За измерването на базалната температура - въпроси и отговори

  • 63 064
  • 238
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 483
pepito21, въпросите ти не са никак глупави, разбирам ги напълно, тъй като и аз ги имах същите  Simple Smile Не че съм получила отговор де, но поне да споделя...  Simple Smile

В началото и аз започнах с дигитален термометър. Понеже аз също имам проблем с поставянето в ануса, по някой път го вкарвах  Blush от 3-4 опит  Laughing. Пускам термометъра, опитвам 2-3 пъти и 15 секунди, след като съм го поставила, вече се чува сигнала  Whistling В интерес на истината, не виждам сми да се задържа минути след сигнала, според мен, след като се е изсвирил  Laughing, термометърът спира да мери. Все пак е диги и там работят машинки, а не механичен живачен стълб (край на лиричното отклонение).

Та значи, според мен, докато съм опитвала да вкарам термометъра 2-3-4 пъти (пуснат), металният му връх вече се е загрял до определена степен от триенето и не съм сигурна доколко това не влияе на измерването. Пробвала съм да го вкарвам и изключен. Освен това, след като измеря 3 пъти последователно и получа 3 различни t, това за мен не беше добър знак и преминах към живачния. Друго нещо си е да минат поне 30 секунди, за да почне да се нагрява и да се разширява живака, за да почне да расте по стълбчето.

По другите въпроси нищо не мога да кажа, освен да споделя 2-3 линка от Fertility Friend (надявам са да ползваш английски  Simple Smile)
Mouth Breathing and Lower Temperatures
BBT and shift work
Choosing a thermometer - в Англия изглежда имат специални БТ термометри, тъй като пишат, че термометър за измерване на t при треска няма тази чувствителност и прецизност, необходима за правенето на графиката  Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 567
А някой знае ли, дали ако БТ е малко над 37 градуса, може да подскаже бременност?
Т.е. за нетърпеливите, дали може да е индикатор БТ, няколко дни преди датата на очакваната /или по-точно неочакваната/ М? Така някак човек да си подхрани още малко надеждата?  newsm78
Четох старите теми, но не се разбира какъв е отговорът?

# 17
  • Мнения: 879
Не, това не е индикатор определено. Ако БТ се задържи висока 16-17 дни след доказана Овулация това вече подсказва, е може да има бременност!  Hug   bouquet

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 58
Здравейте, момичета. Искам да ви попитам, възможно ли е болките в стомаха да увеличат БТ, снощи цяла нощ ме боля / нещо като гастрит/ и тази сутрин БТ се повиши? Благодаря ви!

# 19
  • Мнения: 328
Здравейте, момичета. Искам да ви попитам, възможно ли е болките в стомаха да увеличат БТ, снощи цяла нощ ме боля / нещо като гастрит/ и тази сутрин БТ се повиши? Благодаря ви!
Rolling Eyes и аз вчера имах същия проблем, не успях да се дигна от леглото цял ден и  Sick сутринта БТ ми беше доста по-висока от другите дни, но си мисля че е заради високата температура която имах вчера следобяд. Може и ти да си имала, мерила ли си я.  Thinking  Доколкото знам на БТ оказват влияние алкохол, недоспиване и висока телесна температура.

Café con leche, много ти благодаря за отговора,   bouquet много ми бяха полезни линкчетата, намерих отговора на моя въпрос. А за задържането на т-ра си мисля че е добре да се задържа и след сигнала, доколкото си спомням на листовката с термометъра пишеше, че се задържа докато спре да мига, а и 30 сек ми се струват малко за да отчете, не че съм засичала.  Blush

# 20
  • Мнения: 219
Здравейте момичета аз също се пробвам от няколко месеца да си меря базалтната температура....да и преживях истинска одисея...първо си купих някакъв термометър, който не бил опасен...т.е. без живак...ох момичета, честно да ви кажа никога в живото си не бях изпитвала подобно нещо...то започна една тръскане едно чудо...няма не успях да сваля отчетените градуси в термометър...уж следвах правилно инструкциите...и така 5-10 мен...не помръдна..накрая го сложих в камерата на хладилника ...за 3-4 мин..и пак не се свали...ужас пак започнах да го тръскам..и така от много тръскане както се досещате успях да го счупя..ужас има чувството, че за първи път през живото си меря температура....да отидох и си купих дигитален термометър...да очаквах, че ще струва около 20-30 лв...да ама не/окоза  се по-евтин от предни, който май беше на спиртна основа или нещо от сорта/...е справих се снего...ама си мисля, че и на него нещо не ми е наред..защото  винаги отчита температура около 35,1 до 35,6 ...възможно ли е температурата ми де е толкова ниска/температурата  си мерех под мишница/ ..навремето когато живеех при родителите ми и си мерих температурата при настинки... винаги е била на д36 ако съм добре и над 37, когото имам настинка...възможно ли е температурата ми да е 35,1 ...направо нямам думи...какви са тези термометри...отказах се де си меря повече температурата и така до днес...когато трябва да съм ову...усещам напрежението в гърдите, цувикалнаа слуз...ама температура от 35,1 под мишница...рано сутрин пред ставане от леглото...нищо не ми се вързва моля споделете...май пак ще се купувам термометър


 newsm78 newsm78

# 21
  • Германия
  • Мнения: 511
galika , температурата се мери анално, сутрин преди да станеш от леглото. А и не би трябвало да имаш проблеми с дигиталния, става много бързо, пъхаш, включваш го и чакаш сигнала. Пиши като пробваш така!

# 22
  • Мнения: 3 499
И аз си меря БТ под мишницата. Задължително ли е да е анално? Толкова много материали съм изчела, но никъде не съм срещала подобно условие.  newsm78

# 23
  • Германия
  • Мнения: 511
Плодче, не казвам, че е задължително, не споря, и аз съм чела...Пише анално или вагинално, на други места съм чела, че винаги на едно и също място, ако почнеш под мишницата-само там и така...На кой както му е удобно!

# 24
  • област Варна
  • Мнения: 270
БТ се мери анално, вагинално или орално, не под мишницата. Разликата между орално и анално е поне половин градус.
galika не се притеснявай и аз първия път си купиш бипкащ термометър и им го върнах на другия ден. Трима си мерихме Т под мишница и на трима ни ни даваше резултат около 34,5  smile3511. После ми дадоха НЕбипкащ, но пак дигитален. Или го държиш една минута, ако мериш орално и 5 мин анално или чакаш да спрат да мигат цифричките.

# 25
  • Мнения: 6 002
момичета аз преди една година също се борих с термометъра,съвет от мен след сигнала на термометъра изчакайте още една две минути. Hug

# 26
  • Мнения: 219
Боже, то станало истинска наука да се учиш да работиш с новите термометри...какво стана със старите живачни термометри..вярно е, че бяха опасни, но никога не сам имала проблеми с тях...ужас колко термометри трябва да си купя, за да си измеря като хората температурата.. ooooh! Thinking Naughty

# 27
  • Мнения: 2 483
Боже, то станало истинска наука да се учиш да работиш с новите термометри...какво стана със старите живачни термометри..вярно е, че бяха опасни, но никога не сам имала проблеми с тях...ужас колко термометри трябва да си купя, за да си измеря като хората температурата.. ooooh! Thinking Naughty
Старите живачни термометри ги спряха от производство. Не разбирам с какво са опасни, освен ако не бъде счупен самият термометър. Ако някой се притеснява, че може да го изпусне, докато го тръска, да го тръска с две ръце  Laughing

Аз започнах да меря с дигитален. Една сутрин измерих БТ 3 пъти един след друг. Даде ми три различни стойности  Rolling Eyes Тогава реших да свия живачния термометър на майка ми и от тогава само с него. Само на него имам доверие. (и с електроуредите съм така - колкото по-малко електроника, толкова по-добре)

Във вторник имах доста висока телесна t и си направих експеримент. Първо премерих анално с живачния - 39.5. Веднага след това аксиларно (под мишницата) отново с живачния - 38.6. Третото измерване аксиларно с дигиталния - 39.5.  Rolling Eyes

Със сигурност орално и аксиларно мерене дават значително по-ниски стойности от анално и вагинално. Въпреки това, и аз не виждам проблем да се мери аксиларно, ако се мери само там. Да, по-ниски ще са стойностите, но все пак взети от едно и също място.
Любопитното е, че например в Англия се мери само орално и вагинално, тъй като във Fertilityfriend.com не дават да избереш друга опция от падащото меню, където се отбелязва къде мериш БТ  Laughing

# 28
  • Мнения: 567
Базална температура е температурата на тялото в покой.  Peace
Така че, Café con leche е права - би трябвало да е без значение къде точно избираш да си мериш температурата. Просто трябва да е на едно и също място!

# 29
  • Мнения: 219
Благодаря ви..първа ще си набавя читав термометър преди да започна да се шашкам, че нещо не е тнаред с ову...въпреки щом не ми става ярка другата лентичка в теста, явно наистина има някакъв проблем..

Общи условия

Активация на акаунт