Въпрос за направление за раждане и обменна карта - казус

  • 8 008
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 30 142
Цитат
Missence, в болницата, в която ще раждам (Окръжна) нямат договор с Доверие и там няма координатор, който да питам. Питах координатора, който ни движи нещата в офиса, който пък се свърза с Доверие. Казали са аз да платя всичко в болницата, да вземам фактури и после те ще ми осребрят всичко вкл. и ВИП както си писала и ти, но без избора на екип. Видя ми се тъпо за дам Х лева (предполагам няма да са под 1000-1500), които да чакам после да и връщат от фонда (макар, че не ги бавят много), затова се замислих за раждане по НЗОК, защото тогава ще платя само 550 лв за избор на екип.   
 

да, да точно така беше и ВИП-а, НО без избор на екип. А, за Окръжна май наистина така стояха нещата, иначе не ги бавят парите. На мен принципно болнички, фактури за лекарства, прегледи и т.н. ми изплащат в рамките на 7-10 дена от датата на представянето им, но и аз раждах по НЗОК и плащах само за екип. Стаите си бяха супер и не ми се стоеше сама във ВИП-а  Peace Иначе всички изследвания по време на бременността ми ги поеха "Доверие", нали знаеш, че имат договор и с "Фемина" за 3Д, БХС и ФМ  Peace

# 16
  • Мнения: 1 125
1. Направлението се издава от лекаря, следил бременността - това е личният лекар или АГ. При тебе, след като до сега не си регистрирана на ЖК по ЗК, направо личния (иначе отиваш при личния да ти даде направление за ЖК и отиваш при АГ, който ти издава направлението за раждане - но няма смисъл да се разкарваш, и личния ти лекар има право да ти го издаде!).
2. Обменната карта е необходима за издаване на болничен лист. Но ако нямаш намерение да ползваш болничен поради майчинство, може и без нея (губиш доста пари обаче, а картата струва примерно левче, и се издава от личния лекар).

# 17
  • Мнения: 359
Значи Джи Пи-то. Тъй като частните гинеколози не издават направлени, това остава да направи личният ти лекар. За обменната карта не знам. Според мен не само информативен документ. Там е цялата налична информация, която  се ползва. В случай на усложнение екипът трябва да е запознат с цялата история на бремеността ти. Успех и леко раждане.
На мен точно частен гинеколог, който ми следеше бременността, ми издаде направлението, така че не давайте подвеждаща информация за неща, с които не сте запознати.

Общи условия

Активация на акаунт