2003 новите първолаци 2010/2011 - 2

  • 31 314
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 3 679
Привет,

За колелото - страх я е и си кара с помощните, но много рядко кара - няма особено желание.
От както се стопли времето всяка свободна минута е навън, рядко се застоява пред компа. Снощи играха с баща си на Wii-то, май то и е по-интересно за момента.

Нашта градина ще ги изписват в края на май и няма вариант за сборна група. Сигурно по бабите ще я разкарвам...майка е в болнични след операция и ще я гледа тя в Бургас, но дали ще се справи...

Понеже работя в рекламна агенция и сега ще им правя дипломите за градината, чакам да ми дадат само какво точно искат да пише и мисля другата седмица да ги пусна, че да не насилвам нещата.  Simple Smile
Ще им правят някакви албуми за спомен - показаха ни ги, не са лоши - като са готови ще видим  Simple Smile

Сега вече сме на вълна тоалет за тържеството. Все едни лъскави неща харесва това дете  ooooh!

Нещо ново относно ЦФО-то да е чул някой? Едни приятели казали на мъжО, че нямало да го въвеждат от тази година.  newsm78

# 721
  • Мнения: 1 194
И на мен това ЦФО ми се струва, че все още е в рамките на проект.
Никой не е наясно със сигурност. Може и да не успеят за тази година.

# 722
  • Мнения: 146
anssi, много благодаря.....тази тема я гледах, има още една, две където се споменава 55то Simple Smile.....но няма много информация, затова реших да попитам в темата за първолаците....дано някои помогне!
Писала съм и в друга тема Ние се записахме в Послушковци. Ще бъдат 2 паралелки Ние ще сме във втората. Бях леко шокирана от встъпителната такса 260лв. Shocked Първоначално бяха казали около 1 месечна вноска , която беше 130лв - сега 140лв , но чак пък 260лв Всъщност като се раздели  на 9 таксата за занималня излиза около 170лв / разбира се без храната/ Но в крайна сметка всеки си преценява .
Факт е обаче , че втората паралелка има още свободни места при вече записани 90 първоласника в 55 - то  ме кара да мисля, че цената е отказала доста  родители. Както и да е
По отношение на госпожите само това е сигурно , че ще бъде 1 госпожа сутрин и следобед Все още не са ясни учителките , които ще поемат двата класа на Послушковци. В момента преговарят с няколко госпожи Казаха ,че държат на доказани преподаватели и не правят оферта на всички.  Паралелките ще бъдат от 22-25бр Не останах с впечатлението ,че в сдружението се слуша думата на родителите, ако това има някакво значение за теб  

# 723
  • Мнения: 775
Аз пък прочетох тема за БЦЖ ваксините и ровя в нета, твърдят, че в много страни се бие само 1 БЦЖ и нямало данни, че реимунизациите имат смисъл. Писахте за Манту, та затова се сетих. Ще хвана личния да питам какво мисли, в БГ се работело по остарели и отхвърлени вече методи...а сега де Thinking

# 724
  • софия
  • Мнения: 2 543
За ЦФО днес питах госпожата- няма решение за сега. В четвъртък ни е родителската среща по въпроса- ще ни питат кой какво предпочита-  като досега, занималня или ЦФО. За мантуто нищо не ми каза личната, през ваканцията и биха тетраксим. На 7 навършени ли се слага или го искат за 1 клас?

# 725
  • Мнения: 146
За какви родителски  срещи говорите. Кога  подадохте заявление , кога се записахте , кога родителски срещи. Rolling EyesНие както се казва не сме 100% сигурни, че ще ни  приемат.  Първата родителска среща е насрочена за 08.06  По информационните табла и дума няма  за ЦФО Според мен си траят , защото повечето училища нямат база , а пък и пари няма Пък не може за едни да няма , а за други да има. Според мен ще има само там където родителите окажат натиск 

# 726
  • Мнения: 1 194
Днес ми се обадиха от училището, в което съм подала документи, да питат дали искаме ЦФО?
Ако да, до края на седмицата трябва да подадем молба.
Тези дни ще отида да разпитам по-подробно.
Чудя се и дали, след като ми се обаждат означава, че ще приемат детето в това училище, защото напливът е голям, а резултатите ги обявяват чак в края на май Thinking

# 727
  • Мнения: 1 194
За какви родителски  срещи говорите. Кога  подадохте заявление , кога се записахте , кога родителски срещи. Rolling EyesНие както се казва не сме 100% сигурни, че ще ни  приемат.  Първата родителска среща е насрочена за 08.06  По информационните табла и дума няма  за ЦФО Според мен си траят , защото повечето училища нямат база , а пък и пари няма Пък не може за едни да няма , а за други да има. Според мен ще има само там където родителите окажат натиск 

gushi-bushi , писали сме едновременно.
И аз това се чудя за родителските срещи.

# 728
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 522
Когато попълвах заявлението за у-щето, което избрахме за дъщеря ни имаше опция "целодневно обучение" - съответно с възможни отговори "Да" и "Не". Не се колебах за "Не", но се поинтересувах. Целодневно било до 16 ч., като задължителните по програма /вероятно не се изразявам правилно/ часове се разпределят сутрин и следобяд. Т.е. в следобедните часове децата от тези целодневни паралелки също ще са натоварени със задължителност, а не напр. със спорт, игра и писане на домашни. Освен това паралелките /при нас са шест/ ще се формират именно въз основа на този избор, който не подлежи на промяна в рамките на учебната година. Не задълбах в разговора, з де факто не ме интересува особено, но...
нали няма нормативноустановено нищо по въпроса целодневно обучение?
А и Неистово се настояваше каква умора било това за децата, пък и частните занимални били само по около 150 лв. месечно...що да мъчим децата си...



от тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=393078.45

# 729
  • софия
  • Мнения: 2 543
За какви родителски  срещи говорите. Кога  подадохте заявление , кога се записахте , кога родителски срещи. Rolling EyesНие както се казва не сме 100% сигурни, че ще ни  приемат.  Първата родителска среща е насрочена за 08.06  По информационните табла и дума няма  за ЦФО Според мен си траят , защото повечето училища нямат база , а пък и пари няма Пък не може за едни да няма , а за други да има. Според мен ще има само там където родителите окажат натиск 
Кара предучилищна в училище, същите въпроси са длъжни да зададат и в 4 ГРУПА Одз- откъде иначе ще знаят  каква е нагласата на родителите. Тези въпроси се задават и в заявленията за приемане в първи клас. Правят си проучване хората.

# 730
  • София
  • Мнения: 1 847
И ние ще разберем чак в началото на юни дали сме приети  Rolling Eyes

Дъщеря ми пък изобщо не обича колелета, кара скутер, сега съм й поръчала ролери. На компютъра сяда само веднъж в седмицата. Преди две години й забраних, защото я усетих че може да прекарат там по цял ден и че става по-добра от мен  Rolling Eyes, вече почти не се сеща, но в началото беше доста трудно.

Момичета, обсъждали ли сте раниците, каква сума смятате да отделите за раница? Загледах вчера раниците в тойса и направо бях в шок от цените  - повечето бяха към стотина евро, а имаше и по 200 Rolling Eyes

# 731
  • софия
  • Мнения: 2 543
Като подхванахме раниците, някой знае ли къде има най- голям избор на марката  Gabol?

# 732
  • Мнения: 4 970
Аз на мнооого голяма патерица да честитя рождения ден на Люби на krislubo! Да е жив и здрав и отличен ученик!  bouquet

Нашата раница е на Габол. Купих я миналата година от един магазин - мисля, че беше Svetla, на Витошка, между НДК и Патриарх Евтимий. Цената й беше доста прилична - 29 лв. Много съм доволна. Единственото нещо, което тогава не забелязах, е че няма страничен джоб за водичката. По-удобно е да има такъв джоб - това като съвет към вас. Сега Косето си носи водата в чантата и все ме е страх да не се разлее. Не сме имали инциденти, но...
У нас положението с компютъра и телевизора е страшно. Телевизорът работи непрекъснато, но това не означава, че непрекъснато го гледат. Добре, че малката утре тръгва на градина, та ще ограничим гледането. Компютърът се ползва ограничено, но ако го оставя може и цял ден на него да прекара. А и малката почна да играе игрички. Нея поне ограничавам с игрите на Улица Сезам, та има образователен момент. Laughing Научи се да брои на английски по-правилно, отколкото на български. Laughing

# 733
  • Мнения: 14 133
Честит рождена ден на irka!   bouquet
Да е много здрава и обичана!  Heart Eyes

# 734
  • Мнения: 3 042
Честит рожден ден и от мен, Ирка!
Щастие и любов ти пожелавам!

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт