ВОДА И АМ!!!!!!

  • 2 253
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
ЗДРАВЕЙТЕ, ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ДАЛИ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО БЕБЕТО ДА ПИЕ ВОДА И КОЛКО, КОГАТО ПИЕ АМ, ЗАЩОТО МОЕТО НЕ ИСКА ВОДА И СЕ СТРАХУВАМ ДА НЕ СЕ ОБЕЗВОДНИ!!!! Thinking

# 1
  • Мнения: 1 464
Не е задължително.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 835
Моята дъщеря не пиеше вода.Чак след захранването започна да изпива 40-50 мл.,но продължаваше да си пие АМ.

# 3
  • Мнения: 27 524
Не само, че не е задължително, но и в повечето страни изобщо не се препоръчва даването на вода. Няма нужда на този етап. След захранването - тогава.
Моят син пропи на 8-9 месеца  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 23 130
Не е задължително. Но някакси ми е варварско, ако детето иска вода да не му се дава с мотива, че в други държави така процедират  Confused
Моето дете е родено в началото на лятото и пиеше доста вода, освен АМ. Като определено си искаше вода, а не е пиело вода, защото е била гладна, както ще се намери някой да ми обясни  Wink

# 5
  • Мнения: 186
До колкото знам не е задължително,но според мен е желателно,особено след хранене с АМ

# 6
  • Мнения: 46 641
Обезводняване може да стане, ако човек не приема течности. Ако приема, няма значение дали са под формата на чиста вода или нещо друго.

... например дете 6 кг., ако пие по 1 литър мляко, то приема течности за деня, които са 1/6 от теглото му. Пробвай ти, ако си 60 кг. да пиеш на ден 1/6 от тях (10 кг.), без твърда или каквато и да е друга храна и виж дали ще се обезводниш  Mr. Green ако човекът, преди захранването се нуждаеше от вода, природата щеше да е направила така, че от гърдите на жените да тече или поне от едната ...   

# 7
  • София
  • Мнения: 39 933
Не е задължително да пие вода. Детето ви най-вероятно си набавя нужното количество от млякото. АМ = вода + мляко
Моят син пропи вода малко преди да навърши 1г. Кърмих до 5ти месец, след това беше на АМ. Захраних го на 8месечна възраст.

# 8
  • Мнения: 27 524
Но някакси ми е варварско, ако детето иска вода да не му се дава с мотива, че в други държави така процедират  Confused

Чакай малко, ти нещо много смеси нещата  Wink Варвари чак не сме  Laughing Първо - по какво разбираш едно новордено кърмаче, че иска вода? Второ - винаги се предлага вода в определени случаи - при диария, горещини, Т°, изпотяване, повръщане. Но! - предлага се. И ако детето не иска - не се преминава на трикове със захар или глюкоза във водата. Ако се предлага вода, то тя винаги се предлага между храненията, никога преди. Бебе, което пие кърма или АМ почти нон стоп или по литър на ден просто няма начин да се обезводни.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 933
Не вярвам, че едно кърмаче може да покаже кога иска вода.
Моите деца са коренно различни. Дъщеря ми пиеше ужасно много вода (м/у храненията), синът ми - никаква.
В началото бях леко "притеснена" защо синът ми не иска вода. Но свикнах с положението Simple Smile

# 10
  • Мнения: 46 641
Не вярвам, че едно кърмаче може да покаже кога иска вода.
Моите деца са коренно различни. Дъщеря ми пиеше ужасно много вода (м/у храненията), синът ми - никаква.
В началото бях леко "притеснена" защо синът ми не иска вода. Но свикнах с положението Simple Smile

Тя на поискване ли беше с млякото - колкото и когато поиска?
Ако си давала по режим или водата е била м/у храненията, нормално е да пие. Те огладняват бързо и ако водата се предлага час-час и половина след хранене ще пие и още как Simple Smile

А вода показват, че искат чрез плач. И не приемат нищо друго.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 933
Сама си направи режим, но да на режим беше. Понамали водата като я захраних.
Дияна е ранно захранена, вода със захар, пълна програма. Късно открих форума Simple Smile

# 12
  • Мнения: 678
Моята дъщеря беше на АМ от раждането си,не е пила вода,до 6-7 месец,Опитах в началото,но след като не искаше,престанах да преварявам,не искаше и сокове до годинката.
AnMary ,това пък със захарта не ми е идвало и на ум дори.

# 13
  • Мнения: 1 763
И моят син беше на АМ от раждането си, но вода не пиеше до годинката. После до 1.6г.пиеше съвсем малки количества, по 20-50мл.на ден. Първия месец след раждането  предлагах вода след всяко храненене, но категорично отказваше, после спрях да предлагам до началото на захранването.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 933
AnMary ,това пък със захарта не ми е идвало и на ум дори.
Слушах педиатърката Simple Smile
Но да не отклоняваме темата.

Общи условия

Активация на акаунт