СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 380
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 885
  • through the wormhole
  • Мнения: 2 728
И аз това се питам, защото така и не разбрах, че са ми завели уж дело, как да разбера, дали е истина?
Една седмица мисля, че е срокът, а аз писмото го получих по пощата, след като беше минало времето..
Попитах в Районен съд по местоживеене, там ми казаха, че нямат общо с Арбитражен съд, да съм отидела там, е до София ли да ходя?
Недоумявам... призовката не трябва ли да се даде лично на човека, за когото е предназначена или на някого от семейството му и то в деня на нейното издаване(не знам дали "издаване" е точно казано)? А ако ги няма да я пуснат в пощата, че да си я вземат хората пак на същия ден?  Ако ги няма продължително време разбирам. Ама да ги пращат/пускат по пощата при свършен факт вече не го разбирам. За това се опасявам да не се случи и при нас.

Последна редакция: нд, 07 сеп 2014, 18:10 от Neutron Star

# 886
  • Мнения: X
Дано не се случи и при вас, в случая аз наистина си ги имам тези задължения, не лъжат, че имам да плащам на Глобул, но е нагло, че не ме уведомяват лично за всичко.
Реално аз нямам идея и изведнъж хоп - изненада и то пред свършен факт.

Чак ме е яд, че не си платих на време сметката, но много им се бях изнервила, че ми взеха номера и ми прекъснаха договора, а не бях закъсняла много с плащането...

# 887
  • Мнения: 75
Аз пак казвам, че в повечето случаи лъжат и нарочно плашат хората. Ако и когато има заведено дело, независимо в кой съд, то минава по реда на бързото заповедно производство - тоест, съдят ви, без вие да знаете това. Това става на базата на документи и извлечения от счетоводни книги, които страната-ищец трябва да представи в съда. След което, би следвало да получите Покана за доброволно изпълнение от съдия-изпълнител. Това и моментът, в който трябва да подадете възражение, което ще помогне делото да се води по нормалния ред. Тогава имате и възможността да спорите и доказвате дали дължите или не дължите нещо.
Една от най-често разпространените измами от страна фирми като С.Г. Груп, е да изпращат писма, които имитират доста успешно истинска Покана за доброволно изпълнение. Тя няма сила, добре е да го знаете.
Във ФБ има цяла група точно срещу С.Г. Груп.

# 888
  • Мнения: 11 571
Аз получих писмо от ЧСИ на адрес по лична карта. Понеже не живеех вече там са го дали на баща ми срещу подпис.
Енигма- не подвеждай хората!

# 889
  • Мнения: 75
Аз получих писмо от ЧСИ на адрес по лична карта. Понеже не живеех вече там са го дали на баща ми срещу подпис.
Енигма- не подвеждай хората!

Не разбрах? В коя част точно съм ги подвела? Не съм казала, че ЧСИ няма право да праща писма, писмата се пращат на последния известен адрес. Казах, че писмата на С.Г.Груп нямат тежест.

# 890
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
След което, би следвало да получите Покана за доброволно изпълнение от съдия-изпълнител. Това и моментът, в който трябва да подадете възражение, което ще помогне делото да се води по нормалния ред.

Възражение се подава , когато се получи Покана за парично задължение от съда, а не това ,което сте написали.
Моя мъж така получи една такава миналата година май месец, и се занимавахме с тези мошеници и със съда до юли тази година.....накрая спечелихме делото в райония съд, а те ми го обжалват в Окръжния съд, но и там спечелихме. Много са зле горките.....

# 891
  • Мнения: 48
Супер нагло от тяхна страна, да обжалват. Пълни идиоти.

# 892
  • при късмета
  • Мнения: 24 047
Супер нагло от тяхна страна, да обжалват. Пълни идиоти.
Нагло е разбира се, особено когато делото е спечелено на основание погасителна давност. Личи ти, че работиш във фирма за вземания или подобна, но критиките ти към хората са неоснователни. Щом за съда се неоснователни, твоите пък съвсем нямат значение

# 893
  • Мнения: 75
Ето инфо за това, как се действа при чл.410 от ГПК - когато ситуацията се развива по реда на този член от заповедното производство:

http://srs.justice.bg/srs/96-%D0%92%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B8%20%D … D0%B5%D0%BB%D0%B8

Последна редакция: вт, 09 сеп 2014, 19:42 от Enigma888

# 894
  • Мнения: 2 927
         В случаите, които обсъждаме производството се развива по реда на чл. 410 от ГПК. Възражение се подава след получаване на съобщение от съда за издадената заповед. Тя не е за незабавно изпълнение, изпълнителен лист не е издаден и ще бъде издаден само ако не постъпи възражение в срок от две седмици от връчването.
Скрит текст:
Възражение се подава след получаване на покана за доброволно изпълнение от съдия-изпълнител само в определени производства - по чл. 417 от ГПК. Те обхващат (най-общо) случаите, в които банки, лица, притежаващи запис на заповед или нотариално заверен договор за наем, държавни учреждения и т.н са се снабдили със заповед за незабавно изпълнение и изпълнителен лист. Едновременно с двете.

Последна редакция: вт, 09 сеп 2014, 21:22 от Хърмаяни

# 895
  • Мнения: 75
     Enigma888, не исках да се намесвам, но подвеждате потребителите.
     Възражение се подава след получаване на покана за доброволно изпълнение от съдия-изпълнител само в определени производства - по чл. 417 от ГПК. Те обхващат (най-общо) случаите, в които банки, лица, притежаващи запис на заповед или нотариално заверен договор за наем, държавни учреждения и т.н са се снабдили със заповед за незабавно изпълнение и изпълнителен лист. Едновременно с двете.
     В случаите, които обсъждаме производството се развива по реда на чл. 410 от ГПК. Възражение се подава след получаване на съобщение от съда за издадената заповед. Тя не е за незабавно изпълнение, изпълнителен лист не е издаден и ще бъде издаден само ако не постъпи възражение в срок от две седмици от връчването. Т.е. нито може да има изпълнително производство, нито да се получи покана за доброволно изпълнение. Ако хората пропуснат срока, вече не могат да възразят. Предлагам да си редактирате постовете по този въпрос (или помолете модератор да го стори). И аз ще редактирам моя след това.

Да, не съобразих, че при чл.410 нещата са по-различни, грешката е моя! Съжалявам.... По-нагоре сложих линк относно случаите, в които нещата се развиват по чл.410

Последна редакция: вт, 09 сеп 2014, 20:06 от Enigma888

# 896
  • Мнения: 1 306
добре де, а какво се случва, ако някой (заплашен със съд от СГ груп
), започне да погасява сметката си , да кажем с по 6-7  лв. на месец?
 
Дължа на Виваком  70 лв (всъщност дължи ги бившата ми съквартирантка, бях й взела карта на мое име и сега ми е съвсем ясно, че аз ще си ги плащам)
 
Е? Дали е вариант да плащам съвсем минимални вноски,колкото да се вижда , че има движение по сметката?

# 897
  • Мнения: 2 927
Е? Дали е вариант да плащам съвсем минимални вноски,колкото да се вижда , че има движение по сметката?
На този въпрос могат да ти отговорят служителите на Виваком. Малко се съмнявам да приемат плащане на такива малки вноски. Но нищо не пречи да попиташ.

# 898
  • Мнения: 1 306
Хърмаяни , благодаря ти!   bouquet
 Знам , че са смешно малки вноските, но истината е , че в момента
не разполагам с лични пари, а в заеми не ми се влиза... идеята ми е , че ще се види , че има някакво раздвижване по сметката
а  господинът,който ме търси е силно арогантен. Последния път ми крещеше "ама, ей, тъпа пръчко.....всичко ти знам МА....."
 Налага се да му вдигам , защото съм в процес на търсене на работа и не мога да си позволя да
не отговарям на непознати номера, а той все от различни номера звъни.
Мисля днес, като ми се обади да му обясня, че по препоръка на адвокат и аз , като него си записвам разговорите ни , както и че съм наясно , че няма никакви законови права да ме притеснява по телефона. А наистина ли е така  действително?  newsm78

# 899
  • Мнения: X
добре де, а какво се случва, ако някой (заплашен със съд от СГ груп
), започне да погасява сметката си , да кажем с по 6-7  лв. на месец?
 
Дължа на Виваком  70 лв (всъщност дължи ги бившата ми съквартирантка, бях й взела карта на мое име и сега ми е съвсем ясно, че аз ще си ги плащам)
 
Е? Дали е вариант да плащам съвсем минимални вноски,колкото да се вижда , че има движение по сметката?


Ако цесията вече е факт (Виваком са продали задължението ти на СГ Груп), плащане към Виваком е напълно безмислено. Ти вече нямаш отношения с тях. Не четох назад и не разбрах дали си уведомена за цесията.

Общи условия

Активация на акаунт