Венеция, какво, къде, за колко..... - 2-ра тема

  • 98 456
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 893
Идея нямам, казаха ни я както си вървяхме, не сме ги питали.
За мен е немислимо да се кача на гондола, затова не се интересувах подробно.
Даже от хотела ни дадоха оферта, която мисля също не беше лоша, но не мога да си спомня цифрите.
Ако не ти е много спешно, ще помоля мои близки, които ще са там следващата седмица, да проверят по-подробно.

# 31
  • Мнения: 282
Мерси,beca,но няма нужда!    bouquet Hug
Просто ми беше любопитно.Така или иначе след три седмици ще разбера.  Grinning

# 32
  • Мнения: 124
Taffi ще ги видиш с очите си гондолите - накичени като циганско ферари и с едни трагични орнаменти (всъщност те ме дразнят)Mr. Green
Иначе има такиииива гондолиери, хммммм да се чудиш сама ли да се возиш или с мъжа си hahaha hahaha hahaha

# 33
  • Мнения: 644
Taffi ще ги видиш с очите си гондолите - накичени като циганско ферари и с едни трагични орнаменти (всъщност те ме дразнят)Mr. Green
Иначе има такиииива гондолиери, хммммм да се чудиш сама ли да се возиш или с мъжа си hahaha hahaha hahaha
Е,  това беше яко Joy Joy Joy

# 34
  • Мнения: 282
Иначе има такиииива гондолиери, хммммм да се чудиш сама ли да се возиш или с мъжа си hahaha hahaha hahaha
Е,  това беше яко Joy Joy Joy
Звачи ще изплакна очи с красиви италианци. Blush Laughing
Сетих се за още нещо:знаете ли дали имат  почивен ден Дворецът на Дожите,катедралите и т.н.? newsm78

# 35
  • Мнения: 166
 За Doge's Palace Opening times:

From 1st November to 31th March
9am - 6pm (ticket-office 9am - 5pm)

From 1st April to 31st October
9am - 7pm (ticket-office 9am - 6pm)

Closed on 25th December and 1st January

Някои базилики затварят по обяд.

# 36
  • Мнения: 282
delda,мерси,но аз съм го гледала това работно време. Hug
В такъв случай излиза,че явно няма конкретен почивен ден от седмицата.

# 37
  • Мнения: 166
Така излиза, иначе не биха пропуснали да напишат .

Последна редакция: нд, 07 мар 2010, 19:31 от delda

# 38
  • Мнения: 2 852
Този филм и аз го помня, по-късно намерих книгата, дадох я някой да я чете и се изгуби. Когато се върнахме от първото ходене до Венеция си я намерих от антикварна книжарница и пак я прочетох. Чудесна е наистина.
Belle Fleur, Благодаря за информацията! Може ли да напишеш кой е автора на книгата, моля  Praynig
Майка ми не ми даваше да го гледам много този филм, защото имаше любовни сцени. От време на време успявах скришом да хвърля някое оче  Blush

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 1 270
Добро утро!
Автор на книгата "Зимна Венеция " е Еманюел Роблес. Този екземпляр,който си купих е на издателство "Христо Г Данов"1984. Филма се казваше "Венеция през зимата" наистина, но сега гледам книгата-заглавието е малко по-различно. Дано успееш да я намериш.
Мисля, че в предната тема коментирахме италианските мъже. В общи линии освен гондолиерите, друг симпатичен италианец не видях. Идват ми дребни за моя вкус.
Иначе са поддържани, с шалчета, добре ухаят. Надявам се да не съм обидила дамите, омъжени за италианци. Споделям лично мнение от мъжете, които срещнах по улиците на Верона, Виченца, Венеция, Падуа и Бергамо.

# 40
  • sofia
  • Мнения: 482
Ехе, чак и аз се размечтах...
И ние - другия петък - живот и здраве - сме там... Flutter Само за един ден - та в този ред на мисли - какво задължително трябва да видя?...
Роси, много хубави снимки. Браво! И тези Никон-ци какви цветове издокарват - хареса ми! А и това, че няма хора и пеизажите са доста изчистени - само за снимки...
А зимна Венеция - страхотна снимка на мацката с червения чадър... Но, все пак, дано и ние да НЕ хванем такава Венеция... hahaha

# 41
  • София
  • Мнения: 10 005
Мацки, вече мога да се похваля - пак ще ходим в посока Венеция. Обаче имам питане - какви са вариантите да се стигне до Лидо ди Йезоло.
Единият за който знам е, че има шатъл от Тревизо, който минава през Местре и оттам отива до Лидо. Това обаче не ни устройва, тъй като полетът пристига сравнително късно и мисля да останем да пренощуваме в Местре или Венеция.
Другият знам, че е по вода, но как точно се отива (коя линия, откъде, за колко време, с какви билети) до Лидо ди Йезоло.

# 42
  • Мнения: 177
Здравейте!
Още се двоумя за една малка разходка до Венеция...
Който е летял с  Wizz, може ли да сподели за колко време се стига от летището до Венеция?
Мисля да сме с две нощувки във Венеция
Кога трябва да тръгнем от Венеция за летището(колко време да предвидя до полета)
Шатъл до Венеция има нали?Колко ще ми струва?Друг по-удобен или по-евтин транспорт има ли?
Това ме интересува за сега!Ще съм ви много благодарна за помощта!!!

# 43
  • Мнения: 1 893
От летището до Венеция предвидете 45 минути.
Автобусът, предвиден за полета до София е в 11.15.
Не го пропускайте, макар да има време, понеже когато ние пътувахме, дойде пълен и не ни взе.
Та чакахме около 20 мин. да ни пратят друг.
За по-евтин не знам, но по-удобен няма. Двупосочен билет струва 9 евро.
Само да си кажа, че две нощувки ми се виждат твърде малко.
Особено ако имате закъснение при пристигане (както стана с вчерашния полет).

# 44
  • Мнения: 124
Само да кажа и тук, че хотела в който бяхме Casa Fornaretto го няма вече в hoteltravel.com Sad Нямам идея защо са го махнали!
Така че го търсете през други сайтове!
Taffy ти си късметлийка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт