От кога може да слагаме възглавница?

  • 19 859
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 310
Аз сложих, когато синът ми беше на 2 години. До тогава не искаше да спи на възглавка.  Peace

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
И до ден днешен моята дъщеря /2 г./не иска да спи на възглавница.макар че има такава още откакто си я доведохме вкъщи след родилното.Но тя е една малка и тънка-не знам дали има и 4мм.Те още в родилното под главичките им слагат тънки пеленки,та няма проблем и вкъщи да се слага,стига да е тънка и почти да не се усеща от детето,че може и дане му е удобно.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 603
Дъщеря ми е на 2 и половина и още спи без възглавница.

# 33
  • Мнения: 479
Според ортопеда, който ни консултираше 5-годишния батко, възгл. с цел повдигане на главата може да се предлага на детето не по-рано от края на 1 годинка, когато гръдният кош стане достатъчно голям спрямо главата (защото до тогава главата е сравнително голяма и няма нужда да се повдига).

Тия, тънички, бебешки възглавнички според мен не влизат в сметката "повдигане на главата", защото те моментално се сплескват по средата и просто фиксират главата в някакво положение.

На моя син му предлагах възглавница "детски размер" ,той  заспиваше на нея, но после през нощта се разместваше. Бързо я махнах и сложих една по-широка, но ниска, че да може да я нацелва поне малко п/з нощта, а иначе - той определено си искаше да заспива на възглавница.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 150
Почти от самото начало му сложих възглавница, но е такава, че да държи бебето леко под наклон. Много връщаше след хранене и затова я купих. Твърда е и заема цялата широчина на леглото, така че няма опасност да се задуши.

# 35
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 567
Каката от новородена спи на възглавничка. Бебето сега спи на леко повдигнат матрак, т.е. възглвничката е под матрака.

# 36
  • Мнения: 641
Аз към 7 месец и сложих възглавничка от тези бебешките,ама тя не е много очарована и си спи почти всяка вечер без нея.

# 37
  • Мнения: 1 558
Аз слагам възглавница от самото начало-много тъничка Peace

# 38
  • Мнения: 221
И аз и слагам много тънка възглавничка,все пак аз спя на 2 и някак не си представям да спи без възглавница

# 39
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 758
На голямата на около 3годишна възраст, когато спря да се върти из леглото. Преди това слагах, но биваше изхвърляна.
На малкия още не съм слагала

# 40
  • Мнения: 79
И двете ми деца са с възглавнички от самото начало, поради рефлукс.
На баткото му махнах възглавницата, когато проблема премина, а сега спи на съвсем ниска.

# 41
  • Мнения: 1 546
Сложих възглавница, уж детска, но си е баш възглавница  Mr. Green преди месец. Мисля, че й харесва, а като й омръзне сама се свлича надолу в леглото. Grinning

# 42
  • Мнения: 57
Някъде към 2-ри месец му сложих ниска възглавничка.

# 43
  • Мнения: 260
Започнах да и слагам една много нисичка, преди 2-3 месеца, защото като я приспивах на нашето легло и тя се наместваше на нашите възглавници с думите:"Анито спи гаджата"  Laughing, т.е. Анито спи на възглавницата. Друг е въпроса, че много се върти и рядко е на "гаджата".

# 44
  • Мнения: 718
На годинка и три месеца все още не ползваме.

Общи условия

Активация на акаунт