Венеция, какво, къде, за колко..... - 2-ра тема

  • 98 500
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 282
Мерси,delda!   Hug  bouquet
Края на март ще е и денят няма да е от най-дългите. Grinning
А знае ли някой колко време е горе-долу пътят с корабчето до Лидо,ако се хване от Сан Марко ,за да преценя дали ще успеем да го вмъкнем за някой преди обед или ранен следобед? Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 914
Да се запиша и аз в темата, да не изпусна нещо случайно!

# 17
  • Мнения: 124
Само скоквам за да ви кажа, че се завърнах!
Който се е влюбил веднъж във Венеция, си остава вечно влюбен в нея.
Изкарахме си прекрасно и този път Simple Smile ! При първата финансова инжекция, пак ще съм там.
Това е мястото за почивка, далеч от автомобили и много шум.
Утре ще разказвам подробно със снимки!
 Hug

Последна редакция: вт, 02 мар 2010, 23:58 от rosi_bosi

# 18
  • Мнения: 282
Добре дошла,rosi_bosi ! Hug
Ще се радвам да споделиш преживяното! Grinning 

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 275
Ние пътувахме от Сан Марко до Лидо,мисля,че си беше поне час пътя. Но си струва, минава се покрай парка им,акостиралите яхти. Самия остров Лидо има помпозни сгради и хотели,баровска работа.

# 20
  • Мнения: 107
Здравейте, и аз се записвам за темата! Февруари бяхме в Рим и сега плануваме юни да отидем до Венеция.

# 21
  • Мнения: 124
Набързичко да разкажа и аз за моята Венеция Simple Smile
Първо улучихме страхотно време Heart Eyes Пристигнахме със слънцето и си тръгнахме с него  Mr. Green
За 3 дни се загубихме 30 пъти - няма такова удоволствие...
Хапвахме най-вкусната лазаня и пихме най- прекрасното кафе....
Далеч съм от мисълта да превъзнасям Венеция, но това място е вълшебно и трябва да се преживее, а не да се разкаже  Simple Smile Всички тесни улички, малки мостчета, песните на гондолиерите, шума от колелата натоварните колички в ръцете на работния персонал, аромата на вълшебното кафе и прясно изпечените кроасани..... няма да намерите никъде по света.
Три дни подред, всяка сутрин ставах към 8 ч и отивах в отсрещната кафетерия за да купя така мечтаното кафе и пресен кроасан... Това бяха едни от най-прекрасните сутрини в живота ми - толкова рано срещаш усмихнати, приветливи и щастливи хора, които превръщат целият ти ден в едно истинско чудесно изживяване! Колко малко му трябва на човек, а защо това в България не се случва Sad

За хотела  - казва се Casa Fornaretto. Най доброто ми попадение от както ходя по света и у нас. Уникално място, всички екстри, огромна стая, перфектна чистота и всичко това за 44 евро на ден (без закуска). То всъщност не е хотел, защото няма рецепция. Чекираш се в съседен хотел (Casa Rosa), дават ти ключовете и повече не виждаш никой. Почистваха всеки ден ПЕРФЕКТНО и даже ми сгъваха пижамата (нещо което не се е случвало от както съм си я купила  hahaha). В този ред на мисли, може да ми се сърдите но не мога да не споделя мнение.... Много се чудя на всички, които спят в Местре....Какво му е евтиното на Местре? Давате същите пари за транспорт и винаги сте зависими от него. 4 пъти минавам от там и направо съм в чуденка, как хората спят там, като има евтини фантастични хотели в самата Венеция.... А всичко във Венеция е на една ръка разстояние...

Иначе програмата бе следната - първия следобед - разходка из Венеция. Втория ден - разходка по островите. 3-ти ден - Венеция пълен обход! Разстоянието от Сан Марко до Лидо е 20-30 мин.Ние така и не се решихме да слезем на Лидо - като видяхме автомобилите - решихме че това не е за нас. Но за това пък изкарахме прекрасни часове на Бурано (другата ми слабост), малко на Мурано и Пунта Сабиони!

Препоръчвам 2 ресторанта: още от миналия път - любимата ми Пицерия La Perla (намира се зад църквата Санти Апостоли), срещу входа на киното! А втория е "Agli Artisti" - в една малка тясна уличка до СанМарко. Цените са мнгоо добри и всичко е толкова вкусно, особено в Ла Перла....Направихме опит да седнем и на още един, но много се ядосахме и си станахме от заведението, защото цените отвън и вътре бяха различни, и като селски тарикати почнаха да ни свалят цените, само и само да останем.
Имахме и екстра преживявания - сирени виеха заради идващият прилив, натъкнахме се на папараци, чакащи Анджелина и Брат да излезнат от един дворец, загубвахме се много пъти и намирахме уникални приказни места! Накрая ни друса яка турболенция - тъкмо да ни подсети на къде се връщаме  hahaha

Това е моята Венеция! ПОжелавам незабравими преживявания на всички, които им предстои да я посетят. Венеция е място за почивка и удоволствия, тя не е място за шопинг.
Ето малко снимков материал ТУК

Последна редакция: ср, 03 мар 2010, 16:37 от rosi_bosi

# 22
  • Мнения: 282
Прекрасни снимки! Heart Eyes Hug
Записвам си имената и упътването за ресторантчетата.

Между другото сега разглеждайки снимките  установих,че с теб се познаваме. Wink

# 23
  • Мнения: 124
Прекрасни снимки! Heart Eyes Hug
Записвам си имената и упътването за ресторантчетата.

Между другото сега разглеждайки снимките  установих,че с теб се познаваме. Wink
Хмммм, бързо строй се преброй се на лични hahaha

Да не е само спам - взех 2 визитки от пицерийката "Ла Перла" Wink
Тя е на адрес: 30131 Venezia - Cannaregio 4615 (fronte Cinema Giorgione)

A ресторанта "Agli Artisti" (не го бъркайте с хотела - нямат нищо общо) се намира ТУК

Последна редакция: ср, 03 мар 2010, 18:06 от rosi_bosi

# 24
  • Мнения: 2 861
Момичета, когато бях малка имаше един филм, мисля че беше няколко серии, и се казваше "Венеция през зимата". Имате ли някакъв спомен и дали може да бъде изтеглен от някъде  newsm78

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 275
Този филм и аз го помня, по-късно намерих книгата, дадох я някой да я чете и се изгуби. Когато се върнахме от първото ходене до Венеция си я намерих от антикварна книжарница и пак я прочетох. Чудесна е наистина.

# 26
  • Мнения: 282
Я да издърпам темата за тази красива Венеция на първата страничка! Mr. Green
Момичета,някоя от вас ще сподели ли какви са актуалните цени на гондолите? Rolling Eyes Дали кризата поне лекичко не ги е засегнала или няма такова нещо?

# 27
  • Мнения: 1 894
На нас ни предложиха за 50 евро.

# 28
  • Мнения: 124
На нас ни предложиха за 50 евро.
50 евро направо си е удар в десетката!

Taffy ние така и не се осмелихме и този път! Заради външният им вид. Иначе да ги снимам и гледам отстрани много ме бива Mr. Green

Последна редакция: пт, 05 мар 2010, 23:54 от rosi_bosi

# 29
  • Мнения: 282
На нас ни предложиха за 50 евро.
50 евро направо си е удар в десетката!

Taffy ние така и не се осмелихме и този път! Заради външният им вид. Иначе да ги снимам и гледам отстрани много ме бива Mr. Green


О, цената много ми хареса,обаче дали ще се намерим с този гондолиер ,дето ви е отправил такава оферта,beca?! Party
Ама пък тази цена да не е само колкото да се качим за снимка?  Joy

rosi_bosi,че какво им е на гондолите,виж какъв хубав външен вид имат на снимките! Laughing Осмелявам се аз,само да има кой да ме качи. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт