Злоядството...как да предизвикам интерес към храната???

  • 3 010
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17
Моят мъник е на година и половина и тежи 11 кг-84 см.Изглежда слаб на вид,но пък изяжда около 200 гр на ядене-значи 3 яденета+ плод и кисело мляко.Мисля че това е достатъчно,но от около годинката не наддава по много.
Отделно че аз  също му давам да си играе с нещо интересно или да гледа ТВ-иначе върти глава и не отваря уста.Наясно съм че не е много правилно,но иначе не яде.Имам опит с каката какво значи дете да не яде-тя не искаше да хапва ни с ТВ,ни с нищо.Е въпреки това порастна и сега е по-висока от мен и по нищо не личи че до 7-8 години хич не щеше да яде и не дефакто ядеше минимални количества.
Та не се притеснявай-опитай да не го насилваш а и АМ си го засища явно Hug

# 16
  • Мнения: 4 915
........ Единственното, което ме притеснява е, да не би да се превърне в навик, това хранене ще ям, другото не Thinking Защото на тази възраст си е необходимо едно определено количество(и качество) храна...

Не се притеснявай, бързо ще схване правилата. Нека яде колкото иска, ако прескочи, ще навакса после, но вероятно скоро ще влезе в ритъм, че на никого не му е приятно къркорещо коремче.  Wink
Знам, че е трудно, особено при първо дете, да решим да го "оставим" на глад, но не това е идеята - да го научим с глад. А да се придържа детето към режима на семейството, да не приема храната за някакъв специален ритуал, да не намразва яденето, и да си изгради правилни навици.

# 17
  • Мнения: 85
ames, сега като прочетох за голямото ти момиченце и се поуспокоих.Иначе и мойто маймунче ми се вижда слабичко, но важното е децата да са живи и здрави Hug Някъде четох, че на тази възраст трябва да изяждат около 250гр. на хранене. Е , аз се радвам, ако изяде 150 ooooh!
Free Soul , да наистина навиците се градят от сега. Както писах и по-горе, първо със себе си манията си трябва да се "преборя"  Embarassed
  bouquet  bouquet  bouquet

# 18
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
 Явно е много е трудно да накараш детето да се храни,ако то започва да трепети когато види лъжичката.Голямата ми дъщеря беше на годинка,когато два пъти я слагат на системи за да я подсилят от неядене.Синът ми го гонех до следващото хранене с по лъжичка и беше кошмар.Сега вече са големи здрави и силни деца.Малкото си хапва добре и с него направо се родих  Peace. На 10 месеца е и тежи 9,400 кг. Детето мечта  Wink .Няма нещо което да отказва и непрекъснато нещо си дъвче.въпреки,че върви в нормата засега ,май ще трябва да въведа ограничение,че ме е страх да не и се разшири стомахчето  Praynig.

# 19
  • Мнения: 236
Нищо му няма на детето ти. То аз и за моето голямо дете мислех,че е злоядо ама не съм го гонила въобще.На 1г беше 9кг,а се роди 4700! Смело мога да твърдя,че чак сега прояде човешка храна! От 3 седмици е на градина и там прояде ама не защото другите ядат. Първите 2 седмици беше обявил гладна стачка Simple Smile. И май му е станало ясно,че гладен не се стои.Там не е като в къщи-ако не яде ходи при дядо си да му даде вафличка Simple Smile. Две седмици се прибираше озверял от глад и ядеше и неща,кото никога не е искал и да опита даже. Та стигнах до извода,че детето трябва да е гладно за да яде. Няма да умре от глад. Трябва да се въведат правила,ама това и други са ти го казали.Аз в къщи го оставях от 1г и 10м да яде сам,че не си отваряше устата аз да го храня. Ама тогава варианти като супички отпадат.Радвах се ако изяде 3-4 лъжици от нещо ,но не съм го гонила за повече.Абе гоних го в началото ама мен бързо ми писва и го оставих сам да се оправя както може  Simple Smile.

# 20
  • Мнения: 3 066
имах едно злоядо момиченце в кариерата си на детегледачка и родителите й бяха вдигнали ръце от нея-ядеше банани и кисело мляко през уикендите с тях!След уговорка,че до 1 седмица ще е ок,започнахме с хранене на закуска,обяд и вечеря без снаксове или сокове между храненията които само запълват стомахчето й!Не пожела да обядва,предложих й ,после я пуснах от столчето и нахраних само брат й!Още към 15 часа търсеше нещо за ядене ,само вода пийна и така до 17 часа на вечеря изяде всичко,още 1ият ден и така години след това е здраво ,хапващо си дете с апетит !Просто не го насилвайте,изчакайте истинският глад да е дойде и тогава то само ще се нахрани!

Последна редакция: чт, 25 фев 2010, 18:23 от tanyatais

# 21
  • София
  • Мнения: 3 249
Таня...една седмица изчакване как звучи Rolling Eyes Накрая ме обвиниха, че съм садистка. Беше само на сок и вода и въпреки всичко отказваше да се храни...

# 22
  • Мнения: 3 066
Таня...една седмица изчакване как звучи Rolling Eyes Накрая ме обвиниха, че съм садистка. Беше само на сок и вода и въпреки всичко отказваше да се храни...
Още на първият ден се научи да хапва в определените часове и че ако не го направи ще е гладна! Родителите бяха най-доволните! Толкова отнема ако е твое дете и е свикнало да хапва междинно или нещо любимо да му се предлага ако не се е нахранило!Доводът е да се поощрява хапването на обед и вечеря ,а не да се поощрява хапването с гонене с лъжицата ,и мачиното предаване като предлага любимото-в случая банани и кисело мляко!
те ми се довериха ,както и много други семейства преди тях ,защото говоря от опит и с разбиране и най-вече обич,и афинитет към здравословното хранене на децата !

# 23
  • Мнения: 3 066
Таня...една седмица изчакване как звучи Rolling Eyes Накрая ме обвиниха, че съм садистка. Беше само на сок и вода и въпреки всичко отказваше да се храни...
Цяла седмица- а някой друг добронамерен дядо или баба ,тати да не езахранвал настрани детето ?

# 24
  • София
  • Мнения: 44 225
Има такива деца...колкото и да ти е чудно и не едно и две...

# 25
  • Мнения: 3 066
Има такива деца...колкото и да ти е чудно и не едно и две...
Знам че има,но все пак гладът БИ трябвало да надделява!Това е много време без резултат,има и друга причина-убедена съм!

# 26
  • София
  • Мнения: 44 225
ами би трябвало...е винаги...преди една мама беше писала пак, за детето й...та броеше му хапките и  примерно за един ден беше изяло 1 лъжичка супа, 3 солетки и 2 хаки филиика с нещо....и някакви такива количества...естествено това са си някакви периоди... но има...и не винаги остави го гладно, на другото хранене ще яде като ламя действа...
Най-често се пускат едни изследвания, които показват има ли друг проблем.... често няма такъв.

Както има и другата крайност, яде  нон стоп, повръща от преяждан и иска още, а родителя крие храната, а детето като види нещо за хапване и не му се даде почва да ридае като неяло с месеци...

# 27
  • Мнения: 3 066
И още нещо за да стимулирате интерес към храната позволявайте на детето да мие продуктите с вас,да помага с изсипването на нарязаните такива в тенджерата;да взема от пазара плодовете и зеленчуците ;да наблюдава как се храните заедно с него от същото ядене !Дано да има успехи!Много е трудно с такива деца!Но ако е качествена храната и с малко от нея ще има хранителни резултати,а ако са солетки или чипс или хамбургер,...то колкото й да изяде все ще  вреда!

# 28
  • София
  • Мнения: 3 249
Освен да ти го пратя моя на дресировка Mr. Green Яденето е сериозен проблем. Той яде всичко... Въпросът е, че не проявява желание, да не говорим сам да се храни...За въпросната седмица намеса нямаше (бяхме на море) иначе баба се "грижи" да му тикне нещо в устата

# 29
  • Мнения: 3 066
Освен да ти го пратя моя на дресировка Mr. Green Яденето е сериозен проблем. Той яде всичко... Въпросът е, че не проявява желание, да не говорим сам да се храни...За въпросната седмица намеса нямаше (бяхме на море) иначе баба се "грижи" да му тикне нещо в устата
Ясно,бях сигурна,че някой дохранва за да не яде ,иначе няма резон да не огладнее! Заповядай-Пловдив !
Предлагай разнообразна храна и нека вижда че и на вас ви харесва и с охота си хапвате,може и да се прилъже че е супер! Hug
Мъжа ми е бил такъв инат ,че  не е ядял с дни докато не му предложат каквото обияа,и днес е същият,яде само определен тип храни и все  Mr. Green!Все се молех детето ни да  не е злоядо като него,защото когато се сблъскат инат с инат(родител и дете ) става страшно!Бил е мършав много ,но е бил здрав!не се притеснявайте ,а предлагайте в часовете за хранене качествена храна, и без излишни емоции и без влагане на негативен елементІАко не го изядеш няма да получиш това,или няма десерт,или няма да станеш от масата....няма ползи от тях!Успехи! Hug

Общи условия

Активация на акаунт