2003 новите първолаци 2010/2011 - 2

  • 31 343
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Vivi , ние ще правим парти в детски клуб, където децата ще си получат удостоверенията. За подарък - не мога да ти дам съвет, пред мен стои същият въпрос. Отделно ,че имаме спорове колко пари да се събират и т.н. Та исках да кажа , че и аз ще се радвам на идеи.
 Колкото до комп - почти е забранен. Разрешавам от време на време по 1/2 час , още повече моят е и с очила ,та съвсем.
 ТВ има в детската ,с кабелна , и той работи нон стоп. Забелязах ,че когато гледа телевизора цял ден, вечерта получава главоболие. Така че гледам да ограничавам и него.

# 706
  • софия
  • Мнения: 2 543
За  компютъра - имам чувството, че на моята и е писнало от игри.Като кажа ставай става, преди беше мисия невъзможна. Не се застоява и час . Предпочита детските по телевизията. Но и там има фази на пристрастяване. Дано и това да отмине, че то от трън-та на глог. Laughing

# 707
  • Русе
  • Мнения: 7 803
От две седмици разрешавам ТВ по половин час през седмицата и 1 час през уикенда. Иначе няма отлепване. На РС-то още по-рядко но играе бойни игри. Буквенка, Цифренка и подобни въобще не вървят  Crossing Arms В стаята му има и кабелна и РС.

# 708
  • София
  • Мнения: 7 673
По дискутираните теми. Павел кара без помощни от 5-годишен. Обожава да кара колело.
За компютъра - изобщо не го влече. Досега да е играл няколко пъти на нещо по 20 минути и това е. Още по-добре. Нямам намерение да го светвам колко е забавно всъщност.  Wink

# 709
  • Мнения: 2 474
Вкъщи нямаме компютър и поради тази причина,когато седне на такъв е като зомбиран.Предстои да купим и от самото начало ще въведа правила.Със сигурност поне докато удържаме "фронта" ще бъда непреклонна по въпроса за компютър и телевизор в детската стая.

# 710
  • Мнения: 775
Jayshree, ето в тази тема пише и за 55то, но май няма много инфо.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=355647.0 .Ние ще сме в 11то живот и здраве

# 711
  • Мнения: 217
При нас компютъра не е на такава почит, но телевизора - ако я оставя цял ден ще си прекара там. Събота и неделя се измъква тихичко от нейната стая сутрин и си пуска ТВ-то в хола, без да ни буди, защото знае, че съм голям цербер и я дебна да не прекалява. Една вечер й казах да погледне сутринта печката и да запише какви цифрички пише там, за да се ориентирам в колко часа става, за да гледа детско.... е, беше станала в 7.15... А иначе сутрин като я вдигам за детска градина не иска да става...... Страшна работа е.
Колелото от миналата година го кара без помощни гуми, но си я мързи, честно казано... Едва ли не на сила я карам да го вземем в парка, а после не мога да я сваля от него..... Ама все още успявам да я убеждавам, де....

# 712
  • Мнения: 910
Моята прекрасна Велимира е родена на 21.02.2004 г., но ще бъде в първи клас през септември 2010 г.... Запишете и нас Simple Smile

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Бързичко се пълни темата. Аз ще има да наваксвам с четенето, но ... лошо няма.

Йоана от миналата година кара без помощните колела, но ние най вероятно ще купим ново колело за батко и, а тя ще кара това сегашното му.

А относно ваксината - ние не сме я минали, но това най-вероятно е, защото тя е родена ноември. Личната ни лекарка обикновено ни прозвънява по телефона, ако се налага да правим ваксина пък не сме се вяскали при нея дълго време.

Исках да ви попитам за децата от ЦДГ (за Пловдив конкретно) нужно ли е да подаваме молба за лятото, за да останат децата там. Искам да кажа, не е ли по подразбиране оставането им за лятото? Това, че са свършили "учебната година" означава ли на 100%, че ги изписват.

# 714
  • София
  • Мнения: 2 530
Vivi, а дали ще ви позволят да заведете дисководещ в градината? За нашето завършване ще наемем зала и аниматор, за да им връчат свидетелствата. Аз също мисля за подаръците и се чудя дали да не поръчаме колаж в по- голям размер, но не и прекалено голям от хубавите снимки на групата  newsm78.

# 715
  • София
  • Мнения: 15 281
bifana, преди време, за РД на едно от децата, майката беше поканила DJ-нямаше проблем. Днес говорих с една от учителките ни-не каза, че не може.  Rolling Eyes

Даруся, детето на сестра ми е в ЦДГ в Пловдив. Трябва да подаде молба. Като гледам, обаче, във всяка ДГ има собствени правила. Най-добре  е да попиташ във вашата.

# 716
  • Мнения: 226
anssi, много благодаря.....тази тема я гледах, има още една, две където се споменава 55то Simple Smile.....но няма много информация, затова реших да попитам в темата за първолаците....дано някои помогне!

# 717
  • Мнения: 14 133
Сашо, откакто се поорравило времето, все по-рядко обръща внимание на компютъра, за да гледа някое филмче.  Sunglasses
След градината играе до тъмно навън. През почивните дни се прибира по обяд само за да хапне и пак игра с "бандата".  Joy

# 718
  • София
  • Мнения: 4 397
Тези дни и аз ще вадя колето, че ми изпи мозъка за колелото, но ние до мината година карахме с помощни, сега казах на мъж ми като го извади да ги махне и да го учим да кара без тях  Peace
На рс-то по често се заседява зимата като сме си вкъщи, но сега като е топло само за навън мисли и има няколко детски който ги гледа и знае в колко часа са и ги дебне  Joy

# 719
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Колелото ми е мъка. Когато миналата година реши, че вече иска да кара колело /преди това бе фен на тротинетката/ бе голяма за колелетата с помощните колела и баща ми й купи голямо със скорости и т.н., но нещо я е шубе. Кара по 20 минути и то когато я държа, а аз все пак се уморявам да тичам и да я придържам да не падне. После й писва и скача на тротинетката.
Компютър не ограничавам, има си свой с Интернет, но само аз й пускам ако поиска игри за обличане, но те й писват бързо и после ако играе, играе нейните си игри - образователни и игри тип пъзел, за някои като Азада-та с баща й помагаме, телевизор - следи бакоганите, Батман и Уинксите, когато се присети. При все че половин ден е у дома, й се събира малко време за игра и гледане/ Тя сама си избира игрите, но от наличните в компютъра и филмчетата, ако иска да гледа, но повечето време си играе с играчките, навън, със сестра си и малко време й се събира. Почивните дни рядко сме у дома и затова и тогава няма смисъл да я ограничавам.

Общи условия

Активация на акаунт