. Внимавайте много с жалбата за тормоза, и за записите направени в телефона. Значете, че записите събрани не по надлежният ред, не Ви ползват , а биха Ви довели не много големи, но все пак неприятности. А, с жалбата, ако не внимавате с квалификациите, отивате на набедяване и там редът е по Наказателния кодекс.
Прокуратурата или полицията нищо няма да Ви помогнат.

Съвет:
 1.Ако много ви тормозят тези позвънявания, всеки адвокат, би се съгласил да напише едно уведомление до въпросното дружество СГ... и да им опише каква би била ответната реакция, в случай, че обажданията не престанат. Още повече, без цесия и уведомление не виждам СГ...в качеството си на какви Ви се обаждат? Rolling Eyes Rolling Eyes
 2.Изчакайте да заведат дело и там адвокатът ВИ ще се погрижи за останалото.

# 421
  • Мнения: 24

Зависи какъв телефон ползвате. Ако е с операционна система ,ще Ви дам програма, в противен случаи няма как . Кажете си марката и модела

Nokia X6

# 422
  • Мнения: 0
Лично аз, не мога по никакъв начин да разбера използването на 72 ззд, т.к. той урежда начина на изчисляване на сроковете Shocked. Какво, учат Ви как да броите дните ли? Ами да си ги броят те - явно не знаят как - може би юристите са им посочили тази норма, за да се научат тези които звънят, кои вземания са погасени и кои не? Това всичкото го пиша с уговорката, че до сега нищо, което би прекъснало давността, не се е случвало / някакви писма, покани и т.н/

Оставям на страна, че давността за тези сметки /като периодични такива/ е 3 годишна.

"Можете ли да докажете, че сте се издължили" - АМИ не, не искам, а и нямам никакъв интерес от това. Ще ви покажа как бих се защитил още с отговорът на исковата молба.

п.с. Внимавайте много с жалбата за тормоза, и за записите направени в телефона. Значете, че записите събрани не по надлежният ред, не Ви ползват , а биха Ви довели не много големи, но все пак неприятности. А, с жалбата, ако не внимавате с квалификациите, отивате на набедяване и там редът е по Наказателния кодекс.
Прокуратурата или полицията нищо няма да Ви помогнат.

Съвет:
 1.Ако много ви тормозят тези позвънявания, всеки адвокат, би се съгласил да напише едно уведомление до въпросното дружество СГ... и да им опише каква би била ответната реакция, в случай, че обажданията не престанат. Още повече, без цесия и уведомление не виждам СГ...в качеството си на какви Ви се обаждат? Rolling Eyes Rolling Eyes
 2.Изчакайте да заведат дело и там адвокатът ВИ ще се погрижи за останалото.

Изцяло съм съгласен с Вас. Както описах подробно случката ,въпреки че не съм юрист, знам кога погасителната давност е изтекла, а в моя случай специално тя е изтекла двойно (ако не и тройно) .Жалба за момента не мисля да пускам , както и Искова молба,просто не съм се заинатил така. Това ще бъде евентуален ответен удар. Колкото до телефонните записи, съгласен съм, че не са иззети по надлежния ред, не са меродавни пред никой съд, могат да се използват срещу мен ,в зависимост от дадената ситуация. В един от няколкото записа, лицето од другата страна на линията също се изпусна, че правят записи на телефонните обаждания, така че това не ме притеснява.
Да чл 72 (мисля него ми цитираха) знам какво гласи, имам ЗЗД на хартиен носител Simple Smile
Знам и съм сигурен,че НИЩО не могат да направят. А колкото до набедяването, то е много трудно доказуемо, освен това мога много лесно да докажа, че съм загубил сделка примерно за 10000 лева, заради непрестанния тормоз и заетата телефонна линия (когато ми звъняха 156 пъти в рамките на един час) и мога да държа тях отговорни. Освен това, ако се заинатя, мога да измиксля и още по оригинални неща, като пример само ... уволнен съм, защото телефона ми е звънял непрестанно докато съм на работа , съответно не съм свършил работата ,за която съм бил нает, напарвил съм генерална грешка в изчисленията ,която рефлектира върху процеса и така нататък и така нататък. От два месеца не мога да спя и ме боли непрестанно гтлавата (пак пример) ,сам разбирате ,че това са много много примери на прима виста.Ако човек седне и се замисли сериозно, за това ,какво би могло да му се случи ,като непредвидена реакция, ще измисли един милион лесно доказуеми неща..

Смешна, Х6   не знам дали е разрешено да  постна линка си тук, качил съм програмата на сървър...
http://www.4shared.com/rar/zOUpLE2w/Killer_Mobile_TotalRecall_v330.html?
ако не е по правилата, моля да бъда извинен и да се изтрие линка.
Инсталирайте първо програмата (след като разархивирате рар-а) ,след това инсталирайте кейгена.Отваряте кейгена и запомняте петте числа, след това в програмата на регистрирай пишете числата Ако има проблеми пишете ми на лично ,ще помогна

# 423
  • Мнения: 540
Искам да попитам тези с.г.г.груп само задължения на глобул ли събират? Thinking

# 424
  • Мнения: 34
Здравейте и от мен Simple Smile Изчетох цялата тема,защото също получих обаждане от въпросната фирма за задължение към Глобул в размер на 189 лв.Странното беше че се обадиха на сегашния ми номер на Вивател,което ме изуми - от къде са го намерили??? И така един не много любезен възрастен господин ми обясни че ако не платя ще посетя спешна  помощ със счупена глава и на няколко пъти цитира домашния ми адрес,на който в момента живеят родителите ми.След като не ми издържаха нервите повиших тон,че пари няма да дам на никой докато не проверя за какво става въпрос и тогава ми се заяви "Е ще видиш сега как ще те накажа..." и ми се затвори.Отидох до Глобул от където ми се заяви,че да имам задължение от 2010.Проверих и наистина е така,бях взела карта на майка ми за която бях съвсем забравила.Съгласих се да ще платя разбира се задължението си е мое,тъй като съм безработна в момента поисках разсрочване на плащанията и ми се отговори "Няма проблеми",дори внесох 20лв,само толкова имах в мен, за да потвърдя че наистина имам желание да заплатя.При излизане от магазина ми се обади същия господин,на който обясних какво са ми отговорили от Глобул,към който имам задължение.И той ми се развика,че това са глупости и да платя до събота - вчера или ще ме осъдят най малкото...Та въпроса ми е - какво по дяволите,извинявам се за израза,да правя??? Нямам никаква възможност да заплатя в срок от 2 дни,НЕ ОТКАЗВАМ да го направя,просто искам разсрочване на задължението...едните се съгласяват,на който всъщност дължа пари,другите ме заплашват и ме изнудват... newsm78 Подобна картинка само в България може да се види! Разбира се от глобул ми отказаха да ми извадят разпечатка и да ми покажат за какво всъщност са тези пари и как са се натрупали.И как точно да платя,като не знам за какво плащам,сякаш ако след месец,когато стане чудо и ми изпратят разпечатката се окаже че има нередности ще ми върнат парите..... Наистина не знам какво да правя,толкова съм притеснена  Sad Не желая да се стига до съд разбира се,но изглежда на там са се запътили нещата.Ако някой може да ми даде съвет ще бъда много благодарна и се извинявам за дългия пост.

# 425
  • Мнения: 38
Чудя се,ако записвате разговорите и отидете в полицията какво може да се направи.
Както споменах по-напред освен,че имах нещастието да работя в тази фирма и аз имам задължения.
Още докато работех и на мен ми звъннаха да си искат парите,но бяха внимателни и за мое очудване и на мен ми звъннаха на номер,който имах от няма и месец и никой не го знаеше  newsm78
Така и не попитах от къде го имат.
Много лоша ситуация,как може да се държат като идиоти и да обиждат и заплашват?

# 426
  • Мнения: 3
 newsm78 забелязвам някакво раздвижване към февруари/март от новата ми любима фирма  Mr. Green тъкмо ги споменах с добро онзи ден и те взеха, че ми се обадиха. Викам в чужбина съм ала бала, да съм платила до понеделник, че иначе видиш ли нямало да ме пуснат на границата  hahaha #Silly Нито някой се представи с име, нито нищо...мдаа, ще платя в понеделник, кога го обявят за официален почивен  Mr. Green от 2008 ми е задължението т.е. вече е изтекла давността, освен ако не се "удължава" с писмата и прочие...въпреки, че хич не ми се видяха правдоподобни тия писма, ни входящ номер, ни сума за плащане, нищо. Пазя си смс-ите от 2010 някъде...през ден ми писаха " Ок, ако не платите до еди кога си, пускам изпълнителен лист в съда. Приятен ден ( Shocked Mr. Green)", смс-и пуснаха 10тина, ама май листа още пътува. Нищичко няма да плащам на уважаемите господа  Naughty

# 427
  • Мнения: 311
здравейте в крайна сметка интересно ми е има ли осъдени от СГ-ГРУП

# 428
  • Мнения: 16
Още докато работех и на мен ми звъннаха да си искат парите,но бяха внимателни и за мое очудване и на мен ми звъннаха на номер,който имах от няма и месец и никой не го знаеше  newsm78
Така и не попитах от къде го имат.
Най-вероятно чрез познати, работещи към съответния оператор. Поне по друг начин не си го обяснявам...

# 429
  • Мнения: 192
"....Ние обръщаме голямо внимание на вземанията на физически лица. В случай, че разполагате с документи, удостоверяващи Вашето вземане, ние сме готови да поемем събирането на Вашите вземания. По този начин пестите време и средства за продължителни съдебни процедури, като можете да разчитате на по-бърз резултат. Ние предлагаме индивидуален подход към Вашето вземане, като наблягаме на личния контакт с длъжника.

Информацията, която събираме за Вашите длъжници, в случай на неуспех може да бъде използвана с цел по-ефективно водене на съдебни мерки спрямо него. Също така може да се възползвате от нашите услуги за да се снабдите с изпълнителен лист срещу Вашите длъжници.

Ние разполагаме с доверени юристи, които могат да Ви представляват пред съдилища, ЧСИ и др.

За повече информация се обърнете към нашите служители......."
 Цитат от сайта на фирмата....май и аз днес попаднах в същия филм.....Още не съм решила как ще действам......

Последна редакция: чт, 29 мар 2012, 22:09 от Angie

# 430
  • Мнения: 34
И моята одисея продължава.....Звъняха още няколко пъти и все от различни номера,в един момент спрях да вдигам! Внесох още пари за погасяването на задължението,от Глобул няма отговор на жалбите ми,юрист ми отговори че са в пълното си право да изкупят задълженията ми,да не ме уведомят писмено,да ме заплашват и да ме осъдят,ИМАЛО ВРАТИЧКА В ЗАКОНА КОЯТО ИМ ПОЗВОЛЯВАЛА ВСИЧКО ТОВА!!! Просто няма какво да се направи,взимат ти парите и толкова!  #Crazy В момента просто стискам палци да успея да си погася задължението докато ми пуснат дело и да не се стига до съдилища,че там лихвите им били х10 и от 50лв накрая плащаш 500лв и повече...Нямам думи просто   bouquet  Мисля като приключа всичкия този цирк да посетя всеки един оператор и да попитам имам ли задължения към тях.....

# 431
  • Мнения: 129
И моята одисея продължава.....Звъняха още няколко пъти и все от различни номера,в един момент спрях да вдигам! Внесох още пари за погасяването на задължението,от Глобул няма отговор на жалбите ми,юрист ми отговори че са в пълното си право да изкупят задълженията ми,да не ме уведомят писмено,да ме заплашват и да ме осъдят,ИМАЛО ВРАТИЧКА В ЗАКОНА КОЯТО ИМ ПОЗВОЛЯВАЛА ВСИЧКО ТОВА!!! Просто няма какво да се направи,взимат ти парите и толкова!  #Crazy В момента просто стискам палци да успея да си погася задължението докато ми пуснат дело и да не се стига до съдилища,че там лихвите им били х10 и от 50лв накрая плащаш 500лв и повече...Нямам думи просто   bouquet  Мисля като приключа всичкия този цирк да посетя всеки един оператор и да попитам имам ли задължения към тях.....

Сменете си юриста ooooh!

Предишният кредитор е длъжен да съобщи на длъжника прехвърлянето и да предаде на новия кредитор намиращите се у него документи, които установяват вземането, както и да му потвърди писмено станалото прехвърляне.

Прехвърлянето има действие спрямо третите лица и спрямо длъжника от деня, когато то бъде съобщено на последния от предишния кредитор.
Лихвите са законни и надбавката от 10 пункта не значи по десет!
законната лихва за просрочени задължения, както следва:

1. в левове - основният лихвен процент на Българската народна банка за периода плюс 10 пункта

# 432
  • Мнения: 147
Здравейте!
Аз съм поредната търсена от СГ  Груп  Confused Имам задължение от март 2008г. за сумата от 48.35лв. Получавах няколко пъти заплашителни писма, че ще ми запорират заплатата, че ще получа забрана за излизането ми от страната и т.н. Бяха се кротнали малко допреди 3 месеца когато получих (не аз, а са го дали на съседите) Заповед за изпълнение на парично задължение от Районния съд в града. Приканват ме да заплатя в 2 седмичен срок сумата по банков път, в едно с лихви и разноски по делото или да пиша възражение ако имам такова. Не направих нищо по въпроса и не са ме търсили от тогава. Имам следното питане: предстои ми пътуване извън страната след около месец и ме притеснява това дали могат да  ме спрат на границата???
Ще ви бъда благодарна за компетентен отговор!

# 433
  • Мнения: 6 618
Здравейте!
Аз съм поредната търсена от СГ  Груп  Confused Имам задължение от март 2008г. за сумата от 48.35лв. Получавах няколко пъти заплашителни писма, че ще ми запорират заплатата, че ще получа забрана за излизането ми от страната и т.н. Бяха се кротнали малко допреди 3 месеца когато получих (не аз, а са го дали на съседите) Заповед за изпълнение на парично задължение от Районния съд в града. Приканват ме да заплатя в 2 седмичен срок сумата по банков път, в едно с лихви и разноски по делото или да пиша възражение ако имам такова. Не направих нищо по въпроса и не са ме търсили от тогава. Имам следното питане: предстои ми пътуване извън страната след около месец и ме притеснява това дали могат да  ме спрат на границата???
Ще ви бъда благодарна за компетентен отговор!

Не могат.
Да не правиш нищо обаче е грешен подход ,щом наистина дължиш тази сума би трябвало да я платиш ,а не да чакаш тя да увеличи .

# 434
  • Мнения: 1 972
Не разбирам някои пишещи тук и по-точно тези които знаят ,че имат задължения и питат как да постъпят ooooh! ooooh!  Ми платете си ги.....
Съвсем различно е когато ти вменяват такива без да си бил абонат,клиент....

Общи условия

Активация на акаунт