Наркотиците- "патерица" или модерното зло

  • 15 492
  • 333
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 7 947
Върха, просто нямам думи вече  Joy

# 301
  • Мнения: 215
що бе  viliko,какво толкова има,просто си е нещо нормално тревичката тук

# 302
  • Мнения: 2 134
А знаете ли колко струва една такава цигара?
Сигурно не е скъпо след като учениците си позволяват ...

# 303
  • Мнения: 405
 ooooh! В тази тема се чувствам някак си все едно обяснявам на баба ми, че да ми се виждат презрамките на сутиена под потника не е неприлично...   Laughing   /изключвам няколкото души, които са в час/

Моля ви се, дами, в кой век живеем, време е да бъдете по-образовани относно социалните - ъндърграунд въпроси на обществото, още повече, че сте и майки в крайна сметка. Има достатъчно материали в интернет по въпроса, и не, не говоря за статиите тип "24 часа" които обясняват как всеки започнал да пуши трева , рано или късно започва да друса с хероин например..  Peace

Красива белла, не е скъпо. Скъпо ще стане ако се легализира и започне да се продава по специални кафенета на лица над 18 години. /което намирам за доста удачен вариант/

# 304
  • Мнения: 62
Цените тук започват от 12 до 32 лв за грам, зависи от качеството. София, България, Младост Simple Smile

# 305
  • Мнения: 2 134
12 лв за грам марихуана? Това са 3 кутии цигари!

# 306
  • Мнения: 62
Е, чак 3 не.... едно бяло боро е 5 лв вече.

Кокаинът си държи 140 за грам, може да се намери и за 120, но не си струва икономията, понеже има много примеси.

# 307
  • Мнения: 2 134
Кирк,харесват ми постовете ти!
Защо полицайте претърсват момчетата за марихуана след като това е нарушаване на правата?
Може ли една такава цигара,да те откаже от никотиновите?

# 308
  • Мнения: 62
Полицаите претърсват, понеже имат това право - законът, както и презрелите майки не правят разлика между наркотици като хероин и трева.
Затова съм говорил много със сина си, ако му е възможно, да не пуши навън (имам предвид по градники и паркове)- рискува твърде много - за една цигара да го закопчаят като убиец.

Не вярвам да може тревата да те откаже от никотина. Още повече, че често децата слагат тютюн в тревата, за да гори по-бавно и да стане малко повече. Може би на някои хора е помогнала, но по-скоро като седатив за нервността, в която изпада пристрастен пушач, когато му скриеш цигарите.

# 309
  • Мнения: 2 134
Но те пушат точно по градинки!
До къде може да се стигне със зависимостта от марихуаната?
Точно по тези теми разговаряме и наистина научно е доказано,че вредата от никотина е по-голяма!

# 310
  • Мнения: 62
В интерес на истината, една цигара трева е по-токсична или приблизително толкова,колкото , а де? да не каже голяма дума, но няколко цигари, че дори май и повече.
не помня, тъй като сухите статистики са ми малко лицемерни.
един вид, ние дишаме изпарения на икаруси, седим на климатици, пушим тютюн (пасивно или не), караме таралясниците на европа и изведнъж - сакън ша са натровим!
зависимост към марихуана МОЖЕ да се наблюдава при много, ама много редки случай, като ВИНАГИ тя е СЛАБА и изцяло психична, т.е. не лягаш болен с болки в кокалите и мускулите, а просто си изнервен като тютюнджия без виктори Simple Smile
Но, повтарям, това са изключително редки случай. Споменавам ги, понеже съм чел за няколко такива в сетовен мащаб.
Както не е открива летална доза трева, така и няма физическо пристрастяване към нея.
Аз не съм пушил от около 2 седмици, понеже ми предстоят неприятни изследвания и реших да си почина. Какво да ти кажа, не съм полудял или умрял. Дори не се сещам.
Моето отношение към дрогата е - като има, давай, като няма-няма.
Имам много познати които пушат - с голяма част от тях работи по съвместни проекти и сме пътували зад граница без трева. Никой никога не е измрънкал да ходим да търсим, че ще изпукаме.
Напротив. При тревата, след пауза от пушене около 2-3седмици напушването е много по-приятно - това за редовни потребители като мен. Та през тия паузи, ако се сетя за трева, само се усмихвам колко ще е хубаво като си запаля по-нататък. И това е.
Аз съм в пъти по-пристрастен към тютюна. Факт. Треперя, когато нямам цигара.
Правете си изводите.

# 311
  • София
  • Мнения: 12 125
ooooh! В тази тема се чувствам някак си все едно обяснявам на баба ми, че да ми се виждат презрамките на сутиена под потника не е неприлично...   Laughing   /изключвам няколкото души, които са в час/
По въпросите свързани с наркотиците и токсикоманията като цяло от години няма нищо ново, което да скандализира баба ти. За мен нещата са прости- онези, които преди ставаха битови алкохолици без да го знаят сега стават наркомани без да го знаят.
Но от позиция на незнанието си да претендирате, че махате кюфтетата от очите на някой е не просто смешно, а направо безумно. не всеки, който има тяло е лекар, и не всеки, който се друса е специалист по научните измерения на въпроса. Мисля, че е повече от ясно, че малцина злоупотребяващи биха признали, че правят нещо сериозно, а не безобидно. Дори любимите ви хероиномани след години злоупотреба продължават да твърдят, че взимат от време на време, колкото да минава време. същото е и с алкохолиците и с онези, които пушат трева всеки ден.
И не, с цигарите не е същото, защото те нямат психоактивна субстанция. Има пристрастяване, но няма база за сравнение с наркотици от какъвто и да е вид. И пушещите марихуана не е лошо да се пообразоват преди да продължат да сипят мъдрост тук.

Кърк
знаеш, че си ми слабост, но не вярвам и на дума от написаното от теб. Като градиш образ на токсикоман поне и ти се информирай предварително. Ако искаш ще ти пусна сламки на лични да не се излагаш.

# 312
  • Мнения: 62
кое по-точно ти звучи недостоверно?
за тоскичността на тревата? там съм малко бос, признавам си, но по дочути източници цитирам не за друго, ами да не излезе че понеже я ползвам, си затварям очите за токсичността й.

приветствам всякакви аргументи в мой ущърб - едва тогава човек се учи.
ще се радвам, ако отделиш време.

# 313
  • Мнения: 26
За съжаление темата доказва, че има все още скандализирани "баби".

Следя темата, но някак си в този формат не ми се струва особено полезна, освен ако целта не е да изразим искреното си възмущение.

Няма спор, че наркотиците могат да бъдат опасни, но е факт че наркоман се е превърнало в нарицателно за всеки, който е опитал повече от веднъж. Е, аз съм наркоманка, но защото съм пристрастена към тютюна, зависимост която не мога да преодолея все още. Но не смятам, че сравняването на алкохол/ цигари/ хероин/ кокаин/ трева не е адекватно, защото всяко едно е различно, с различно действие и последици.

Мненията на Кърк са ми полезни, все пак той е баща на тийнейджър и има опит. И ще се радвам ако има повече такива мнения, които споделят опит, а не само прочетени статии в популярни ежедневници. Ще ми се да съм подготвена, когато някой ден ми се случи да съм в подобна ситуация и ми се ще детето ми да не се притеснява да сподели с мен, че е пушило трева. Защото, за съжаление, много майки, които смятат пушенето на трева за смъртен грях, ще разберат с голямо закъснение ако, не дай си боже, има причина за притеснение.

Та с две думи, мисля, че ще е по-ползотворно за всички да продължим по темата, било с личен опит, било с някакви разумни доводи. И да не нападаме малкото хора, които се опитват да го направят.

# 314
  • София
  • Мнения: 12 125
зависимост към марихуана МОЖЕ да се наблюдава при много, ама много редки случай, като ВИНАГИ тя е СЛАБА и изцяло психична, т.е. не лягаш болен с болки в кокалите и мускулите, а просто си изнервен като тютюнджия без виктори Simple Smile
Зависимостта, Кърк, има много измерения. Елементарен източник по повод зависимостта при употребата на марихуана. "Марихуаната предизвиква както психическа, така и физическа зависимост. Доказателство за това са откритите от учените през 2001 г. канабисни рецептори в човешкия мозък, които са чувствителни към активната съставка на марихуаната /THC/. Когато веществото постъпи в организма, тези рецептори реагират на THC, усвояват я и предизвикват характерните симпотми на „напушването” - смях, релаксация, променени възприятия и т.н. При редовна употреба рецепторите се приспособят и свикват да получават определено количество от веществото. Когато човек спре да употребява, настъпва глад за веществото и се появяват симптомите на абстиненция (отпадналост, раздразнителност, безсъние и др.). Тези неприятни усещания карат хората да вземат марихуана, за да се почувстват добре отново. " http://www.drugsinfo-bg.org/bg/drugs-myths.html
Има и много други източници, но е важно да следиш статиите, които с дата максимално близка до днешния ден.
Освен зависимостта повечето дългогодишни пушачи на марихуана развиват своего рода параноя, но различна от кокаиновата. Те смятат, че всички знаят колко са тъпи, грозни и тн.

И най- голямата самозаблуда е, че е нещо безобидно. Т.е. няма кой знае какъв ефект. Ако е така защо изобщо се пуши всеки ден, че и по няколко пъти на ден? за това упражнение си има цигари.

При всяка зависимост най- голямата заблуда идва от липсата на кой знае  какъв ефект след по- продължителна употреба. така човек все повече се убеждава, че не прави нищо особено, а пропуска факта, че вече се налага да пуши, шмърка или да се боде, за да се чувства нормално, а не за да се чувства по- различно. Това е едно от измеренията на проблема, което най- често убягва на злоупотребяващите.


А казвайки, че не вярвам на думите ти имам предвид това, че си се самонабедил за токсикоман. Човек, който редовно взима кокаин, трева и още нещо след година има вече сериозни изменения, които се виждат от километър. Не казвам, че не си взимал никога нищо, но определено преувеличаваш или откровено си измисляш. Но няма лошо, хубаво е да има провокация, за да се пише по такава тема. Намирам изявите ти за иключително полезни от тази гледна точка.

За съжаление темата доказва, че има все още скандализирани "баби".
Ех, бре профайлъри. Ще ме уморите от смях.  Joy hahaha JoyНяма да си прилагам биографията, защото предпочитам да продължа да се забавлявам с подобни умотворения. И ако искате да се учите от извора и наркомани да ви обяснят как стоят нещата да ви кажа къде да отидете, за да получите информация от най- първа ръка?

Общи условия

Активация на акаунт